Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Moderátor-figyelem felhívásának kísérlete (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Moderátor-figyelem felhívásának kísérlete
Balambér
  Válasz | 2004. július 17. 21:02 | Sorszám: 445
Sőt a senkiházi Eszterházy Péterkék és alteregói,vagy a Magyar Írószövetségből kilépő bagázs is,mind-mind a magyarság oldalán,a magyarságért verekszik,Budapestről és Tel Aviv-ból is !
Flammarion
  Válasz | 2004. július 17. 20:40 | Sorszám: 444
A megkülönböztető jelző nem a nyelvtudásra vonatkozik
Mercurius
  Válasz | 2004. július 17. 19:59 | Sorszám: 443
Még valami. Marosvásrhelyen a cigányok a pogrom idején a mi oldalunkon verekedtek. Merthogy magyar cigányoknak nevezik magukat.
Mercurius
  Válasz | 2004. július 17. 19:57 | Sorszám: 442
Azóta MarcoP helyre tette. Ekkora szellemi sötéséggel szemben az érvek épúgy hatástalanok mint karmincza esetében. Csak az ok más. (Persze Balambérbe azért te is belefutottál .)

Viszont közös kedvenc vitatánból említek néhány új momentumot. Emlékszel az volt a konkluzió, hogy ha már szükség van bevándorlásra Európába, akkor inkább délamerikai keresztények, mint mohamedánok jöjjenek. Van egy mexikói kolleganöm, meg kérdeztem, hogy vajon a mexikóiak nem akarnak-e inkább Európába bevándorlni, mint az USA-ba. Kérdi, hogy miért? Mondom, mert kezdenek elözönleni a muzulmánok. Erre mondja, haggyam már. Mexikóba is áradanak a marrokóiak. Ráadásul nagyon intezíven térítenek.

Le akartam az internetten is ellenőrízni. Az első honlapon Mexikó csak mellékszereplő volt. A honlap azzal foglalkozott, hogy Ujgúriában az Al Kaida dzsihádot hírdetett. Ez történetsen éppen az épülő kazah-kinai olajvezetéket veszélyezteti. Maguk az ujgurok megosztottak. Egyes szervezetek szerint semmi közük az Al Kaidához. A Kelet Türkmén Felszabadítási Front viszont pártolja. Ezeket viszont allítólag Laden finanszírozza. Az ujgur szervezetek más része félti a nemzeti identitásuk az al kaidától. Mindenestetre kb 1OOO ujgurt az al kaida kiképzett és ezek most ott kerengenek valahol.

onogur
  Válasz | 2004. július 17. 19:39 | Sorszám: 441
A magyar cigány az "megkülönböztető jelző" az oláh cigánnyal, kárpáti cigánnyal, etc. szemben.

Te sem vagy piskóta, Balambérral elvagytok, mint a befőtt!

Mercurius
  Válasz | 2004. július 17. 19:19 | Sorszám: 440
Csak megjegyezném, hogy mondjuk a magyar cigány fogalom már az asszimilálodás előre haladottabb fokát jelzi. A magyar zsidó vagy a zsidó magyar detto. Érdemes lenne elöbb Száraz György idevágó tanulmányőát elolvasnod, hogy kicsit tisztábban lás.

Más. A Gondola csúszik tovább azon a lejtőn, amit megjósoltam. Ahogy Ditkével zajló vitád nézem lassan filoszemitának fogsz számítani .

onogur
  Válasz | 2004. július 17. 09:57 | Sorszám: 439
Nem tudom, hogy magyarok voltak-e.
Ha egy zsidó csak a saját fajtájával köt házasságot, azaz megkülönbözteti magát a többségi nemzettől és nem hajlandó asszimilálódni, akkor zsidó marad, a gyerekei is zsidók lesznek, nem magyarok.
A vegyes házasságokból született gyermekek meg szabadon eldöntik maguk, hogy melyik csoporthoz kívánnak tartozni.

Azért az érdekes, hogy magyarországi németről, magyarországi szlovákról, magyarországi örményről beszélünk, csak a cigány és a zsidó formál jogot arra, hogy ők magyar zsidók és magyar cigányok...persze itt a "magyar" jelző inkább a beszélt nyelvre vonatkozik, hiszen a cigányok és a zsidók nagyobb felének nincs önálló anyanyelve.

kacamicli
  Válasz | 2004. július 17. 09:44 | Sorszám: 438
ha nincs, az természetesen más
ezexerint Radnóti, Szerb Antal, Karinthy etcetera etcetera nem voltak magyarok
szépen alátámasztottad a 415-ben írtakat... ))))

ui.
a mórok speciel egy érdekes eset, de erről beszélgessen veled a kardfogú tigris... )))))

onogur
  Válasz | 2004. július 17. 09:03 | Sorszám: 437
A legerősebb összetartó erő a vallás.
A mélyen vallásos írek, olaszok nem igazán keverednek a többségi protestánsokkal. Az olaszok, kínaiak nagyobb része külön negyedekben lakik a városokban.
Ritter
  Válasz | 2004. július 17. 05:42 | Sorszám: 436
Talan erdekers amit mondok,hogy az USA-ba 1.5 millio magyar irta a cenzus lapra hogy magyar!!!!De en annak iejen nagyon sokkal talalkoztam,es ha megyek talalkozom is akik sosem irtak oda hogy magyar!!!Tehat a magyar szarmazasuak,valoszinu ugy ket millio korul vannak....Magyarul mar az ott szuletettek zome sem beszel,illetve nagyon gyengen...Tellert szemelyesen ismeretem,es egy kozos baratunk is van,o jo9l beszelt magyarul..Szeleczky Zitarol biztos hallottatok,a Horthy rendszer legszebb szinesznoje volt,o gyonyoruen beszel magyarul ma is..A nemeteknel a negyedik generacios is perfekt nemet..!!!Ez nagyon fontos nekik!!!
onogur
  Válasz | 2004. július 17. 02:41 | Sorszám: 435
Ne a példába kössél bele, írhattam volna németországi törökökről vagy spanyolországi mórokról, ebből a szempontból ez édesmindegy.
A negyedik generációs mórnak ugyanis nincs arca olyat mondani egy madridinak, hogy én is ugyanolyan spanyol vagyok, mint te.
kacamicli
  Válasz | 2004. július 17. 01:39 | Sorszám: 434
aha
és ha véletlenül egy londoni indiai lányt vesz el, akkor kitagadod vagy mijaszösz?
a másik különbség pedig hogy ezek a mózeshitű magyarok otthon nem jiddisül vagy németül, hanem magyarul beszélgettek - Magyarországon nincs számottevő jiddis irodalom, éppen azért, mert már a XIX. sz közepétől az általánostól felfele magyar nyelven folyt az oktatás a felekezeti iskolákban

visszatérve a londoni példádra:
lehet, hogy egy színmagyar konklávéban (copyright by strigalaca) ez valóban így működik, de spec. Londonban nemigen - láttam néhány másod-harmadgenerációs magyart, volt amelyik érteni még értett magyarul, de beszélni már nemigen beszélt, és a gyermek-unoka-dédunoka családja már erősen a kevert műfajba tartozott
példakánt hadd említsem Teller bátyót, akinek ugyan nem londoni, ezzel szemben az édes gyermeke még törve sem beszéli a magyart, ha jól tudom

szóval ennyit az elméleti négygenerációs londoni családmodelledről - ez a gyakorlatban (a konklávékat leszámítva) nem így műkődik

onogur
  Válasz | 2004. július 16. 15:16 | Sorszám: 433
Jól látod.
Bár itt néhányunknak az a véleménye, hogy Szőlővessző kartács velünk van továbbra is, csak ippeg egy aktualizált fikanikkjével eprészkedik.
Ritter
  Válasz | 2004. július 16. 13:52 | Sorszám: 432
Nehany sort a kitiltasrol,eltiltasokrol,nickekrol...Gen vagy Root ezt sosem fogja tudni orvosolni,mint ahogy masutt sem tudjak...Eppen ezert en ezt feleslegesnek is tartom,hisz nem kezelheto,es a csak azert is meg mukodik mindenkiben..A masik!!Ha kitiltott vegleg valakit,akkor mit tarsalog vele??Ha tudja kivel tarsalog,akkor meg,milyen moderator???Nem ont akarom bantani Root de tobben kerdeztek,hogy hogy lehet ez a dolog???Ezek moralis poblemak,mert ezek utan ki veszi mindezt a szinjatekot komolyan???Senki..En Ugy erzem hogy egy dolgot kellene szigoryuan venni!Az anyazast es a szexulis perverzitast,gondolok arra a bunkora aki kul;dte a buznyak maileket..Egy pufajkas megha bejon ide es pofatlankodik,regi romai mondassal,fogadja a vasat..!!Itt volt a szoloveszo,mittomen hany?Aki veres\ szajo komcsi volt mosoly moge bujva,erdekes modon csak ezt a kretent tudom becsulni,mert o a nagy bukta utan ,latva osszedolt palotajat elhuzott..A szemelyeskedes a vilagon minden politikai topikba megy,nemcsak itt...Kacanicli-nel en sosem azt nezem kinek mit mond hanem az egyebbkent ertelmes irasait..
Ritter
  Válasz | 2004. július 16. 13:42 | Sorszám: 431
En nem tudom Teleki zsidoi mennyire voltak magyar zsidok,de az USA-ban nem magyarkodnak,pedig oriasi letszamban vannak...Jomagam rengeteggel talalkoztam,,Zomeben orosokkal..ugyvedekkel,stb...
onogur
  Válasz | 2004. július 16. 10:11 | Sorszám: 430
"az én álláaspontom szerint azok a Teleki által és a későbbi, nem általa fémjelzett törvényekkel diszkriminákt "zsidók" ugyanolyan magyarok voltak mint te"

Ez is egy érdekes kérdés.
Tegyük fel, hogy letelepedek Londonban és ott születik egy gyerekem. Fog magyarul beszélni, de angol iskolába jár, vagy angol nyelven tanító katolikus suliba. Amikor felnő, akkor családi neveltetése miatt londoni magyar lányt vesz el feleségül. Születik egy fia, aki természetesen a magyarok kultúráját szívja magába a családi környezetében, megtanul magyarul, és szintén angliai magyar lányt vesz feleségül.
Nos, akkor megszületik a dédunokám. Aki ( vérségileg, genetikailag, antropológiailag, etc, nem kívánt törlendő ) magyarnak születik. A környezetétől meg fogja különböztetni a családi környezetben használt nyelve, külső megjelenése, vallása ( mondjuk római katolikus ), egész kultúrája. Hiszen tegyük fel, hogy ragaszkodni fog a gyökereihez, az angolok mélységes megdöbbenésére húsvétkor locsolkodni megy, március 15.-én trikolórt lógat ki az ablakon, rendszeresen "hazajár" Magyarországra, stb.
Na most, ha dédunokám azt mondja londoni ismerőseinek, hogy figyeljetek már, én ugyanolyan angol vagyok, mint Ti, akkor jó esetben körberöhögik.
Nem beszélve arról, hogy az apja, az unokám valszeg úgy vágja pofon, hogy a fal adja a másikat.

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 23:54 | Sorszám: 429
Miért? Héberül kellett volna folynia? Úgy ugyanis nem értett senki. Világnyelv.
onogur
  Válasz | 2004. július 15. 23:45 | Sorszám: 428
Állította valaki az ellenkezőjét?
És az mit számít?
Amikor ki akarsz csusszanni, akkor hajtogatsz valami egyértelműt?
Nem rossz. Ügyes.
kacamicli
  Válasz | 2004. július 15. 23:28 | Sorszám: 427
köszönöm, hogy megerősítetted, miszerint az oktatás magyar nyelvű volt... ))))
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 22:11 | Sorszám: 426
Ja, ha korpás volt a fejük és nem mostak hajat, megértem istent!
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 22:09 | Sorszám: 425
Sapka nélkül nem is ember az ember az isten számára. ))))))
Mármint egy csoportnak.
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 22:08 | Sorszám: 424
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 22:05 | Sorszám: 423
Csak arra gondoltam, hogy valami ilyen cím megfelelőbb lenne, hogy: "Az elnyomott kisebbség
sirámai a moderátorhoz"
akottyabot
  Válasz | 2004. július 15. 21:56 | Sorszám: 422
Idézet:
...nem lenne helyes, ha megismétlődne a magyar történelemben az, ami már nemegyszer megesett: az egy helyre tartozó demokrata politikusok a börtönben jönnek rá arra, hogy valójában egymásnak nem ellenségei.

onogur
  Válasz | 2004. július 15. 21:43 | Sorszám: 421
"legtöbb felekezeti iskolában az oktatás nyelve a magyar volt, önként és dalolva, minden külső kényszer nélkül"

Aha, önként és dalolva, olyan Popper Péter stílusban:

"Vasárnaponként a Várba jártunk gyönyörködni az őrségváltásban, és az iskolában - hitközségi izraelita népiskola - a Hiszekegyet imádkoztuk…azazhogy…
Azazhogy itt már volt egy kis turpisság. A rabbi bácsi megmagyarázta nekünk, hogy mi miért imádkozunk és eszünk sapkában.
- Nehogy azt higgyétek, hogy ha a Jóisten odafentről lenéz, olyan nagy öröme telik a korpás fejetekben! El is fordul…De ha egy szép sapkát lát, az mindjárt más, azt szívesen nézegeti.
Így aztán minden reggel a tanító néni vezényelt:
- Sapkát le!
A Jóisten erre elfordult. És mi imádkoztunk:
Hiszek egy Istenben,
Hiszek egy hazában,
Hiszek egy isteni örök igazságban,
Hiszek Magyarország feltámadásában,
Ámen.
- Sapkát fel!
A Jóisten elkezdett ránk figyelni.
- Sömá Jiszróél Adonáj Elóhénu…
Így kűzdöttünk a fasizmus ellen."

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola