Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Cigányok Magyarországon (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Cigányok Magyarországon
Apóka
  Válasz | 2004. január 12. 15:48 | Sorszám: 15
Írtam én olyat, hogy az államtól kell mindent várni?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. január 12. 15:36 | Sorszám: 14
De ezt már nyóc topikban megvitattuk. A cigányságnak az öngondoskodásban sem ártana fejlődnie. Miért kell mindent az államtól várni? Mégis mi a megoldás? Még több segély? azzal a lenti demográfiai erősödésüket gyorsítod. Szvsz. Munkahelyteremtés? Igen, de ez azt mondják nem elsősorban állami feladat. Kirekesztés? Ki rekeszt ki kit? Azért mert a gondoskodást sokan sokallják még nem kirekesztők. Konfliktusok? Persze hogy vannak, hisz mások vagyunk. De a szélsőségessé fajult konfliktusok száma szinte kizáróloag a cigányság felől érkezik és minden különösebb rosszérzés nélkül a Bűnözés fejezet alatt tárgyalandók. Oldjuk meg a foglalkoztatást, a kultúrális elmaradottságot, üldözzük keményen a bűnözést és megoldottuk a magyarok és cigányok bajait is!
Apóka
  Válasz | 2004. január 12. 15:25 | Sorszám: 13
Szerintem téves a megközelítésed és ezt a jelenlegi rossz politikai légkör motiválja.

Teccik vagy nem teccik, tudomásul kell venni, hogy Magyarország multikultúrális ország, sőt egyre inkább az.

Az asszimiláció egy természetes folyamat, de a jelenlegi folyamatok az elkülönítés irányába hatnak. Fel kell hagyni azzal a szemlélettel, hogy a cigányokat számukra diktatorikusnak tekintett eszközökkel asszimiláljuk.

Ha ezt tudomásul veszed, akkor az általam felvetett dolgok megoldandó kérdések, de ha nem, akkor a politika szinterén teljességgel megoldhatatlanok és kölcsönös társadalmi kirekesztéshez, egyre fokozódó konfliktusokhoz vezet.

Ritter
  Válasz | 2004. január 12. 15:12 | Sorszám: 12
Mert rasszizmus????Mert leirod ide amit amugyis tud m,indenki???A rasszizmus az mikor egy nep karara tudatosan ferditesz szerintem??
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. január 12. 13:16 | Sorszám: 11
Most nem tudom ez jó hír vagy rossz?
Szvsz irreleváns. Mi a téma? Cigányozzunk vagy rasszistázzunk? Fene se érti már ezt a világot.
vadnyul
  Válasz | 2004. január 12. 13:12 | Sorszám: 10
Az első osztályba beiratkozóknál a csecsemő és gyermekhalandóságot kell figyelembe venni. Ez néhány ezreléknyi csak. A cigányok között (életkörülményeik miatt) szerintem magasabb, de vsz. nem jelentősen.
Apóka
  Válasz | 2004. január 12. 12:06 | Sorszám: 9
Vannak MDF-es, Fideszes, KDNP-s, Kisgazda, stb. érdekképviseleti szerveik is.

Azoknak is írjak?

Hóbuda
  Válasz | 2004. január 12. 11:00 | Sorszám: 8
Tedd még hozzá, hogy sok cigány nő (terhesek is), gyerek iszik, dohányzik. A mortalitás sajna nemcsak a cigányok körében magas, a morbiditás viszont sokkal magasabb, mint a hasonló korú magyar népességé.
daleth
  Válasz | 2004. január 12. 09:09 | Sorszám: 7
OFF Te is? Én is, de a Budapesti Igazgatóságon, s csak felvételen és nem a kézbesítésen (persze az is már régente volt).

ON Szerintem ne beszéljünk általánosságban a cigányokról, hiszen neki is több, jól megkülönböztethető szegmentumuk van, amelyek kultúrális, nyelvi és egyéb szempontból is markánsan eltérnek. Próbáljunk továbblépni az általánosságoknak tűnő megfigyeléseken!

demszkij
  Válasz | 2004. január 12. 04:49 | Sorszám: 6
Vannak SZDSZ-es érdekképviseleti szervezeteik,írj nekik !
Apóka
  Válasz | 2004. január 12. 04:25 | Sorszám: 5
Szinte minden cigány férfi dohányzik. Az alkohol fogyasztás riasztóan magas náluk.

Az egészségre legveszélyesebb munkákat szinte csak ők végzik.

Lakáskörülményeik a lehető legrosszabbak.

Miközben a kultúrális különbség olyan óriási, hogy sajátos iskolai oktatás szükséges hozzájuk.

Ritter
  Válasz | 2004. január 12. 03:42 | Sorszám: 4
Erdekes kulfoldon hoszabb ideig elnek,a diszidens ciganyok )Tehat ez a korai halalozas egyertelmu az eletviteluk miatt van..
Apóka
  Válasz | 2004. január 12. 03:22 | Sorszám: 3
A helyzet nem változott. most is a cigányok élettartama lényegesen alacsonyabb, mint a magyaroké.
Ritter
  Válasz | 2004. január 12. 03:11 | Sorszám: 2
Valoszinu igaz!!De a mortalitasuk miatt azert ez a kep hamis!!Ugyanis az en varosomban a 60 evet joforman senki sem, erte meg korabban!!A TBC az ongyilkos eletmod a fustos,telen hideg lakasok taszitjak oket a korai halal fele..Postas voltam valamikor igy jartomban lattam oket,hisz kinyitottam a szemem..
Apóka
  Válasz | 2004. január 11. 23:07 | Sorszám: 1
A vizsgálat 1993-94-ben történt. A jóslat eddig igaznak bizonyult.
Apóka
  Válasz | 2004. január 11. 23:05 | Sorszám: 0
Egy tanulmánymányból a cigányok népesedési trendjéről:

A roma szülések aránya az 1970. évi 5%-ról 1993-ra 11 %-ra emelkedett.

Ha a trendértéket meghosszabbítjuk 2000-ig ami nem teljesen jogosulatlan, hiszen visszamenőleg 23 pontra támaszkodhatunk, és csak 7 időszakra előre becsülünk), akkor azt kapjuk, hogy a roma szülések aránya elérheti a 14 %-ot.

Ez azt jelzi előre, hogy 2007 körül a beiratkozott elsőosztályos tanulók mintegy 13-14 százaléka lesz roma gyerek (a roma és a népességbeli mortalitásbeli különbségek kontrollálása nélkül).

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola