Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » MEGSZORÍTÁSOK (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: MEGSZORÍTÁSOK
mpd
  Válasz | 2011. május 09. 09:34 | Sorszám: 332
(Majd mondok egyet s mást a régi úgynevezett kulákok utódairól)
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 09. 09:28 | Sorszám: 331
Félre értettél, én a földművelést a szakmák legkomolyabbikának tartom, és hiszem, hogy nagyon sok tudás és tapasztalat, vagy sajnos generációs tapasztalások híján komoly iskolai ismeretelsajátítás szükséges a jó földműveléshez.
A sajnos generációs tapasztalások hiánya alatt azt értem, hogy a kommancsok kiirtották a mezőgazdasági őslakosságot, és megalkották a lumpenproletárság mellé a lumpenparasztságot. Nos ezek a zsellérekből lett tsz brigádvezetők soha nem jutottak el odáig hogy értsék és tudják is hogy mi a mezőgazdaság. A régi úgynevezett kulákokból meg nem maradtak vagy csak nagyon kevesen. Őket nem kellett ökológusnak igazgatni hogy mivel tesznek kárt.
A baj azokkal a városon felnőtt és szocializálódott kommancsból kárpótolt földtulajdonosokkal van, akik soha nem éltek együtt a természettel és most is csak a dolog input oldalán a közgazdasági végeredmény az, ami érdekli őket.
Hál istennek azért vannak jó példák is.
Nos én éppen ezek miatt a közgazdaságilag motivált természet idegenek miatt háborogtam Edu bejegyzésén.
pfz
  Válasz | 2011. május 09. 09:21 | Sorszám: 330
Az 1990-es években beszélgettem egy falusi fiatalemberrel.
Elmondta, hogy régen a házuknál eladásra is tenyésztettek sertéseket, de ezzel felhagytak, mert nem érte meg.
Mondtam neki, hogy ne vegyék a drága tápot, hanem termeljék meg a takarmányt, akkor biztos van rajta haszon. Azt válaszolta, hogy így sincs haszon, mert olyan drága a gázolaj, a szántás, vagyis a takarmány előállítása, hogy mégsem éri meg sertéseket tartani háznál, eladásra.

Szóval a magyar termelés tönkretétele nem csak a hozzáértésen múlott, hanem a külföldön állami támogatásban részesített termékek behozatalával.

Meg kellett volna tiltani, a külföldön állami támogatásban részesített termékek behozatalát, vagy vámokat kellett volna rá alkalmazni, vagy a magyar termelést is ugyanúgy meg kellett volna támogatni.

Az egyenlőtlen versenyfeltételek okozták a magyar gazdaság tönkremenetelét sok területen, és nem a szorgalom, vagy a hozzáértés hiánya.

mpd
  Válasz | 2011. május 09. 09:10 | Sorszám: 329
VAn némi igaza a csávónak, csak bölcsészesen fejezi ki magát.
Talán a legfontosabb, amit meg kéne tanulnia a magyar gazdának, hogy rendszerben gondolkodjon. Helyezze el magát egy gazdasági környezetben. Mindjárt másképp látna dolgokat.
Talán akkor nem permetezné le a repcéjét beporzó méheket rovarölővel. Talán akkor nem szántaná be a kunhalmokat (dűlőt, mezsgyét stb.) Talán akkor szövetkezhetne más gazdákkal. Talán akkor igénybe venné szaktanácsadók segítségét. Talán belátná, hogy senki se születik agronómusnak, nem árt némi elméleti alapozás. Talán nem csak akkor fizetne a kárenyhítési alapba, amikor már elverte a jég a termését. Talán komolyan venné a szerződésben foglaltakat.
A szakmai dolgokról most nem is beszélek, mert úgylátszik, az közvélekedés itt a fórumon, hogy ez olyan szakma, amit tanulás nélkül is el lehet sajátítani.
Mo.-on két dolog van, amihez mindenki ért, mindennemű képzettség nélkül: a futball, meg a földművelés.
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 09. 09:01 | Sorszám: 328
Mellesleg az általad felállított hármas kritérium két alaptevése az ökológus és a közgazdász, csak ebben a judeobarbár természetidegen környezetben, szükségszerű velejárója a mezőgazdaságnak. Normális esetben a faluszáli teknővájó iparos cigány is jobban tudta, hogy mire van szüksége a természetnek az ökológiai egyensúly fennmaradásához, mint ezek a hülyeségek tömkelegét tanuló ökomérnökök.
Lehel
  Válasz | 2011. május 09. 08:51 | Sorszám: 327
Én is el fogom olvasni.
Az eddig megismert részleteket nyugodtan aktualizálni lehet a mai, csonka Magyarország egész területére már...talán az erdélyi Magyarság(Székelység) kevésbé érintett a problémában,
mivel csau még azokat sem engedte a románjai közé,akik itt romboltak (nem vett fel hitelt) ,így a székelyeknek "csak" a románokkal kellett megküzdeniük eddig...
Lehel
  Válasz | 2011. május 09. 08:44 | Sorszám: 326
Az általad vázolt kritériumok a mai torz ,libsi agresszióhoz való alkalmazkodás miatt lenne indokolt, de miért nem felel meg nekünk, ha a hagyományos úton, de a korszerűbb eszközöket bevetve élünk ?

Miért kell elvünk feladásával olyanokhoz önként csatlakozni, akik mindíg ís vikingek, rablók voltak ?

Főleg, hogy a génjeink is tiltakoznak ezen erőszakolt "életmód" miatt ?!

Korábban számunkra tiltott és elzárt külvilág,
kapitalista kapcsolatok terén ezer éves tapasztalatban edzett hiénái közé vetették a korábban szétvert, majd burokba kényszerített magyar gazdaságot

ezek után a "most versenyezzünk "
címszóval odavetették a magyarságot a hiénák közé ...mi ez ?

Lehel
  Válasz | 2011. május 09. 08:31 | Sorszám: 325
Az EU egyenlő bánásmódért, versenyjog betartásáért felelős vezetői nyilván nem véletlenül hunynak szemet a magyarokkal szemben alkalmazott hártányos megkülönböztetés felett.

A mostani, mindenkit érintő "megszorítások" is már
ezt az nállapotot súlyosbítják, mert nem az alulfizetett dolgozók juttatásait, hanem a munkát mímelők,netán munkát megtakadókkal szemben kellene alkalmazni,hogy aki dolgozi, az ne érzze megalázottnak a a munkát nem végzőknél is alacsonyabb juttatásait.

Tudtommal népírtás, apartheid bűncselekmény gyanúja miatt dr.Szöőr Anna már tett feljelentést kötzel 2 éve, azonban máig sem olvastam a folytatásról...sőt még a Jobbikból is eltűnt

huszárló
  Válasz | 2011. május 09. 08:09 | Sorszám: 324
Én olvasom a régi, pl. 1901-es szociológiai történéseket is, nemcsak a maiakat. Mint a Bartha Miklós:Kazárföldön című munkáját. Igaz, nem az egész országról szól, csak egy részéről, nevezetesen a mai Kárpátaljáról és annak lakóiról.
Eléggé tanulságos...
Lehel
  Válasz | 2011. május 09. 07:50 | Sorszám: 323
Bármilyen megszorítást csak olyan esetben szabad elfogadni, amikor azokkal elért megtakarítás a termelésbe visszafordítva annak,illetve a jövedelem volumenét növeli (bővített újratermelés )
A termelést megcsapoló, az önfenntartást veszélyeztető megszorításnak nincs helye szerintem .
LL.kedő
  Válasz | 2011. május 09. 07:21 | Sorszám: 322
„Mi, magyarok azonban állandóan politikai megoldásokat keresünk pedig a problémáinknak”

Merta fejlett nugatejropaiak ezok 10x annyi mezőgazdasági támogatást kapnak politikai alapon mint a magyarok.
Mert a híres neves Francia bort, azt politikai alapon engedélyezve, fel lehet javítani kristálycukorral, a magyart ugyancsak politikai alapon tilos.
Tehát addig amíg „mi magyarok állandóan politikai megoldásokat keresünk” addig a nyugatejrópaiak ezeket a megoldásokat eleve készen kapják politikusaiktól.
Aztán amit az elején a parasztokról írtál, az is egy budapesti entelektüel okoskodása a magyar vidékről, minden valóságos ismeret nélkül.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 08. 23:58 | Sorszám: 321
Az. Az emberekben - főleg a jobboldaliakban - él egy homályos romantikus elképzelés a faluról és a parasztemberről, kissé idealizált és kiszínezett kép. Aztán ha utánaolvasunk, hogy milyen gondjai voltak mondjuk a 20-as években a falunak, akkor esetleg meglepődünk - vagy nem lepődünk meg csak megértjük, hogy vezetett el az út a Kádár-rendszeren át a mai állapotokig.

Egyébként minimum három kifejezetten magas szakképzettséget igénylő tudománynak kell kompromisszumot kötnie: 1. ökológus, 2. agrármérnök 3. közgazdász. Minden tiszteletem a falusi bácsiké, de ebből a háromból jó, ha a 2. pont alapjait sikerülhetett elsajátítaniuk tapasztalati szinten - ami azért elképesztően nem valódi szaktudás (merem állítani, hogy egy informatikusnak kevesebb tudásra van szüksége mint egy valódi kertészmérnöknek vagy agrármérnöknek, az utóbbiak összetettségben az orvossal kellene egy szinten álljanak olyan bonyolult rendszer az élő világ, aminek csak kisajátított alkalmazott része a mezőgazdaság). Ha az üzletvitelhez is van érzéke, akkor talán megállja a helyét, de hiába is ért, ha túl kicsi, hogy érvényesüljön ez a másik probléma, de a legfontosabb, hogy általában egyáltalán nem értenek az üzlethez a gazdák - a szemléletük nem vállalkozói szemlélet, hanem alárendelt, alkalmazotti, örökség a téeszből és a Kádár-korból, így inkább mindig az aktuális kormányt szidják - persze mindig részben joggal - semhogy megpróbálnák valóban maguk kezükbe venni a sorsukat és gazdaságilag összefogni politika helyett.

Mi, magyarok azonban állandóan politikai megoldásokat keresünk pedig a problémáinknak általában az volna a megoldása, hogy nem kéne restelni és munkával kéne összekoszolni a kezünket...

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 08. 23:45 | Sorszám: 320
De hát az őstermelők közvetlenül tudnak nagyon egyszerűen is értékesíteni.
A törvényi szabályozás rengeteg lehetőséget biztosít, amivel sokan élnek.

Egyébként véleményem szerint a XIX. századi paraszti mezőgazdaságról alkotott elképzeléseink romantikusak. A XX. századi mezőgazdaság ipar. A XXI. századi mezőgazdasághoz pedig szerintem senki sem ért még. Vagy nagyon kevesen.

Nyitottam erről egy topikot nem rég:

http://www.vimeo.com/21230111

A jövő farmja

Tim és Rebecca úgy döntöttek, hogy abbahagyják a természetfilmek forgatását, és helyette átveszik Rebeccáék családi farmjának a kezelését. Előtte még elkészítették az utolsó filmjüket a közelgő energiaválság hatásáról a mezőgazdaságra, és néhány lehetséges
válaszról. Nagyon szép film. A brit környezet helyi problémái nekünk sem idegenek, és a megoldásokat sem árt végig gondolni.

huszárló
  Válasz | 2011. május 07. 18:15 | Sorszám: 319
Hol kerestél utána? A magyar szántó terület eléggé ismert módon közel 6 millió ha. Van 200 ezer családi gazdaság nagyjából. Tehát? Mi mennyi...Van, aki 1ha alatti birtokkal rendelkezik, másnak meg családtagonként jut 300 ha. Mindkettő folytathat áru termelést, csak az előző lehet, hogy üvegházi kertész a másiknak meg kalászos gabona, olajos növény, kukorica a lényeg.
mpd
  Válasz | 2011. május 07. 17:57 | Sorszám: 318
Na itt abba is kéne hagyni.
Mert ez hülyeség.
Ne haragudj, de ezzel még vitázni se lehet.
Tappancs
  Válasz | 2011. május 07. 07:54 | Sorszám: 317
A kesznyéteni bácsi is saját felhasználásra termesztett uborkát, de amikor kiment a kertjébe akkor vagy lába kelt az uborkájának vagy csak áramütötte cigány tolvajt szüretelt.
lac1
  Válasz | 2011. május 06. 21:47 | Sorszám: 316
Félreértesz, én elhiszem, hogy a hivatalos és sima átlagszámítással ennyi jött ki.
A falvakkal és az ott élőkkel azonban szkeptikus vagyok, mert emlékezem mennyire rácsodálkoztam, amikor sok-sok évvel ezelőtt azt láttam, hogy FALUBAN zöldségesüzletek működnek, és nyilvánvalóan nyereséggel, mert hát... voltak. Ha nem lenne nyereséges, nem lennének.
Az, hogy eladni esetleg nem éri meg, vagy az árulásnak olyan szigorúak a feltételei, hogy nem tudják teljesíteni, de hogy saját felhasználásra sem termeltek...
Lehel
  Válasz | 2011. május 06. 21:44 | Sorszám: 315
Nem gondoltam az írekre.
A magyar ember nyelvében él a nemzete (aki magyar, annak egyértelműen értenie kell )
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 06. 19:36 | Sorszám: 314
Vissza a témára:

Szavazás hirszerzo.hu

A Corvinus megszüntetése

Hoffmann Rózsa koncepciója szerint bezárnák a felsőoktatási intézmények felét, köztük a Corvinust. Önnek mi a véleménye erről?
Tényleg sok van belőlük, de talán mégse az egyik legjobbat kellene bezárni. 51%
Egy frászt, ide még több egyetem kellene, hogy mindenkinek lehessen diplomája! 2%
Jól teszik, menjenek ezek az ingyenélő egyetemisták és végezzenek valami tisztességes munkát! 2%
Ezek az egyetemek a balliberális métely terjesztői, zárjanak csak be minél többet! 7%
Vonják össze mindet egy nagy Nemzeti Együttműködés Egyetemébe, Bogár László tanárúr vezetésével. 21%
Szerintem az állam adja el mindet. A piac majd eldönti, milyen képzésekre van szükség. 5%
Én Demján Sándort követve satupad mellé, vagy kapálni küldenék minden értelmiségit. 9%

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 06. 19:35 | Sorszám: 313
Az írek cáfolják.
Lehel
  Válasz | 2011. május 06. 19:11 | Sorszám: 312
az meg mit jelent szerinted ?
Én úgy tudom "nyelvünkben él a Nemzet"
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 06. 19:08 | Sorszám: 311
Szállj, szállj, sólyomszárnyám..., szájmagyar!
Lehel
  Válasz | 2011. május 06. 19:02 | Sorszám: 310
Ezeket vegyed dicséretnek
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 06. 18:56 | Sorszám: 309
Utánakerestem. 4.8ha. Ángyánék szerint egyébként ez nem katasztrófa. Az unióban is van sok kicsi birtok. Azt viszont kétlem, hogy ezeken lehet mind önálló gazdálkdást végezni. A mazőgazdaságot eleve egész falvak szintjén kéne szervezni, mert csak úgy lehet hatékony. Most időnként előferdül, hogy ha egyik évben nagyon jó ára van a csodabogyónak mondjuk, akkor jövőre hajlamos mindenki azt vetni. Stb. Végső soron lehet nem a birtok méret a gond, sőt az sem gond, ha egy kis területen egyetlen ember nagyjából mindent szemmel tart, ha ért hozzá persze. Ellenben az irányítást, értékesítést nagyobb rendszerekben lehet csak megoldani hatékonyan. De nem kell ezzel foglalkozni. Aki ért hozzá az most is remekül csinálja, aki meg nem ért hozzá, azon nem segít a támogatás se.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 06. 18:51 | Sorszám: 308

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola