Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mi történt Londonban? (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mi történt Londonban?
mandala
  Válasz | 2005. július 24. 00:53 | Sorszám: 170
Azért azt vegyük alapul, hogy az eddigi ismereteink alapján csak ez történt:
egy 'pakisztáninak' kinéző brazilt üldözött három civilruhás rendőr(?) ...

Az egyik újságcikk általánosan fogalmaz (tanuk...) A másik viszont egy konkrét szemtanu, konkrét sztoriját írja le, egy televíziós interjú által is megerősítve, miszerint pont úgy fogalmazott, ahogy le volt a cikkben írva ...

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 00:45 | Sorszám: 169
Ismert pcsichológiai alapkísérlet:

A prof befejezi az előadást. Az egyik tanársegéd ráfog egy ceruzát, a másik meg eldurrant egy zacskót. A hallgatók fele megesküszik, hogy a profot lelőtték. A szemtanuk fontosak, de óvatosan kell kezelni a vallomásuk. Ugyebár azt is mondták, hogy a figura ázsiai.

Az tök valószínütlen, hogy merő passzióból lőttek a rendőrök. Ha viszont egy valódi merénylő kezd elmenekülni előlük és berohan a metróba, akkor te mit tennél, ha te vagy a rendőr ? (OK. ez rossz kérdés, mert én is képtelen lennék lelőni, dehát többek közt ezért nem megyek rendőrnek).

mandala
  Válasz | 2005. július 24. 00:37 | Sorszám: 168
Egyébként, tisztára olyan a hozzáállásod a mai "politikai" gyilkosságokhoz mint kalebnek ...
Helyes, csak higgadtan...
mandala
  Válasz | 2005. július 24. 00:33 | Sorszám: 167
pölö: "A férfi beugrott az egyik kocsiba és megbotlott vagy fellökték, ekkor az egyik rendőr bal kézzel előhúzott egy pisztolyt, és öt lövést adott le a férfira. ..."

" Három ember követte, az egyiknek fekete kézifegyver volt a bal kezében. Ketten leteperték, a harmadik pedig tüzelt. Öt lövést hallottam. Négy, öt méterre állhattam, végignéztem az egészet" - meséli a történteket az egyik szemtanú. "

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 00:26 | Sorszám: 166
OK. és ez minek mond ellent ? Akármelyik krimiben látsz ilyet. A hiba (sőt tragédia) az az, hogy egy pánikba esett ártatlan embert lőttek le a rendőrök. Ha egy valódi tettest kapnak el, akkor ugyanezzel egy csomó ártatlan embert mentenek meg. Ha ezen a szinten marad a terrorizmus, addig törvényszerüen elő fog ilyen eset fordulni. Egy praktikus tanulság van a dologból. Mostanában nem tanácsos Londonba utazni.
mandala
  Válasz | 2005. július 24. 00:21 | Sorszám: 165
Valamelyik magyar tévében volt egy riport ezzel a szemtanúval, ott is ez hangzott el ...
mandala
  Válasz | 2005. július 24. 00:18 | Sorszám: 164
"...
"A metrón ültem, még nem hagytam el az állomást, az ajtók is nyitva voltak. Kiabálást halottam: kifelé, kifelé. Jobbra néztem, egy ázsiai srác rohant a vonat felé. Három ember követte, az egyiknek fekete kézifegyver volt a bal kezében. Ketten leteperték, a harmadik pedig tüzelt. Öt lövést hallottam. Négy, öt méterre állhattam, végignéztem az egészet" - meséli a történteket az egyik szemtanú.
..."

>> http://www.hirtv.hu/?tPath=/kulfold/&article_hid=54532

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 00:14 | Sorszám: 163
Bocs,de most lehülyézlek. Egy fikarcnyi iszlámgyülölet sincs bennem.
Az álatalad idézet lapon sem szerepel ez a kivégzés, amit vizonáltál. A lapon ez van:

1: Witnesses report seeing up to 20 plain clothes police officers chase a man into Stockwell Tube station from the street
2: One person says the man vaulted the automatic ticket barriers as he made his way to the platforms
3: The most direct route is via this escalator or the staircase that sits alongside it
4: Police challenge the man but he apparently refuses to obey instructions and after running onto a northbound Northern line train, he is shot dead

Gen
  Válasz | 2005. július 24. 00:07 | Sorszám: 162
Te a kovetkezot irtad, szo szerint: "A figuráról az utazok azt sikoltozták hogy bomba van a testére erőszítve."

Az altalad idezett hirben errol szo sem esik.
Nem is eshet, mivel a rendorok attol a haztol kezdve kovettek az illetot, ahonnan elindult es mar a metroba (nem a szerelvenybe, hanem a komplexumba) is berohant az uldozoi elol, ahol azol letepertek, leszoritottak a foldre es az egyik rendor kivegezte. Pusztan azert, mert arabnak, vagy pakisztaninak neztek.

Egyebkent finoman szolva ismet torzitottad a valosagot es nem is tudtad igazolni az allitasodat. Kevesbe finoman szolva arab es iszlamgyuloleted jegyeben hazudsz, mint a vizfolyas.

Ha nem egy artatlan ember halalarol lenne szo meg mosolyognek is azon a szanalmas probalkozasodon, hogy egy olyan hirt rangattal elo, ahol az artatlan brazil allampolgart meg a terrorcselekmenyek gyanusitottjakent ismertetik.

Te nem nezel hiradokat?
http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/4711021.stm

Mercurius
  Válasz | 2005. július 24. 00:04 | Sorszám: 161
Izrael nem tabu, csak nem is központi kérdés. Szimpátiáról vagy antipátiáról szó sincs. Csak a tényeket szoktam ismertetni. Ott vedd észre magadban az elfogultságot, hogy a jordánok által legyikolt palesztinokról vagy a szaddam által legyilkolt kurdokról nem veszel tudomást. Neked csak egyetlen irányban van érdeklődésed.

Amúgy tényleg nem a népek számítnak, hanem a mechanizmusok amelyek felkorbácsolják az erőszakhullámot.

Mercurius
  Válasz | 2005. július 23. 23:59 | Sorszám: 160
"A Scotland Yard főparancsnoka később bejelentette, hogy az illetőt - akinek kilétét nem hozták nyilvánosságra - civilruhás rendőrök lőtték le, miután igazoltatták és nem engedelmeskedett felszólításaiknak. Ian Blair hozzátette, hogy az akció közvetlenül összefügg az előző napi terrortámadásokkal és a folyamatban lévő, kiterjedt nyomozással. Médiaértesülések szerint a férfi a csütörtöki merényletkísérletek egyik gyanúsítottja volt. Szemtanúk arról számoltak be, hogy a metrószerelvény a peronon állt nyitott ajtókkal, amikor egy ázsiai, gyaníthatóan pakisztáni kinézetű férfi futva érkezett, nyomában három civil ruhás rendőrrel. A férfi beugrott az egyik kocsiba és megbotlott vagy fellökték, ekkor az egyik rendőr bal kézzel előhúzott egy pisztolyt, és öt lövést adott le a férfira. A szemtanúk nem láttak táskát a gyanúsítottnál, de vastag kabátot viselt, ami alatt meglátásuk szerint akár "lehetett is valami"."
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=51395
Jaszin
  Válasz | 2005. július 23. 23:53 | Sorszám: 159
bocs, valóban, ezek csak úgy gyilkolásszák egymást, Izraelt meg hagyjuk, az tabu.
De azért nekem van egy olyan érzésem,mintha te egy kissé rasszista lennél.
Vagy legalábbis bizonyos népek nem igazán szimpik nálad /pl.német, palesztin/. Biztos fatális véletlen, hogy ezeknek a múltban vagy jelenben a zsidókkal támadt konfliktusuk
nahát
Gen
  Válasz | 2005. július 23. 23:42 | Sorszám: 158
"A figuráról az utazok azt sikoltozták hogy bomba van a testére erőszítve."

Forras???

Mercurius
  Válasz | 2005. július 23. 23:41 | Sorszám: 157
Szedd ki gondolatkísérletben Izrealt onnét. Semmivel sem hallna meg kevesebb ember. Mielött Izrael létrejött akkor is gyilkolták egymást. A saját folklorjukon belül kell megérteni őket.
Jaszin
  Válasz | 2005. július 23. 23:38 | Sorszám: 156
meg a Dávid király szállót is palesztinok robbantották 48-ban, vagy mikor ?
Nem nyugszanak ezek, de jó helyük lesz a 4 méteres betonfal mögött
Mercurius
  Válasz | 2005. július 23. 23:31 | Sorszám: 155
Ne marhulj már. Most éppen Egyiptomban robbantottak. Még semmi sem történt de Egyiptoimban már évtizeddkel ezelött is robbanthattak a fundamentalisták. A palesztinokból meg a jordánok ölték le a legtöbbet. A palesztinából nekik juttatott részt tökéletesen "palesztin mentesítették" (fekete szeptember). Az egy ilyen világ és most kezd beterjedni Európába is.
Jaszin
  Válasz | 2005. július 23. 23:27 | Sorszám: 154
Hát igen, szegény ideges rendőrök.
Meg ideges terroristák - ők miért nem lehetnek idegesek ? Évtizedek óta elűzték őket a földjükről, naponta megalázzák őket, tucatszámra lövik le őket naponta, tizenéves gyerekeiket gyilkolják, "tömegpusztító" fegyvereket keresnek náluk - mellesleg olyanok, akik valóban rendelkeznek azokkal.
Mellesleg,bájos ez a hirtelen nagy "megértés" a londoni rendőrök felé. Nálunk, ha egy rendőr rálő egy hétpróbás, fegyveres pribékre, orrba-szájba vizsgálják a fegyverhasználatot, a sajtó meg jobb esetben is sunyin hallgat - nem nagyon emlékszem megértő hozzáállásra.
Mercurius
  Válasz | 2005. július 23. 23:11 | Sorszám: 153
Amig terrorakciók és annak értatlan áldoztai élesznek, addig lesznek ideges rendőrök is és nekik is lesznek ártatlan áldozataik. A figuráról az utazok azt sikoltozták hogy bomba van a testére erőszítve.
Jaszin
  Válasz | 2005. július 23. 23:09 | Sorszám: 152
Nekem is "uncsi" a hazudozás.
A tény, hogy egy szerencsétlen,ártatlan embert a rendőrök bestiálisan meggyilkoltak Londonban és most megpróbálják "eladni" mint önvédelmi akciót. Meg a topicnyitó merészelt párhuzamot vonni eme esemény és az Izraelben palesztinok ellen elkövetett hasonló, legalizált gyilkosságok között.
Hogy a Klaus mit böfög, az századrangú, a tény, egy földön fekvő, letepert, cselekvésképtelen emberbe öt lövést adtak le és ezt a rendőri totális melléfogást, illetve barbarizmust állítják be a "terrorizmus" elleni elkerülhetetlen cselekdetnek.
Ki is mondta: "ahol fát vágnak, ott hullik a forgács..."
Mercurius
  Válasz | 2005. július 23. 22:49 | Sorszám: 151
Hagy a frocsogést,mert uncsi. A tényekkel foglalkozz.
Jaszin
  Válasz | 2005. július 23. 22:33 | Sorszám: 150
Kicsit összezavarodtál, ragad az elvakultságom ?
Soha nem mondtam, hogy a cikk a Néphazugságból származik.
/persze, attól még méretes figyelemelterelő hazugság/
Otrombaságod mintha tanácstalanságot leplezne. Nem spórolsz felém a sommás, alantas minősítésekkel - csak valahogy az érveléssel nem sokat bíbelődsz.
Kicsit szívd fel magad, látod a hallgatóság nem csak jámbor birkákból áll
Turul
  Válasz | 2005. július 23. 22:24 | Sorszám: 149
Angol, rasszista rendőrök legyilkoltak 5, egy méterről leadott lövéssel, egy ázsiainak látszó embert....
Mercurius
  Válasz | 2005. július 23. 21:32 | Sorszám: 148
Na látod Ezt teszi az elvakultságod. A cikk nem a néphazugságból származik.
Jaszin
  Válasz | 2005. július 23. 21:31 | Sorszám: 147
Na végre, tudom, mire megy itt ki a játék - hála a cseh államfőnek.
Én, bugyuta, a gyökereket eddig a militáns cionizmus /és csatlósai/ elleni, elkeseredett tiltakozásban véltem felfedezni.
Mentségemre szóljon, már egy hete nem olvastam Néphazugságot...
Mercurius
  Válasz | 2005. július 23. 21:26 | Sorszám: 146
2005.07.16. 16.30 PDF


A cseh államfő szerint a Nyugat túlzott nyitottsága a más kultúrákból és civilizációkból érkező bevándorlók előtt nagymértékben elősegíti a terrorizmust. Václav Klaus úgy vélte, hogy a multikulturalizmus a mai nyugati civilizáció tragikus tévedése, amelyre mindenki ráfizet. Közvetlenül ugyan nem tehet a terrorról, de gyökereit abban kell keresni - tette hozzá. Václav Klaus kijelentette: a multikulturalizmus olyan eszme, amely azt mondja, hogy vándoroljatok ki, és ott aztán követeljétek civilizációtokat, csoport- és etnikai érdekeiteket.


Az orosz titkosszolgálat képezte ki az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet második emberét - nyilatkozta egy volt lengyel KGB-s ügynök egy lengyel napilapnak. Alexander Litvinenko szerint egy ideig KGB-s ügynökként is szolgált Ajman al-Zavahiri. Litvinenko azt mondta, hogy nemcsak ez az egyetlen kapcsolat a terrorszervezet és az oroszok között.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola