Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O) (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lovas István takarékosan bánik az igazsággal...:O)
toloba
  Válasz | 2003. február 26. 07:43 | Sorszám: 378
Kedves MPD!

Közösen hozták meg az ítéletet. Látszólag. Bár a közösséget én csak annyiban vitattam, hogy nem egy esetben előre megírt ítélet volt/lehetett így a közös határozat már csak látszat volt. Azonban bíró az bíró volt népi ülnök meg népi ülnök, nem véletlenül más a nevük. A feje a tanácsnak a bíró kellett, hogy legyen, bármilyen gyorstalpalót is végzett. Nem vitatva Barcs hibáit, felelősségét a magam részéről Barcsot népi ülnöknek tartom nem vérbírónak. És azt gondolok ezekután Lovassról amit akarok.

Konkoly
  Válasz | 2003. február 26. 01:00 | Sorszám: 377
Pontosan erről van szó,s aki esetleg csodálkozós tipusu,az kapaszkodjon most meg,mert ez a szisztéma végig létezett egész a rendszerváltásig.Nem tudom utána változtattak-e rajta.
Konkoly
  Válasz | 2003. február 26. 00:52 | Sorszám: 376
Pontosan erről van,hogy habzó szájú,bosszúért lihegő ÁVH-sok hada képviselte a törvényt,akikhez hozzácsapódott a részeges kanászok,kocsisok,falusi munkakerülők csapata és a városi semmirevaló lumpenploretárok hada,részeges segédmunkások,volt nyilas házmesterek,esernyőjavítók, alkoholista zugírók,a kommunizmus krémjei, s felsorakoztak a moszkoviták táborába !

Egy ilyen moszkovita párti senki volt a Barcs elvtárs is,egy pont odavaló tróger a brancsból !

mpd
  Válasz | 2003. február 25. 07:45 | Sorszám: 375
Na Toloba, akkor itt az ideje, hogy felvilágosítsunk.
A népi ülnöki rendszer a sztálini típusú törvényszéken kívüli bíráskodás itthoni torzhajtása. Ahogy mindent, ezt is csak félig-meddig vettük át, meg "az itteni viszonyokhoz igazítva".
Ahogy Terra kiválóan elmagyarázta (bár látom, nem volt elég szájbarágós), a két ülnök és a bíró KÖZÖSEN hozta meg az ítéletet, szavazatuk egyenrangú volt.
TÖKMINDEGY, milyen végzettségű volt az ülnök, emberéletekről dönthetett.
De mért is csodálkozol ezen, hisz egy írógépjavító negyven évig lehetett teljhatalmú diktátorunk. Tőle se kért diplomát senki.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2003. február 25. 07:37 | Sorszám: 374
Hazudott?
Csak nem ő is állandóan a "hosszú bájtok éjszakáján" csámcsogott?!
Gyöngy
  Válasz | 2003. február 24. 20:01 | Sorszám: 373
Vata, az 50-es években még nem volt marxista-leninista esti egyetem. Volt az egyszerű esti egyetem, meg a levelező tagozat, valami nagyon csekély konzultációs idővel. Én nem zárom ki, hogy ezek a "jogászok" ilyen levelező tagozaton szerezték a képesítésüket. A marxista-leninista esti egyetem (illetve a középiskola) a kádári idők vívmánya. Az a "szakképzettség" tényleg szinte mindent überelt.
Vata
  Válasz | 2003. február 24. 19:56 | Sorszám: 372
Akkor Neked semmilyen ismereted nincs az akkori idők "i-gazságszolgáltatásáról"!
- Senkinek nem volt képzettsége! (Vagy csak néhány kollaboránsnak) Ezért volt fontos a "népi kádereket" foxi-maxi gyorstalpalón képezni, a pártutasításokat végrehajtani. Ezek a szakképzetlen segéderők rakétasebességgel haladtak egyéni karrierjük útján!
Lásd pl. Komlós János ales et., miután kiérdemesült fogkirugdosóként, elhagyta a "testületet" "népszerü" komikus- konferansz lett. - Ahhoz se kellett különösebb képzés, mindössze "megbízhatóság". Az meg volt neki korábbi munkahelyéről.
Vata
  Válasz | 2003. február 24. 19:56 | Sorszám: 371
Akkor Neked semmilyen ismereted nincs az akkori idők "i-gazságszolgáltatásáról"!
- Senkinek nem volt képzettsége! (Vagy csak néhány kollaboránsnak) Ezért volt fontos a "népi kádereket" foxi-maxi gyorstalpalón képezni, a pártutasításokat végrehajtani. Ezek a szakképzeetlen segéderők rakétasebességgel haladtak egyéni karrierjük útján!
Lásd pl. Komlós János ales et., miután kiérdemesült fogkirugdosó, elhagyta a "testületet" "népszerü" komikus- konferansz lett. - Ahhoz se kellett különösebb képzés, mindössze "megbízhatóság". Az meg volt neki korábbi munkahelyéről.
toloba
  Válasz | 2003. február 24. 19:43 | Sorszám: 370
Hát én a legitimizálást tettem volna idézőjelbe.
Vérbíró bírói végzettséggel bírt, az ülnök nemigen. Beültettek egy akárkit és nem volt beleszólása különösebben a dologba, amikor többször előre megírt ítélet volt. Ezért lenne az idézőjelem.
Vata
  Válasz | 2003. február 24. 19:22 | Sorszám: 369
A "népi ülnök" legitimizálta a vérbíró ítéletét, s mivel ugyanannak a vésztörvényszéknek a tagja, ilyen értelemben fölösleges a megkülömböztetés. Ha a "népi ülnök" nem egyezik bele az ítéletbe, a bíró nem hirdetheti ki!
Más kérdés, hogy az "ülnök" többet ült volna, mint a varjú ...
toloba
  Válasz | 2003. február 24. 19:11 | Sorszám: 368
Teljesen felesleges összemosni egy /vér/bírót egy népi ülnökkel.
mpd
  Válasz | 2003. február 24. 08:07 | Sorszám: 367
Engem piszkosul nem érdekel Barcs.
Macisajt kezd meggyőző lenni abban, hogy .....hogyismongyam.....talán, iletve lehethogy, nincskizárva.....esetleg ferdítesz vagy túlzol néha.
Ez zavar, mert nem ilyennek tartottalak, és bizony, kellemetlen, ha rájön az ember, hogy tévedett.
terra
  Válasz | 2003. február 23. 22:07 | Sorszám: 366
Hihetetlen, ahogy a tények és az érvek lepattannak rólad !

Leírom még egyszer. A népi ülnök a bírói tanács egyenrangú tagja volt. A nagy horderejű ügyekben a népi ülnökséget "ki kellett érdemelni", mert csak politikailag teljesen megbízható ember kaphatott ilyen tisztséget.

A másik dolog: a népi ülnöki megbízást vissza is lehetet utasítani. Az igaz, hogy aki ezt tette a szép, nagyívű politikai karrierjét kockáztatta, de börtönbe nem csukták volna emiatt, hanem találtak volna a helyére egy másik gerinctelen alakot. Ha úgy vesszük, a hivatásos bíró sokkal nehezebb helyzetben volt, mert neki munkaköri kötelessége volt minden ügyet letárgyalni, amit a főnökei ráosztottak.

Gyöngy
  Válasz | 2003. február 23. 21:14 | Sorszám: 365
" ... a Magyarok többsége kirugta az agresszív kismalac alól a kincsesládát..."

...és alátuszkolta a símaszavú disznónak ...

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 21:08 | Sorszám: 364
:O)
családunk egyetlen tagja sem politizált, még a tágabb ösmerősi körben sem...

1981-es lengyel puccsig én sem..:O)

BARCS SÁNDORRÓL hazudott Lovas..ennyi, ha legközelebb azt hazudja, hogy Rákosi karthauzi szerzetes volt akkor is megírom, hogy hazudik

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 21:06 | Sorszám: 363
ezzel a hülye gyilkos utódpárt demagógiával, már a mult évben sem sikerült...:O)

Tehát csak folytasd!

:O)

Én kitűnően érzem itt magam, barátaim egy része a FIDESZRE SZAVAZOTT MÁSIK RÉSZE MEG NEM..DE BAROM SINCS KÖZTÜK AKI E MIATT, OLYANOKAT MONDANA MINT TE...

)

Konkoly
  Válasz | 2003. február 23. 20:43 | Sorszám: 362
Még valamit elfeledtem megkérdezni Taplókám !

De nem muszáj válaszolnod rá,csak ha nem derogál.
Ugye ez a Barcs Sándor nevű,volt vérbíró,valamilyen ágon rokonod,nem csak lelkileg szimpatizálsz vele ?

Konkoly
  Válasz | 2003. február 23. 20:39 | Sorszám: 361
Vannak még normálisan gondolkodó emberek is ebben az országban.Egy ilyen hely Debreczen,ahol nem engedték be a volt gyilkosok utódpártjainak politikusaiz az egyetem területére sem pofázni.Nem itt volt mit keresniük ott.Menjenek a Gulágra,vagy Recskre,de a legjobb az lenne ha fészkesbe húznának el !

Mindenesetre szar lehet komcsik seggét ajnározóknak ott élni !De sajnálni, még mindig nem érek rá őket !

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 20:04 | Sorszám: 360
a Magyarok többsége kirugta az agresszív kismalac alól a kincsesládát...:O)

Debrecen meg maradt...magnak.

Hajrá Debreczen!

Konkoly
  Válasz | 2003. február 23. 19:15 | Sorszám: 359
Sőt Taplókám,a tömeggyilkos Horn Gyulának is van szép számú tábora,az enyves kezű Medgyessyből meg miniszterügynök lett,csak neked,számodra jutott az értetlenség, és a szerencsétlen debreceni magány !

Egy jobb sorsra érdemes igazhitű kommunista,a FIDESZ-re szavazott civis városban.

Zokogok,hull a könnyem,majd sajnállak is,ha ráérek !

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 18:57 | Sorszám: 358
oh..Hitler, Szatlin , Rákosi is sok hívet szerzett...:O)

és mekkora tapsok..de mekkorák.

BARCS, MAKRÉLARÁK,VÉRALGEBRA I.II...

Konkoly
  Válasz | 2003. február 23. 18:48 | Sorszám: 357
Kár verni az emésztő nedved,te vagy az az ember,akinek már évek senki sem hisz.Ja persze megdolgoztál érte,kemény munka férfias tett volt.

Ezzel szemben nézd meg Lovas népszerűségét,valahol a csillagokban van a szoclib fizetett bértollnokokhoz viszonyítva. Te ha ezerszer megszületnél,akkor sem tudnád megközelíteni még az árnyékát sem,akárcsak Bayer Zsoltnak,hiába fröcsögsz itt éjt nappalá téve !

Hiába be kellene ezt már lássad,hogy ennyit tudsz Taplókám,de ha rám hallgatsz,azt csinálsz amit akarsz !

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 18:20 | Sorszám: 356
:O)
Akár nemmel is szavazhatott volna..?

Nem vér-bí-ró volt ér-ted?!


lehetett volna_ tulajdon képpen lehetett volna_ majdnem az volt_ugyan olyan volt_etc_..:O)

Passz, a többi szerecsenymosdatás..:O)!!!

terra
  Válasz | 2003. február 23. 17:32 | Sorszám: 355
"Csak népi ülnök"... na ehhez feltétlenül hozzá kell tenni valami nagyon fontosat: a népi ülnökök a bíróval egyenrangúak voltak a bírói tanácsban !

A büntető eljárásról szóló korábban hatályos törvény szerint:

Az első fokon eljáró bíróság egy hivatásos bíróból és két népi ülnökből álló tanácsban ítélkezik.

Az ítélkezésben a hivatásos bíró és a népi ülnök jogai és kötelességei azonosak; a bírósági tanács elnöke és az egyesbíró hivatásos bíró.

Az ítéletet a tanács szótöbbséggel hozta meg, vagyis az ülnökök a hivatásos bírót bármikor leszavazhatták.

Vagyis: a népi ülnököt is nyugodtan lehet vérbírónak nevezni, ha ilyen ügyekben vett részt.

Ami a kényszert illeti: csak naív ember gondolhatja azt, hogy a politikai színezetű (büntető) ügyekben olyan embert ültettek népi ülnökként - a bíróval egyenrangú jogokkal - a tanácsba, aki politikailag nem volt abszolut megbízható.

pvcpadlo
  Válasz | 2003. február 23. 17:07 | Sorszám: 354
ne dumálj mellé plíííz!

Lovas hazudott és ennek semmi köze a népi ülnök kinevezésének mikéntjéhez..

:O)))
Lovas hazudott immár sokadszor.

Kérsz egy adventi kazettát, hogy mindenki megnyugodjon?!
:O)

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola