Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Pokolra jutunk (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Pokolra jutunk
panda
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:40 | Sorszám: 80
Tévedés. Akkor nem ugyanaz, amikor nem ugyanaz! Persze, lehet hozni rá egy jogszabályt...
tatam
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:28 | Sorszám: 79
Az lehet, de a kartács mellett te nem mondhatod meg a frankót.
Ha te mondod, az bőcsészduma, ha ő mondja, az maga a kinyilatkoztatás.
És akkor se ugyanaz, ha ugyanaz.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:27 | Sorszám: 78
Ámen !
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:26 | Sorszám: 77
Akkor haggyuk a fenébe, mán idegesít a téma. Szerintem mindenki egyetért, de könnyebb a lelkünknek, ha kötözködünk. Turáni átok!!!
Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:25 | Sorszám: 76
Tényleg kár volt vitatkozni, mert én is ugyanezt mondom (#52)
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:22 | Sorszám: 75
Bőccsészduma!!! De nem rossz.
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:21 | Sorszám: 74
Nem azért fogy el, mert nem pótlódik. Pótlódik az valamennyire, de nem olyan gyorsan, ahogy fogyasztjuk. Mert sok helyen ezt használjuk iváson kívül másra is. Ha csak ivásra használnánk, lasabban vagy sose fogyna el.
Ennyi a mondandóm, de irtó nehezen jutottunk el idáig.
Na mindegy, lényeg, hogy takarékoskodjunk a föld alatti vízzel.
Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:19 | Sorszám: 73
Csak Mpd meg ne lássa, hogy az artézi víz is esővíz, mert akkor nem issza meg !

Persze: termelődik, néhány liter ezer év alatt !

onogur
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:15 | Sorszám: 72
Nem fogy el!
Hogy megértsd, kisiskolásoknak így tanítják:

Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:12 | Sorszám: 71
Aki gondol az unokái jövőjére, az fölkészül az esővízivásra, mert a földalatti víz, éppúgy mint a kőolaj: elfogy.

CSAK a körforgás-jellegű folyamatok "fenntartható"-ak. A bányászat jellegűek, hogy kiveszem az értékes anyagot, elhasználom, szemétre dobom: a pusztulásba vezetnek.

onogur
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:08 | Sorszám: 70
Meg a víztározók, például a Gellért-hegy belsejében. Oda se kell elektromos áram.
karakan
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:06 | Sorszám: 69
Jó, de akkor sokkal olcsóbb legyen a vízdíj.
tatam
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:04 | Sorszám: 68
Nocsak, de finnyás valaki.
Ezek szerint te csak forrásvizet használsz ivóvíznek, amit ceglédi kannával hordasz haza az erdő alján fakadó forrásból.
És pottyantósba eregeted a kábelt.

Ha jól értem, a tisztított dunavíz nem ivóvíz, de pont megfelel annak a kívánalmadnak, hogy ne használjunk ivóvizet a kábel öblögetésére. Akkor mi a problémád? Ha nekem jó meginni azt a szaros vizet, akkor ne baszkurálj, mert én előrébb tartok a környezettudatosságban, mint te.

mackó
  Válasz | 2010. augusztus 09. 10:00 | Sorszám: 67
Butapest előtt vannak a kutak, én inkább a bajaiak miatt aggódnék.
mackó
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:58 | Sorszám: 66
Tévedsz! Pl. a szentendrei csápos kutaknál kizárólag fizika tisztítás történik, a töltetek cseréje szintén fizikai munkát igényel. A víz továbbítását meg a földalatti ivóvíz kinyerésekor sem úszhatod meg elektronyos áram nélkül. Esetleg dízelmotorral.
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:56 | Sorszám: 65
Meg lehet szokni. Aki kicsit gondol az unokái jövőjére, az kibír ennyi kis kellemetlenséget.
onogur
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:50 | Sorszám: 64
Én sem!
onogur
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:49 | Sorszám: 63
Voltam olyan országban, ahol még fogmosáshoz is palackozott vizet kellett használni.
Mit mondjak, elég macerás.
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:49 | Sorszám: 62
(Félreértés ne essék: a tisztított dunavíz maradhatna nálatok a vezetékben, azt én nem tekintem ivóvíznek.)
mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:47 | Sorszám: 61
Kedves Barátom.
Ilyen alapon az egész Világóceánt ivóvíznek tekintheted, merthogy lepárolva alkalmas ivásra.

Ha kérhetem, maradjunk a földalatti ivóvízbázisoknál. Annak van értéke (és még mekkora lesz!!!) Azok a nagyon bonyolult szűrőberendezések egy hetes áramszünet esetén szomjan halasztják az egész fészkesfővárost.

mpd
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:44 | Sorszám: 60
Én az egész vízellátást tisztított vízzel fedezném. Azaz, a meglévő csöveken ez folyna. Ivóvizet meg vegyen mindenki palackban. Igen, IGEN, petpalackban
onogur
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:37 | Sorszám: 59
"Ezért kellene az aranynál is nagyobb értéken kezelni az ivóvizet, nem pedig a kábelt öblögetni vele a klozettben."

Ez csak olyan bölcsész-nyavalygás, vagy van konstruktív javaslatod?
Hogy húznál be még egy csövet a tízemeletes panelba és honnan jönne a víz?
Ott kellene kezdeni, hogy hatóságilag betiltani a korszerűtlen wc-tartályokat. Az nem mehet, hogy 3 deci vizeletet 9 liter ivóvíz tol le a csatornába.

Rendes Kis
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:25 | Sorszám: 58
Hüha, hát te hova jártál ?
Ha nem zérus volna az egyenleg, akkor a szárazföld teljesen elsivatagosodott vagy teljesen víz alá került volna.
Karana
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:17 | Sorszám: 57
A nyolcadik osztályban már azt is tanítják, hogy a valódi folyamatok ennél sokkal bonyolultabbak és az egyenleg nem zérus.
mackó
  Válasz | 2010. augusztus 09. 09:07 | Sorszám: 56
A folyók vízhozamát mi táplálja?
Nem gondoltam át az ivóvízszolgáltatás teljes körét, csak egy minket leginkább foglalkoztatóra hívom fel a figyelmedet: Méltán hihetjük, hogy a folyók többsége abból a csapadékmennyiségből (IS) táplálkozik, amit RK is említ. Pl. Butapest és a környező települések lakossága szinte kizárólag a Duna vizét issza, hatalmas szűrőrendszerek közbeiktatásával. Azon ivóvízmennyiség, amit pl. fúrtkutak használatával nyerünk ki, szerintem elenyésző arányúnak tekinthetjük.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola