Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pokolra jutunk (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pokolra jutunk
Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:59 | Sorszám: 55
Sajnálom, hogy nem segíthettem ...
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:55 | Sorszám: 54
Mondom, ugorgyunk.
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:55 | Sorszám: 53
Hihi.
Nehezen, de immár el kell hinnem: képtelen vagy különbséget tenni esővíz meg ivóvíz között.
Nem baj, ugorgyunk.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:54 | Sorszám: 52
A talajvíz része a nagy körforgásnak.
A(z artézi) kútvíz valóban más eset.
Az valóban nem része a körforgásnak, az elfogyó kincs, annak a kivétele "bányászat" kategória.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:50 | Sorszám: 51
Megbuktál vízháztartástanból.
A tengernek a szárazfölddel szemben
- folyó formájú vízből aktívuma van
- felhő formájú vízből passzívuma van.
A kettő egyenlege zérus.
Ezt nevezik a víz körforgásának.
(I. osztályos tananyag.)
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:34 | Sorszám: 50
Ha már megemésztettétek és feldolgoztátok, tovább megyek.
A kutakból kinyert édesvíz zöme tisztítva vagy anélkül folyókba kerül, és a csekély párolgási mennyiségen kívül tengervízzé lészen.
Az esők nem oldják meg az ivóvíz kérdését, az esők zöme vagy rögtön elpárolog, vagy a talajba kerül és a növények párologtatják el (plusz párolog a hajszálcsövek által felszínre kerülő rész). Csak nagyon kevés csapadékból lesz talajvíz, és egészen minimális mennyiségből lesz ivóvíz.
Ezért kellene az aranynál is nagyobb értéken kezelni az ivóvizet, nem pedig a kábelt öblögetni vele a klozettben.
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:28 | Sorszám: 49
Na most aztán muszáj volt beleszólnod.
A szárazföldön képződő pára is hullik tengerre, szárazulatra; meg a tenger fölött képződő is. Ezért ezt kipipáltam, mint kiegyenlített folyamatot.

Ellenben arra bátorkodtam felhívni a figyelmet, hogy a szárazföldről az édesvizek (azok is amelyeket a föld alól nyerünk ki egyirányú folyamatként a tengerekbe ömlenek előbb utóbb. Onnan meg nem folyik vissza semmi.
MOST szólj hozzá, már, ha értetted.

Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 08:22 | Sorszám: 48
A tenger nem végállomás a víz számára.
Nem folyó alakjában, hanem vízgőz alakban (felhő), majd onnan kicsapódva (eső) jut vissza a szárazföldre.
(I. osztályos tananyag.)
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 07:17 | Sorszám: 47
""A tenger nem párolog?""

De igen. És a szárazföldi vizek is. De, ha nem érted, amit mondani akarok, akkor ilyen hülyeségeket kérdezel. A tengerből nem folynak édesvízzé váló folyók a szárazföldre, hogy segítsek kicsit.

Sajnálom, hogy a műanyagok kapcsán se értettél meg. Nem azt mondtam ugyanis, hogy nélkülözhetetlenek. Csak azt, hogy nem ezzel kell kezdeni a változtatást, ha egyéb problémák megoldódnak, ez automatikusan helyére kerülne. De hétmilliárd ember fogyasztását nem lehet papírral és üveggel győzni.
Megint azt kell mondanom, hogy hétmilliárd ember nem élhet falun.
De talán már kapizsgálod, mi a legfőbb probléma.

tiszavirág
  Válasz | 2010. augusztus 09. 05:02 | Sorszám: 46
Nagy fasz lehetsz te barátocskám!

Semmiféle "kioktatás" nem volt a célom (nem úgy mint neked!!!), éppen amiatt is kezdtem úgy a beírásomat, hogy megértelek, pusztán csak árnyalni akartam egy kicsit a magyarokra nézve nagyon elítélő szavaidat, hogy bizony az USA is elég sokat költ cigire.

Már nem emlékszem a számokra, de talán négyszer-ötször is drágább nálunk a benzin, mint az amcsiknál és lehet, hogy ugyanez fennáll a cigi esetében is, úgyhogy elég sok cigit elszívhatnak a tengerentúl is.

De csak pöfögjél nyugodtan tovább.

kingvidor
  Válasz | 2010. augusztus 08. 21:31 | Sorszám: 45
"És elpárologva másutt hull le esőként, de mindenképpen igen hamar sós tengervíz lesz belőle."

Na ezzel sokat mondtál. A tenger nem párolog?

"A műanyagok ellen küzdeni csak akkor lesz érdemes, amikor megteremtődnek a feltételei a mellőzésüknek."

Viccelsz? Szerinted tényleg szükség van arra, hogy a fél lityi cukros löttyökhöz egyszer eldobható flakonokat gyártsanak, ami tízszer annyiba kerül, mint a lónyál vagy a víz maga? Szükség van azokra a nagyrészt szar kínai játékokra, amik színtiszta műanyagból vannak, a gyerek játszik vele fél órát, bemegy a szekrénybe, aztán végül megy a szemétdombra? Szükség van néhány papírvékonyságú átlátszó sonkának látszó hártyához egy kétszer annyi súlyú és árú légmentességre és tartósságra hivatkozó műanyag valamire? Szóval lehetne folytatni, hogy mire és mennyire van szükség, de a lényeg, hogyha nem az volna üzlet, hogy flakonokat adjanak el nekünk néhány deci vízhez, mert pl a törvények visszacserélést tennének kötelezővé, ezért a teljesen öncélú műanyaggyártás nem volna kifizetődő, akkor egy fölösleges és kártékony emberi tevékenységgel kevesebb lenne, ami bizony nagy lépés volna az emberiség történelmében.

gorgó
  Válasz | 2010. augusztus 08. 20:43 | Sorszám: 44
Szép dolog a csapatjáték, leginkább akkor, amikor egy magasabb rendű ügyet szolgálnak! :- (((

Egy a lényeg, hogy az ellenséget elpusztítjuk!

Igaz férfiak?? :- ((((


„… jogom van élni, és ha neked nem tetszik, hogy ehhez a joghoz foggal-körömmel ragaszkodom, akkor vagy félre állsz az utamból, vagy eltaposlak, mint a férget. Te megsemmisülsz, de én akkor is élni fogok. Takarodj! Létezni akarok! Ezért kitelepítelek és elfoglalom házadat, amit nekem ajándékozott az Isten. Törvények? Mivel létezni akarok, rám nem vonatkoznak!”

lac1
  Válasz | 2010. augusztus 08. 20:27 | Sorszám: 43
És igazad is van...
""The U.S. economy is the world's largest national economy, with an estimated 2009 GDP of $14.3 trillion (a quarter of nominal global GDP and a fifth of global GDP at purchasing power parity).[4][8]"" http://en.wikipedia.org/wiki/United_States
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 08. 20:24 | Sorszám: 42
Aha...
panda
  Válasz | 2010. augusztus 08. 20:12 | Sorszám: 41
( jó jó, de nem GDP-s adatot vettél ki az origós cikkből... )
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 08. 19:52 | Sorszám: 40
Sajnos nincsenek ott kormányzati ismerőseim, így kénytelen vagyok elfogadni az origós cikket. De HA neked van igazad, akkor még rosszabb - vagy éppen jobb? - a helyzet?
..
Amúgy sajnálom, hogy tiszavirág a matekóra után nem számolta ki, hogy mennyi is az annyi.
Úgy szeretem, amikor valaki megpróbál kioktatni.
:-)
panda
  Válasz | 2010. augusztus 07. 23:07 | Sorszám: 39
( Az USA GDP-je 2009-ben cca. 14000 milliárd dollár volt. )
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 22:54 | Sorszám: 38
Köszönöm a rendhagyó matekórát tanárnő!
Nézzük hát az adatokat.
Magyarország:
10 millió fő
4,3%
25 ezer milliárd forint= (211,6) = 118,14 milliárd dollár.
USA
305 millió fő
3000 milliárd dollár (2009)
1,5%

Számolhatnánk aránypárral is, de...

Magyarország:
118,14 milliárd dollár 4,3%-a = 5,08 milliárd dollár.
5,08 millárd szétosztva a 10 millió lakos között = kerekítve 59 ezer forint.

USA:
3000 milliárd 1,5%-a = 45 milliárd dollár.
45 milliárd szétosztva a 305 millió arc között =
na, mennyi is?
(remélem nem rontottam el e kései órában semmit...)
http://www.origo.hu/uzletinegyed/vilaggazdasag/20080204-a-2009es-koltsegvetes-meghaladja-a-3-ezer-milliard-dollart.html
Az árfolyamot a mai MNB honlapról néztem.

tiszavirág
  Válasz | 2010. augusztus 07. 21:47 | Sorszám: 37
Megértem a mérged, de azért felhívom a figyelmedet arra, hogy a "százalék" az egy viszonyszám!!!
Ami azt jelenti, hogy ha a százalékot átcseréljük abszolút értékre, akkor azt kapjuk, hogy például a 100 piculának a 4%-a 4 picula, míg 1000 piculának a 1,5%-a 15 picula, tehát, mivel az amerikaiak GDP-je valszeg nagyobb, mint a mienk, ők valszeg többet költenek abszolút értékben kifejezve cigire mint mi, arról nem is beszélve, hogy szerintem nálunk sokkal drágább lehet a cigi, mint náluk, a kereset különbségekről már nem is beszélve.
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 20:36 | Sorszám: 36
... kivéve, ha a cigány pulyának édestestvér volt az anyja meg az apja. Esetleg a saját öregapja az apja is...
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 20:32 | Sorszám: 35
Ez szépen is hangzik egy veleszületett betegséggel küzdő esetén.
De nemá' egy alkeszt is sajnáljak.
Békáscity
  Válasz | 2010. augusztus 07. 20:17 | Sorszám: 34
Egyetemi éveim alatt rászoktam - de 10 év után le is szoktam egyik napról a másikra. Pont.
karakan
  Válasz | 2010. augusztus 07. 20:12 | Sorszám: 33
Nem, én képes vagyok mások helyzetébe beleélni magamat és nem vagyok érzéketlen.
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 18:17 | Sorszám: 32
...esetleg nézzem meg azt az adatot, hogy Magyarországon a GDP kezel 4,5%-át költik dohányra, alkoholra és drogokra?
A másik adón meg közben hallgatom a BAR listások siralmait, meg nézem az iskolák ingyenkonyhás jelenetét?
(a szöveget tudom előre, amit írni akartok, hogy nem biztos, hogy azok dohányoznak, akiknek szarul áll a családi kasszájuk. Ezzel ne próbálkozzon senki annak ellenére, hogy BIZTOSAN van olyan, aki nem él a káros szenvedélyek egyikével sem, de mégis viszik a feje fölül a tetőt. De azért valahogy nem áll össze bennem a kép...)

"Ennek – például Magyarországon – az a következménye, hogy a GDP 4,3 százalékának megfelelő összeget költik ezekre a káros javakra, közel háromszor annyit, mint az amerikai polgárok (1,5 százalék). Ennél magasabb arány csak két balti országra, Lettországra (4,4 százalék) és Észtországra (4,5 százalék) jellemző. Alkoholra és dohánytermékekre Magyarországon fejenként és évente 639 dollárt költenek a GDP-ből, az egészségügyre fordított „hasznos” 1950 dollár egyharmadát, míg ez az arány Ausztriában egyötöd, az Egyesült Államokban egyheted.""

lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 18:11 | Sorszám: 31
""A dohányzásra visszavezethetô direkt és indirekt
egészségügyi költségek 2004-ben Magyarországon
meghaladták a 300 milliárd forintot és elérték a GDP
1,7%-át. Egyidejûleg az állam nagyjából 250 milliárd fo-
rint adóbevételt realizált a dohánytermékekbôl.""
A dohányzásra visszavezethetô direkt és indirekt
egészségügyi költségek 2004-ben Magyarországon
meghaladták a 300 milliárd forintot és elérték a GDP
1,7%-át. Egyidejûleg az állam nagyjából 250 milliárd fo-
rint adóbevételt realizált a dohánytermékekbôl.
http://biloba.hu/ime/2009_5/45_48.pdf

Mondjuk ez a rész nem az általam megjelölt arányt tükrözi, de még ez is 50 milliárd forinttal nagyobb.
Tehát az én gyerekem iskoláját bezárják, és vihetem autóval (füstöl persze) a távolabbiba, mert hiányzik a költségvetésből mondjuk 10 millió forint, de bagósokra meg van 50 milliárd?
Vagy megnézzük a alkoholistákat is? Nem hinném, hogy ott rózsásabb lenne a helyzet...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola