Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O) (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O)
pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 17:04 | Sorszám: 353
Ott.
Konkoly
  Válasz | 2003. február 23. 15:26 | Sorszám: 352
Taplóka !

Éppen olyan kényszer volt akkor népi ülnök lenni,mint neked most nyalni az átvedlett komcsik fenekét!
Belső lelki kényszer,meg számítás,hogy hátha kapok én is valamit a koncból !

Macisajt
  Válasz | 2003. február 23. 14:00 | Sorszám: 351
"Lovas úr!
A debreceni adventi gyűlölet félórájában említette, hogy egy amerikai honlapon olvasta , hogy egy újságírótól néhány héten belül megjelenik egy könyv amely kétségtelen bizonyítékokkal szolgál az izraeli részvételről az amerikai terrortámadásról..
Itt az ideje , hogy lefordítsa...hiszen nyilván már megjelent."
-------------

Aszonta a néma a süketnek, hogy látta a vak a féllábút
szaladni.....

Hát ez valahogy pvc "története"...

Nahát

Macisajt
  Válasz | 2003. február 23. 13:58 | Sorszám: 350
"Barcs elválalta a szerepet?
El.
Résztvett egy alávaló bírósági bohózatban?
Igen.
Részvett az itélet legitimitásában?
Igen .
Akkor mi volt?
Ellenáló? "

Barcs minden volt amit csak el tudsz képzelni...
Lásd pályafutását az '56 elötti s utáni komcsi dikatúrákban.. Egészen máig tartó elismerésével...
És Barcs valóban a Rajk féle perben a vérbíróság tagja volt.
De: önmagában nem volt (vér)bíró. Hanem "csak" népi ülnök.

Ha Lovas azt írta volna hogy pl. " Barcs Sándor, az egykori vérbírósági tag/résztvevő/ vérbírósegéd" akkor az pontos.

Nem mintha ez valamit is változtatna azon hogy egy ilyen
"vérkomcsit" tavaly kitüntettek államilag... ((

Láttam még 1986-ban egy tévéfilmet az '56-os (akkor még)
"ellenforraadlomról.. Berecz Jánosék állitották össze...
Benne volt Szepesi, a Magyar Rádió ostroma stb...
Tanulságos visszanézni...

Nahát

Macisajt
  Válasz | 2003. február 23. 13:43 | Sorszám: 349
Ja, ez a kenedi/fencsik undormánya...Jellemző, hogy ettől még Tamás Gáspár Miklós is hányingert kapott... )

Ezzel már többen többször beégtek....


Nahát

antal94
  Válasz | 2003. február 23. 13:37 | Sorszám: 348
"A belügyminisztérium III/2 osztályának 1969december 15-én kelt "szigorúan titkos" és "különösen fontos" minősítéssel ellátott feljegyzésébőlmegtudható, hogy a Rajk -ügyre való vonatkozó összes anyagokat-azok koncepcióós jellege miatt_ az MSZMP PB 1959. évi határozata alapján Galambos József r. ezredes elvtárs utasítására megsemisítettük.
Az eredeti vizsgálati és bírósági anyagokat tartalmazó hanglemezeket 1961 február 8-án, valamint a tárgyalásra vonatkozó iratokat 1961. április 12-én elégettük, illetve bezúztuk.
Jelenleg csak a Rajk László társai a népbíróság előtt címen, 1949-ben kiadott Kék könyv és Rajk László elvtárs ügyének perujítása során keletkezett felűlvizsgálati és bírósági anyagok vannak bírtokunkban."

eg kell azonban jegyezni, hogy a politikai rendőrség tagjainak idevágó megnyilatkozásai , szerepei nem tisztázottak.
Részben ÖNMENTEGETŐDZÉSBŐL, részben érdekből igyekeztek a párt irányvonalával azonosúlni.
-Megnyílváulásaik az igazság kibontása az elemző feladata!!!!
FELTÉTLENŰL FONTOS AZ AKTUÁLIS SZEMPOTOK SZERINT FOLYVÁST ÁTÉRTÉKELT visszaemlékezések kritikája!!!!

Te ott voltál???

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 12:13 | Sorszám: 347
"Egy vezér gyermekkora" -
Lovas Istvánt "soha senki nem tudta még hazugságon kapni."
(Trebitsch, Index, 2000. 06. 28.)
Cikksorozatunk elozo részében arra hívtuk fel a figyelmet, hogy Lovas István közbuntényes cselekedeteinek elhallgatása révén alakította ki maga körül a mártíromság auráját a nyugati világban. Ezúttal rámutatunk: üdvtörténetét a politikai üldözöttség hamis glóriája övezi. Akár bagatellizál, akár fölnagyít, Lovas egyetlen célt követ: a kormánykurzusét. Ahogy a politikai hatalom kettémetszi a társadalmat, Lovas úgy egyszerusíti két csoportra a közvélemény sokféleségét. A kormányzat jobb- és baloldalra szabdalja a választókat, Lovas konzervatívra és "szoclibra" metszi a közvéleményt. A motivációk különbsége ezúttal nem sokat számít. Orbán Viktor - amolyan két világháború közötti - jobboldali egységpártot akar. Lovas István viszont híján van a társadalomtudományi elemzoképességnek. A politikai akarat többlete és a politikai kultúra hiánya ez egyszer felerosíti egymást. Hogy az Isten-haza-család konzervatív értékeinek mi is a személyes hitele Lovas Istvánnál, arról a múlt heti számban meggyozodhetett az olvasó, a "tudatiparos" gátlástalan közéleti garázdálkodásáról pedig majd sorozatunk következo folytatásából. A társadalomtudományi fogalmak megeroszakolásáról elozetesként csupán annyit, amennyit Nem mi hazudunk címu írásában Lovas István már közreadott: "a vélemények liberálisak, a tények konzervatívak..."
pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 12:06 | Sorszám: 346
Nem, mert akkor őt is bevágták volna a sittre..
Nem erről volt szó!
Lovas többször hangsúlyozta, hogy ő az igazat a tiszta igazat csakis az igazat...írja.

Ha már szerény porszemségem is talál néminemű hazugságot akkor baj van, nagy baj.

Azt írta BARCS VÉRBÍRÓ volt
oszt közben népi álnok.

Nem azt írta, hogy tképen vérbíró volt, etc..

Aki ott bármilyen szerepet játszott marionett figura volt, nem jogokkal bíró önálló személy.

antal94
  Válasz | 2003. február 23. 11:57 | Sorszám: 345
Nagyon köszönöm a kioktatást!
Ugyanis Barcsról akartam írni.
Tehát:

"Korrekt (úriember) ellenfelekkel nehezebb volna"
Barcs elválalta a szerepet?
El.
Résztvett egy alávaló bírósági bohózatban?
Igen.
Részvett az itélet legitimitásában?
Igen .
Akkor mi volt?
Ellenáló?
pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 10:29 | Sorszám: 344
Kedves Lovas úr!
ha esetleg hazudott volna Debrecenben,_ szokása szerint.._lásd makrélarák+Barcs..elég, ha annyit mond bocsi..vicceltem, nincs honlap, nincs könyv...csak asszittem senki nem figyel..:O)))
Macisajt
  Válasz | 2003. február 23. 10:13 | Sorszám: 343
" LOVAS ÚR !
Esetleg ha már felébredt..:O)plííz!
Jöhet a fordítás.."


Mondom én...:-0))) Hát nem tutira beírtam elözöleg? )):
"Aszondja a PVC hogy hallotta Debrecenben amint a Lovas azt mondta hogy olvasta egy amerikai honlapon hogy megjelenik egy újságírótól egy könyv amely kétségtelen bizonyitékokkal szolgál... ))
És akkor Lovas már miért nem forditotta le, sőt , már régen is ki kellett volna adnia... )))"

Nahát


"A Mai jegyzet, amit ön helyett mondtak a Vaú-ban..nagyon gyöngécske vót."

De hogy miért, homály ) Igaz, az is homály, hogy akkor miért hallgatja... )

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 09:47 | Sorszám: 342
LOVAS ÚR !
Esetleg ha már felébredt..:O)plííz!

Jöhet a fordítás..

A Mai jegyzet, amit ön helyett mondtak a Vaú-ban..nagyon gyöngécske vót.

:O)

Macisajt
  Válasz | 2003. február 23. 07:49 | Sorszám: 341
"A debreceni adventi gyűlölet félórájában említette, hogy egy amerikai honlapon olvasta , hogy egy újságírótól néhány héten belül megjelenik egy könyv amely kétségtelen bizonyítékokkal szolgál az izraeli részvételről az amerikai terrortámadásról..
Itt az ideje , hogy lefordítsa...hiszen nyilván már megjelent."

Ez (is)jó... ))

Aszondja a PVC hogy hallotta Debrecenben amint a Lovas azt mondta hogy olvasta egy amerikai honlapon hogy megjelenik egy újságírótól egy könyv amely kétségtelen bizonyitékokkal szolgál... ))
És akkor Lovas már miért nem forditotta le, sőt , már régen is ki kellett volna adnia... )))

Na, ennek járjon valaki utána... )))

Nahát

Mellesleg, könyvek jelentek meg, Franciországtól Amerikáig hogy a szept. 11 az bizony nem úgy volt ahogy azt megprobálták elhitetni...
Jómagam a negyedik,hivatalosan az utasok ellenállása miatt
lezuhant gépről már írtam valahol...

Macisajt
  Válasz | 2003. február 23. 07:44 | Sorszám: 340
"népi álnoknak sem volt érdem lenni...csak esetleg kényszer."

Hát persze....))
"Kényszerből" lett a 15 kivégzéses Rajk per népi ülnöke...
"Kényszerből" lett a Rákosi alatti Magyar Rádió elnöke...
"Kényszerből" lett Rákosi és Kádár alatt 30 évig az MTI vezére...

Szegény... )

Nahát

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 07:11 | Sorszám: 339
Esetleg itt is hazudott LOVAS ?

Lovas úr!

A debreceni adventi gyűlölet félórájában említette, hogy egy amerikai honlapon olvasta , hogy egy újságírótól néhány héten belül megjelenik egy könyv amely kétségtelen bizonyítékokkal szolgál az izraeli részvételről az amerikai terrortámadásról..

Itt az ideje , hogy lefordítsa...hiszen nyilván már megjelent.

Ne titkolja előlünk... okuljon a magyar!

Lovas úr!
Mivel tudomásom van róla, hogy olvassa a rovatot, kérem válaszoljon!

1/Megjelent-é a könyv ?
2/ Milyen bizonyítékok vannak benne?

Lovas úr!
Ugye nem hazudott Debrecenben?


Várjuk leleplezését...:O)

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 07:09 | Sorszám: 338
mellébeszélsz, Lovas a hatás turbózása mián hazudta, hogy

vérbíró

ami nem helyes, népi álnoknak sem volt érdem lenni...csak esetleg kényszer.

Lovas hazudott.

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 07:07 | Sorszám: 337
off

Attól tartok nem ez a rovat témája..

A Modera nyilván téged is letilt 3 napra offolásért, ami 5 lesz..


HA CSAK A MODERA NEM ALKALMAZ KETTŐS MÉRCÉT!
)

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 07:05 | Sorszám: 336
kedveském!
A rovat témája:

Lovas hazudik..


ha Karsairól írsz, akkor azt tedd a Karsai rovatban!
Köszönöm.
Nyilván a Modera osztja a véleményemet, kivételesen.

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 07:03 | Sorszám: 335
aha..tisztára Rákosi Matyi vagy..:O)aki ítél élőket és holtakat.

Talán egy példát...:O)

Konkoly
  Válasz | 2003. február 23. 00:17 | Sorszám: 334
Lovas egyáltalán nem hazudott,hiszen a népi ülnök végsősoron bíró volt,felkészületlen,jogilag analfabéta élet-halál ura,akinek úgyanúgy számított a szavazata,mint a jogot végzett "kollégáié".Persze tudot dolog az is,hogy azok a kollégák,sokszor elemi iskolai végzettséggel bírtak,mint ahogyan egyetemi tanárok is voltak(Aczél György),szintén ilyen végzettséggel.

Nyugodtan állítható szerintem hogy a senkiházi Barcs Sándor vérbíró !

Azt se felejtsük el,hogy ki is volt a a borzalmas múltú Dorogi Sándor.Úgy hogy kitüntetgetik egymást a hajdani gyilkosok !

helyreigazgato
  Válasz | 2003. február 22. 22:53 | Sorszám: 333
Konrád a mi legfőbb ellenállónk.

Kádárunk beépített rendszerellensége.

antal94
  Válasz | 2003. február 22. 22:45 | Sorszám: 332
Konrád is ellenáló volt.
Mint az általad idézett dokomentum bizonyítja...
helyreigazgato
  Válasz | 2003. február 22. 22:24 | Sorszám: 331
A pártállam legfőbb kegyosztójához (Igen tisztelt Aczél elvtárs! megszólítással) fordul Konrád György.

Már a megszólítás is jelzi a szerző és Aczél György között fennálló kapcsolat jellegét,

hogy nem a hűvös és tartózkodó, pártállami füleknek idegenül csengő úr megszólítást, hanem a kommunista berkekben egymás között használt elvtárs formulát választja a levél írója.

Aczél György, mint Révész Sándor monográfiájából (Aczél és korunk) is tudhatjuk, személyesen szerette intézni a kényes ügyeket. A személyes ügymenet a telefonos kapcsolattól a hivatalában történt meghallgatásokon keresztül a közös vacsorákig terjedt.

(Aczél és a politikai rendőrség (III/III) szoros kapcsolatáról a Történeti Hivatal számos dokumentuma nyújt szemléletes képet.)

Konrád György is személyes kapcsolatban állt Aczél Györggyel. Ezt erősíti meg Konrád levelének második mondata, amelyben a vizsgálati fogságból nemrég szabadult író így fogalmaz: „Kritikussá vált helyzetemnek azokat a megoldási módozatait, amelyeket ön személyes beszélgetésünk során (kiemelés tőlem: M. Á.) elképzelhetőnek gondolt, néhány kiegészítéssel magam is elfogadhatónak tartom.”

Egyébként Konrád György már 1978-ban, Az értelmiség útja az osztályhatalomhoz című könyv utószavában közzétehette volna e négy évvel korábban Aczél Györgyhöz írott levelét.

Konrád György akkor másik megoldást választott. A könyv német fordítójához írt levelét adta közre, amelyből teljesen kihagyta sógora furfangos ügyességét a kézirat elrejtése során, illetve a saját szerepét a kézirat rendőrkézre juttatásában. Persze ha akkor mindezt közli, a magyar és a nemzetközi közvélemény is másként értékelte volna 1974-es néhány napos fogva tartását, majd hirtelen szabadulását a BM Vizsgálati Osztály Gyorskocsi utcai fogdájából.

A szabadulás előtt a szerzőknek kivándorló-útlevelet ajánlott a vizsgálat vezetője.

Erre az eseményre, valamint a kézirat elrejtésére és átadására Sándor Ernő így emlékezik: „…ott volt a kézirat, én nem keresem magamnak soha a bajt meg a gondot meg a problémát, de hogyha probléma elé kerülök, akkor gyakran találok megoldást rá.

Gondoltam, ez se a spájzban, se a padláson, sem a pincében, sehol nem lesz jó helyen. És akkor találtam ki, hogy lehet egy égő kályhában kéziratot tárolni. Ez nagyon egyszerű volt, hengerbe csavartam, most nem tudom, hogy törülköző vagy vizes konyharuha volt a következő réteg, és egy dupla vagy tripla alufólia, és ez tökéletesen kiállta a kályhát. Az egyik kályhánkat, amelyik hideg volt a gyerekek szobájában, azt igencsak megpiszkálták, megbontották, de a másikat, amiben a tűz égett, azzal nem foglalkoztak.

(… Amikor hazaértünk, akkor kiszállt a Konrád három nyomozóval, és mondta, hogy az urak a rendőrségtől jöttek.
Konrád mondta, hogy adjam oda a kéziratokat. Mondom, hogy milyen kéziratokat, nem tudok semmiről. De hát amit ideadott. Mondom, gyere ki a konyhába. Itt megkérdeztem, hogy megkínoztak vagy mi történt? Erről nem volt szó. Azt mondta, hogy később mindent elmagyaráz. Adjam oda nyugodtan. És akkor szétszereltem a kályhát, kipakoltam.”

Konrád a magyar szamizdat ünnepelt szerzője.

Nyilatkozatait a világsajtó és a nyugati magyar nyelvű rádióadók közvetítik. Nyugati meghívásoknak tesz eleget, amikor ösztöndíjasként magyar útlevéllel utazik külföldre. Egy esetben maga Aczél György üzen neki, hogy maradjon még három hónapig külföldön, és ne nyilatkozzon nyugati rádióknak, amíg ügyében elül a vihar. (Ekkor előterjesztés készül ügyében, hogy távollétében fosszák meg magyar állampolgárságától.)

Konrád külföldön marad, majd sértetlenül hazatér.

Az értelmiség útja az osztályhatalomhoz 1978-ban jelenik meg az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem (Bern) kiadásában.

Konrád 1974-ben lezárt vizsgálati jegyzőkönyve tartalmazza azt a dokumentumot, amelyben kötelezettséget vállal, hogy nem adja ki a kéziratot…

Eljárás ekkor sem indult ellene. Politikai nyilatkozatai, nyugati kitüntetései alkalmából hazai sajtótámadások érik, személyét támadja a Népszabadság és más lapok is. Célszemélyként szerepel a III/III-as aktákban.

Az itt közzétett levél ékesen bizonyítja, hogyan formálódott az alku Aczél György és Konrád György között.

Nagyon köszönöm, hogy ügyemmel személyesen foglalkozik” – írja levele végén Konrád Aczélnak.

antal94
  Válasz | 2003. február 22. 22:19 | Sorszám: 330
Hű ezt jól megszórtam hibával.
Ezután figyelek. Ki sem javitom.
Bocs.
toloba
  Válasz | 2003. február 22. 22:18 | Sorszám: 329
Nézd, abban a sorozatban bebizonyította, hogy igaza van. Bárki lehet, nem ismerem személyesen, de most igaza volt. Ha majd nem lesz igaza, akkor ess Neki. Így lenne elfogadható.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola