Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Előrehozott választások (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Előrehozott választások
fokos
  Válasz | 2008. november 03. 09:31 | Sorszám: 357
Azért a tényszerűség kedvéért tegyük hozzá, hogy a kádári hitelek jelentős részét vagy közvetlenül a SZU-ba utalták, vagy valamelyik elftársi országot segítettünk meg vele.(baromi fontos volt pl. többezer tonna kubai cukrot vennünk)
Tehát a SZU (ha nem is feltétlenül a felszabadítóvörshaccsereg) azért vastagon benne volt az eladósodásban.
mpd
  Válasz | 2008. november 03. 09:23 | Sorszám: 356
""tehát nem értem a felvetést.""

Semmi baj.

Időszakos Állat
  Válasz | 2008. november 02. 20:00 | Sorszám: 355
Az a helyzet, hogy neked halvány fogalmad sincs az elmúlt 60 év történelméről, különben nem írnál ekkora marhaságokat.
Az írásodat pedig azért nem lehet értelmezni, mert nem értelmes. Ha az lenne, érteném, én ugyanis tudok magyarul.
Marco
  Válasz | 2008. november 02. 18:54 | Sorszám: 354
Sajnos a harmadik pont sem biztos. Ha a fél magyar lakosság kipusztul, azt mondják majd, hogy Gyurcsány megmentette a fél lakosságot.
És lesz, aki azt is elhiszi...
SenKyse
  Válasz | 2008. november 02. 17:16 | Sorszám: 353
2. a leggyengébb láncszemek szakadnak szét már, tudom
karakan
  Válasz | 2008. november 02. 14:41 | Sorszám: 352
1. a gyurcsányok szándékosan okoznak kárt
2. a fél magyar lakosság ki fog pusztulni
3. ekkor lesz felébredés
honfi
  Válasz | 2008. november 01. 23:53 | Sorszám: 351
Ember, nem a ruszki hadsereg vitt bennünket a karvalytöke adósságcsapdájába.
Ök más károkat csináltak.
89 után még a vagyonból ki lehetett fizetni az adósságot. Ma meg már nem.
Sajnos, ha nem tudod.
missmarple
  Válasz | 2008. november 01. 07:59 | Sorszám: 350
Muszáj, én csak alkalmilag vagyok reménytelen.
Időszakos Állat
  Válasz | 2008. november 01. 03:56 | Sorszám: 349
Az adósságcsapdát korábban se Moszkva müködtette, a hazai vakság miatt estünk bele, hagytuk magunkat belevezetni.

Értem.
A ruszki hadsereg pedig nyilván csak az adminisztrációs teendők elvégzését segítendő tartózkodott itt.
Az első bekezdésedet sajnos abszolút nem tudom értelmezni.

Medi
  Válasz | 2008. október 31. 21:58 | Sorszám: 348
Én drámázok, te hatástalanítasz. kösz
honfi
  Válasz | 2008. október 31. 21:54 | Sorszám: 347
"Globalizmus a többi országban is van, mégsem jutottak oda, mint mi."
Ez szerintem azt jelenti.
Én azt persze tagadom, hogy ezek kommunisták lennének, de nem ez a dolog lényege. Az ideológia nem olyan mint a börszín, kicserélhetö.
Azt sem vitatom, hogy nálunk különlegesen hatékonyan müködik az ország kirablása.
Mi különbözteti meg azonban Budapestet Prágától, Pozsonytól?

Ma a globalizmus támogatása ugyanolyan bün, mint a szovjet elnyomás támogatása volt korábban.
Ma a világ a spekuláns férgek markában van. Minket jobban tudnak szorítani, hála hazai társtetteseiknek.
Az adósságcsapdát korábban se Moszkva müködtette, a hazai vakság miatt estünk bele, hagytuk magunkat belevezetni.

missmarple
  Válasz | 2008. október 31. 21:21 | Sorszám: 346
Macisajtot olvasnak.
Medi
  Válasz | 2008. október 31. 21:08 | Sorszám: 345
A ma esti péntek8 HírTV-s műsorban Mellár Tamás közgazdász volt Csermely Péter vendége.
A lényeg az, hogy Nobel-díjas közgazdászok mondják, hogy adócsökkentéssel, beruházással, termeléssel, új munkahelyek kialakításával lehet a gazdaságot megvédeni a válságtól.
Ehhez persze egy markánsabb politikára lenne szükség a Fidesz részéről, annál is inkább, mert az SZDSZ, és az MDF nem ellenzéki politikát folytat, akármit is mond, vagy mi a státusza.

Amit gyéef és csapata csinál, az az öngyilkossággal egyenlő.
Hozzá nem értésből csinálják rosszul, vagy szándékos károkozás a célja, nem tudom.

A 25 milliárd hitel felhasználása olyan nyomorúságot fog jelenteni hazánk számára, amely perifériás országot csinál Mo-ból és 15-20 év kell majd az újra felzárkózáshoz.

Mi kell még ahhoz, hogy még mindíg csak óvatos kérdések jelzik a pozitív változást akarók véleményét, vagy sikolyát?

S hogy a nép sem mozdul!

Nem fogom fel, hogy ez miért lehet?
Tragédia

Időszakos Állat
  Válasz | 2008. október 31. 20:32 | Sorszám: 344
Csak azért pofádzottam bele, mert már megint nagyon elharapódzott az egykutyázás, meg a felelősség szétkenése, ahogyan kövérzaci nagyon találóan megjegyezte. Nem az elvtelen globalista vezetők qrták el nálunk, hanem a férgestestű kommunista vezetők.
A Fidesz kormányzása idején nem volt lejtmenet, emelkedőmenet volt.
Időszakos Állat
  Válasz | 2008. október 31. 20:30 | Sorszám: 343
Logika befigyel?
Hát hol mondtam én olyat, hogy csak a férgestestű kommunisták okoznak ilyet?
Csak annyit mondtam, hogy nálunk nem a globus konzervgyár okozta, hanem a férgestestű kommunisták.
Nem kevésbé férgestestű katonai diktaturhákban vagy leamortizált hegyikecskés országokban is van gáz, más okokból.
De vajon pl. a globalizácició által szintén ki nem került Szlovéniában, Szlovákiában, meg mostmár Oláhországban is, miért van merőben másképp minden, mint nálunk? Ennek egyetlen, világos oka van.
nemszadista
  Válasz | 2008. október 31. 19:22 | Sorszám: 342
Hát 1 ilyen rendszer nyíl1enes út lenne a kormányozhatatlansághoz és a gazdasági-politikai csődhöz. (Nem mintha most olyan messze lennénk az utóbbitól.)
honfi
  Válasz | 2008. október 31. 18:55 | Sorszám: 341
Mi van pl. Argentínában? Ök is elférgesedtek? Meg Afrika is?
Micsoda szapora népség.
pascal
  Válasz | 2008. október 31. 14:12 | Sorszám: 340
Mert hogy az SZDSZ még mindig külön indult a legtöbb választókerületben, így éppenhogy ellenpéldával állunk szemben. Más alakulat meg nincsen a baloldalon, tehát nem értem a felvetést.
pascal
  Válasz | 2008. október 31. 14:11 | Sorszám: 339
"A ballib tudja ezt, a jobbboldal meg makacsul negálja."

Forrás?

mpd
  Válasz | 2008. október 31. 11:16 | Sorszám: 338
Ez is része a dolognak. De féregtestű kommunisták vannak ám Németországban, Lengyelországban meg Szlovákiában is.
Viszont!! máshol azért nem elvtelenül globalisták a vezetők, nálunk meg mintha versenyeznének az önfeladásban. Ennyire feladni a nemzeti érdekeket azért nem divat sehol.
Időszakos Állat
  Válasz | 2008. október 31. 10:59 | Sorszám: 337
Bocs, de nem a globalizmus juttatott ide bennünket, hanem a férgestestű kommunisták. Globalizmus a többi országban is van, mégsem jutottak oda, mint mi. Mert ott férgestestű kommunisták nincsenek.
mpd
  Válasz | 2008. október 31. 10:44 | Sorszám: 336
Elég reménytelen a helyzet, meg kell mondjam.

Ebben tökéletesen egyetértünk.
Az egykutyázásban nem feltétlenül, mert bár kétségtelenül igaz, hogy a Fidesz is ennek a globalizmusnak a szekértolója, ami ide juttatott bennünket, de azért nagyságrendi különbség mutatkozik (ezen belül) a javukra.
Vannak árnyalatok.

honfi
  Válasz | 2008. október 31. 10:40 | Sorszám: 335
Van akit igen. A rendesebbje pl. már kezd rendesen beszélni "ezek"-röl.
Többek viszont nem értik meg, hogy a fogalmak hamis használata, a hazugságok nagyrészt "ezek" malmára hajtja a vizet. A fórumot pedig nem csak azok olvassák, akik írnak is ide.
Azt látom nagy bajnak, hogy a Fidesznek is érdeke füzödik a jelenlegi rendszer demokratikusságának elismeréséhez, s a bünök "balra" tolásához, s ez jelenik meg itt is a szövegekben.
Elég reménytelen a helyzet, meg kell mondjam.
mackó
  Válasz | 2008. október 31. 08:22 | Sorszám: 334
Ezt már többször is lezongoráztuk, s igazat adtam Neked. Szerintem is ez lenne a legfontosabb. A második fordulóra még kampányolni se kellene...
mpd
  Válasz | 2008. október 31. 08:16 | Sorszám: 333
Na!!!
Mondom én, hogy az első fordulóban az egyéni helyekkel KELL ÉS LEHET MEGNYERNI a választást!!
A ballib tudja ezt, a jobbboldal meg makacsul negálja.
Vagy tényleg én lennék hülye? Dehát minden erre mutat...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola