Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O) (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O)
Éliás
  Válasz | 2002. november 28. 19:40 | Sorszám: 153
Én pedig a mauthauseni koncentrációs táborban erősödtem meg baloldali hitemben!
pvcpadlo
  Válasz | 2002. november 28. 19:38 | Sorszám: 152
oh..csak nem ..?
Most erre lejt?
Nahát ha ezt Tasnádi mekktuggya..:O)))
oggi
  Válasz | 2002. november 28. 19:12 | Sorszám: 151
Most kell perelni, amíg lejt a pálya.
pvcpadlo
  Válasz | 2002. november 28. 19:08 | Sorszám: 150
Mécs Imre a büntető, és polgári pert is indított az újságírók ellen, mert egyik adásukban kijelentésükkel megsértették személyiségi jogait.
2002.11.27 17:23 MTI

A Magyar ATV Sajtóklub című műsorának három egykori résztvevőjét, Bayer Zsoltot, Bencsik Andrást és Járai Juditot hallgatták meg szerdán a Budai Központi Kerületi Bíróságon Mécs Imre szabad demokrata országgyűlési képviselő rágalmazás miatt indított magánvádas eljárásának tárgyalásán.

Mécs Imre a büntető mellett polgári pert is indított az újságírók ellen, mert szerinte a Sajtóklub című műsor tavaly november 9-i adásában Bayer Zsolt, Bencsik András, Lovas István és Járai Judit kijelentéseivel megsértette a honatya személyiségi jogait és jó hírnévét.

Futó Barnabás, az újságírók ügyvédje az MTI-nek elmondta: Bayer Zsolt esetében Mécs Imre ejtette a vádat, az újságíró a tárgyaláson ugyanis közölte, hogy vitatott kijelentéseit nem Mécs Imrére, hanem a korábbi kommunista hatalomra értette.

Az ügyvéd beszámolt arról is, hogy Bencsik András és Járai Judit a sajtó- és véleményszabadságra hivatkoztak, valamint arra, hogy a műsorban olyan politikai véleményt mondtak, amelyet Mécs Imre magára vett. Az ügyvéd tájékoztatása szerint a következő tárgyaláson a bíróság Lovas Istvánt hallgatja meg, és megtekinti a vitatott műsorról készült felvételt. Mécs Imre az MTI-vel közölte: a három újságíróval szemben fenntartotta a magánvádat. Hozzátette: a polgári pert októberben első fokon megnyerte a négy újságírójával szemben, akik fellebbeztek, ezért a per februárban folytatódik.

--------------------------------------------------------------------------------

La salle
  Válasz | 2002. november 28. 18:59 | Sorszám: 149
En oszekotottem es akkor amikor a Traiskircheni lagerban,vegigneztem a magyarokon,akik munkat akartak,hogy jobban eljenek a lagerkoszt mellett!E akkor valtam anti,komcsiva ,anti szocioalistava.
La salle
  Válasz | 2002. november 28. 18:58 | Sorszám: 148
En osakotottem es akkor amikor a Traiskircheni lagerban,vegigneztem a magyarokon,akik munkat akartak,hogy jobban eljenek a lagerkoszt mellett!
Macisajt
  Válasz | 2002. november 28. 18:42 | Sorszám: 147
"Biztos vagy benn ,hogy jol vilagitottak at??"

Jól világitották át...
Azaz: az akkori jogszabályoknak megfelelően...
És pont a Medgyessy ügy kapcsán derült ki hogy az átvilágitóbíráknak csupán egy nagyon szűk rétegre volt jogositványuk..

Most csócsálják az új "ügynöktörvényt" a ballibék a Parlamentben, de fér hozzá hogy fél erővel...

És ha már ez itt egy "igazság" topic:
Budaörsön valóban nincs Cora.
Van viszont Törökbálinti ,a Budaörs és Törökbálint közötti " no man's landben"...
Megközelithető Budaörsről a végállomásről , busszal.


Nahát

toloba
  Válasz | 2002. november 28. 18:02 | Sorszám: 146
ja.
Azt nem vizsgálták, szóban ki mit jelentett.
Úgy szájból fülbe...
Éliás
  Válasz | 2002. november 28. 17:59 | Sorszám: 145
Bár nem igazán értek veled egyet eme kérdés taglalásában, értem, hogy mit akarsz mondani.


A tied nemkevésbé!!Csakhogy te feltételezésekhez, predikciókhoz kötöd a megrögzöttségedet!

La salle
  Válasz | 2002. november 28. 17:57 | Sorszám: 144
A tied meg megrogzott!
Éliás
  Válasz | 2002. november 28. 17:56 | Sorszám: 143
Csakhogy a te logikai mozaikjaid feltételezésekből táplálkoznak...
La salle
  Válasz | 2002. november 28. 17:53 | Sorszám: 142
Ebbol all az elet logikai mozaikok egymasba kapcsolodasabol,bar a Goncz tulsagosan gyanusan lett tiszta!!Akiket kivegeztek,es a tobbi, patkanynak hivta..Gondolom nem azert mert fordito volt!
Éliás
  Válasz | 2002. november 28. 17:49 | Sorszám: 141
Nem vagyok benne biztos...
Úgy sejtem...
Szerintem...
Nem tudok semmi biztosat, de bizts úgy van...

Ezt a határozott és átgondolt, tudatosan egymásba kapcsolódó logikai sort imádom bennetek!

pvcpadlo
  Válasz | 2002. november 28. 17:48 | Sorszám: 140
:O)

én elfogadta, Csurka átvilágítását is...:O)

Gondolhatunk egyet s mást, de tények a lényeg...:O)

pvcpadlo
  Válasz | 2002. november 28. 17:47 | Sorszám: 139
:O)

Örülök, ha egy kis színt vihetek ..mások életébe.:O)

La salle
  Válasz | 2002. november 28. 17:45 | Sorszám: 138
Biztos vagy benn ,hogy jol vilagitottak at??En nem vagyok benn az!!Sot sure!!!!!
toloba
  Válasz | 2002. november 28. 17:43 | Sorszám: 137
"Mibe köt bele a makrélarák feltalálója..?"

"...(a budaörsi Cora építője)"


Percek óta röhögök.
Ha nem lennél ki kéne találni.

pvcpadlo
  Válasz | 2002. november 28. 17:27 | Sorszám: 136
sz. okos Lovas ..már igen elborult aggyal ír.

Demo ma..:

( nem rég megígérte, hogy többé soha a Demo-ban nem ír..:O)

Göncz Árpádba köt bele..a szokásos sanda mészáros taktikájával a lényegtelenre koncentrálva..

A dobolós szinésznő..levelére udvariasan válaszolt a volt körtársasági elnök úr.

Hivatkozik arra, hogy az élemedett hölgy nyitott kapukat dönget, mert őt (G.Á.-ot) már átvilágították...és erről őt 1997 júlis 7.- én értesítették, ti. hogy nem érintett.

Mibe kör bele a makrélarák feltalálója..?

..abba hog a levélben a vonatkozó törvényt 1966 LXVII.-es nek írja, Göncz Árpád.

Egy elsőéves joghallgató is tudja, hogya 60-as években jó ha 2-3 törvényt hoztak pl 66-ban egyet sem.

Beleköt sz. Lovi kínjában, abba is, hogy vajon hogy lehet egy 94-es XXIII. törvényt 66-ban módosítani...?
( az elírás fel sem merül...)


Árpád! Miért csinálsz te ilyeneket?

..kérdez éleseszű írónk a nyájas olvasó felé fordulva...(a budaörsi Cora építője)

Pityú nem nb. személyednek szólt Árpi bácsi tegezése...ő abban a korban (Lásd : Tudni illik, mi illik ) van és olyan magas méltóságot töltött be anno...hogy megengedhette magának.
Engem is letegezett de nem voltam oly pofátlan mint te, hogy visszategezzem.

kaleb
  Válasz | 2002. november 28. 15:37 | Sorszám: 135
Ezen el lehet vitatkozni.

De minket most nem ez izgat. Engem legalábbis nem. Hanem az, hogy Lovas, aki úgy tett, hogy egy tanulmányt ismertet, igencsak meghamísította azt. Ebben a topikban most ez a lényege a dolognak.

Egy más topikban pedig szó eshet arról, hogy melyik országban hány szavazatot tudnak szerezni az antiszemita és szélsőjobb pártok.

Macisajt
  Válasz | 2002. november 28. 11:40 | Sorszám: 134
"Karatzaferis volt DJ, volt ujságíró, volt ND párti képviselő kizárásáig, de nincs semmilyen adat arra, hogy az Új Demokrácia pártban vezető szerepet játszott volna."

De.
És ezért másoltam be az 1996-os "érdekes esetét" a külügyminiszterrel...


"Ha elolvasod Lovas cikkét, te ezt a hangot hallod ki belőle?
[/quote] "

Nem.
Viszont: nem is ugyanazok írták... )


Mellesleg, összefoglalva: van egy Lovas cikk.
Szép hosszú.
PVC ebből belekötött egy valamibe, éspedig Karatzaferis "minőségébe."
Erre én utánanéztem a "jelenségnek" és -bevallom, meglepődve- olvastam egy EU tagországban történt 1996- esetet a külügyminiszterrrel....
Ezt ismertettem(idézettel) és némi -talán megbocsájtható kajánsággal- merengtem, hogy mi lenne ha pl. ilyesmi
nálunk történne meg...(Különös tekintettel a ballib médiára..)

Nahát

kaleb
  Válasz | 2002. november 28. 11:16 | Sorszám: 133
Karatzaferis volt DJ, volt ujságíró, volt ND párti képviselő kizárásáig, de nincs semmilyen adat arra, hogy az Új Demokrácia pártban vezető szerepet játszott volna. Hirhedt rasszista és antiszemita, a róla szóló források szerint. Egy megyei (tartományi?) prefektusi választáson 14%-ot szerzett, ennyi.

Lovas többet szeretne beleképzelni, de a Lovas ismertette szöveg nem tartalmazza azt, amit Lovas beleolvas. De nem ez az egyetlen torzítás. Néhány további. (Az indexről másolva.):

Idézet:
Ha kiváncsi vagy arra, hogy miként lehet ugyanazt a jelenséget élvezettel és szimpátiával, illetve elutasítóan felemlegetni, akkor olvasd el Lovas forrását és utána Lovas cikkét. Látni fogod a különbséget.


Lovas forrását itt találod: ANTI-SEMITISM IN GREECE
A CURRENT PICTURE: 2001-2002


Ezentúl árulkodó szóhasználata is, és az is, ha összeveted a cikk tartalmát Lovas saját munkásságával. (Pl. 9/11 és a 4000 zsidó kapcsán.) Példa, a teljesség igénye nélkül. Az eredeti szöveg "The September 11th Libel"-ről beszél (és később így fogalmaz: "new anti-Semitic libel implicating the Jews in the September 11th terror attacks"), azaz rágalomról beszél. Lovas híresztelésről, és híresztelések hírként való publikálásáról. Vagy a Mulaciotiszt Lovas "az egyház egyik népszerű tagjá"-nak nevezi, az eredeti cikk vad antiszemitának. Ami a népszerűséget illeti, a cikk szerint a szerző könyve "self-proclaimed best seller", Lovasnál már ez népszerűségként jelenik meg.


Nyilt hamisitásáról a Hazudik az MN topikban már írtam. Nem folytatom. Teleírhatnám példákkal az Indexet., de talán ennyi elég izelítőül.


De ha képet akarsz kapni a tanulmány szerzőinek megközelítéséből olvasd el a következő, november 22-i sajtóközleményüket:

[quote]
-------------------------------------
WE CERTAINLY do not have the same history as the Germans. Here, we, too, certainly have manifestations of racist violence. But at this point in time we must be the only European country where anti-Jewish propaganda is so intense. For days now, we have been experiencing it firsthand in Athens. In which other country is there a television station that broadcasts continuously hate messages against Jews? In which other country do the extreme left and extreme right parade their hatred together and use the occasion of Sharon’s genuine crimes in Palestine to baptize anti-Semitism “anti-Zionism”? The conspiracy theories one hears openly expressed in various circles in Greece are a real and unique phenomenon. Other than that, our own extreme right politicians follow the recipe of their German comrades. “We are not extreme rightists, fascists, or Nazis. We are revolutionaries, patriots, incorruptible, something new; we love Greece and are fighting corruption. Down with the USA, the Jews, the capitalists, globalization, the compliant, the cosmopolitans, etc.” They also file complaints against whomever calls them neo-Nazis. This same recipe is now being followed by our own. Except that here [in Germany], they have no effect on the masses. They remain outside the political arena and, since they are truly dangerous criminal organizations, the state has embarked on a battle to ban them. And the supporters of [extreme left political] autonomy have a slogan in Germany that says “Fascism is not an ideology; it is a crime,” which advocates that ban.
-------------------------------


Ha elolvasod Lovas cikkét, te ezt a hangot hallod ki belőle?

[/quote]

m.Árpád
  Válasz | 2002. november 28. 10:36 | Sorszám: 132
Kösz, George Karatzfereis most egyáltalán nem érdekel.
A IX. 11. támadásról sok kósza hír indult. Egy ismerosöm, aki ott volt a Francia intézet téli eloadássorozatán elmondta, amit ott - ha jól emlékszem - az arte csatorna mutatott be.
Ok végigkövették a hír útját, s megtalálták a hír forrását Libanonban. Sajnos pontosabban nem emlékszem.
Offtopik helyett küldtem közben egy levelet.
Mégegyszer köszönöm /|/|\'
Macisajt
  Válasz | 2002. november 28. 10:29 | Sorszám: 131
És még valami Karatzeferisről...

"Expressions of antisemitism in mainstream politics have become less common in Greece, although one notable incident was covered by the press in November 1996. New Democracy (ND) MP George Karatzaferis challenged the appointment of Professor Christos Rozakis to the post of deputy foreign minister, on the grounds that Rozakis was of Jewish descent, questionable loyalty and therefore unfit to occupy such a post."

És ez akkor történt mikor még az Új Demokrácia párt egyik vezetője volt ( ne feledjük, a ma EU-tag Görögországban...)
El lehet képzelni, ha ilyesmi pl. nálunk történne (brrr)..

Nahát

Macisajt
  Válasz | 2002. november 28. 10:04 | Sorszám: 130
Nincs benne semmi különös...

Csupán az emlitett George Karatzeferis-ről szerettem volna "árnyaltabb" képet adni, különös tekintettel a mostani előretörésére...

Mellesleg: ami miatt tiltakoztak ellene- és amiről Lovas cikkében szó van- az a szept. 11-i támadás sokat hangoztatott "volt akinek előre szóltak" elmélete..

Nahát

m.Árpád
  Válasz | 2002. november 28. 09:44 | Sorszám: 129
Jómagam is elkövettem már pársoros angol idézeteket (cut & paste proba miatt kaptam rá), de ilyen töményen még nem kaptam...
Ha kérhetnék pársoros összefoglalót - csak hogy érdemes-e belefognom - megköszönném.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola