Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Moderátor-figyelem felhívásának kísérlete (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Moderátor-figyelem felhívásának kísérlete
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 18:38 | Sorszám: 368
mondtam már: ha valakinek averziói vannak Benessel szemben, akkor legyenek meg ugyanaok az averziói Telekivel szemben, mert mindketten roppant büszkék voltak arra, hogy milyen ügyesen jogfosztottak
ha meg neked csak Benesé fáj, az legyen a te bajod - de ennek kapcsán ne hivatkozz nemzeti érzelemre, mert az csak egy álságos porhintés egy szép, méretes duflacollstockra
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 18:29 | Sorszám: 367
azok a "zsidók" magyarok voltak
ha Radnóti magyar, akkor a sarki fűszeres Kohn bácsi is az
vagy-vagy, tertium non datur

ui.
idézzem a váci zsidók kapcsán elpottyantott zöld vigyorokkal tarkított hozzászólásaidat?
te ott nem rajtam röhögtél, hanem - utólag is - azokon a szerencsétleneken

hozzád hasonló mélyzégekbe egyébként itt egyvalaki süllyedt még, az a ****** aki előadta, hogy Radnóti az erkölcsi győztes

és nem győzöm hangsúlyozni:
jogfosztás, az jogfosztás, akárki ellen is követik el
úgyhogy az én értékítélemben Teleki semmivel sem különb Benesnél - lehet, hogy Teleki földrajztudósnak meg kartográfusnak jobb volt Benesnél, politikusként mindkettő ugyanannak a szarkupacnak a mélyen megvetendő részei

akottyabot
  Válasz | 2004. július 14. 18:23 | Sorszám: 366
Benes-re.
Ki
Valamelyik fórumon, valamelyik témában felmerült, hogy állandóan jelzős szerkezeteket és megszólításokat használsz. Megnyugtató, hogy most is ilyen nélkül szólsz hozzám. Vagy nem.
Be
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 18:19 | Sorszám: 365
mondsza, kicsim, hogy jön ide a nemzeti érzelem?
csak nem az a nemzeti érzelem, hogy egy barom által zsidónak definiált magyarok jogfosztásán örvendezünk?
kötve hiszem, hogy ez lenne a nemzeti érzelem definíciója
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 14. 18:02 | Sorszám: 364
Bizony, éppen ezen a nick-eden láttm a a megnevezett mutatványt .
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 14. 18:01 | Sorszám: 363
"Sajnos sok nikket elveszítettünk, én például kimondottan élveztem Micuembert..."

Én is élveztem. Elveszítettük (az index-en se nagyon látom). Miért veszítettük el? Mert valaki(k)nek muszáj volt izmozni a Kaszinó alfórumban. Egy érdekes, különös gondolkodásmódú nick-kel szemben .

onogur
  Válasz | 2004. július 14. 17:51 | Sorszám: 362
Nem tudom, mit szoktak az indexen mondani, az utóbbi két évben cirka négy hozzászólásom volt ott.
Ha meg bizonyításra kérlek, akkor ne kedvetlenedj el, hanem bizonyíts. Mondom, az én memóriám fél évre terjed ki visszafelé, állítom, hogy ebben az időszakban nem eprészkedtem más nicken.
( Előtte sem sokat, valami Nabuko don Ozor néven marhultam )
onogur
  Válasz | 2004. július 14. 17:48 | Sorszám: 361
Ha arról beszélsz, hogy helyeslem-e, miszerint az egyetemek bizonyos karaira ( ha jól emléxem ) 10%-ban maximalizálták a felvehető zsidó hallgatók számát, akkor a válaszom egyértelműen: igen.
A törvény egyéb rendelkezései közül többel viszont nem értek egyet.
Hatalmas tévedésben vagy, anno a viták során én rajtad röhögtem, nem a jokfosztott józsikon.
Ha meg Te összemosod Benest és Telekit, akkor vagy fingod sincs a történelemhez ( amit kétlek ), vagy direkt szórakozol itt és állítasz valótlanságokat.
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 14. 17:36 | Sorszám: 360
"Amit írtál, az egyszerűen HAZUGSÁG."

Igen, az index-en is ezt szokták mondani, ha nincs kedvem többezer hozzászólásnyit visszamenni valaminek az igazolására , és aki egyszer megteszi, miért ne tételezhetném föl, hogy megteszi máskor is.

akottyabot
  Válasz | 2004. július 14. 17:03 | Sorszám: 359
Érzelem sehol?


Mármint nemzeti. Bár szerintem nincs igazad. Persze csak azért, mert elfogult vagyok.

kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 17:00 | Sorszám: 358
tudod, annál mélyebbre már nemigen lehet süllyedni, ha valaki még utólag is helyesli meg röhög azon, hogy embereket szisztematikusan jogfosztottak
és felhomályosítanálak, hogy a Benes-féle jogfosztások dettó ugyanez a kategória - jogfosztás az jogfosztás, és mindkét józsi roppant büszke volt magára, hogy milyen fasza legények
ha te tapsikolsz Telekinek, akkor tapsikoljál szépen Benesnek is, szép párt alkotnak
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 16:53 | Sorszám: 357
annyi mint Telekinek biztos volt... ))))
Flammarion
  Válasz | 2004. július 14. 16:08 | Sorszám: 356
Sakkban is van snell, blitz játszma, nem csak hosszú pozíciós nyúzás.
onogur
  Válasz | 2004. július 14. 15:45 | Sorszám: 355
Ugye nem vársz választ a kérdéseidre?
( Lagalábbis tőlem )
polites
  Válasz | 2004. július 14. 15:43 | Sorszám: 354
"vannak azért olyanok is ezen és az összes többi fórumon, akik bizonyos hívószavakra aktivizálódnak."

Persze, hogy vannak. Mindenki az őt érdeklő témákra aktivizálódik.

"Egyesek csak és kizárólag zsidó témára ugranak pro és kontra,
...
Ha eltűnik az ellenségkép, ők is kikapcsolnak."

Hát én nem úgy látom, hogy például itt a Gondolán ezeknek az "ellenségképeknek" az eltűnése okozná a pangást.

Pl. most a Közélet főoldalon a 25 topicból 4 már címében zsidó témájú és néhány másik topicban fő- vagy mellékszálként ugyanez a téma. Vannak ezekben is bőven Don Quijoték.

Szerintem mindenről lehet normálisan beszélni, nincs szükség a sértegetésre, úgysem ér semmit.
Ha a másik nézeteit meg lehet dönteni vagy legalább meg lehet rengetni érvekkel, akkor mindegy, hogy ő sértegetésekbe menekül-e vagy sem, nem kell viszonozni, csak magát teszi nevetségessé.

Ha viszont nem tudjuk megdönteni ellenfelünk nézeteit, akkor miért is vagyunk olyan biztosak abban, hogy nekünk van igazunk?
Mennyit segít helyzetünkön, ha ilyenkor mi állunk neki sértegetni?

onogur
  Válasz | 2004. július 14. 15:25 | Sorszám: 353
Nem értem, hogy jön ez ide.
Az első két zsidótörvény semmit sem vett el, csak korlátozta a lehetőségeket. Szerintem joggal, és most nyugodtan szemen köphetsz, ugyanis szerintem megengedhetetlen, hogy egy kis csoport a gazdaság egyes területeinek több mint 50%-át birtokolja.
A Benes-féle erőszakos kitelepítés, a földek, házak, ingó és ingatlan vagyonok elvétele nem ez a kategória.
terra
  Válasz | 2004. július 14. 15:23 | Sorszám: 352
"Hívószó", igen ez egy lényeges dolog.

Az egymást jól ismerő vitapartnerek hasonlóak a régi házasokhoz. Ismerik a másik gyenge pontjait, azt a néhány szót, ami lehet, hogy másoknak nem sokat jelent, de az a másik arra garantáltan ugrik. Ha valaki az ilyen hívószót tudatosan használja akkor valszeg nem eszmecserére vágyik, hanem egy jó szaftos veszekedésre, vagy a sötét lelkivilágának csak arra van szüksége, hogy másokat felbosszantson és aztán odébáll.Különösen idegesítő ez, ha az illetőnek ezeken kívül szinte nincs is más mondanivalója.
Az ilyenek szerintem az igazi fórumrombolók. Szvsz ellenük nem ártana egy erélyesebb moderátori fellépés.

Megint más kasztot alkotnak a lánglelkű megszállottak. Ők az agymacskájukról, a rajongásuk vagy éppen gyűlöletük tárgyáról képesek ugyanazt különböző megfogalmazásban akár százszor is előadni. Szvsz ők egy kicsit fárasztóak, de többnyire ártalmatlanok, ha nem száll velük vitába az ember. Vitázni egyébként is felesleges, mert ezek a hozzászólások nem beszélgetés-kezdemények, hanem egyoldalú kinyilatkozások.

Allatka
  Válasz | 2004. július 14. 15:23 | Sorszám: 351
Benesnek volt valami pozitív cselekedete?
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 15:11 | Sorszám: 350
De Te valahol történész vagy.

ne hízelegj, mert ezzel nem hatsz meg... )))
nos, sem 1920-ban, sem 38-ban nem indokolta semmi azt a jogfosztást, amire a bálványod oly büszke volt

hadd kérdezzem meg: hogy viszonyulnál egy Benes-szoborhoz?
))))

onogur
  Válasz | 2004. július 14. 14:59 | Sorszám: 349
Ha egy mocsári tahó lennél, akkor elkezdeném magyarázni, hogy egy adott korszakot az adott állam belső viszonyai és külkapcsolatai alapján kell megítélni.
De Te valahol történész vagy.
onogur
  Válasz | 2004. július 14. 14:57 | Sorszám: 348
Mint öreg harcos Te is tudod, hogy vannak azért olyanok is ezen és az összes többi fórumon, akik bizonyos hívószavakra aktivizálódnak.
Egyesek csak és kizárólag zsidó témára ugranak pro és kontra, másoknak meg egyéb agymacskáik vannak.
Aztán vannak a donkihóték, akik kiválasztanak maguknak 1-10 ellenséget, és rendszeresen üldözik azokat keresetlen szavakkal.
Ezekkel nincs mit kezdeni, menthetetlenek.
Ha eltűnik az ellenségkép, ők is kikapcsolnak.
A maradéknak kell kezdenie magával valamit.
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 14:53 | Sorszám: 347
Viszont Teleki élete egy befejezett életmű.

és?
attól még egy jogfosztó józsi volt, mint ezt maga is büszkén említette egy beszédében
felőlem meg azon háborodsz fel, amin akarsz

kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 14:49 | Sorszám: 346
derága Mpd,

felhívnám b. figyelmedet, hogy nem én indítottam kereszteshadjáratot, nem én rágalmaztam, ésatöbbi, ésatöbbi
én spec. nem tartom oda a másik orcácskámat, mert az az elvem, hogy az ember ne adja olcsón az irhácskáját... ez már csak egy ilyen játék... )))
ha meg valaki nem tud elegánsan veszíteni, az legyen az ő baja

polites
  Válasz | 2004. július 14. 14:49 | Sorszám: 345
"A többség csak egy gyors pingpongmeccs erejéig száll be, kevés a sakkjátékos.
De azért vissza lehet csalogatni a kartácsokat."

Erre az lenne az első szabály, hogy nem szabad senkinek sem nekiugrani azért, mert valamit máshogy lát, még ha az abszurdnak tűnik is.

A nekiugrás szinte sohasem eredményes.
Ha a megtámadott normális vitát akar, akkor a nekiugrás után elmegy, ha viszont kötekedni akar, akkor a legkevésbé sem zavarja a nekiugrás, sőt élvezi is.

onogur
  Válasz | 2004. július 14. 14:48 | Sorszám: 344
Nagy ívben teszek rá, hogy élő személyekre ( pláne, ha azok a politikusok rendjébe tartoznak ) milyen jelzőket aggatnak.
Viszont Teleki élete egy befejezett életmű.
Ha még Angliában is a legmélyebb tisztelettel szólnak róla, akkor már engedtessék meg nekem, hogy felháborodjak az ellene intézett támadások és rágalmak miatt.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola