Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
lac1
  Válasz | 2011. május 12. 20:57 | Sorszám: 407
Végül is, ha egy korábbi kijelentésemet előbányásznám, ahol kijelentettem azt, hogy engem nem érdekelne, hogy ki-mikor menne nyugdíjba, de csak az addig megkeresett és befizetett nyugdíját kapná, akkor igazad van, a faxomat érdekelné, ha 182 HUF nyugdíj jönne ki ezeknek.
Annyit dolgozott, annyit kap.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 12. 20:56 | Sorszám: 406
Barátom, Svédországban is van szociológiai probléma. Nyugodj meg amíg ember él a Földön, addig lesz nekik bajuk mindig.

Fáradt vagyok mára befejeztem. Legközelebbi TIT előadáson szeretettel várjuk.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 12. 20:53 | Sorszám: 405
Érdekelnének a számításaid. Én úgy számoltam kijön.
lac1
  Válasz | 2011. május 12. 20:51 | Sorszám: 404
"Képezd ki őket valami hasznosra."

Őket pl. mire? Utcaseprésre cirokseprűvel? Abból sajnos nem jön ki a megélhetése, meg a nyugdíja és a TB-je...

lac1
  Válasz | 2011. május 12. 20:46 | Sorszám: 403
Volt? Volt. Csak azóta - többek között - fejlődött a technika. Ha kézzel ástam volna ki a valamim gödrét, akkor is annyiba került volna a mulatság ha haverokkal akiket csak etetni és itatni kellett volna, mint amennyit a trakis elkért. Egy órára szemben az egész hétvégés kézi munkával. Akkor? Én lennék a hibás, hogy ha nem is haverokkal, de emberekkel bérért ásattam volna ki, hogy legyen nekik betevő falatjuk?
És különben sem volt teljes foglalkoztatás. Amikor az volt, akkor is csak a statisztika miatt - bár az kicsit előbb mint a 90-es éveket megelőző - hogy mi előrébb vagyunk a foglalkoztatás terén, mint a nyugat.
Én nem azt írtam, hogy ne legyen segély és ne közmunka, csak ne így, ahogyan most. Ma egy közmunkás időben is sokkal kevesebbet dolgozik ARÁNYOSAN azért pénzért mint én, viszonyítva. A minőséget meg most hagyjuk is.
Én azért örüljek, hogy legalább kap annyit, hogy eltolja még ezt is a nagy részük a kocsmában meg játékgépre, de legalább addig sem rabol ki?

Belesűrítettem egy mondatba az egész Magyarországot? Lehet.
Amúgy nem hiszem, hogy ez szociológiai probléma lenne. Simán egyeseknek az a jó, amíg katyvasz van, addig tudnak benne turkálni. Mit gondolsz, Ferge mihez kezdene, ha hirtelen megszűnne minden "szociológiai" probléma? És én is megadnám az esélyt a megoldásra, de azért párat eleve kizárok. Például, hogy az enyémmel verjék tovább a csalánt.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 12. 20:34 | Sorszám: 402
Olyan remek, amikor néhány mondatba bele tudsz sűríteni komplex szociológiai kérdéseket. Igen. Sok a képzelten ember. Na és? Képezd ki őket valami hasznosra. 90 előtt volt munka egymillióval is több ember számára. Teljes foglalkoztatás volt. Ha azt nem is, de több embert lehetne foglalkoztatni. Ennyi. A megoldást kitalalálni nem az én gondom. Orbán közmunkát ígért. Várjuk, hogy mi lesz belőle. Ha nem lesz se segély, se közmunka, akkor bezony komoly baj lesz és akkor lehet te is azt mondod, hogy mégsem volt jó ötlet. Egyelőre nem tudjuk mi lesz. Én megadom az esélyt, hogy jól süljön el a dolog. Kommunikációs szempontból ez egyelőre nagyon rosszul fest. Amennyit tudunk az pedig nemzeti katasztrófa.
lac1
  Válasz | 2011. május 12. 20:04 | Sorszám: 401
Meg is haltak.
(hülye felvetésre hülye válasz)
huszárló
  Válasz | 2011. május 12. 19:56 | Sorszám: 400
Sok komoly király még írni-olvasni se tudott, nemhogy 8 osztályos bizója lett Vona! Mégis király volt.
lac1
  Válasz | 2011. május 12. 19:48 | Sorszám: 399
MINDEN forint felesleges, ami egyrészt konzerválja az állapotokat, másrészt meg - pláne - irritáló a társadalom többi tagjának.
És hát... manapság CSAK ezt látom. És ne mond, hogy te nem.
És bizonyos idő után és iskolázottság és IQ és szorgosság alatt te nem fogsz senkit normális munkára bírni. Az, hogy pénzmegvonással rákényszeríted havi 10-20 óra seprűnyéltámasztásra csak azért, hogy a statisztika jól mutasson, az nem munka, nem olyan munka ami nemhogy a társadalom számára hasznos lenne, hanem még saját magát sem tartja el még kőkorszaki szinten sem.
Én már egyszer leírtam, hogy Magyarországon a tartós munkanélküliek FELÉnek max. nyolc osztályos végzettsége van. Ezeket te mire és hogyan fogod megtanítani?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 12. 18:54 | Sorszám: 398
Érdemes, akkor legalább ebben a videóban meghallgatni. Nem költünk túl sokat szociális segélyekre. Márpedig, ha nem hozzuk legalább munkaképes szintre az embereket, akkor azok nem is fognak dolgozni. Nem mellesleg a minimálbér sem fedezi a létszükségleteket. Stb. Ez az, amin változtatni kell. Nem tudom, hogy eközben miféle rendet kéne tenni... Mert ez nem hangzik túl jól ebbena kontextusban szerintem.
lac1
  Válasz | 2011. május 12. 18:05 | Sorszám: 397
Fergével - legalábbis amit olvastam eddig tőle -csak az a baj, hogy csak rámutat arra, amit mindenki tud, igaz más szemszögből nézi miközben utálja, ha akár Ferge vagy akárki más hülyének nézi, de közben Ferge megoldást nem mond. Hacsak azt nem vesszük megoldásnak, hogy mit ne csináljanak.
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 12. 17:29 | Sorszám: 396
Én nem tudom milyen adó volt, de most Eduval kell, hogy egyet értsek!
lac1
  Válasz | 2011. május 12. 17:28 | Sorszám: 395
Mert a hírtv egy elv alapján mutatott be közéleti embereket: ellenségem ellensége a barátom.
És igen, nem nézünk szép jövő elé, de ennek nem a cigányok az okai, hanem az, hogy nem engedik, hogy rendet csináljanak.
huszárló
  Válasz | 2011. május 12. 17:01 | Sorszám: 394
Tanácsadó volt és azt rosszul csinálta. Most is jobb tehát, ha nem szól bele semmibe.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 12. 16:56 | Sorszám: 393
HírTV - Belföld :: Ferge Zsuzsa: szegényellenesek az egészségügyi ...
2006. júl. 21. ... Ferge Zsuzsa szociológus is tiltakozik az egészségügyben tervezett változtatások ellen. A kormányfő embere, a gyermekszegénység elleni ...

HírTV - Belföld :: „Ha a kormány akarná, lenne pénz a gyermekek ...
2009. okt. 1. ... Ferge Zsuzsa szerint lenne a gyermekek számára pénz, ha a kormány akarná. ... Ferge Zsuzsa kitart amellett, hogy a gyermekétkeztetési ...

HírTV - edit
2008. dec. 24. ... Ferge Zsuzsa nem tartja jó ötletnek a családi pótlék befagyasztását, mert nemzetközi tapasztalatok szerint a gyermekszegénység legjobb ... www.hirtv.hu/hirlevel/?article_hid=251293

HírTV - Belföld :: „Katasztrofális hatása lesz a tervezett ...
2009. ápr. 3. ... Katasztrofális hatása lesz a mély szegénységben élőkre a tervezett megszorításoknak Ferge Zsuzsa szerint. A távozó Gyurcsány-kormány ...

HírTV - Belföld :: "Nem igazságokról, hanem megszorításokról van szó"
2006. aug. 29. ... Ferge Zsuzsa szerint a kormány Új egyensúly programja sokkal inkább a megszorításokról, mintsem az igazságosságról szól, amint azt korábban ...

HírTV - Belföld :: Hiába várták a gázártámogatást igénylő lapokat
2008. márc. 6. ... Ferge Zsuzsa szociológus szerint a sokgyermekes családok egyre rosszabb anyagi helyzetben vannak. Az elmúlt évek megszorító intézkedései ...

HírTV - Belföld :: Háromszáz kilakoltatás a IX. kerületben
2009. ápr. 22.... hogy azokon a családokon segítsenek, akiknek házát elárverezik. Ferge Zsuzsa és Darvas Ágnes szociológusok jegyzik a javaslatot. ...

Ennyit arról, hogy Ferge valóban mindig a szegények oldalán állt. Más kérdés, hogy eddig kikérték a véleményét, néha meghallgatták, majd figyelmen kívül hagyták, amit mondott: most meg sem hallgatják és egyáltalán nem érdekli a kormányt a szakértő...

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 12. 16:50 | Sorszám: 392
Bocsáss meg: Valótlant állítasz!
Ferge az elmúlt nyolc évben is kritizálta erősen a kormányokat. A HírTV állandó vendége volt. Emlékezz vissza. HA meg nem emlékszel már, akkor nem értem, miért állítasz reflexből bármit is.

Fergének nagyon igaza van. És nem feltétlenül nézünk szép jövő elé. Még többet kell költsünk biztonságra és jobban kell majd félnünk az utcán... ha a szociális problémák nem hatnak meg. Mert ugye te olyan vagy, hogy csak akkor érdekesek és felháborítóak a súlyos szociális problémák, amikor más van kormányon mint, akire szavaztál...?

onogur
  Válasz | 2011. május 12. 15:26 | Sorszám: 391
Jó reggelt!
Langer
  Válasz | 2011. május 12. 15:12 | Sorszám: 390
Ezek mindig tudják melyik oldalon kell állni hatalmas bennük az életerô.....:- (

http://kdnp.hu/open/ujabb-elkepeszto-koeveteles-magyarorszag-a-holokauszt-hienak-celkeresztjeben


http://m.hvg.hu/velemeny/20071209_holokauszt_karterites/2

Langer
  Válasz | 2011. május 12. 14:59 | Sorszám: 389
Akkor kezdjük ott, hogy nem csak a gyerekekről van szó, hanem 4 millió emberről, ez nem kevés.
Ennek az okait már többször leírtuk, de a megoldás az, ami érdekes.
A 22-es csapdája, hogy a pénzhiány minden területen jelentkezik, de itt lenne a legsürgetőbb.
Nyilvánvaló, hogy senkinek sem öröm megszorításokkal előhozakodni, de sajnos elkerülhetetlen, ezért csak az lehet a kérdés, hogy milyen társadalmi réteget kívánunk elsősorban megszorítani
és annak mi lesz az eredménye?

A gazdagabb tehetősebb emberek (közép és felső osztály) mindenhol megtalálja a törvényes lehetőséget, hogy a lehető legkevesebbet fizessenek, ez törvényszerű így van ez szerte a világon.
Az igazságos társadalmi elosztás itt már az alapjainál elbukik, másrészt nem lehet a cél, hogy a tehetősebb réteget keményen megadóztassuk, mivel azok könnyen elhagyják az országot és
az senkinek sem lenne örömteli.
Mert azzal mindenki egyetért, hogy pénz kell az országnak, nagyon sok pénz!
Ezt csak munkával és hatalmas méretű kreativitással tudjuk előteremteni, de a munkából is kevés van, sőt az utolsó adatok szerint tovább emelkedett a munkanélküliek száma, annak ellenére, hogy valami növekedett a kényszerintézkedések hatására a foglalkoztatottság.
A GDP növekedése csak a munkával elérhető ( produktív és inproduktiv)
Tehát elő a híres magyar kreativitással és az okos diplomáciával, keressük meg azokat az uniós erőforrásokat, amiből pénzt tudunk előteremteni, ehhez kellene az unióban dolgozó magyar képviselők segítsége és szaktudása, ez lenne a munkájuk, nem pedig az acsarkodás.
A GDP 18% teszi ki a magyar feketegazdaság ez nem jelentéktelen összeg, el kellene gondolkodni azon, hogy hogyan tovább….

Na, itt lehetne elkezdeni…..
”Évi 4900 milliárd forintot termel a szürke- és feketegazdaság


Évente 4800-4900 milliárd forintnyi GDP-t hoz létre a szürke- és feketegazdaság, emiatt pedig közel 2000 milliárd forintnyi adóbevételtől esik el az állam Magyarországon.
A feketegazdaság méretét a GDP 17-18 százalékára becsülték még 2006-ban, ez folyó áron (a 2009-es 26 095 milliárd forintos GDP-vel számolva) 4566 milliárd forintot tesz ki. Az állam a gazdaságban keletkező jövedelmek mintegy 40 százalékát vonja el, így az adatok alapján úgy tűnik, hogy évente 1820 milliárd forintnyi adóbevételtől esik el a feketegazdaság miatt - írja a Napi Gazdaság. ”


http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/04/06/evi_4900_milliard_forintot_termel_a_szurke-_es_feketegazdasag/

huszárló
  Válasz | 2011. május 12. 14:51 | Sorszám: 388
Na, pont a Ferge mama ne szóljon egy szót sem az előző 8 év kormányainak pártolása után!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 12. 13:35 | Sorszám: 387
Ferge Zsuzsa a megszorításokról:
http://videa.hu/videok/hirek-politika/mennyit-er-a-szegenyek-bere-gyermekszegenyseg-kormany-allami-szerv-WVs3nZbBhT7wvlkX#b

Az elvonások miatt 20-25 százalékos jövedelemcsökkenésre számíthatnak a legszegényebbek egy szakértő szerint, és ennek a következménye lehet bűnözés, rasszizmus és éhezés is. Az illetékes államtitkárság szerint indokolt, hogy például a gyermekszegénységnek legyen koordinációja a kormányon belül. A tervek között szerepel az is, hogy 25 év alatt megszüntessék a "gyermekszegénység bugyrait".

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 11. 08:22 | Sorszám: 386
Koncentrálj inkább a videóra, amit postoltam.
Szakmai tanácsot kértem és nem kapálás-ügyben. (Bár az egyik javaslat szerint az ilyen talajmunka árt a talajnak btw., amíg ez eldől a dologtalanságomat igyekszem emögé az ideológia mögé bújtatni .)
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 15:42 | Sorszám: 385
"Hitelt felvenni ostobaság..."

Ez mondjuk így ölég nagy butaság. Ez egy pénzügyi kérdés és előferdülhet, hogy bőven megéri. Mit gondolsz az államok, multik miért vesznek fel hiteleket? Ha abból be tud ruházni és úgy tud fejleszteni, hogy utána még több jövedelme lesz, akkor van logikusan az a pont, ahol a jövedelemnövekedés a hitelkamat felett van: ekkor nagyon is megéri eladósodni. Ezért is ostobaság egyébként a jelenlegi alkotmányos korlát. Ha az előbbi feltételek mellett valaki nem adósodik el, akkor egyszerűen lemaradást generál.

A hitel a gazdaság alapja. Ezt már Széchenyi óta illene tudni.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 15:37 | Sorszám: 384
Az hagyján, de hajlamos lennék kupán vágni valakit, ha úgy hozz a sors.

(Egyébként kiskoromban kapáltam, ástam, hasogattam fát stb. de most leginkább a derekam hasogatna tőle szerintem.)

Tappancs
  Válasz | 2011. május 10. 15:10 | Sorszám: 383
Nem erőszak a disznótor ... csak a disznónak!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola