Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mi történt Londonban? (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mi történt Londonban?
Turul
  Válasz | 2005. július 25. 10:09 | Sorszám: 245
Brazilok tüntetnek az angol "demokraták" ellen, akik gyilkolnak, meg gyilkoltatnak.
Irakban, Londonban...
Turul
  Válasz | 2005. július 24. 23:39 | Sorszám: 244
Londonban?
hej!
Van számos ucca...

Ahol grasszálnak vérszomjas rasszisták .

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 21:33 | Sorszám: 243
Korrigálok, nem a rendőrség, hanem a hadsereg részéről volt hivatalos politika. Igyekeztek letagadni. Az alábbi epizódból pár hete láttam filmet:


A SABOTAGED INVESTIGATION

Sir John's investigation began in 1989, following an earlier inquiry undertaken by Manchester's top cop, John Stalker, into "an official "shoot to kill" policy run by the British Army". The Stalker inquiry was abandoned in 1986 after he was falsely accused of corruption. Sir John said he believes Stalker's investigation was sabotaged because of the sensitive information he had uncovered and was planning to expose.
http://www.cwnews.com/news/viewstory.cfm?recnum=23828

mandala
  Válasz | 2005. július 24. 21:19 | Sorszám: 242
Az egész más ...
Itt meggyilkolásról van szó! (of Irish nationalists or republicans)
Nem hinném, hogy ez volt hivatalos

Ha 'védekezésül' a fejbelövés most az "Operation Kratos" alapján megtörténhet, akkor az tényleg hivatalos!

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 21:08 | Sorszám: 241
bocs, én nem ebből az egy mondatból indultam ki (The "shoot-to-kill" policy is the result of....). egszerüen az ír helyzetet már nagyon rég óta figyelem. Most még utána is olvastam. Létezett hivatalosan a "shoot-to-kill". Még akkor született, amikor az IRA londoni merényletsorozatba kezdett, amit a rendőrség képtelen volt kontrolálni. Akkor hoztak olyan rendeletet is, hogy IRA terroista gyanus személyt birósági végzés nélkül, gyakorlatilag korlátlan ideig lehetett vizsgálati fogságban tartani.
mandala
  Válasz | 2005. július 24. 21:02 | Sorszám: 240
0. Én nem általánosságokról irogattam, hanem csak arról ami itt előjött(hoztál) a belinkelt cikkel kapcsolatban!

1. "akkor elfogadod, hogy volt hivatalos shoot-to-kill policy ? "

Szerinted?
( angol - ír ) ----> " The "shoot-to-kill" policy is the result of this indulgent attitude of the courts toward the murder of Irish nationalists or republicans. "

2. --> 1.

3. " If Operation Kratos is being used, it would be the first time a shoot-to-kill policy was officially allowed on British streets. "

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 20:32 | Sorszám: 239
Jó. Próbálok belehelyezkedni a gondolatmenetdbe és úgy válaszolni:

1. akkor elfogadod, hogy volt hivatalos shoot-to-kill policy ?
Ha igen,akkor ezen ne vitázzunk.

2. Én vitatom viszont, hogy az IRÁ-val szemben politikai leszámolásról lenne szó. Ott is kényszer szülte a demokratikus jogok áthágását. Mivel korábban történt a folytatás is látható. Idővel nehéz kontrolálni.

3. Amit a "fizikai védekezni próbálásról" írsz abban azt hiszem, nincs vita köztünk.

Apostoll
  Válasz | 2005. július 24. 20:31 | Sorszám: 238
A gyilkosság marad gyilkosság, mégha többezer soron és bönyállal próbálod az ellenkezöjét is bizonyítani.

Az erkölcs csak egy lehet:

Tíz Parancsolat!

Ne ölj!
Öreg, ez a legfontosabb.
Ne vedd el azt, amit Isten adott!!

Számodra ezt még mindig olyan nehéz felfogni?

Turul
  Válasz | 2005. július 24. 20:29 | Sorszám: 237
OK.
Apostoll
  Válasz | 2005. július 24. 20:28 | Sorszám: 236
Pontosan...

Ezekböl kerülnek ki a káderek. Legyen az akármilyen társadalmi forma. Finoman fogalmaztál... A felszínen csak a szar úszhat.

Sajnos nevén kell neveznem megint a népcsoportot, amelyik mindig a fegyver kevésbé veszélyes oldalán található meg.

Legyen az bolsevik forradalom vagy 1919, 1956 vagy éppen Palesztina...

Ezeket a gerinctelen, jellemtelen, hatalomimádó elemeket kellene már valahogy kivonni a forgalomból.

Ezeknek a sunyi, ságváriféle "munkálkodásait" kellene egy és mindenkorra megszüntetni.

Újra ránk köszöntene a béke és nyugalom.

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 20:26 | Sorszám: 235
A te álláspontod egyrészt marhaság másrészt helyenként hazugság.

A katolikus írek közűl én azok pártjára tudok állni, akik nem követnek el gyilkosságokat ártatlan emberek ellen és szeretnének békében élni. Ugyan ez vonatkozik a protestáns írekre is.

"Tehát én tagadtam a kommunizmust a kommunizmusban. Te nem."
Ez pofátlan hazugság részedről.

"Azt meg, hogy miből fakad antiszemitizmusod (arabgyűlöleted) és muzulmánellenességed... "

Ez is. A saját sokszor demonstrált antiszemituzmusod akarod letagadni.

mandala
  Válasz | 2005. július 24. 20:22 | Sorszám: 234
" Csak technikai újdonság van, miszerint az öngyilkos merénylőtt fejbelőniük kell. "

Egy lótúrót. Csodálkozom, hogy még most sem érted teljesen...
Az egyik alapvetően politikai leszámolásokról szól, a másik pedig egyfajta 'fizikai védekezni próbálás', az Izraelben kényszerűen kitalált módszerel ...

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 20:20 | Sorszám: 233
Ne tulajdonits nekem olyat, amit nem mondtam. Én azt mondom, hogy azt el tudom fogadni, ha egy rendőr akinek az a feladata, hogy a civileket megvédje, egy öngyilkos merénylőt lelő, hogy ártatlan életeket mentsen.

Ezenkívűl azt mondtam, hogy az adott esetben rendőr hibázott, ami a körűlményekből fakadt. Ezzel nem mentem fel a felelőség alól, de nem is zsandározm le. Úgyhogy inkább te menj oda. Ott biztos szeretik,ha hazudozol .

Turul
  Válasz | 2005. július 24. 20:13 | Sorszám: 232
Alapvető különbség a hatalomhoz, az erőhöz való hozzáállásunkban van.

Amióta eszem tudom, mindig a gyengébbek, szegényebbek, elnyomottak oldalán álltam.
Protestánsként is a katolikus írek pártján.
Te meg mindig a hatalom, az erő, az elnyomás oldalán állsz.

Ez világos.
Morálisan az én álláspontom tartható.
A tiéd nem.
Tehát én tagadtam a kommunizmust a kommunizmusban. Te nem.
Utáltam a szovjetúniót. De nem az orosz szerencsétlent.
Amikor találkoztam a szerencsétlen orosz nagyhatalmi gőgjével, akkor is csak tudatlan szerencsétlennek tartottam.
56 után megutáltam a másik világcsendőrt.
A II. Vh igazságtalan győzőit is.
Te meg úszol a felszínen. Mindig süssön rád a nap.
Ez az életed.
Azt meg, hogy miből fakad antiszemitizmusod (arabgyűlöleted) és muzulmánellenességed már megírtam...

Apostoll
  Válasz | 2005. július 24. 20:13 | Sorszám: 231
Kedves Merc..., kedves agytalan...

Földreszorított, barnabürü fiatal a vörösbörü és kultúrált nyugati szigetlakók nagyvárosában golyót kap egy egyenruhás remegökezü zsandár fegyveréböl a fejébe..

Ezt te helyesled? Ez nem eröszak?

Tudod mit, húzzál te el a büdös csába. Te nem vagy ember!

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 20:04 | Sorszám: 230
Bocs, akkor lehet, hogy tényleg félreértjük egymást. Én annyit állítok, hogy a shoot-to-kill nem újdonság. A brit rendörség a 6O-as évek óta használta. Csak technikai újdonság van, miszerint az öngyilkos merénylőtt fejbelőniük kell.
mandala
  Válasz | 2005. július 24. 19:58 | Sorszám: 229
Vedd már észre, hogy amit beidéztem az nem az IRA-val kapcsolatban van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ne akard összemosni a két shoot... irányzatot !!

Az IRA-s az ezért volt: #217 !!!!
" The "shoot-to-kill" policy is the result of this indulgent attitude of the courts toward the murder of Irish nationalists or republicans. "

Felejtsd el az IRA-s vonalat!

" Codenamed Operation Kratos, and based on the experiences of the Israeli security forces, the guidance reportedly states that an officer can shoot a suspect in the head if it is thought he is a suicide bomber who poses an imminent danger to police or the public.

Eyewitnesses at Stockwell station on Friday said they saw police officers fire five shots into the head of the suspect.

If Operation Kratos is being used, it would be the first time a shoot-to-kill policy was officially allowed on British streets. "

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 19:55 | Sorszám: 228
Világos. Akkor aztán akkora vérfürdő lenne, hogy ihaj. Az IRA a protenstásnsok vérében fürödne. Persze, neked ez szellemileg nehéz.
Turul
  Válasz | 2005. július 24. 19:51 | Sorszám: 227
Szabadságjogokról nem hallottál még?

Önrendelkezésről?

Talán meg kéne adni!

(irreleváns, hülyeség a válasz)

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 19:47 | Sorszám: 226
Közben itt vannak az IRA áldoztai, akiknek meg az volt a bűnük, hogy más vallásuak, mint az IRA aktivistái:
http://www.upmj.co.uk/IRAvictimsPhotos2.htm
Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 19:44 | Sorszám: 225
Az más, akkor az IRA szabadon gyilkolhat mindenkit. Nőket,gyermekeket stb.
Turul
  Válasz | 2005. július 24. 19:43 | Sorszám: 224
Szabadságjogokról nem hallottál még?

Önrendelkezésről?

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 19:41 | Sorszám: 223
http://www.revolutionarycommunistgroup.com/frfi/162/162_shoo.htm

In the same month, Jim Ashley, unarmed and also innocent, was shot dead whilst naked in his bed with his girlfriend in Hastings during a police raid. In May 1996, in Hammersmith, London, unarmed IRA volunteer Diarmuid O’Neil was shot repeatedly, whilst naked except for his underpants. He was giving himself up and obeying police instructions. In nearby Barnes the previous summer, unarmed David Ewin, a 38-year-old prisoner on day release was shot dead whilst he sat in a stolen car.


Mostmár csak az "officially" maradt még kérdőjeles.

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 19:38 | Sorszám: 222
Ezt még keresem. Szerintem IRA tagokkal szemben nem csak Írországban alkalmazták.
Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 19:37 | Sorszám: 221
Ja. Kaptak egy itéletet a Strassbourgban, hogy megsértik az írek emberi jogait. Csúnya sztorik voltak. Tüntetésen a rendőr ismerte a tünetetőt. Tudta, hogy van egy pisztolyformájú öngyújtója. Tüzet kért tőle,majd mikor a srác elővette, akkor lelőtte.

A másik oldalra,meg oda lehet tenni az IRA által lemészároltakat.

Ezen csak a terroristák tudtak nyerni.
A) varició a rendőrség puha és nem védi meg a civileket
B) variáció a rendőrség kemény és ártatlan civilek is áldozatúl esenek.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola