Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Cigányok Magyarországon (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Cigányok Magyarországon
Mallow
  Válasz | 2004. január 15. 17:06 | Sorszám: 65
Én is adatgyűlytésbe kezdtem. De egyelőre nincs időm a feldolgozásra, számolásra.

Az adatot kompenzálhatjuk úgy, hogy a dolgozó lakosság által termlet GDP-t megszorozzuk a cigány lakosság arányával, majd ezt levonjuk a költségekből. Így kapunk egy alsó határt.

Jó lenne pontos adatokhoz jutni, ne csak a levegőbe beszéljünk. Napi tapasztalatainkat persze biztosan nem fogják megcáfolnák az adatok.

"Ezt a mondatot nem értem. Olvasd el és fordítsd le magyarra."
Néhány hiba akad benne, de ahogy utólag megjegyeztem, egy tagadószó kimaradt. Így már lehet érteni. De itt a "fordítás", az értelmezéshez szükséges szövegkörnyezettel együtt:

A cigány falvakban élő cigányok sokkal jobban élnek mint társaik. De feltételezem, ti sem tartanátok jó megoldásnak a vidék magyar lakosságának eltűnését és cigány falvak létrejöttét. Annál is inkább, mert nem lehet tudni - én legalábbis nem tudom - hogy valóban jobban élnének-e ezeknek a falvaknak a lakói. Elképzelhető, hogy a mostani cigány falvakba a jómódú cigányok költöztek be, és így a cigány vidék valójában nem lenne jó semmire, az új falvakban semmivel sem élnének jobban a cigányok mint most.

vadnyul
  Válasz | 2004. január 15. 15:45 | Sorszám: 64
Nem. Tapasztalat.
mpd
  Válasz | 2004. január 15. 15:44 | Sorszám: 63
És az nem előítélet?
vadnyul
  Válasz | 2004. január 15. 15:41 | Sorszám: 62
Ez a minisztálin csak felmondja a leckét. Az előítéletekről amúgy is teljesen fölösleges előítéletmenetesékkel vitatkozni, mert kiderítik, hogy náci vagy.
alias3t
  Válasz | 2004. január 15. 15:34 | Sorszám: 61
Lehet, hogy mégis cigány vagy?
Hóbuda
  Válasz | 2004. január 15. 15:29 | Sorszám: 60
Figyelj Koba!
(Szép neved van). Szted miből alakulnak ki a vélemények, szetereotípiák? Láttál már cigiző, terhes cigányasszonyt? Egyet? Hallottál már etnikumot kiabálni piacon, járművön, mozgólépcsőn? Egyszer? Hallottál már cigányt avval dicsekedni, hogy minek dolgozzak, amikor az állam úgyis eltartja a gyereket? Egyszer? Ültél már ilyen ember mellett vonaton, járműveken? Mlyen illatúak voltak? Én még életemben senkit el nem nyomtam, nincs is szándékomban, de ha lenne sem tehetném meg, mert nem a magamfajta kap hangot a társadalmi együttélé során, hanem aki kiabál. Egyszer a tanúja voltam, hogy vki véletlenül fellökött egy cigányasszonyt az aluljáróban. Csapatostól nekimentek a társai, pedig véletlen volt. Kiabáltam rendőrért, meg ő is, a rendőr viszont nem jött oda. És elemenekültem, mert féltem, hogy engem is megruháznak.
Ennyit a többségi elnyomásról.
cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 15:27 | Sorszám: 59
Te olyan hülye vagy, hogy az már fáj. Te egyáltalán elolvastad, amit írtam?

Nem is reagálok az apró baromságaidra, csak a legkapitálisabb példányra, erre ni:
"Szeretnéd internálni őket?"

Eszem ágába nincs senkit internálni, nem vagyok én kommunista. Jellemző, hogy neked jár erre a srófra az a csökött agyad.

Viszont téged ezennel ünnepélyesen intern... azaz ignorállak. Egy életre. Felejts el, ha kérhetlek, hülyekimmancs.

alias3t
  Válasz | 2004. január 15. 15:18 | Sorszám: 58
Örülj neki, hogy nem cigánynak születtél.
Én amúgy megértem amit mondasz. Voltak gyerekkoromban cigány barátaim, de én sem mondanám, hogy nincsenek előítéleteim, de amit írsz, az nagyon súlyosan leegyszerüsíti a helyzetet, és ha még igazad is lenne, az sem vinne előre egy lépést sem. Ok, igazad van. És? Szeretnéd internálni őket?
Kiröhögni a Gandhi gimnáziumot és a roma óvodát, amelyek azért jöttek létre, hogy a cigánygyerek 16 éves korára ne profi strici legyen, számomra egy kicsit érthetetlen.
A munkára kötelezés tilalma pedig nem csak rájuk érvényes, hanem rád is.
Nagyon nehéz kérdés, hogy valaki meddig él és honnét él vissza a jogaival, ebben valóban igazad van.
cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 15:04 | Sorszám: 57
Jézusom....
Ennyi echte Gizella utcai zöldséget egy rakáson...

"azt sem tagadhatjuk, hogy ennek ellenére nagy nyomorban élnek"

Na már aki. A retektévékben mutogatott önjelölt cigánykirályok, akik aranykoronát csináltatnak a csecsemő gyermeküknek (nem a fogára!), akik sokmilliós esküvőket rendeznek a kiskorú(!) lányuknak, (hogy az ő adójukból mennyi megy a szociális alapba, azt senki nem firtatja), vagy a "médiasztár" Győzike papája, azok éppenséggel nem nyomorognak.

"a többségi társadalom által történő elnyomásuk"

A többségi társadalom jelenleg nem "elnyomja", hanem éppenséggel eltartja a cigányok egy jó részét. És ez baj. És ezt nem én mondom, ezt történetesen egy közülük való, Lakatos Menyhért mondta. Aki már tett le ezt azt az asztalra, nem csak követelőzött.

"a negatív diszkrimináció"

Úgymint Gandhi Gimnázium, úgymint roma óvoda, úgymint roma ösztöndíjak, úgymint roma foglakoztatási alap, úgymint "munkára kötelezés tilalma, stb.

off
Apóka!
Ennek a sztalin gyereknek mé' nem irsz olyat, mint nekem???
on

koba
  Válasz | 2004. január 15. 14:36 | Sorszám: 56
Ma Magyarországon nagyon sok cigány él, velük szemben a következő sztereotípiák vannak érvényben: lopnak, büdösek, koszosak, nem tanulnak, egész nap csak gyereket csinálnak, nem dolgoznak stb...
Azt azonban senki nem kérdi meg, hogy vajon ez jó-e nekik, hiszen azt sem tagadhatjuk, hogy ennek ellenére nagy nyomorban élnek. Ráadásul egyre többen lesznek, ami ha folytatódik akárcsak a többségi társadalom által történő elnyomásuk ahhoz vezethet, hogy hazánkban a palesztinok izraeli szerepét fogják betölteni. Ezért fontos a rasszizmus, a negatív diszkrimináció és a cigányokat sújtó elnyomás megfékezése, hiszen azt gondolom senki sem szeretné, ha 10 év múlva naponta történnének robbantások.
cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 14:03 | Sorszám: 55
Igazad van, én írok baromságokat. Ki más írna...

De elmagyarázhatod, hátha csak megértem egyszer a csökött agyammal, hogy mennyiben változtatna a cigányság helyzetén az, ha a többi 12 magyarországi etnikum is hasonló számban szaporodna, mint ők? Szerintem sehogy.

És elmesélhetnéd, hogy abba a (szerinted az "összebújás hiánya miatt") elcigányosodott faluba, ahol "hálistennek" azóta "összebújás" az van má' doszt,
jár e azóta több vonat, vagy volánbusz,
van e színvonalas iskolája (netán tornateremmel és Sulinettel)
van e saját háziorvosa, védőnője a falunak,
van e 30 km-en belül munkahely, kórház, üzletközpont, gimnázium?

És nem személyeskedésként, de Te magad csinálnál e abba a faluba 6-12 gyereket, vagy csak másoktól várod el?

Apóka
  Válasz | 2004. január 15. 12:44 | Sorszám: 54
Ez sajnos nagyon igaz. De ez így van sok-sok országban, pl Jappánban (ott voltam egy hónapig) és még ettől függetlenül szeretnék én abban a "nyomorban" itt élni.
Apóka
  Válasz | 2004. január 15. 12:41 | Sorszám: 53
Tudom, hogy a magyar internetes fórumokon nagyon szeretik a hülyét játszani és baromságokat írni, sőt gondolkodni is tilos. Na de ennyire...????
cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 12:16 | Sorszám: 52
Jut eszembe a gyerekszülésről. Épp ma reggel volt róla szó, (tán a HírTV-n, vagy a Dunán), hogy manapság Magyarországon a munkát kereső nőkhöz az első kérdés az hogy van e gyereke, vagy akar e szülni!

Vagyis a mai Magyarországon választania KELL az "összebújás" és a munkavállalás között annak a nőnek, aki dolgozni akar
Aki nem akar, azt nem állítja senki választás elé...

cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 11:57 | Sorszám: 51
És akkor a nagyobb létszámú dolgozó magyar (és nem magyar) lakos még nagyobb (cigány és nemcigány) ingyenélésre és gyerekszülésre berendezketett lumpen népességet tud eltartani. Vagy a most is meglévőt magasabb nívón. Ezzel meg is van oldva a probléma, nem igaz?
Apóka
  Válasz | 2004. január 15. 11:48 | Sorszám: 50
Az üldözési mánia és az összeesküvéselmélet helyett mást is lehet tenni, pl. átölelni az asszonyt és nem szégyelni gyereket szülni.
Apóka
  Válasz | 2004. január 15. 11:41 | Sorszám: 49
A feleségem egy olyan faluból származik, ahol már a többségi népcsoport a cigány és csak 240 magyar él, holott a legelső írásos anyagokban adófizető magyar faluként van feltüntetve a nagyváradi levéltárban és még az 1960-as évek elején 1600 fős magyar falu volt nemtöbb mint 150 fős cigánysággal megáldva a falu végén.

Ennek a falunak a parasztsága egykézett és a gyerekinek nem a paraszti életpályát szánta, hanem környező városba épített nekik házat. A cigányok nem vándoroltak el a faluból és 4-10 gyereket szültek.

A másik oka a feleségem faluja elcigányosodásának az volt, hogy a magyar parasztok nem a saját gyermekeiket alkalmazták munkerőként, hanem az olcsó 1 liter boron és egy darab szalonnán megvásárolható cigányokat. Így helyben biztos munkát találtak a felnőtt cigányok, minek vándoroltak vóna el.

A feleségem falujában a cigányok jól érezték magukat, nappal dógoztak, ittak, éjszaka meg szaporodtak. A magyarok meg gyűtötték a sok pízt, aggodalmaskodtak, önzősködtek és kipusztultak. Ennyi és meg is érdemelték!!!

cuvee
  Válasz | 2004. január 15. 09:46 | Sorszám: 48
"És a JOGVÉDŐK nekik adtak igazat"

Pár éve az a gyalázat is előfordult (ha jól emléxem Karcagon), hogy nemcsak az un. "jogvédők", de az un. "független", "magyar" bíróság is nekik adott igazat. És az önkormányzatnak kártérítést(!) kellett fizetnie ezeknek a cigányoknak, amiért a "munkára kényszerítéssel megalázta(!)" őket!!!

Többek között azoknak a cigányoknak az adójából is, akik voltak olyan "hülyék", hogy nem a segélyen vegetálást választották. Vagyis ezek az "érdekvédők" nem a cigányokat támogatják valójában, hanem a lumpeneket.

Egyébként a valamikori "munkásosztályt" pontosan ezzel a módszerrel sikerült prolivá lealacsonyítani. Valszeg itt a távlati célja az valakiknek, hogy tapló és dologtalan csőcselékkel népesítsék be ezt az országot.

Hóbuda
  Válasz | 2004. január 15. 09:17 | Sorszám: 47
Apóka!
Nem jártál még Nógrád, Baranya és egyéb megyék kihaló településein? Onnan a fehérek elvándorolnak, a romák betelepülnek. Aki meg sem el nem vándorol, se be nem települ, az nyugdíjas és szép lassan kihal. Így cigányosodnak el a falvak. Nincs ugyan Gyűrűfű, de kilábalás sincs. Nem lehet minden faluban Művészetek Völgye!
Hóbuda
  Válasz | 2004. január 15. 09:14 | Sorszám: 46
A 8-at jórészt a jogsi miatt végzik el. A hagyományos foglalkoztatás meg persze kiment a divatból, csak az okosok helyett gondolkodtam. Egyszer láttam egy riportot a tévében, egy falut mutattak, ahol a polg.mester melóhoz kötötte a segélyezést. A romák meg persze nem akartak dolgozni. És a JOGVÉDŐK nekik adtak igazat. Hogy nem kell munka a segélyhez, lógassák csak nyugodtan a lábukat. Így soká lesz szemléletváltás.
Apóka
  Válasz | 2004. január 15. 02:30 | Sorszám: 45
Tipikus cigányéletet írtál le.
Apóka
  Válasz | 2004. január 15. 02:26 | Sorszám: 44
"Vajon mennyibe kerül a magyar költségvetésnek a cigányok eltartása? Vajon milyen tendenciák figyelhetők meg, részarányuk növekedésével arányban növekszenek-e ezek a költségek?"

Ez kiszámolható. Megpróbálok rá adatot gyűjteni.

Ami viszont nehezebben számolható ki, hogy mennyit termelnek meg a GDP-ből, ugyanis termelnek is, hiszen a felnőtt cigányok többsége alkalmi, kisebb része rendszeres munkából él.

"Mit jósolnak, hogyan fog alakulni a cigány és magyar faluk aránya az országban?"

Fontos kérdés, de tudomásom szerint nincs rá adat.

"Aztán. Egész pontosan mekkora a bűnözésben a cigány elkövetők aránya?"
Erre biztos, hogy egészen pontos adatok vannak.

"De biztos nem vagyok egyedül köztetek aki azt akarja hogy a vidék magyar lakossága kihaljon, elköltözzön, színtiszta cigány falvak alakuljanak és ez legyen a probléma megoldása, már ha ez valóban megoldás, és nem csak a módosabb, már kitört cigányok költöznek a falvakba."
Ezt a mondatot nem értem. Olvasd el és fordítsd le magyarra.

Apóka
  Válasz | 2004. január 15. 02:19 | Sorszám: 43
Ez hamis híresztelés volt.

Ez azt jelentené, hogy 35 000 első osztályos cigánygyerek lenne, mivel hét évvel ezelőtt valamivel több mint 100 000 gyerek született az országban.

No nem. Azért még nem tartunk itt.

Ritter
  Válasz | 2004. január 14. 22:41 | Sorszám: 42
Viszont en lattam olyanokat akik kiemelkedtek,es meg alljak as helyuket ma is..Meg nagyon regen mikor postas voltam,bementem egy cigany csaladhoz..Legnagyobb dobbenetemre nagy tisztasag volt,es a konyha feher csempevel volt felcsempezve!!Megkinaltak kaveval ,nyugodtan meg is ittam...Kesobb voltam egy masik csaladnal,ott meg olyan huzat volt es hideg ,hogy pucoltam kifele,mert a szagot meg a huzat sem tudta kivinni...A ferfi ott is a sitten volt es rengeteg gyerek ((A feher csempe sokszor eszembe jut,mert az eredetileg furdo csempe volt..Olyan froccsentett mintas..
Hegeda
  Válasz | 2004. január 14. 22:32 | Sorszám: 41

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola