Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Cigányok Magyarországon (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Cigányok Magyarországon
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 09. 10:28 | Sorszám: 115
Én is azt hiszem, hogy nem átlagos cigány családról (két szó!) van szó. Általában kiemelkedő teljesítményeket szoktak kitünteni, és mások elé példaképül állítani.
Mallow
  Válasz | 2005. február 09. 10:25 | Sorszám: 114
Valszeg valaki jól megszervezte nekik, és elintézte a jó árat. Vagy másik eset, hogy nem egy átlagos cigánycsaládról van szó. Amit én hallok - vidéken azért jól ismerik egymást és így a cigányokat is a helybelieket - hogy parlagon marad a földjök, s még a háztájit sem művelik.

Amennyire tudom a magyar paraszt sem nagyon foglalkozik az értékesítéssel, pedig ezt maguknak kellene megszervezniük, gépek közös használatával együtt. Így lejjebb mennének a költségek, és nem a kereskedők kezében landolna a haszon. Én mint mg. miniszter államilag gerjesztettem/ intéztem volna ezt a folyamatot. Aki ugyanis azt hiszi, hogy a paraszt magától képes ilyesmire - cigányokról nem is beszélve - téved.

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 09. 07:54 | Sorszám: 113
Ezt ne tőlem kérdezd, nem én osztottam a kitüntetést.

De talán azért, mert a romák örökölték a hátrányaikat. A háború előtt "hagyományosan" földnélküliek voltak, de ebben nem különböztek a magyar (nemcigány, azaz gádzsó) parasztok millióitól, az ún. agrárproletároktól.
A háború után viszont, amikor felosztották a nagybirtokokat, a cigányok - faji alapon - kimaradtak a földosztásból, nem kaptak egy négyszögölet sem. "Nem szokta a cigány a szántást" - de hát mitől szokta volna?

Ezzel együtt, a romák időnként nagyon talpraesettek tudnak lenni. A Szolnok és Békés megye határán, Öcsödön élő romák például megtanították a nemcigány parasztoknak a több ezres libatartást, és ott igazán nagy divatot teremtettek. Pedig a munkanélküliség ezen a környéken - nemcsak a cigányok között - óriási volt.

particsoka
  Válasz | 2005. február 09. 05:41 | Sorszám: 112
A mai magyar valóság szerint a paraszt, akinek az ükapja is a földdel foglalkozott tönkre megy, áruja szinte önköltségen adható el, akkor ez a történeted leginkább a népmese kategóriába tartozhat
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. február 09. 04:29 | Sorszám: 111
"És végre munka- és üzleti jövedelmekből élnek meg a helyi romák. "

Magyar ezért miért nem kap kitüntetést?

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 09. 00:17 | Sorszám: 110
Mert szenzációsan jól gazdálkodtak a földdel, és jól értékesítették a terményeiket. És végre munka- és üzleti jövedelmekből élnek meg a helyi romák.
particsoka
  Válasz | 2005. február 08. 23:52 | Sorszám: 109
hanem miért?
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 08. 23:47 | Sorszám: 108
Szerintem sem.

Úgyhogy nyilván nem ezért kapták a kitüntetést.

akottyabot
  Válasz | 2005. február 08. 23:46 | Sorszám: 107
Nem. Te senki sem vagy. Csak néhány bit. A rossz fajtából.
particsoka
  Válasz | 2005. február 08. 23:46 | Sorszám: 106
Azért, mert végre megkapálnak néhány sor krumplit és nem csak szüretkor érkeznek persze a szomszédok földjére, tán nem kéne kitüntetni öket
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 08. 23:44 | Sorszám: 105
Én nem vagyok "1 szadista". Én OJTX vagyok.
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 08. 23:43 | Sorszám: 104
Ezek szerint nem.
nemszadista
  Válasz | 2005. február 08. 23:40 | Sorszám: 103
Szabad a választás, szadeszkreténem.
(Akár nemdiszjunkt halmazokból is. )

Mert én "liberális" vagyok, te meg csak 1 szadista...

particsoka
  Válasz | 2005. február 08. 23:39 | Sorszám: 102
Ezexerint nemzetközi hire szaladt, hogy akadt néhány roma, akit rá tudtak venni arra, hogy megnüvelje az inygyen kapott földet és bevesse az ingyé kapott vetömaggal?
ez már Afrikában sem hir. SZép kis eredmény (
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 08. 23:34 | Sorszám: 101
Te már szociálisan deprivált voltál, vagy még csak előfelvételis? Mert ez nem derül ki...
nemszadista
  Válasz | 2005. február 08. 23:25 | Sorszám: 100
"Dolgozzak látástól vakulásig a földön, utána meg ami megterem, ellopják a cigányok!"

Ahol katona voltam, a legénység fele előfelvételis, a másik része pedig ... hm.. "szociálisan deprivált", jórészük cigány.
Emléxem 1 esetre, amikor az 1ik cigány katonatársam buzgón magyarázta nekem, hogy mennyire vigyázzak a cigányokkal, mert azok állandóan lopnak...miközben 95%-ban biztos vagyok benne, hogy ő is lopott, tőlem is...
(A leltári hiány 1ébként "körbejárt" és azoknál az "élhetetleneknél" landolt, akik nem lopták meg a másikat, pl. nálam)
1 másik esetben meg véletlenül hallottam vitatkozni két cigány katonát, hogy szabad-e csórni "testvértől". Az, hogy "gádzsótól" szabad, az nem lehetett kérdéses.

Mallow
  Válasz | 2005. február 08. 23:06 | Sorszám: 99
Jó, akkor kezdjük azzal, hogy mi nem adjuk oda a részünket, miközben a kisebb lopásokat újra bűncselekménynek nyílvánítjuk. Tehát jobban büntetjük, ha elveszik a részünket.

Az ilyenek fogják be a szájukat, örüljenek annak amit kapnak, mert azt sem érdemlik meg.

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 08. 22:35 | Sorszám: 98
Általában (jav.).
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 08. 22:34 | Sorszám: 97
Nem tudom, konkrétan miért felelős Orbán szerinted, de egy politikus - Orbán is - valóban felelős. Álatalában. Amikor miniszterelnök volt, akkor a parlamentnek volt felelős (de ő a tapsoncainak "felelt" inkább a Vigadóban), most meg a pártjának és a választóinak.
akottyabot
  Válasz | 2005. február 08. 22:34 | Sorszám: 96
Tévedsz.
Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2005. február 08. 22:32 | Sorszám: 95
Idézet:
A földjuttatás nem ötlet, hanem ténylegesen megvalósított és többszörösen kudarcba fulladt kísérlet.
Több községben megpróbálták, de nem kellett a cigányoknak a föld, pedig vetőmegot is kaptak. A vetőmagot eladták, a vetőkrumplit megették.

A jó ismerősöd nyilván hazudik. (Bár én nem értek egyet evvel az "etnikai" alapú juttatással.) Nemrég egy roma közösséget tüntettek ki valamilyen magas nemzetközi díjjal egy sikeres termőföldprogram alapján.

tatam
  Válasz | 2005. február 08. 21:20 | Sorszám: 94
Többen többfélét mondanak itten több dologról, de egy ami bisztos: a zorbánnn a felelős!!!
particsoka
  Válasz | 2005. február 08. 21:01 | Sorszám: 93
Neki meg el kéne magyarázni, hogy a tortából már eddig is többet vettek ki, mint az öket megilletö rész

Ilyen alapon a törökök is szeletet kérhetnének Németországból, hogy tovább ne soroljam. Ha valahol területet követelhetnének, akkor az India, a világon van már rá precedens a Közel-Keleten.

terra
  Válasz | 2005. február 08. 20:03 | Sorszám: 92
A földjuttatás nem ötlet, hanem ténylegesen megvalósított és többszörösen kudarcba fulladt kísérlet.

Több községben megpróbálták, de nem kellett a cigányoknak a föld, pedig vetőmegot is kaptak. A vetőmagot eladták, a vetőkrumplit megették. Az egyik cigány többségű falu polgármestere régi jó ismerősöm, ő mesélte ezeket. Az már egyenesen humoros volt, hogy egy cigány mivel indokolta a föld elutasítását. Azt mondta: " Hát azt hiszi, hogy bolond vagyok én?! Dolgozzak látástól vakulásig a földön, utána meg ami megterem, ellopják a cigányok!"

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. február 08. 19:41 | Sorszám: 91
+van

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola