Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
huszárló
  Válasz | 2011. május 10. 11:38 | Sorszám: 382
Jó köreim vannak, valóban. Jó kis háztáji termelők, akikkel együttműködök, tanítok és tanulok, de ellátjuk egymást infoval, hogy hol lehet jó minőségű gazdaságos háztáji alapanyagot vagy kész terméket venni, juhsajttól a libamájig, z-gy-től a tojásig. Nagyon gyümölcsöző, ahogy ez működik, évek óta tudom, ki vágja le a mangalica disznóimat és kb. mikor, nem kell arra várjak, hogy a Pick-csoport vagy a Koppány-hús mit ad elém. Így van ez, ha nem szájtépés a lényeg, hanem a tettek mezején való napi megélhetés!
Lehel
  Válasz | 2011. május 10. 11:34 | Sorszám: 381
Van is...kérdezd csak meg lézerest, milyen ügyes Ő is ?
Lehel
  Válasz | 2011. május 10. 11:33 | Sorszám: 380
Na látod, milyen ügyes ember vagyol !
köreidhez való hűséged gyümölcsöző vala
Nem kresz, hanem kör...az más egy kicsit
alma
  Válasz | 2011. május 10. 11:30 | Sorszám: 379
Nem erőszak a disznótor ... Egyébként helyes. Hitelet felvenni ostobaság, még a legszorultabb helyzetben is. Mindig kell, hogy legyen más megoldás.
huszárló
  Válasz | 2011. május 10. 11:28 | Sorszám: 378
Nekem semmi nem kötelező ebből a hitelből. A Kresz az kötelező, az igaz.
Lehel
  Válasz | 2011. május 10. 11:10 | Sorszám: 377
Emlékszel a biohumusz programra? a gilisztásokra ?
Akkor egy piramisjátékkal fejtek bennünket, ma meg a betonba ölt tőkénkkel,amihez persze kénytelenek leszünk bankokat igénybe venni (maga az új támogatási rendszer is erről szól,kötelező 40% hitelt felvenni !!! )
huszárló
  Válasz | 2011. május 10. 11:06 | Sorszám: 376
Nem baj. ha ló nincs, a szamár is jó alapon szedheted az epret nem sokára!
mpd
  Válasz | 2011. május 10. 10:38 | Sorszám: 375
Jobb is, mer csak levágnád vele valaki lábaujját.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 10:35 | Sorszám: 374
Nem dúskálunk manapság a szabad pozíciókban, de mivel a kapáláshoz jobban értesz, átadom a lehetőséget.
mpd
  Válasz | 2011. május 10. 10:24 | Sorszám: 373
Voltam én már lezsákoló is.....kocsirakodó.....
De háztájiban kapáltam cukorrépát is.
Auróra
  Válasz | 2011. május 10. 10:11 | Sorszám: 372
Én még tudok intézni egy alapszervezeti főtitkári állást!
Te csak maradj elvi ember eftársam!
mpd
  Válasz | 2011. május 10. 09:56 | Sorszám: 371
Lehet, hogy szavadon foglak.... jó úton haladok afelé, hogy napszámos legyek hamarost.
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 10. 09:46 | Sorszám: 370
MI????

Nem tudok lóul.

huszárló
  Válasz | 2011. május 09. 15:35 | Sorszám: 369
Pedig jobb egyszer látni, mint ezerszer hallani róla!
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 09. 15:34 | Sorszám: 368
Köszönöm, reményeim szerint nem kell éljek az ajánlattal.
huszárló
  Válasz | 2011. május 09. 15:23 | Sorszám: 367
Mondom, segítek munkába állnod pl. Zsombón, egy földiepres gazdánál...
Lehel
  Válasz | 2011. május 09. 13:38 | Sorszám: 366
Igen, ezt értem és látom is,hogy ez van történőben, azonban
tagjai vagyunk az ENSZ-nek és több emberjogi szervezetnek,
ahol ugye védendők az emberi jogok.
Márpedig nincs Magyarországon arra vonatkozó legitim szándék, hogy a magyar embertől elidegenítsék a földjét.

Ergo, innentől ez csak erőszak utján volna lehetséges.
Az erőszak ellen pedig a nemzetközi szervezetek is kötelesek fellépni az emberi jogok védelmében.
A kérdést azért tettem fel, mert a fideszkormány magát nemzeti kormányként jelöli meg.
A szavazatait ennek érvényesítésére és nem azzal ellentétes érdek realizálására kapta a magyar választótól !

Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 09. 13:31 | Sorszám: 365
Én örülök, hogy te képesnek érzed magad a passzát szelet szembefingani, de én nem hiszem, hogy képes lennék minden folyamatot megfordítani. Egyrészt nem is biztos, hogy kell. De sandázz csak nyugodtan, ha az jól esik...
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 09. 13:29 | Sorszám: 364
Kevés a szlingli ellenben a java idősember.
De te azt számolsz, amit akarsz. A tények már legutóbb sem zavartak az önkormányzati választás kapcsán sem.
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 09. 13:05 | Sorszám: 363
Az únyió végtelen bölcsei már azt is kitalálták, hogy a szar az nem trágya, hanem veszélyes hulladék. Trágya csak akkor lesz belőle, ha azt először valamilyen komposztálási technológiával komposzttá nemesítik. Ezt pár éve hallottam televízorkában, nem tudom sikerült e kötelező érvényű törvényt kerekíteni belőle?
A biodízeltől, a komposztált szarig mind-mind olyan politikai agymenések, melyeket nem lehet a földeken megoldani. Ezek bizony mind arról szólnak, hogy a paraszt vár a politika értelmes döntéseire.
Lehel
  Válasz | 2011. május 09. 12:50 | Sorszám: 362
Mennyi most ott az eper kilája ? ( időben vagy pénzben )
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 09. 12:49 | Sorszám: 361
"nos, mi is az akadály ?"
Nos, az akadály éppen az, hogy a gyarmattartók ellenérdekeltek. Ők arra várnak, hogy végre feloldják azt a rohadalom földvásárlási moratóriumot, és a már egyébként zsebszerződésekkel felvásárolt országot, nevesítve is izraeli tulajdonba vegyék.
Bár azért érdekes kérdés az is, és senki nem feszegette hogy az az izraeli állampolgár, aki Sukoróra cserélte Albertirsai földjeit, hogy a bánatos istenben tudott a moratórium idején Albertirsán földtulajdonhoz jutni?
Vagyis az az egymillió munkahely majd egymillió magyar béres munkahelye lesz, az izraeli földeken.
pfz
  Válasz | 2011. május 09. 12:44 | Sorszám: 360
"Ez mind agresszió !
Ezt csak a korrupt hazaáruló politikusok/ingyenélők próbálják elérni, miközben eszközeik, azaz
törvények és hatóságok tömkelegét szabadítják a nyakunkra, ha pl. az általunk megtermelt napraforgóból általunk préselt olajat a traktorba merjük önteni,azzal rentábilissá tenni gazdálkodásunkat, kicselezni az olajlobbit és a kereskedőket."

Ez bizonyára olyan törvény, amely a magyar gazdaságnak több kárt okoz, mint amennyi hasznot jelent a gázolaj forgalmazásából származó adóbevétel.
Egy nemzeti kormánynak lehetővé kellene tenni, hogy a saját termelésű növényi olajat a termelők felhasználhassák a traktorokban. Külföldön már vannak bio "gázolajat" forgalmazó benzinkutak.

huszárló
  Válasz | 2011. május 09. 12:33 | Sorszám: 359
Az a fenét, közel a 200 ezerhez és családtagjaik is vannak. Elég kevés köztük ui. a szingli. Ha minden fő és részmunkaidőst összerakunk, közelebb van az 800 ezer-1 millióhoz a mezgéből és környékéből élők száma, mint nem.Ma már be kell jelenteni a napszámost is, nem úgy van, mint 15 éve. És keményen fizetnek is utánuk, akiknek ilyesféle melósra szükségük van. Állj be 1-2 napra Zsombóra epret szedni a héten, segítek neked elhelyezkedni, legalább megtudod, mi mennyi, és nem a mesékből tájékozódsz!
Lehel
  Válasz | 2011. május 09. 12:33 | Sorszám: 358
Leglényegesebbnek tartom a megbecsülést,azaz annak biztosítását, hogy ne legyen lehetséges javait erőfölényből diktálva eltulajdonítani, megalázóan elbánni azzal aki dolgozik

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola