Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Székhelyi, a vessz(t)ő... (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Székhelyi, a vessz(t)ő...
Turul
  Válasz | 2005. március 25. 09:36 | Sorszám: 114
www.delmagyar.hu

''Szeretném, ha tiszta lenne a színházunk''
Sándor János felfüggeszti örökös tagságát


Székhelyi József színigazgató szombati SZDSZ-küldöttgyűlésen elmondott beszéde kapcsán a színház egykori főrendezője, a már nyugdíjas Sándor János (képünkön) is megnyilatkozott: felfüggeszti örökös tagságát, amíg Székhelyi áll a teátrum élén.


A pártonkívüli, de a liberálisokkal már a rendszerváltás előtt is szoros kapcsolatban álló Székhelyi József, a Szegedi Nemzeti Színház igazgatója az SZDSZ szombati szegedi közgyűlésén felszólalva Orbán Viktor nevét nem említve, de egyértelműen rá vonatkoztatva azt mondta: „Ő maga pedig, mint Tokaj hímvesszeje, nektárt fog csöpögtetni – mindenhova." (A felszólalás teljes szövege olvasható a Délmagyarország online kiadásának fórum rovatában: www.delmagyar.hu).
Az ominózus mondat kapcsán kirobbant botrány újabb fejleménye: Sándor János, a színház egykori főrendezője levelet írt a direktornak: „Igazgató Úr! Húszéves szegedi működésem eredményeként ért az a kitüntetés, hogy a színház örökös tagja lehettem. Büszkén viseltem mind a mai napig e kitüntető címet és az intézmény minden gondját, sikerét a magaménak is éreztem. Az Ön művészhez, embertársaihoz méltatlan kijelentése miatt azonban, amíg a színház élén áll, örökös tagságomat tekintse felfüggesztettnek. Üdvözlettel: Sándor János kétszeres Jászai-díjas, érdemes művész, a Szegedi Nemzeti Színház ideiglenesen nem örökös tagja."

– Színházat gyűlöletből csinálni nem lehet, mert akkor az nem művészet lesz. Az volt a célom, hogy felhívjam a figyelmet arra: vannak olyan emberi normák, amelyek betartására mindenki köteles. Eljutottunk odáig, hogy a kultúra vezető emberei is mocskolódhatnak? Akkor hogyan fogunk mi becsületet, tisztaságot és katarzist teremteni a színházban? Nagy baj van. Ha ezt nem orvosoljuk gyorsan, akkor meghal a kultúra – mondta Sándor János, aki szerint nincs külön magánember és igazgató, a Szegedi Nemzeti Színház direktora közéleti személyiség, nem nyilatkozhat meg magánemberként.

– Székhelyi személye csak egy csepp a tengerben. Latinovits szeretetszínházát annak idején nem engedték, úgy látszik, most gyűlöletszínház lehet ebben az országban. Egy kulturális intézmény vezetője nem gyalázhatja meg a Himnuszt, sem pedig embereket. Aki ilyet mond, az nem művész – hangsúlyozza a rendező, aki szerint Székhelyi azt ígérte, távol tartja a teátrumot a politikától, közben pedig nem is akárhogyan maga kezdett politizálni. „Csak azt szeretném, hogy tiszta legyen ez a színház" – mondta Sándor János.

Információink szerint a Fidesz helyi szervezete március 31-én délutánra kért közterület-foglalási engedélyt a rendőrségtől. Székhelyi József Sándor János levelére és a demonstráció hírére reagálva úgy fogalmazott: szeretettel várja a rendezőt és a tiltakozókat is – nem a színház elé, hanem az előadásokon a nézőtérre.

daleth
  Válasz | 2005. március 25. 09:09 | Sorszám: 113
SZ. egyszerre zsidó és magyar. (Nem túl nagy dicsőség nekünk, de ez nem befolyásolja a kérdés megítélését.)

Amikor azt írod, hogy: "Nagyon félrevezető megközelítés. A zsidók szidhatják egymás között akárhogy is egymást, Mózest vagy akárkit, "családban marad", azonban ha egy goj teszi ennek akárcsak egy töredékét, akkor rögtön zárják soraikat és egy emberként ugranak az "idegen" torkának."

Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy mi magyarok szidhatunk egymás között bárkit, de egy külső (és ezzel azt is mondhatnánk, hogy SZ. ide tartozik)

Tudom, ha nem erre gondoltál nyakatekertnek tűnhet, de amióta Semjén szakállasait a zsidókkal azonosították, már nem csodálkozom semmin se...

Macisajt
  Válasz | 2005. március 25. 08:25 | Sorszám: 112
"Székhelyi egy jó színész, azt hiszem. Nagyon szerettem őt annak idején a Karácsony Benő Napos oldal-ának tévéváltozatában,"


Bizony Bár az erdélyi (mellesleg szintén zsidó származású) Karácsony Benő kiváló regényeit sajnos nagyon kevesen ismerik ma Magyarországon...


Viszont Székhelyi valóban nyíltan zsidózik , még a "közszolgálati" televízió egyik műsorában is az volt a humora hogy kollegájáról, Kézdy Györgyröl elmesélte a nagyérdemünek hogy a rendőrség képes volt GOJ rendszámot adni a kocsijának, hehehe...

Ugyanakkor Székhelyi csak követte párttársa irányvonalát, idézem:


Kertész Ákos/ Hetek, 2003 november 28. :

" Miért nem akad olyan zsidó, aki elmagyarázza H. L.-nek, hogy õ egy ötezer-hétszáz éves kultúra örököse, õsei már régen írástudók voltak, amikor H. L. fölmenõi még alig jöttek le a fákról? Csak sejtéseim vannak: nagy illetlenség volna, és egy zsidó (a föntiekbõl következõen) kultúrember, és zsigerbõl tudja az illemet. Mert amúgy, garantálom, nem fél. "


Nahát

kacamicli
  Válasz | 2005. március 25. 05:01 | Sorszám: 111
off, off

zsidó halotti himnuszt (Káddis??)

a Kaddis egy ima
halotti himnusz pedig mint műfaj a zsidó liturgiában nem létezik

nemszadista
  Válasz | 2005. március 25. 01:31 | Sorszám: 110
Nos, összeségében úgy tűnik, ennek a túlbuzgó sz.h. szadistának sikerült még 1 szöget verni a szélsőséges kis pártocskájának a koporsójába!

Úgy látszik, hogy a Maszop szekértolói is felhasználják az alkalmat, hogy kicsit belerúghassanak a parazitájukba.

Turul
  Válasz | 2005. március 25. 00:05 | Sorszám: 109
Mikor ránéztünk, akkor 49:51% volt.

Most a nap végén 38% igen és 62% nem.
62% szavazott arra, hogy Székhelyi ne maradhasson a Szegedi Nemzeti Szinház főigazgatója!

Tehát a tüntetések előtt, célszerű, ha Székhelyi szedi a sártorfáját.
Ne provokálja ki az alijázást!

Allatka
  Válasz | 2005. március 24. 23:42 | Sorszám: 108
Ne beszélj mellé. Tök egyértelmű a helyzet, a konzervatív oldalt, sőt, a teljes magyarságot rendszeresen érő fröcsögő és ocsmány sértések származási helye rendre valamelyik véletlenül éppen zsidó "értelmiségi".

De erről ennyit, nem visszük ebbe az irányba tovább a témát.

Turul
  Válasz | 2005. március 24. 23:15 | Sorszám: 107
Topic-indítóként szeretnék megszólalni.

Nem szerencsés irányba ment el a "diskurzus", ha annak lehet nevezni.
Tudom, hogy Kaleb olvtársunk nélkül ez nem történt volna meg, mivel provokatív megszólalásai szították a nemzeti érzékenységben erősödötteket.

Próbáljátok meg normálisabb mederbe terelni az egészet!

Ne általánosítsunk és Székhelyi eltávolítása legyen a célunk.
Ha sikerül, akkor kevesebb támadás éri a magyarságot.

Tanulnak belőle.

kata54
  Válasz | 2005. március 24. 22:54 | Sorszám: 106
'szenttéavatás'.
Bocs.
kata54
  Válasz | 2005. március 24. 22:52 | Sorszám: 105
Ilyesmikre gondoltál ? :
1.
Emlékszem, micsoda patáliát csaptak a mindenféle zsidó szervezetek, amikor Edith Stein szentéavatására került sor. Aki pedig igenis katolikus apáca volt és igenis zsidó holokausztáldozat volt,ateisták kedvéért fantasztikusan okos nő és kiváló, sorsát önként-bátran felvállaló ember volt, tehát ha úgy tetszik 'mindkét oldalé' volt és marad mindörökre. Rendkívül csúnya vircsaftot rendeztek a szentéavatás körül az említett zsidó szervezetek. Kikérték maguknak. A katolikusok részéről 'adható' legnagyobb kitüntetést, az életszentség elismerését és pédaképül állítását.
Hm, hm.

2.
Ez sem semmi:
'A 2005-ös állami díjazottak írták – Vágvölgyi B. András: A gecizmus oltárképén a főalak
2005. március 24. 7:47


MNO
Vágvölgyi B. András, a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje: Orbán lett a magyarországi cinikus keménykedés viselkedés- és politikai kultúrájának szimbóluma, tehát a fenti hasonlat alapján a (politikai) gecizmus oltárképén a főalak.

A hónap üzenete, Beszélő, 1999. február 2.
'
Katolikus szemmel olvasva valóságos gyöngyszem az oltár + gecizmus + politikai kultúra egy helyütt való emlegetése. Úgy rémlik, Vágvölgyi nem katolikus. (Orbán itt mellékes.)

nemszadista
  Válasz | 2005. március 24. 22:24 | Sorszám: 104
Idézet:
Sztankóczy András: És hová torzult a rendszerváltás éveinek Székhelyi Józsefe? Az még érthető, hogy nem akar lemondani, miután Orbán Viktort – a Himnuszt végtelenül szellemesen felhasználva – "a nemzet hímvesszejének" nevezte, "aki szétcsepegteti nektárját az országban". Lemondani nem jó, például mert utána állást kell keresni. Ráadásul miről is mondhatna le egy magánember? Merthogy Székhelyi hangsúlyozza: nem mint a szegedi színház főigazgatója beszélt az SZDSZ küldöttgyűlésén, hanem mint magánember. És tényleg nem a lemondás a lényeg, végül is egy politikai gyűlölködő még lehet jó színigazgató, bár ilyen ízléstelenség azért elgondolkodtató, csakúgy, mint az elvárható bocsánatkérés helyett elsorolt magyarázkodások szánalmassága.

(Magyar Hírlap, 2005. március 24.)


A Magyar Hírlap néha meglep engem...

kaleb
  Válasz | 2005. március 24. 22:15 | Sorszám: 103
"az ilyen és ehhez hasonló fröcsögő, gyűlölködő szövegeket eleresztik, miért derül ki mindig, hogy véletlenül éppen zsidók."

Ha az ilyenen van a hangsúly, akkor tautológia amit mondasz. Ha a gyülölködőn, fröcsögőn, akkor meg nem igaz. Gyülölködni, fröcsögni jó keresztény nemzeti népek is szoktak, számos példa van rá. Ezzel gondolom nem mondok újdonságot.

A célpont sokszor más. Ennyiben nem hasonló a dolog.

oggi
  Válasz | 2005. március 24. 21:38 | Sorszám: 102
Te hülye vagy, nem antiszemita.
És már ki sem növöd.

Idézet:
a zsidó emberek tisztelete mellett a példák és a jelenlegi holobiznisz hatására egyre inkább gyűlölöm azokat a zsidókat, akik antiszemitává tesznek, tettek.

Olvasd el négyszer-ötször ezt a mondatod, ízlelgesd, rájössz magad is, bármilyen csekély értelemmel vert meg a Teremtő.

Újrakezdeni
  Válasz | 2005. március 24. 20:51 | Sorszám: 101
Egyetértek, jobb lenne, ha mindenki a saját háza táján csinálna először rendet.
Születésekor még nem hiszem, hogy antiszemitának lehet nevezni valakit, de később hogy miért válik azzá, az már nem csak saját személyétől függ.
Gyerekkoromban az 50-es években nagyon sajnáltam azokat a zsidókat, akiket ártatlanul elpusztítottak, ez kialakult bennem, ismertem nagyon becsületes, szorgalmas zsidó családokat (játszótársaim szülei) is.
Ugyancsak sajnáltam azokat az embereket, akiket az utcánkban lévő ÁVO épületének pincéiben valószínű nem demokratikus módszerekkel vallattak. Iskolába menve az épület előtt csak artikulálatlan üvöltésük hallatszott fel a zárt lemezajtós pinceablakokból. Akkor még nem tudtam megítélni, csak később, hogy az "eszme" érdekében kínozták őket. Ezt csak Császár Józsefné elvtársnő nem tudta, ugyanis ausztráliai megkeresésre igazolta, hogy itt ilyesmi nem is történt.
El kell olvasni Marschalkó Lajos könyvét (Országhódítók), hogy érzékelhessük a Magyarországi zsidóellenesség történelmi előzményeit. Érdemes lenne megszámolni pl. a Rákosi féle vezetésben hány goj volt.

Fentiekből azt akarom kihozni, hogy a zsidó emberek tisztelete mellett a példák és a jelenlegi holobiznisz hatására egyre inkább gyűlölöm azokat a zsidókat, akik antiszemitává tesznek, tettek.
Ezekre a provokátor zsidókra, renegátokra szerintem az ország nagy többségének nincs szüksége, jobban ellennénk nélkülük is.

Különben keresztény emberek között is van jónéhány, aki nem a keresztény szellemiség szerint cselekszik, mint ahogy mindenhol van tisztességes, jó, és rossz ember is.

A múlttal elszámolni csak úgy lehet, hogy a kompromittálódottak félreállnak, vagy szemmel láthatóan a köz érdekében tesznek, de a bocsánatkérést nem az áldozatoktól várják.

Allatka
  Válasz | 2005. március 24. 20:35 | Sorszám: 100
Én csak azt nem értem, hogy azokról, akik az ilyen és ehhez hasonló fröcsögő, gyűlölködő szövegeket eleresztik, miért derül ki mindig, hogy véletlenül éppen zsidók.

Nyilván nincsen semmi következetesség és rendszer az egészben, ezért nem értem.

kaleb
  Válasz | 2005. március 24. 19:12 | Sorszám: 99
"azonban ha egy goj teszi ennek akárcsak egy töredékét, akkor rögtön zárják soraikat és egy emberként ugranak az "idegen" torkának."

Igen, ez így van. A keresztény szentekről is izlésesebb ha keresztények értekeznek. Kivülről jobb egy kis tartózkodás.

kaleb
  Válasz | 2005. március 24. 19:11 | Sorszám: 98
"Székhelyi külsején nagyon kiütközött a korral a származása."

Amiről egyébként már nagyon régóta nyiltan beszél, én is tőlee hallottam egy rádióinterjúban. Legalább 10, ha nem 20 éve.

terra
  Válasz | 2005. március 24. 17:31 | Sorszám: 97
"Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Tudom, hogy nem úgy gondoltad, de kicsit olyan íze van,. mintha a zsidókat nem tekintenénk magyaroknak."

Kedves Daleth, biz' Isten nem tudom, hogy mire írtad, hogy nem értesz egyet.

Azt meg végképp nem értem, hogy miből vontad le azt a következtetést, hogy a mondandómnak olyan "íze" van, mintha a zsidókat nem tekintem magyaroknak. Eszem ágában sem volt ilyet írni. Gondolod, hogy megtagadnám honfitársként azt a sok kiváló tudóst, művészt, sportolót, stb. aki zsidó származású? Igazából a hétköznapokban én nem nagyon foglalkozom mások származásával és vallásával, ez úgy gondolom magánügy.
Tapasztalatom és meggyőződésem szerint ma Magyarországon ez az általános hozzáállás és azok a zsidó honfitársaink, akik sazintén magánügyként kezelik a származásukat/vallásukat, minden diszkrimináció nélkül élhetnek és gyakorolhatják a vallásukat.

A probléma szerintem leggyakrabban éppen az ellenkező előjellel vetődik fel, vagyis általában nem a többség kirekesztő magatartásáról, hanem az egyes, zsidó kisebbséghez tartozó emberek hangsúlyozzák túl a saját zsidóságukat és különítik el magukat a többségtől.

Nincs ezzel semmi probléma, elvégre mindenkinek joga van megválasztani az identitását, elkötelezettségét általában is és egyes szituációkban is. Jó lenne azonban, ha az elkülönülést nem akarnák kivételezett védelem, politikai és egyéb előnyök szerzése vagy éppen a politikai ellenfél legyőzése céljából kirekesztésnek beállítani. Ez bizony csúnya dolog és jogosan vált ki ellenérzést.

oggi
  Válasz | 2005. március 24. 15:48 | Sorszám: 96
érzésükben
oggi
  Válasz | 2005. március 24. 15:47 | Sorszám: 95
Én nagyon nem szeretném, ha bírósági útra terelődne a dolog.
Azt szeretném,szerettem volna, ha Székhelyi nagyon gyorsan elnézést kért volna azoktól az emberektől (kivéve OV-t, ugye, ő kénytelen elviselni az ilyesmit), akiket megbántott nemzeti érzéseiben.
Ezért a lemondását követelni nevetséges, szerintem.
Én sem mondanék le a helyében, igaz nem is mondtam volna ilyesmit soha.
Néhány apróság:

Székhelyi egy jó színész, azt hiszem. Nagyon szerttem őt annak idején a Karácsony Benő Napos oldal-ának tévéváltozatában, de sok egyéb szerpében is. Nem tudom direktornak mennyire vált be, ez egy sokszempontú kérdés, nem mernék itt és most belemenni. Ha a beosztottjai úgy érzik, hogy nem tudnak ezentúl együtt dolgozni vele, biztos neki kell lemondani, nem a színészeinek. De úgy tudom, általában nem érzik úgy.

Ami a zsidóságát illeti nem kellene szemforgatóan visszadobálni a labdát Kalebnek: Székhelyi külsején nagyon kiütközött a korral a származása. Nincs ebben semmi, rajta még a legtöbb nem zsidó is észreveszi a jellegzetes vonásokat. persze nem mindenki, továbbá nem is ez a lényeg. Csak azt akarom mondani: ne legyünk már szemforgatóak. Egy csomó mindenkire habozás nélkül rámondják, hogy zsidó, csak azért, mert valami "eszdéeszest" csinál vagy mond. Ugyanilyen undorító, amikor kapásból kinevezik ezért buzinak, drogosnak.

Ezt az utat el kellene felejtenie a magyar jobboldalnak.

oggi
  Válasz | 2005. március 24. 15:21 | Sorszám: 94
Nincs türelmem végigolvasni mind a négy oldalt, úgyhogy lehet, már előttem mondta valaki...
Szóval: a Himnuszt trágárul parafrazeálni - ejnye-bejnye; Orbán Viktort hímvesszőnek nevezni - hm, hm.
Előttem sem szimpatikus megnyilvánulások ezek, sőt, dehát belefér a szólásszabadságba, azt hiszem.
Na, de pont most gúnyolodni egy családapa "nektárján", amikor megszületett az ötödik gyereke, amiért még a legvadabb ellenfeleinek is elismeréssel kellene adóznia neki két jóízű gyalázkodás között, de legalábbis mélyeket hallgatni, ha már a jó szó nem csalogatható elő, no, ez már gyomorforgató valóban.
Turul
  Válasz | 2005. március 24. 13:27 | Sorszám: 93
Nem lehet minden mondatban fixálni, hogy szó sincs általánosításról.
Aki kirgizként vislekedik és magyarok ellen van az magyarellenes kirgiz, hiába magyar a többi kirgizszármazásúak többsége és nem bántja, gyűlöli a magyarokat.
Én a mohikánokat használom itt, mert átvettem a székhelyik (ez is jó szó, mert csak azokra vonatkozik, akik olyanok, mint székhelyi) tetszetős szóhasználatát.
Remélhetően valóban az utolsók között van székhelyi.
Addig is menjen fizikai munkásnak!
onogur
  Válasz | 2005. március 24. 12:30 | Sorszám: 92
"de kicsit olyan íze van,. mintha a zsidókat nem tekintenénk magyaroknak."

Ez teljesen érthető, ha már egyszer a zsidók egy törpe de annál nagyobb hangú kisebbsége megkülönböztető jelzéseket használva nem tekinti magát magyarnak, hanem elkülönül.

Újrakezdeni
  Válasz | 2005. március 24. 12:18 | Sorszám: 91
Sajnálom a gazdasági minisztert felvezető rendőrautó vezetőjét, hogy kellemetlen helyzetbe került.
Sohase volt szimpatikus számomra az elkéső fontos emberek miatti különleges rendelkezésre állás, mindig arra emlékeztet, amikor a megkülöböztető jelzést használó gépkocsiban ellenőrzéskor kiderült, hogy két zsák krumplit szállított.
Itt nem a személyt akarom hasonlítani a krumplihoz, hogy melyiknek fontosabb a megkülönböztetés, csak az ütött szöget a fejembe, tán csak nem nektárcsepegtetéssel töltötte az idejét a miniszter, hisz "felemelő" volt látni, mennyire élvezte a kijelentést ama szegedi eseményen.
daleth
  Válasz | 2005. március 24. 12:17 | Sorszám: 90
Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Tudom, hogy nem úgy gondoltad, de kicsit olyan íze van,. mintha a zsidókat nem tekintenénk magyaroknak.

Ettől függetlenül, a jelenség, amiről írsz, néha megdöbbentő dolgokat produkál. Pl. anno a nyilasok nevezték Judapestnek a fővárost - most zsidók teszik ugyanezt, szerintem nagyon rossz ízléssel. S hogy még megfejeljék a dolgot, a honlapon (http://judapest.blogspot.com/) a jelszó Kosher Nostra, amitől olyan íze van a dolognak, mintha egy zsidó maffiáról lenne szó (utalva a cosa nostrara).

Most még csak egy jó vicc, meg talán egy kereszténynek van annyi ízlése, hogy ne megsértődjön a dolgon, hanem jót nevessen, de ki tudja, hogy ezzel nem legitimálnak-e olyan szavakat, kifejezéseket, gondolatmeneteket, melyeknek igazából a történelem szemétdombján lenne a helye.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola