Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pokolra jutunk (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pokolra jutunk
Medi
  Válasz | 2010. augusztus 04. 11:03 | Sorszám: 5
Egyetértek.

Meg kellett volna maradni a gyógynövényeknél
http://www.lelekkut.eoldal.hu/cikkek/foldanya-fuvei-gyogyirjei

mpd
  Válasz | 2010. augusztus 04. 10:22 | Sorszám: 4
""Elsatnyultunk, nem működött a természetes szelekció.""

Ellenben gőzerővel folynak a domesztikációs folyamatok, amik egyenértékűek a degenerálódással.
A penicillinnel meg jókora szelekciós nyomást indítottunk be a baktériumoknál. Hamarosan nem lesz időnk újabb és újabb antibiotikumokat kitalálni, egyre gyorsabban lesznek ellenállók vagy toleránsak.
(Hja, amíg beleink tele vannak bakterekkel, addig nehéz a kártékonyakra szelektív gyógyszert kitalálni)

Medi
  Válasz | 2010. augusztus 04. 10:14 | Sorszám: 3
Azért vagyunk ennyien, mert a kőolaj és földgáz megtalálása féktelenségre biztatta az embert, és elkezdődött a számolatlan profithajhászás.(csak minek, nem tudom).
A műanyag termékek özöne, ami még + egy lapát, mert újrahasznosítani nem lehet. Tengernyi szemét, szó szerint.
Persze, hogy elszaporodtunk, mikor alánk tolták a széket.
Nem kellett harcolni, sok mindent tálcán kaptunk.
Elsatnyultunk, nem működött a természetes szelekció. Bármilyen fájdalmas is, de azokat is megmentjük, akik életképtelenek. S nem csupán a fogyatékosokat értem ez alatt, hanem a betegségbe nem halunk bele, mert Fleming feltalálta a penicillint. Ez is egy mérföldkő.
Most isszuk a levét. Már mi is. Nem csak az unokáink.
Én sem élnék, meghaltam volna a szülésbe fiatalon, és árva lenne a gyermekem. Sőt már az anyám is meghalt volna a szülés utáni szövődménybe, és akkor én sem élnék.
Hát így.
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 04. 09:59 | Sorszám: 2
Jó-jó, de hetedfél milliárd ember nem élhet falvakban.
Lehetne tisztított vizet használni, az ivóvizet meg CSAK ivásra használni.
Medi
  Válasz | 2010. augusztus 04. 09:26 | Sorszám: 1
Na végre, hogy egyre többen ébredeznek.
Gyerekkoromban sokat voltam a nagyszüleimnél.
Csak fúrt kút volt, vaskályha. A ház mögött, de hozzáépítve a WC.Mégis éltünk, sőt nekem a legszebb éveim voltak, amit a nagyszüleimnél töltöttem.

Térdig ért a hó, szikrázott a napsütésben, lapátolni kellett, bizony. Sírtam, hogy ropog a hó, féltem, hogy elsüllyedek benne. Imádtam a jégcsapokat, a jégvirágos ablakot, a napsütéses tél illatát.

mpd
  Válasz | 2010. augusztus 04. 08:00 | Sorszám: 0
Mármint a civilizáció.
Egyre jobban idegesít, hogy ivóvízzel öblítjük le a WC-t, mossuk a kocsit, locsoljuk a füvet.
Vétkes, bűnös pazarlás, vérlázító jövőfelélés!
Egy WC-öblítés négy-öt felnőtt ember napi vízadagja!
Nincs ez jól, és unokáink meg is bűnhődnek majd érte.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola