Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
mackó
  Válasz | 2011. május 05. 15:27 | Sorszám: 257
Szerintem óvatosabban kellene átgondolni a terjengő - egyelőre a sajtóban megjelent - híreket.

Az én véleményem az, hogy a számtalan himi-humi "egyetemre" nincs szükségünk. Nem hiszem, hogy Orbán 3 egyetemet akar, ezt Te sem gondolhatod komolyan.
Mpd kifakadását, miszerint hülyüljön a magyar, meg pláne nem értem. JELENLEG alig található szakmai oktatás, ami a szakmunkásképzés alapja lenne. A nebulók elvégzik a gimit, s úgy gondolják, hogy már érettek. Mindenre. Akár egyetemre mennek, akár nem. Saját tapasztalatom, hogy ma az egyetemről kikerült frissdiplomás olyan sügér, hogy ennyi tudással az első évfolyamról kivágtak volna anno.
A komoly szakképzést igénylő munkásember meg ritka, mint a fehér holló. A fent említett diplomásnak meg nem fordul meg a fejében, hogy pl. fizikai munkát végezzen.
Ezeken a mondvacsinált egyetemeken nem a hülyülést gátolják, hanem éppen elősegítik. Természetesen ez csak egy vélemény. Részemről.

mpd
  Válasz | 2011. május 05. 15:20 | Sorszám: 256
Ehhez képest......
A 2. világháború után a hazatérő milliós számú katonákkal kellett valamit kezdeni Amerikában. Valaki egy hihetetlenül jó ötlettel azt javasolta: mindenkit be kell iskolázni főiskolára-egyetemre, aki csak jelentkezik és alkalmas!
És mi lett belőle? Iszonyú nagy műszaki-technikai ugrás a hatvanas években!
Mi meg..... lehangoló fantáziátlansággal éppen ellenkezőleg teszünk!

Pedig! Az államnak se lenne rossz befektetés, és a fiatalok munkanélküliségét is csökkenteni lehetne! Nem is szólva a felpezsdülő egyetemi-tudományos életről!

Na persze, nem politológia szakra kéne beiskolázni, hanem mérnököket! orvosokat! fizikusokat! és igenis, agrármérnököket! ökológusokat! képezni.

mpd
  Válasz | 2011. május 05. 15:15 | Sorszám: 255
Piacképes szaktudás, ilyet is mondtak.
Ez nem más, mint a szakimuki.
onogur
  Válasz | 2011. május 05. 15:05 | Sorszám: 254
Már amikor elkezdtek "tudás alapú társadalomról" beszélni, akkor elkezdtem rettegni.
onogur
  Válasz | 2011. május 05. 15:03 | Sorszám: 253
Ha marad 16 felsőoktatási intézmény, akkor megcsókolhatjuk Hoffmann Rózsa lábát.
Orbán szerint ugyanis 3 egyetem untig elég, a többi intézmény sorsát pedig "döntse el a piac".
mpd
  Válasz | 2011. május 05. 15:01 | Sorszám: 252
Úgy is van!
Nem kellenek ide iskolázott emberek, betanított munkásokra van szükség!
Nemhogy a felsőoktatást, a középiskolákat is meg kell tizedelni.
Hadd hülyüljön a magyar!
A tandíjat meg emelni, hogy csak az elit gyerekei tanulhassanak, kasztosodjunk mán egy kicsit.

Na, ha ez nem hazaárulás, akkor semmi.

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 05. 14:47 | Sorszám: 251
http://index.hu/belfold/2011/05/05/orban_valami_radikalisat_akar_hoffmann_probalja_megcsinalni/

Felsőoktatási Bokros-csomag kerekedett ki a kormányzati szereplők és fideszes politikusok reformterveiből. Az átalakításokra adott miniszterelnöki ukáz és a pénzügyi szorongatás alapján a szaktárca államtitkára, Hoffmann Rózsa végül hasonló álláspontra jutott, mint a Horn-kormány kiátkozott pénzügyminisztere 2008-ban. Botrány is lett a kiszivárgott tervekből, és hirtelen mindenki visszakozott.

Gyöngy
  Válasz | 2011. május 04. 22:28 | Sorszám: 250
"hogy polgárként bánjon ellenfeleivel, népével, partnereivel. "

Én népként nem érzem (egyelőre legalábbis), hogy velem nem polgárként bánnak. A méltánytalanul kezelt partnereken kiket értesz? Ellenfelei pedig nincsenek, ellenségei vannak, akik nekem, a hazámnak is ellenségei, akik külföldi támogatásokért koldulnak, azért fizetnek (nagy valószínűséggel).


A tűzzel ez a népség játszik! Remélem, ezúttal megégetik a kezüket.

lac1
  Válasz | 2011. május 04. 21:55 | Sorszám: 249
Én meg hiszek a kényszerítő erőkben. Persze nem ufo-kban és nem is okkult erőkben.
Az, hogy a hitel felmondása drágább lenne, azt nem tudom mi alapján mondja Orbán. Elhiszem én, ha ezt hihető módon elmagyarázza. Nekem elég, ha csak arra a hírre gondolok, hogy Portugália nagyságrendileg ugyanolyan nagyságú mentőhitelt kap, de ott pl. megmaradhatnak a 13-14 havi bérek IS. Vagyis tágak a lehetőségek.
A bankadó persze hogy nem kottyant meg nekik, ugyanis nagy részét - de előbb-utóbb biztosan az egészet - te fogod kifizetni. És gondolod, hogy egy ilyen népszavazás megtörténhetne? Egy valamit elárulok neked -de csak négyszemközt - ez a kormány ugyanolyan és akkora megfelelési kényszerben leledzik, mint a másik. Kizavarta az IMF-et? Ha-ha-ha, röhög a vakbelem. Az IMF-nek nincs más elvárása, mint hogy visszakapja a pénzét. A feltételeket sem azért szabta, mert neki az jó, ha rólam vérverejtéket lát a bányában dolgozva, mindössze azért vannak a feltételek, mert így látja biztosítva a pénzét.
Kizavarta Orbán? Amíg tőlem elszedi, hogy az IMF-nek visszaadja kamatostól, addig szerinted BÁRMI zavarja az IMF-et? Ez ugyanolyan szemenszedett BAROMSÁG, amikor azt mondták, hogy az eu sajnálja és mérgelődik azon, hogy nem tudjuk lehívni az összes pályázati lehetőségben szereplő pénzt.
Barmok-barmok.

"Tisztelt lac1 úr,

szomorúan csodálkozunk, és egyben felszólítjuk Önt, hogy a három gyereke után járó 50%!-os iskolai étkeztetési hozzájárulást vegye igénybe, mert különben a gyerekei rosszabb minősítést kapnak, a maradék összeget meg külön számfejtés után kénytelenek vagyunk a nagyobb érdekérvényesítő képességgel megáldott szülőknek (akik mellesleg az igazgató rokonai) átutalni!"

Az, hogy te kinek vagy minek ültél fel, nem tudom, én senkinek, a mostani szavazatom sem véletlen azzal együtt, hogy azt nem szerettem volna, hogy a választott pártomat nem igazán szerettem volna kormányként látni a rutintalanságuk révén.

Békáscity
  Válasz | 2011. május 04. 21:32 | Sorszám: 248
No ! ez egy olyan hasonlat, mint amit kb. 35 évvel ezelőtt az Eü.M. főépítésze mondott ...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 04. 21:22 | Sorszám: 247
A Fidesz kormányzása bennem olyan benyomásokat kelt, mintha Gyurcsány lenne Orbán főtanácsadója és Orbán meg is fogadná minden tanácsát.

Én olyan külső kényszerítő UFO erőkben nem hiszek. Vannak persze nemzetközi normák és intézmények, amelyek kemény kereteket adnak. És persze vannak kötelezettségek is, amelyeknek a kormány okkal tesz eleget. Nincs alternatíva. Orbán arra a jobbikos kérdésre, hogy miért nem mondjuk fel a hiteleket jogosan válaszolja azt, hogy azért mert az drágább lenne. Bár ez nehezen becsülhető. De talán van a kurucos nemfizetek virtustól eltérően is lehetőség arra, hogy kitörjünk a csapdából. Idéztem Izland példáját és egyébként egy jobbikos képviselőnek személyesen is ajánlottam, hogy hőbörgés helyett a megvalósíthatót kéne nézni: Izland népszavazáson mondott pl. nemet arra, hogy a külföldi bankok által lehetővé tett hitelválságot csak és kizárólag az izlandi lakossággal fizettessék meg. Ilyen kezdeményezésnek a nyomát sem látom. A banki különadó, amit sokáig lobogtathatott a kormány, hogy "no, így is lehet ezt csinálni, nem csak megszorítani lehet" meg sem kottyant úgy tűnik és nem célja, hogy alapjaként szolgáljon a hitelválságnak. Nem is ösztönzi a bankokat a költségek átvállalásában. A kormány megoldásai kezdetben felemásak, félkészek voltak, ma pedig inkább a megszokott restrikció útján járnak, ami csak is elszegényedéshez vezet: egy egész országra kiterjedő Gyöngyöspatára, ahol mindannyian a putrisoron lakunk, igen: mind cigányok vagyunk - és felülünk a néhány jólélő politikus hecckampányának, egymásnak esünk és még lejjebb taszítjuk ezt az országot. Nem jó forgatókönyv.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 04. 21:09 | Sorszám: 246
Az elegancia sehol sincs jelen a kormánynál. Pedig egy polgári igényű kormánytól elvárnám, hogy polgárként bánjon ellenfeleivel, népével, partnereivel.

A tűzoltásnak meg mintha sose lenne vége.
Különösen, hogy a tüzet Bajnai már egyszer tényleg eloltotta. Nem kellene minden évben azzal kezdeni, hogy Orbán is eloltja. Majd újragyújtja (egykulcsos adó) és megmutatja, hogyan lehet megint eloltani "elegánsan" és így tovább.

A tűzzel játszanak.

lac1
  Válasz | 2011. május 04. 21:00 | Sorszám: 245
A probléma megoldásához egy fontos, sőt talán a legfontosabbat meg kéne beszélni, hogy ez a politika, a Fidesz sajátja-e, vagy kényszerítve van-e gy a nagyobb, vagy éppen külső hatalom által?
A választási/kampány ígéret az nem a kormányé.
Ezt már ismerhetnéd. Annak idején egy Fideszestől (Urbán László) megtanulhattad volna.

Annak idején én tettem egy - talán könnyelmű - kijelentést itt, mely szerint ha a közép és gazdag osztályt támogatja, akkor azok befektetik, tehát megfialtatják azt a pluszt, és abból elvileg az adókon és más elvonásokon keresztül mindenki jól jár. A szegény meg elkölti 300 forintos párizsi helyett 500 forintosra.
Hát, azért már tapasztalok olyant, hogy még ezt is sikerült Magyarisztáni módon véghezvinni.
Az oktatást most fogják szétverni, ebben megint nem látok logikát. Én elfogadnám a szart is, ah logikát látnék, de nem. Én azt tenném pl. oktatásügyben, hogy megvizsgálnám, egy évben mennyi pedagógus kell, mondjuk ezer fő (nyugdíj, pályaelhagyás, halál, gyereklétszám bővülés), és képeznék állami finanszírozással 1100-at, legyen tartalék. Persze állami támogatással csak a legjobbak, az összes többi maradék helyre meg önerőset. És ezt így, minden "szakmából". Ezzel elkerülhető lenne a túlképzés, vonatkoztatva a képzés költségeire és a majdani diplomás munkanélküliekre való tekintetben is.
Lehet, hogy ettől jobb megoldás is, én mondjuk nem tudok tőle jobbat elképzelni, mert ez vegytisztán tényekre alapoz.
Most csak azt látom, hogy 16 egyetemet akarnak meghagyni, de a másik újságban meg azt olvasom, hogy külföldi diákokat is kéne képezni, mert az jó. A kettő együtt valahogy...
Összevisszaság és katyvasz.

Gyöngy
  Válasz | 2011. május 04. 20:52 | Sorszám: 244
Csak elegánsan: "Nem így kell tüzet oltani!"
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 04. 20:44 | Sorszám: 243
Ja kifejejtettem valamit: az LMP-t is kritizálni. Rendben, hogy azt mondják van alternatívájuk, de ezt én nagyvonalakban sem látom visszaköszönni ebben a kampányfilmben és egyéb megnyilatkozásaikban... A cikk említi, hogy mit tennének másként, de azt édeskevésnek érzem. Lehet tényleg nincs alternatívája a megszorításoknak?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 04. 20:39 | Sorszám: 242
Rendben ezen én túllépek. Ahogy érzed. Eközben meg megszorítanak az LMP meg országos kampányba kezd a megszorítások ellen. "Nem ezt ígérték" - ebben igazuk van és ebben is: "...a Fidesz eközben - a választási kampányban tett ígéreteivel szemben - „folytatta Kóka János és Bokros Lajos bukott gazdaságfilozófiáját”. A frakcióvezető azt mondta, hogy Magyarországon „nem gazdasági szabadságharc folyik”, mert az a gazdaságpolitika, amelyik beszáll a lefelé tartó adó és bérversenybe, az ország gazdasági önrendelkezését számolja fel." http://www.fn.hu//belfold/20110504/lmp_video_orban_csomagrol/

Valóban bukott politika és valóban bokrosi. És valóban az eddig út folytatása, ami lényegében ellehetetleníti a magyar gazdaság megerősödését. Nem tudom, nem reménytelen-e ezen a téren változást várni a Fidesztől. Szemmel láthatóan ötlettelenek. "Unalmas" már, hogy hosszú évek óta csak lefele mennek a dolgok ebben az országban. Ha már mindent leépítettek, akkor miből lenne újra pénz? Tényleg http://nemerrolvoltszo.hu/ messze nem...

lac1
  Válasz | 2011. május 04. 19:57 | Sorszám: 241
Utólagos eleve nem lehet, ugyanis előre és gonosz szándékból, különös kegyetlenséggel, megfontolva követtem el.
És majdnem be is jött.
lac1
  Válasz | 2011. május 04. 19:56 | Sorszám: 240
Nem is.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 04. 19:41 | Sorszám: 239
Igen, emlékszem, de ne is haragudj humorosnak tartom. Inkább egyfajta utólagos önigazolás ez szvsz. Ellenben.

Én eddig a következő pártokra adtam a voksomat:
1998: Fidesz-MKDSZ, 2002: MIÉP, Fidesz-MDF, 2009: Fidesz-KDNP, 2010: Fidesz-KDNP, LMP, Fidesz. Mindegyik voksot azért, mert támogatni akartam valamit, valakit. Nem pedig azért mert gondoltam na jól szívjátok meg. Ha azt akarnám, hogy szívjon az ország bármelyik része... De sok jó ismerősöm szavazott az MSZP-re és az SZDSZ-re, MDF-re stb. nem vetek meg ezért senkit. Mindegyik legális döntés.

panda
  Válasz | 2011. május 04. 19:08 | Sorszám: 238
Gyilkos vagy, azért!...
lac1
  Válasz | 2011. május 04. 18:48 | Sorszám: 237
Csak visszakérdezek: te olvastad, hogy miért?
A fene nagy antikomcsiknak inkább meg kéne tapsolni ezért.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 04. 18:34 | Sorszám: 236
Lényegtelen meg mindegy is, de azt mondtad rájuk szavaztál...
lac1
  Válasz | 2011. május 04. 18:33 | Sorszám: 235
Nem én szavazatam a évtizedeken át a szocikra, barátom...
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 04. 18:24 | Sorszám: 234
Figyelemreméltó amúgy, hogy az autópályákról nem emlékezik meg a megváltó, csak egyszerűen utat említ. Amiről tudjuk, hogy mind Rómába vezet. Ezt egyébként többen cáfolják. A magyar autópályák pl. sokszor a semmibe vezetnek, Budapestről, de legalább is falura nem visz el út, használható. Ez a baj. De könnyű annak, aki tud a vizen járni ugyebár. Meg az kiabál, akinek a háza ég. És nincsen rózsa tövis nélkül. Krisztus a tövisekkel kapcsolatban is szakértőnek tekinthető egyébként sajnálatos módon.
negyven rabló
  Válasz | 2011. május 04. 15:28 | Sorszám: 233
Tanulj tinó, ökör lesz belőled!

(Bocs, ezt nem tudtam kihagyni!)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola