Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pokolra jutunk (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pokolra jutunk
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 17:56 | Sorszám: 30
...na, ez közvetve utal, hogy adó szempontjából is káros a dohányzás:
""Az EU is szigorít

Hatalmasa tét mindkét oldalon. Míg a gyártók a bevételeiket féltik, az Európai Bizottság arra hivatkozik, hogy a dohányzás évente 2,5 milliárd eurós kárt okoz az uniónak (az egészségügyi kiadások és a termelékenység csökkenése miatt). A füstölő rudak – becslések szerint – évi 650 ezer áldozatot szednek az EU-ban. "" http://www.nol.hu/lap/eu/20100614-kudarcba_fulladtak_a_magyar_szigoritasi_tervek

lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 17:54 | Sorszám: 29
Csak hiszed, barátom!
(ezek szerint te is dohányzol?)
Most keresem neked a cikket, hogy kb. harmada a jövedéki adó mint a dohányzás okozta egészségkárosodás miatti munkaerő kiesés, plusz az abból adódó egészségügyi kiadás.
Jobb ha elhiszed nekem így, mert úgy is megkeresem a cikket.
..
Persze, egy csomó másra is költenek, ami nem kell az életben maradáshoz. Csakhogy azokkal nem rövidítik meg az embertársaik adóját.
Végletesen írom, hogy egyértelmű legyek: inkább költök 100 ezer forintot egy tök felesleges dologra, mondjuk magamnak egy über-szuper videókártyára, mintsem egy bagósnak az életét megmentsem EGY forinttal is az én adómból.
Azonban én nem tiltanám be a dohányzást (közteret kivéve), sem az alkohol, drogot, freestyle krosszmotorozást, csak az illető vagy kifizeti a saját kezelésének TELJES költségét, vagy szánalmasan megdöglik az árokparton.
karakan
  Válasz | 2010. augusztus 07. 16:46 | Sorszám: 28
Szerintem a cigi adójából telik rá. Azért is emelik, mert onnan van sok sok adó.
A cigin kívül még számtalan olyan van, amire minek is költenek emberek???? Kinek ez-kinek az a fontosabb.Az egyik egészséges, a másik cigi nélkül is beteg lesz, mástól.
Nem védem a dohányosokat, csak épp nem egyszerű az élet.
Tappancs
  Válasz | 2010. augusztus 07. 16:29 | Sorszám: 27
A Medencének az az előny, hogy van ivóvíz bőven.
Ha lehetne, akkor én is szívesen öblítenék úgy, hogy az afrikai sivatagba jusson a tartályomból a víz. Lehet?
karakan
  Válasz | 2010. augusztus 07. 16:20 | Sorszám: 26
Orvosi esetek.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2010. augusztus 07. 16:01 | Sorszám: 25
Nem tud? Kit érdekel? Szerintem csak nem akar. Könnyű a függőség mögé bújni. Szerintem minden az akaraton múlik. A cigarettázás egyáltalán nem létszükséglet.
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 15:49 | Sorszám: 24
Ha a leszázalékolását és a betegségének a kezelését 45 éves kor után nem az én adómból finanszíroznák, akkor mindegy lenne.
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 07. 15:48 | Sorszám: 23
"Természetes" szelekció.
Egy szemernyit sem sajnálom őket. Költsék nyugodtan az egész minimálbérüket vagy segélyüket cigire. Vagy piára.
Tudom a reakciókat:
1. ...és ha a te gyereked
2. ...de akkor a te adódból finanszírozzák a beteg társadalom összes kiadását.
karakan
  Válasz | 2010. augusztus 07. 15:37 | Sorszám: 22
Ez igaz, de nem fog lemondani róla, nem tud.. és egyre drágább.
Békáscity
  Válasz | 2010. augusztus 06. 19:40 | Sorszám: 21
A múltkor mentem az utcán és a gyerekrendelő előtt egy anyuka arra panaszkodott a szintén kisgyerekkel álldogáló ismerősének, hogy kisgyerek (aki a kocsiban ült) sajnos asztmás - brühühü és közben fújta a füstöt a gyerekekre !
Hát ezért nem mindegy mennyibe kerül a cigi meg hogy költenek-e rá a népek, mert nagyon sok komoly egészségügyi problémát okoz magának és a körülötte lévő passzív dohányosoknak kisgyerektől- a kutyájáig ! És még a tetejébe ideológiát is gyártanak hozzá pl. mint a szomszédasszony, hogy ő a lakásban nem dohányzik csak az erkélyen. Kösz - én meg fölötte lakom és bejön a füst hozzám!
karakan
  Válasz | 2010. augusztus 06. 18:20 | Sorszám: 20
Aki cigire költ, az kevesebb gyümölcsöt meg kevesebb kaját vesz magának, nem mindegy neked?
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 06. 16:48 | Sorszám: 19
Hát ez igaz. Sajnos nem toleráltam.
:-)
karakan
  Válasz | 2010. augusztus 06. 14:50 | Sorszám: 18
Drága a cigi mindig emelik az árát, meg a kávénak is meg egyébként mindennek.
Békáscity
  Válasz | 2010. augusztus 06. 14:24 | Sorszám: 17
Továbbmegyek - alkalmazzuk az ősi kínai gyógymódot ! ki a Duna vizét issza, saját vizét issza vissza !
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2010. augusztus 06. 14:01 | Sorszám: 16
Egen, ezért kell tusolás közben pisilni mint tudjuk...
Meg ezért is használnak sok helyen már használt vizet vécéöblítésre - szállodák főleg. Nincs új a nap alatt.
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 06. 13:58 | Sorszám: 15
Mondom hát, de nem úgy, hogy a sirámaim arról szólnak, hogy romlásba viszi az ember a földet. Vagyis saját magát.
Ez pont ugyanolyan, mint amikor jött az melós hozzám CIGIVEL a képiben, hogy fizetésemelést kér, mert kevesli amit kap.
Hát nem furcsa?
:-)))))))
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 06. 07:38 | Sorszám: 14
(Haggyad. Nejlonzöld.)
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 06. 07:37 | Sorszám: 13
Ez így nagyon nem oké.

""Nem az a gond, hogy sok vizet fogyasztunk, hisz az csak visszajut valahogy a természetbe.""

És elpárologva másutt hull le esőként, de mindenképpen igen hamar sós tengervíz lesz belőle.

"" baj az, hogy a mosogatógépekbe tízszer annyi mosogatószert teszünk a kényelmesség kedvéért, nem gondolunk arra, hogy mit szólnak ehhez a halak. ""

Ne butapestből indulj ki. Máshol a szennyvíz nagy részét tisztítják. Azzal a tisztított vízzel még lehetne előbb fürdeni-mosni-mosogatni, aztán wc-t öblíteni.

A műanyagok ellen küzdeni csak akkor lesz érdemes, amikor megteremtődnek a feltételei a mellőzésüknek. Addig ez csak nevetséges pótcselekvés. Nem ezzel kell kezdeni.

Időszakos Állat
  Válasz | 2010. augusztus 06. 00:19 | Sorszám: 12
És mondod ezeket te, az elektromos számítógép előtt ülve!
TEFU
  Válasz | 2010. augusztus 06. 00:14 | Sorszám: 11
Néhány éve tettünk egy kőrt helikofferrel néhány dél-alföldi városka körül, akkor döbbentem igazán rá, hogy menthetetlenek vagyunk, a szemét mindent elborít a földutak mentén.
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 05. 23:25 | Sorszám: 10
Ez az! Mindent betétdíjasnak!
Sőt, a gyártókat kötelezném, hogy amennyi bármilyen műanyag - üveg - fém csomagolású árút eladnak, annak nagy részét újból fel kell dolgozni, bemutatni. Mármint a csomagolásnak.
Ha adott időszak alatt 100 tonna műanyagot használnak fel csomagolásnak, akkor mondjuk 80 %-át kötelező legyen újrafeldolgozásra beszállítani a feldolgozóműbe.
Így nem a kormány kapna egy új terhet (környezetvédelem) hanem a terméket előállító cégre hárulna ez.
Ha már a haszon is az...
kingvidor
  Válasz | 2010. augusztus 05. 22:19 | Sorszám: 9
Nem az a gond, hogy sok vizet fogyasztunk, hisz az csak visszajut valahogy a természetbe. A baj az, hogy a mosogatógépekbe tízszer annyi mosogatószert teszünk a kényelmesség kedvéért, nem gondolunk arra, hogy mit szólnak ehhez a halak. Az, hogy tiszta víz csordogál le itt-ott folyamatosan, az csak tisztítaná a Dunát, de amikor láttam egy ismerősnél, hogy néhány tányér miatt mennyi mosogatót nyom bele a halak kopoltyújába, az tényleg felháborított. A kemikáliákkal van a baj, a rengeteg vegyszerrel és műanyaggal, hogy minden fél liter folyadékért kidobunk egy flakont, ami ötvenszer annyiba kerül, mint a benne lévő lónyál, hogy három almához már műanyag zacskót adnak, így egy bevásárláskor sokszor tíz nejlonzacskód dobunk ki.
Keményen fel kell lépni pl a flakongyártókkal. Hoznék egy olyan törvény, hogy aki flakont vagy zacskót állít elő, az vegye vissza az előállítási költség feléért. Mindjárt visszajönnének a visszaváltható üvegek, de amíg biznisz az egyszer használt műanyagok szarokat rásózni az emberekre, addig ez nem fog változni.
lac1
  Válasz | 2010. augusztus 05. 21:30 | Sorszám: 8
Ne má'...
És ezt ti írjátok a földgáz-távhő fűtéses lakásaitokban, Paksról töltött árammal, miközben állítólag csak a google szerverei egy Paksnyi energiát fogyasztanak, közben megy a tévé az asszonynak mosogatás közben (konyhamalac rulz) a gyerek meg PS3-assal játszik?
Majd amikor a fonóba mentek gyalog kaszálás után, és akkor beszéltek erről, akkor majd...
Auróra
  Válasz | 2010. augusztus 05. 09:54 | Sorszám: 7
Gázzal,olajjal termeljük az áramot,mikor a szél ingyen van és 0 az emissziója.A mobilizáció oltárán egymilliárd? autó pöfékel el naponta több millió hordó olajat....Az élelmiszereinket tartósítjuk és olaj alapú műanyagokban tároljuk....
Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 05. 09:33 | Sorszám: 6
Az orangutánok az energiatakarékosság mesterei
2010. augusztus 5. 09:04

Egy átlagos aktivitású, fáról fára ugráló orangután testnagyságához viszonyítva kevesebb energiát használ el, mint egy olyan ember, aki ideje nagy részét a fotelban tölti - erre az eredményre jutott egy amerikai kutatócsoport. A St. Louis-i Washington Egyetem antropológusa, Herman Pontzer kollégáival két héten át elemezte négy orangután napi energiafelhasználását a Great Ape Trust kutatóállomás egyik kifutójában. A kutatók arra a meglepő eredményre jutottak, hogy az orangutánok méretükhöz képest napi tevékenységeikhez kevesebb energiát használnak el, mint jószerével az összes emlős - írja a Die Welt című német lap internetes kiadása.

A kutatók szerint ennek oka az emberszabásúak otthonában, a délkelet-ázsiai esőerdőkben jellemző táplálékhiány lehet, ami magyarázatot adhat az orangutánok alacsony születési rátájára és lassú növekedésére is.

Az orangutánok Szumátra és Borneó esőerdeiben élnek, fajukat kihalás fenyegeti. A Great Ape Trust közlése szerint Borneón jelenleg 54 000, Szumátrán mintegy 6600 majom él.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola