Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Székhelyi, a vessz(t)ő... (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Székhelyi, a vessz(t)ő...
utolso
  Válasz | 2005. március 23. 10:55 | Sorszám: 39
„csak még mélyebbre ássa az szdsz sírját.”
Egy frászt. Nagyon jól tudják ezek mit és miért cselekszenek. Ez kell a bázisuknak.
Nincs semmi új a nap alatt, megalakulásuk óta végzik azt, ami okból létre is jöttek.

Én inkább a magukat (mérsékelt)nemzeti oldalinak tartó és itt a Gondolán IS jelenlévő embereket várom, jó lenne ha most ők is tiltakoznának, hallatnák a szavukat, nem csak akkor, ha szerintük a szélsőséges radikálisok hibáznak, és elhatárolódnak néhányuktól. Ebben már nagyon nagyok, most itt a remek alkalom, hogy megmutassák nem csak a saját táborukban találnak mindig hibát.

sokaduma
  Válasz | 2005. március 23. 10:55 | Sorszám: 38
Ha én is olyan homonarkomán szadeszkretén volnék, mint Szarházi ... bocs Székhelyi József, valószínűleg én sem látnék okot a lemondásra
Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 10:53 | Sorszám: 37
Szegeden az egyetlen színház igazgatója nem lenne közszereplő???
millertrash
  Válasz | 2005. március 23. 10:50 | Sorszám: 36
Székhelyi nem mond le - 10:26

A Fidesz szegedi szervezete Székhelyi Józsefnek, a Szegedi Nemzeti Színház főigazgatójának a lemondását követeli egy hétévgi kijelentése miatt.

Székhelyi az SZDSZ hétévégi küldöttgyűlésén Orbán Viktort "Tokaj hímvesszejének" nevezte, "aki szétcsepegteti nektárját az országban". Székhelyi József a Klubrádiónak nyilatkozva elmondta, hogy nem lát okot a lemondásra. Szerinte SZDSZ-szimpatizánsként, magánemberként volt jelen a küldöttgyűlésen, ahol ironikus beszédet mondott. Székhelyi József közölte azt is: bár Orbán Viktor nevét nem mondta ki, azt elismeri: a szövegkörnyezetből egyértelmű, hogy rá gondolt.

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 10:46 | Sorszám: 35
Talán leesik a tantusz (vagy a hályog a szemükről).

Túlzott optimizmus.

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 10:44 | Sorszám: 34
Szentkirályi András: Egy kisebbség ne terrorizálja a többséget!
2005. március 23. 8:27


MNO
Szentkirályi András: Egy kisebbség ne terrorizálja a többséget! – mondta Kuncze Gábor a múlt hét végén (forrás: Magyar Hírlap, 2005. 03. 21.). Mi pusztán csak annyi megjegyzést fűznénk a Szabad Demokraták Szövetsége – Magyar Liberális Párt elnökének kijelentéséhez: egy kisebbség tényleg ne terrorizálja a többséget.

(Magyar Nemzet, 2005. március 23.)

orosz_hussalata
  Válasz | 2005. március 23. 10:39 | Sorszám: 33
Én nem érzem a beírásomat radikásnak (ami egyébként csak a ballib sajtó szemében negatív jelző), inkább nagyon is visszafogottnak. Az székhelyi szövegét pedig nem csak a jobboldalnak kell visszautasítani, hanem minden egészséges lelkű honpolgárnak.

Ajánlom a ballib olvtársaknak a szócserés ellenőrzést. Talán leesik a tantusz (vagy a hályog a szemükről).

orosz_hussalata
  Válasz | 2005. március 23. 10:39 | Sorszám: 32
Én nem érzem a beírásomat radikásnak (ami geyébként csak a ballib sajtó szemében negatív jelző), inkább nagyon is visszafogottnak. Az székhelyi szövegét pedig nem csak a jobboldalnak kell visszautasítani, hanem minden egészséges lelkű honpolgárnak.

Ajánlom a ballib olvtársaknak a szócserés ellenőrzést. Talán leesik a tantusz (vagy a hályog a szemükről).

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 10:29 | Sorszám: 31
Székhelyinek nincs helye sem igazgatóként, sem bármiféle "értelmiségiként" Magyarországon.

Így van.
Mondjon le!

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 10:27 | Sorszám: 30
Nem akarlak tovább radikalizálni , de biztos, hogy nem fognak elhatárolódni. Annál sokkal pofátlanabbak.

Hacsak...

Abban pesze tökéletesen egyetértünk, hogy NEM KELL AZ SZDSZ.

onogur
  Válasz | 2005. március 23. 10:22 | Sorszám: 29
Igaza volt Gyurcsány elvtársnak, amikor azt mondta: a jobboldal radikalizálódik.
Nekem ez tetszik!
orosz_hussalata
  Válasz | 2005. március 23. 10:14 | Sorszám: 28
Egyébként remélem, hogy székhelyi ezzel a perverz gúnyolódással a Himnuszon csak még mélyebbre ássa az szdsz sírját.

Az elhatárolódás ezúttal nem maradhat el. ELÉG VOLT, hogy egyesek azt képzelik, nekik mindent szabad. ELÉG VOLT a Himnusz, a korona, a címer, a történelmi zászlók, a kultúránk, a hitünk elleni hadjáratból. Nem kérünk többet a bőgatyázásból, inkább húzzanak el. Nem kell a drog, a kábult konzumidiotizmus. NEM KELL AZ SZDSZ.

Egy öntudatos, tettrekész nemzet kell.

Turul
  Válasz | 2005. március 23. 10:04 | Sorszám: 27
Megelőztél...

HATÁROLÓDJANAK EL SZÉKHELYITŐL!

Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 09:57 | Sorszám: 26
Az eufemizálás ilyen esetekben megszokott dolog.
Ne is akadjunk fenn ezen. (?)
Beren
  Válasz | 2005. március 23. 09:55 | Sorszám: 25
Ízléstelen? Aljas, rasszista, magyarellenes. Kíváncsi vagyok mikor nevezné kaleb "ízléstelennek" mondjuk Semjént.
Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 09:50 | Sorszám: 24
Az izraeli nagykövetet kifelejtettem.
Nancy Goodman Brinkent is.
Bordódy Kristóf
  Válasz | 2005. március 23. 09:47 | Sorszám: 23
1. Székhelyi szövege tényleg izléstelen

Akkor miért is nem határolódik el tőle
- az MSZP
- az SZDSZ
- a MAZSIHISZ
- a többi zsidó szervezet
- a kényszeres levélíró "értelmiségiek"
- Te magad?

daleth
  Válasz | 2005. március 23. 09:09 | Sorszám: 22
2. Szerintem ez ugyanolyan egyszerű leegyszerűsítés, mint az, hogy a muszlimok azért gyűlölik az USA-t, mert ő testesíti meg a szabadságot. Ugyanis a történelem számtalan esetet ismer arra, hogy filoszemitákból egyes zsidókkal való találkozás után lesz antiszemita. Pl. Hitler egyik legjobb ifjúkori barátja zsidó volt - egészen addig, amíg az meg nem károsította néhány festménye árával (igaz, ezt a történelmi tényt egyes írók megpróbálták átírni, de ha jól emlékszem, még Ormos Mária is az eredeti formában említi az esetet - sajnos anélkül, hogy lélektanilag elemezni próbálná). Ezzel nem mentegetni akarom őket, mert egyes személyek alapján elítélni egy közösséget bűn, de arra mindenképpen utalnék, hogy a kérdés bonyolultabb, mintsem olyan általánosságokkal el lehetne intézni, mint a 2. pont.

Én hozzátennék még egy harmadik pontot is, amit Te tapintatból nem tettél meg:
3. Székhelyi mindennek ellenére nagy színész, akit nem lehet egyszerűen a pártszekértolók közé besorolni. OV személye (persze nem csak az övé, mielőtt valaki még személyi kultusszal vádolna meg ) és a magyar nemzet méltósága messze felette áll annak, hogy egy ilyen kis szimpla mocskolódás felérne hozzá. De emlékszem, amikor Székhelyi a nácikkal együttműködő, fajtársait a profitért halálba küldő zsidót alakított - megdöbbentő élmény volt (persze a darab nem erről szólt, de a végső képhez elengedhetetlen volt Sz. alakítása is).

A fekete bűnözés kérdése szerintem szintén alaposabb elemzést igényelne.

sokaduma
  Válasz | 2005. március 23. 07:50 | Sorszám: 21
Számomra a legmegdöbbentőbb, hogy ismét szép példáját adta Székhelyi és csürhéje annak, hogy számukra a szólás szabadsága azt jelenti, hogy ők bárkit bárhogyan pocskondiázhatnak, megalázhatnak büntetlenül, de ha róluk bárki bármilyen (szakmai!!!) kritikát fogalmaz meg, az fasisztaantiszemitakirekesztőbüdösrasszistamélymagyarkodó...

Én már majdnem nem lettem antiszemita , de aztán láttam ma reggel ezt a kis "gyöngyszemet", és a folyamat sajnos irreverzibilissé vált

iszalag
  Válasz | 2005. március 23. 07:10 | Sorszám: 20
- a Szegedi Nemzeti Színház bérleteseinek vissza kellene mondani a bérleteket
- bojkottálni kellen az előadáskat, addig, amig SZékhelyi az igazgató
-A Batthánykörnek, v más nemzeti érzelmű értelmiségieknek nyílt levelet kellene irnia a Himnuszt gyalázó színházigazgatónak..
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=001635
zividivi
  Válasz | 2005. március 23. 06:12 | Sorszám: 19
Kezd valóban rasszista állapotot teremteni az országban az védekezési mechanizmus, mely szerint bármely magyar- vagy keresztényellenes megnyilatkozás mindig csak "egyedi" eset, "magánvélemény", "ivott a jó öreg", "oda se neki", "nem számít" minősítét kap a legbőszebb "rasszista ellenes" politikai csoportosulástól.


A rasszizmus odaát van!!!!

zividivi
  Válasz | 2005. március 23. 06:04 | Sorszám: 18
//".....Aki antiszemitává lesz, az azért lesz legtöbbször az, mert így jobb neki. Ez elégséges ok...."//

Ha ilyen egyszerű lenne, senki sem lenne sem antiszemíta, sem magyargyűlölő, egyáltalában gyűlölködő. A gyűlölködés önmagában nem egy mámoros állapot, mindig van oka vagy indoka.

Ebben az esetben lehet akár "viszontellenszenv" is a hülye megnyilvánulásra.

nemszadista
  Válasz | 2005. március 23. 01:04 | Sorszám: 17
Nagytakarítás? Milyen optimista vagy...

1ébként normális országokban 1 ilyen szimbólumgyalázás után az elkövető az utcára nem merné kitenni a lábát, nem hogy még hivatalában maradhatna akár 1 óráig is.
De ez 1 abnormális ország.

Allatka
  Válasz | 2005. március 22. 23:56 | Sorszám: 16
Tudtam, sőt, azt is tudom, hogy csak nekik van joguk számon tartani.
Még bő egy évig, aztán nagytakarítás.
hejde
  Válasz | 2005. március 22. 23:41 | Sorszám: 15
Nem értek egyet. Az utálat önmagában értelmetlen. Előfeltétele vmilyen - legalább vélt - sérelem, még ha az utált személynek/csoportnak nincs is köze e sérelemhez.
Az előítélet csúnya dolog, de értelmetlen volna tagadni, hogy alkalmanként tapasztalati alapú, még akkor is, ha igazságtalan.
Minden magyar felelős minden magyarért, és minden zsidó felelős minden zsidóért. Ha akarja, ha nem.

Székhelyi szövege pedig nem csak ízléstelen. Rosszabb. Orbán kritizálása kevésbé fontos, a Himnusz gyalázása viszont éppen olyan, mint a zászlóégetés. Gyűlölködés.
Ama bizonyos zászlóégetéses ügy miatt jobboldali személyeket tömegesen, szervezeteket egészében lefasisztáztak. Ugyanazok most egy árva szóval sem kérhetnék ki maguknak a magyargyűlölet vádját. De, a töredékét sem fogják kapni annak, amit a jobboldal kapott, sőt, még Székhelyi is marad.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola