Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Konstruktív kritika   » Moderátor-figyelem felhívásának kísérlete (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Moderátor-figyelem felhívásának kísérlete
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 12:01 | Sorszám: 395
Szerintem meg kellene hagyni mindenkinek, hogy minek tartja magát. Ez rád is vonatkozik.


"te egy fokkal kultúráltabban "véded" ezt a jogfosztó józsit, ezzel szemben neked is csak azt tudom mondani: ha Radnóti magyar volt, akkor a többi is az volt
vagy-vagy: nincs harmadik variáció"

onogur
  Válasz | 2004. július 15. 11:35 | Sorszám: 394
Valóban nem nyitogatsz topikokat.
Tevékenyégi köröd:
1./ Moderatopic
2./ Zsidó témájú topikok
3./ Magyar Nemzet - HírTV b@sztatása
4./ Lovas István-Bencsik etc. b@sztatása
5./ Nem tetsző nikkek b@sztatása, jelenleg Mercurius, korábban Beren, etc.
kacamicli
  Válasz | 2004. július 15. 11:23 | Sorszám: 393
Adva van Karmincza kísérleti egyed, akinek létszükséglet, hogy egy internetes listát, pláne ha az jobbolali elárassza zsidó-fasiszta vita.

ne hazudj, drágaságom, egyetlen ilyen jellegű topikot se nyitottam
azokat b*sztasd ezügyben, akik ezeket lelkesen nyitogatják

aztán hogy te miket idéztél a Teleki-topikban, az egy dolog, az meg egy másik, hogy számomra megyőző-e - peched van, nem győztél meg velük
szelavi

kacamicli
  Válasz | 2004. július 15. 11:19 | Sorszám: 392
csak a jegyzőkönyv kedvéért, drágaságom:

a Teleki témát Onogur fórumtárs hozta ebbe a topikba, a 319-es és főleg a 338-as hozzászólásában
úgyhogy megint mellélőttél, nem én hoztam a témát ebbe a topikba, Onogurnál reklamálj, aki a 338-ban ezt bírta írni:


onogur Válasz | 2004. július 14. 14:32 | Sorszám: 338
Gróg Teleki Pál miniszterelnökünk jogfosztójózsizása az én szememben kimeríti a hazaárulás kritériumát, de ez magánvélemény.

ui.
Mo. a kiegyezésig külföldi csak akkor vásrolhatott házat, földet, ingatlant, ha az az adott város, falu stb közössége megszavazta.

ez így, ebben a formában, nem teljesen igaz
arról ne is essék szó, hogy a XIX.században jó volt magyarnak, mi történt 20-ban és 38-ban, hogy már ne legyen jó magyarnak

te egy fokkal kultúráltabban "véded" ezt a jogfosztó józsit, ezzel szemben neked is csak azt tudom mondani: ha Radnóti magyar volt, akkor a többi is az volt
vagy-vagy: nincs harmadik variáció

mpd
  Válasz | 2004. július 15. 08:08 | Sorszám: 391
Nem olyan az már......
onogur
  Válasz | 2004. július 15. 07:54 | Sorszám: 390
Olyannyira elüldözted szegény Micut, hogy tegnap is csak a Társalgó számítógépes topicjába írogatott.
mpd
  Válasz | 2004. július 15. 07:37 | Sorszám: 389
"""
"Sajnos sok nikket elveszítettünk, én például kimondottan élveztem Micuembert..."
Én is élveztem. Elveszítettük (az index-en se nagyon látom). Miért veszítettük el? Mert valaki(k)nek muszáj volt izmozni a Kaszinó alfórumban. Egy érdekes, különös gondolkodásmódú nick-kel szemben """

Na ezzel gyorsan álljál le.
1. Tolobától megszoktuk a sunnyogást, de Neked nem muszáj róla venned példát. Tessék kimondani: egy Ishmael nevű mucsai tahó volt, aki az én, abban az időszakban használt, nikkem.
Ez nem az a fórum, ahol falazás, sáncmunka, sunnyogás és hezudozás lenne a fő profil. Utóbbit azért említem, mert
2. Micuember nem távozott rögtön, még írogatott, pl. a vendégtopikba, azt a nevezetes hozzászólását, ahol
3. a közéletet a cocacola és a pepsicola szeretetével modellezte. Ennyit az ő "különös gondolkodásmód"-járól.

Szóval, hátrább az agarakkal.

Mercurius
  Válasz | 2004. július 15. 04:06 | Sorszám: 388
A 299-ben azt írtam, hogy:

"6. Valahol számot kell vetned azzal, hogy így belátható időn belül elveszíted a Gondola forumának kulturált magját és itt fogsz maradni egy tucat mániákussal akik szakmányban fogják egymást fasisztázni meg zsidózni."

A mai nap termése ebben a topicban már előrevetíti ezt a folyamatot.

Adva van Karmincza kísérleti egyed, akinek létszükséglet, hogy egy internetes listát, pláne ha az jobbolali elárassza zsidó-fasiszta vita. Először csak be kell hozni a témát, hogy gyökeret verjen. Hiába soroltok itt föl bármi racionális érvet, hívatkoztok a történész múltjára mindez lepereg róla. Nem ezért jött, hanem hogy futassa a témát. Ott van szakirodalomnak a Teleki topic. Nem tudtok olyat mondani, amit már ott fel nem hoztunk volna. Megtömtem topicot az interneten elérhető összes történész szakvéleménnyel. Egyéb érv híján maradt bargyú és monoton antiszemita Józsizás. Ha meg végkép sarokba szorult, lehámlott róla, az amit ti kultúrának hisztek és kitört belőle a tenyeres talpú.

Vannak más karmincz félék is. Csak ugrásra várnak. Ha jelzést kapnak/kaptak jönni fognak.

Délben még azt akartam írni ma este, hogy a karminczaféléknek megvannak az ellendarabjai, akiknek muszáj zsidózniuk és fontos nekik hogy ez a téma minél többet szerepeljen a listán. Aztán megjelent nyamnyam és beindította a saját motorjait. Neki is hiába magyaráznád, hogy Teleki soha semmilyen "feltörekvő fajt" nem akart megfékezni. Teleki egyszerüen azt mondta, hogy a magyarság még gyenge, és ezért egy ideig támogatni kell. Mondhatta volna azt is, hogy 9O% magyart kell felvenni mert ez a számarányunk. Csak hát ez kicseszés lett volna, mert így a 1O% nem garantált.
Teleki feltehetőleg ismerte a történelmet és tisztában volt azzal, hogy a 48-as emancipációs törvényeket azért vezzették be, mert Béccsel szemben szükségünk volt egy a magyarsághoz loyális és magyarrá válni akaró polgári rétegre. Erre a magyar zsidóság alkalmas volt a következő okból: Mo. a kiegyezésig külföldi csak akkor vásrolhatott házat, földet, ingatlant, ha az az adott város, falu stb közössége megszavazta. Addig lakhatott fagadóban és próbálkozhatott a bizonyítással. Végeredményben ezzel a metóddal lefölöztük ennek a populációnak az elitjét és ezzel réreggel indítottuk a magyar polgárosodást. Mivel a polgári, értelmiség pályák zárták - egy gyár tulajdonos, vagy jegyző gyerekéből ritkán lesz asztalos segéd - így mikor a fejlődésnek idult Mo. más lakósai is felfedezték a polgári életmód előnyeit, törvényszerüen keletkeztek feszültségek.

Látom nyamnyam mindenesetre indított egy kohn bácsi topicot, Beren is megpróbálkozott már, őt még Root ha jól látom csendben kiszedte. Átvillant egy nemzeti liberális is egy magyar gyalázó topiccal. A képlet egy olyan matematikai formula, amelyben nincsen ismertelen,mert mindenki ismer mindenkit. Végkifelett kiszámítható, csak sajnos valaki gyenge volt matematikából. Ezt különösen okos dolog most csinálni, amikor több más levlistán igyekeztek korlátozni a "téma" parttalan burjánzását. Így sanszos, hogy most ömleni fog ide a mocsok.

Igen a Gondola sokáig más volt, mint a többi levlista. Nem csak azért, mert itt jó volt magyarnak lenni,hanem azért is,mert ide csak értelmes emberek jutottak be. Ezt volt hivatva jelezni Dudith névválasztása (már ő sem nagyon ír ide), ami nem is annyira a gondolára mint közlekedő eszközre utal, hanem arra, hogy ide gondolatokat vártunk.

Attól tartok, hogy lassan ideje megint egy új listát keresnünk.

kacamicli
  Válasz | 2004. július 15. 01:48 | Sorszám: 387
Mercurius, gyere vissza, ne tüntess a távolléteddel!
én már nem haragszom rád!
már-már hiányzik, hogy napjában háromszor lehazugozz és eldaráld a szokásos mantráidat!

(tudom, hogy olvasod a topikot, ezért írtam ide!)

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 00:04 | Sorszám: 386
Persze és Honthy Hanna is kivétel volt.
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 15. 00:03 | Sorszám: 385
Nyam nyam!
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 22:41 | Sorszám: 384
engem nem kell győzködnöd ezügyben, de azért akad pár kivétel... ))))
Nagy Imre spec. jóvátett valamennyit korábbi sötét korszakából, Telekiről még ez se mondható el
Flammarion
  Válasz | 2004. július 14. 20:26 | Sorszám: 381
Kedves kacamicli! te aztán jól leegyszerűsíted a dolgokat. Öt perc alatt bebizonyítom neked bárkiről az utóbbi 3000 évből (helyenként némi utánajárással) hogy minden törtánelmi személyiség, politikus "jogfosztó józsi.", senkinek nem lehet szobrot emelni. Kezdhetjük Szulejmánnal, de jöhet Nagy Imre (ugye 40-50es években nem Teréz anya helyi aktivistái forgolódtak a belügyminisztériumban), Svájc bárki 1950-es évek előtt ( akkor vezették be az általános szavazójogot), Rooesevelt ( vagy 200000 japán származású amerikai álla,polgárt mintha internáltak volna a II.vhelején) , S.L.Roth kivégzett császári biztos (emlékoszlopa van egy hajdani szász városban) (Lincoln előtt összes amerikai elnök: ugye a rabszolgaság, indiánok, sőt még száz évig: ugye "kutyáknak és feketéknek tilos a bemenet," 1960-ban is még a folyóba dobta Cassius Clay az olimpiai aranyérémét: nem adtak neki hamburgert a bőrszíne miatt szülővárosában, a XIX .sz. végi angol politikusok, hadvezérek (vajon mit mondannak az angol koncentrációs táborokban elpusztult búr civilek leszármazottai stb . stb stb. ,a sor a végtelenségig folytatható. Királyokról, császárokról nem is beszélve. Kitelepítések, jogfosztások, népirtások,deportálások nemzetközi konszenzussal, numerur clausus szinte mindenütt(de facto) , erőszakos asszimiláció I, II. vh után (békeszerződések!).Senkinek se, egyetlen hadvezérnek, forradalmárnak, Robesbierrenek, stb se. Még az Olajfák hegyén nyugvó nagy mágnásnak se ( nyugdíjasok millió sírnak világszerte elsikkasztott megtakarításaik után ).
Szóval ez így nem érv.
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 19:06 | Sorszám: 380
Nem! Teleki nagyon okos volt és pontosan látta, hogy nem lehet egy nagyon törtető, és kétirányú identitással rendelkező csoportnak kiszolgáltatni az országot.
akottyabot
  Válasz | 2004. július 14. 19:04 | Sorszám: 379
Semmi. Mindössze mást vallunk. Te onnan, én innen nézem a dolgokat. Te nem szereted a shiftet nyomkodni, én igen. Te

Mindegy.

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 19:04 | Sorszám: 378
Teleki tudta, hogy túl sok a zsidó bizonyos helyeken és ha nem tesznek valamit akkor ez még növekedni fog. Nincs ebben semmi rossz.
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 19:02 | Sorszám: 377
szerintem meg Teleki egy kifejezetten kártékony politikus volt
na, és akkor mi van?
Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 19:01 | Sorszám: 376
A jogfosztás az valóban jogfosztás, de meggondolandó akkor ha egy csoport többlet jogokkal rendelkezett, illetve harcolt ki magának, ügyeskedett, befolyással üzérkedett stb.
Ma is ez van. Azaz limitálni kell a jogokat ha egyes csoportok túlzottan elhatalmasodnak. Egyenlőség, testvériség, szeretet.
onogur
  Válasz | 2004. július 14. 19:00 | Sorszám: 375
Nem válaszoltál, de nem is számítottam válaszra.
Gyöngy
  Válasz | 2004. július 14. 18:59 | Sorszám: 374
Nem, mert a moderátor figyelme még mindig nincs eléggé felhíva! Hogy mire is, ne tőlem kérdezd !
kacamicli
  Válasz | 2004. július 14. 18:58 | Sorszám: 373
nézd, te csak tapsikoljál Telekinek és az ő nevével fémjelzett jogfosztásnak, nyomasd a zöld vigyorokat még utólag is mások szerencsétlensége miatt és eközben légy roppant büszke magadra

ui.
az én klaviatúrámat kábé 4-5x hagyta el a "mélymagyar", mindannyiszor valami ordenáré zsidózás kapcsán, úgyhogy eltévesztetted a házszámot
te is reklamálhacc Németh Lászlónál, ha valami nem teccik

Nyam Nyam
  Válasz | 2004. július 14. 18:54 | Sorszám: 372
Nem kellene erről egy másik topikot nyitni, hogy Kohn bácsival hogyan baszott ki a történelem és mennyiben volt ő is felelős ezért?
onogur
  Válasz | 2004. július 14. 18:51 | Sorszám: 371
Szívesen elvitatkozgatok arról, hogy a sarki fűszeres Kohn bácsit mennyiben érintette az első és második zsidótörvény...
(Ja, a szmájli Neked szól, nem Kohn bácsit röhögöm ki )
Csak nem ebben a topicban.
onogur
  Válasz | 2004. július 14. 18:49 | Sorszám: 370
Ne beszélj Te duflacollstockról akkor, amikor szerinted a mélymagyarozás az PC, a hígmagyarozás viszont kódolt antiszemita zsidózás.
akottyabot
  Válasz | 2004. július 14. 18:48 | Sorszám: 369
A kettős mércével mérő ember (nem nick) titulust vállalom. Sarkítok, hátha megérted: Idióta, önmagukat húdenagyon nemzetinek valló, valójában Hitlert imádó ismerőseimnek szoktam volt mondani, hogy jókat röhöghetnék egy-egy "nemzetközi skinhead-találkozón", ha valóban komolyan gondolnák azt, amit vallanak. Mert akkor a magyarnak szinte kötelessége lenne szétverni a oláh/tót/talján stb. skinhead pofáját! Ugye? Ezért érzem úgy, hogy ők nem nemzeti gondolkodású emberek.
Én meg hadd lássam Teleki-t jó embernek, Benes-t pedig egy rossznak. Mert magyarnak vallom magam, s Teleki értem dolgozott, a másik pedig ellenem.
Mert valahol állni kell. Ha megtaláltad a helyed, légy oly kedves, jelöld meg hol is van!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola