Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Székhelyi, a vessz(t)ő... (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Székhelyi, a vessz(t)ő...
kivagyok
  Válasz | 2005. március 28. 08:20 | Sorszám: 214
Székhelyit saját bevallása szerint rengeteg sérelem érte, mint szinház igazgatót. Erről siránkozik midenütt.
Akkor ezek szerint Orbán Viktor az oka az őt ért sérelmeknek, azért sértegette őt. Tiszta orbánfóbiájuk van. Mindegy milyen rossz történik, annak mindig Orbán az oka.
iszalag
  Válasz | 2005. március 28. 07:29 | Sorszám: 213
most például: titltakozni ezerrel:
ne vezethese a Szegedi Nemzeti Színházat
a nemzeti hímnuszunk gyalázója!!!
iszalag
  Válasz | 2005. március 28. 07:25 | Sorszám: 212
(Sosem késő! DE: "tenni, tenni kell"!
Mindig lehet jót cselekedni (=Istent szolgálni)
Böjte Csaba csodálatos példája mutatja!)
Flammarion
  Válasz | 2005. március 28. 00:44 | Sorszám: 211
"Ez nagyon szép és örvendetes! "
kivagyok
  Válasz | 2005. március 27. 23:51 | Sorszám: 210
Márc.31-én tiltakozunk a színház előtt. remélem sokan leszünk...
kivagyok
  Válasz | 2005. március 27. 23:47 | Sorszám: 209
Bocsi első versszak NEm sor, és a harmadik versszak, NEm sor.
Jaszin
  Válasz | 2005. március 27. 23:16 | Sorszám: 208
késő...
iszalag
  Válasz | 2005. március 27. 23:10 | Sorszám: 207
Isten, áldd-meg a' Magyart
Jó kedvvel, bőséggel,
Nyújts feléje védő kart,
Ha küzd ellenséggel;
Bal sors a' kit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbünhödte már e' nép
A' multat 's jövendőt!

Őseinket felhozád
Karpat' szent bérczére,
Általad nyert szép hazát
Bendegúznak vére.
'S merre zúgnak habjai
Tiszának, Dunának,
Árpád' hős magzatjai
Felvirágozának.

Érttünk Kunság' mezejín
Ért kalászt lengettél,
Tokaj' szőlővesszejin
Nektárt csepegtettél.
Zászlónk' gyakran plántálád
Vad Török' sánczára,
'S nyögte Mátyás' bús hadát
Bécsnek büszke vára.

Hajh, de bűneink miatt
Gyúlt harag kebledben,
'S elsújtád villámidat
Dörgő fellegedben,
Most rabló Mongol' nyilát
Zúgattad felettünk,
Majd Töröktől rabigát
Vállainkra vettünk.

Hányszor zengett ajkain
Ozman' vad népének
Vert hadunk' csonthalmain
Győzedelmi ének?
Hányszor támadt tennfiad
Szép hazám kebledre,
'S lettél magzatod miatt
Magzatod' hamvvedre?

Bújt az üldözött 's felé
Kard nyúl barlangjában,
Szerte nézett 's nem lelé
Honját a' hazában.
Bérczre hág és völgybe száll,
Bú 's kétség mellette,
Vérözön lábainál,
'S lángtenger fölette.

Vár állott, most kőhalom.
Kedv 's öröm röpkedtek,
Halálhörgés, siralom
Zajlik már helyettek.
'S ah szabadság nem virúl
A' holtnak véréböl,
Kinzó rabság' könye húll
Árvánk' hő szeméből!

Szánd meg Isten a' Magyart
Kit vészek hányának,
Nyujts feléje védő kart,
Tengerén kínjának.
Bal sors a' kit régen tép
Hozz rá vig esztendőt,
Megbünhödte már e' nép
A' múltat 's jövendőt

(ma a templomban, befejezképpen állva elkénekeltük: megható volt, és szívbemarkolóan aktuálisnak éreztem

Jaszin
  Válasz | 2005. március 27. 23:04 | Sorszám: 206
apróság, könnyedén átsiklunk fölötte:
a színházigazgatói posztot CSALÁSSAL szerezte !!!
hogy utána mit baromkodik ott, az sem semmi, de a lényeg, hogy szabálytalan pályázattal nyert !!!
egy ilyen senkiházi,a topicban tárgyalt mániákus elfogultságán túl, teljesen alkalmatlan arra a posztra , ahová benyomták !!!
kivagyok
  Válasz | 2005. március 27. 22:45 | Sorszám: 205
Mi az h az ő színháza. Nézd már ezt is kisajátitotta Nem is tudtam h eladta az önkormi neki
Ha + sikoltani akart mér OV ellen sikoltott, mintha Gyurcsány lenne a miniszterelnök vagy közben kormányváltás volt?
Álmodik a nyomor
Flammarion
  Válasz | 2005. március 27. 22:45 | Sorszám: 204
Még meg is magyarázta. Hejde jól írta:_ "Székhelyi szövege pedig nem csak ízléstelen. Rosszabb. Orbán kritizálása kevésbé fontos, a Himnusz gyalázása viszont éppen olyan, mint a zászlóégetés." Node, legalább tiltakozott nem 92 de legalább 8% -i szegedi? Nancy sértéseit is szó nélkül lenyelte a magyar közvélemény, kormány .
kivagyok
  Válasz | 2005. március 27. 22:42 | Sorszám: 203
A legjobb az volt, mikor vmi olyasmit mondott, h a Himnusz első sora, amit mindenki énekel, azt talán nem lehet ilyenre "felhasználni". Szerinte a harmadikat helyénvaló
Meg h ő a KÖlcsey Gimibe járt és kerületi szavalóversenyt nyert a Himnusz elmondásával.
Na + jött a dumával, h vki, egy nő felhívta és azt mondta a holokausztnak nincs még vége, folytatódni fog. Ez vszeg pont olyan duma, mint az ablakon belövés volt.
Lakat T. Károly elég "normális" volt, de Székhelyi védte magát. Ez egy sikoltás volt az ő részéről, mert a mai politikai élet ezt kívánja tőle.
Na + h az ő színháza milyen klassz hely. Csak azt felejtette el amikor diri lett, mennyi embert rugott ki pillanatok alatt.
orosz_hussalata
  Válasz | 2005. március 27. 22:38 | Sorszám: 202
Ez akkor igaz, ha a vérszadeszes a fanatikusokat jelenti. A klánt ugyanis kizárt, hogy a pénzszerzésen kívül bármi befolyásolná. Tudják, hogy a rettegésben tartás, és a gyűlöletkeltés (építő programjuk nem lévén) biztosíthatja számukra azt a minimális szavazótábort, amivel a hatalom közelében maradhatnak, és szolgálhatják azokat, akik ezt nekik megfizetik.
Jaszin
  Válasz | 2005. március 27. 22:28 | Sorszám: 201
nem vérszadeszes ő, csak egy szerencsétlen, fóbiás zsidó...
ath
  Válasz | 2005. március 27. 21:45 | Sorszám: 200
Idézet:
Képtelen szembe nézni azzal, hogy hibázott.

Szembenézni? Szerintem Székhelyi most is meg van győződve róla, hogy helyesen tette, amit tett. Egy vérszadeszes komolyan gondolja, hogy Orbán maga a sátán. Hiszi, hogy igazak az "orbánbányákok", valamint azt, hogy a Fidesz győzelme esetén diktatúra lesz Magyarországon.

mandala
  Válasz | 2005. március 27. 20:42 | Sorszám: 199
hehe, a politukusok is nagyot tudnak alakítani, amikor %-okkal zsonglőrködnek ..
kata54
  Válasz | 2005. március 27. 17:23 | Sorszám: 198
Nem a szegediek 92%-a, hanem azoknak a 92 %-a akik felhívták őt.(Ami ugyebár teljesen más !)
Lakat T. becsületére legyen mondava, azt reagálta, hogy azt már csak ne állítsa Sz., hogy ez így volt helyes.
Sz. magyarázkodott-mosakodott, így-úgy himelt-hámolt,
de persze azt egyenesen bevallani, hogy hülye voltam egy jó poén kedvéért ostobán és minősíthetetlenül szólaltam meg, na azt nem ! Képtelen szembe nézni azzal, hogy hibázott.
Pedig ez lett volna a legegyszerűbb. Neki is.
Hegeda
  Válasz | 2005. március 27. 17:17 | Sorszám: 197
http://www.kincsemradio.hu/online.htm
Próbáld meg itt!
kivagyok
  Válasz | 2005. március 27. 17:02 | Sorszám: 196
Látta vki a Napkeltében Székhelyit?
Tényleg azt mondta a szegediek 92%-a támogatja?
Nem láttam, csak a delmagyar.hu olvastam
A jó édes anyukája neki
Flammarion
  Válasz | 2005. március 27. 14:39 | Sorszám: 195
Jó ügy? A Tanácsköztársaság?
mandala
  Válasz | 2005. március 27. 14:34 | Sorszám: 194
Na, ezt ismételjük csak meg, mert szvsz nagyon igaz!:

" Székhelyi beszéde egyetlen dologról szólt. Arról, ami az SZDSZ-nek nevezett társaságot összetartja: az Orbán-gyűlöletről. "

szumatra
  Válasz | 2005. március 27. 14:15 | Sorszám: 193
Igazad van. Ne egyszerüsítsük le a dolgokat. Az én szememben a bunkó székhelyi nem értelmiségi, de sajna bayer sem (ahogy nem az kuncze és kövér és havas és schmitt stb. stb.). Lehet rágni a témát ezer évig akár, szerintem: A bunkó bayer lebunkózta a bunkó székhelyít a bunkó péntek8-ban.
ath
  Válasz | 2005. március 27. 13:51 | Sorszám: 192
Idézet:
A bunkó bayer lebunkózta a bunkó székhelyít

No kérem, ne egyszerűsítsük le ennyire a történteket! A bunkó kifejezés valóban elhangzott Bayer szájából, azonban a beszólást csak az előzmények és a szövegkörnyezet ismeretében szabad értékelni.

Az Orbán- (és Himnusz) gyalázó mondatatairól Székhelyi úgy nyilatkozott, hogy "egy keserű értelmiségi panaszait fogalmazta meg". Bayer ennek megfelelően reagált, azaz egyszerűen csak egy kererű jobboldali értelmiségi véleményét fogalmazta meg az SZDSZ tanácskozáson elhangzott felszólalásról/felszólalóról.

szumatra
  Válasz | 2005. március 27. 13:03 | Sorszám: 191
A bunkó bayer lebunkózta a bunkó székhelyít a bunkó péntek8-ban. erről egy eheti cikk részlete ugrott be:

"Megmondom őszintén, én értem Székhelyi Józsefet, aki Tokaj hímvesszejének nevezte a Fidesz elnökét, értem Havas Henriket, aki letahózta a tapolcai művházat, értem Kunczét, aki letahózta Havast, értem a Szárhegy dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft. ügyében megszólaló valamennyi szereplőt: nem szabad befejezni a sárdobálást, sőt! Így legalább betemetjük az árkokat."

ath
  Válasz | 2005. március 27. 12:29 | Sorszám: 190
Székhelyi beszéde egyetlen dologról szólt. Arról, ami az SZDSZ-nek nevezett társaságot összetartja: az Orbán-gyűlöletről.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola