Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Örök-élet-eszmény (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Örök-élet-eszmény
Kukuccs
  Válasz | 2009. február 24. 17:32 | Sorszám: 61
Feülírott Ku Kuccs, ennek a topiknak az olvasója, mások beírója is, bűntetőjogi felelősségem teljes tudatában kijelentem, hogy minden apró-, közepes és nagy részletében Senkyke asszonyka, valamint fórumtárs, véleményével, megállapításaival, életszemléletével és felfogásával tudok (szeretnék) azonosulni.

Kiváló tisztelettel : )))))))))))))))))

vanna7
  Válasz | 2009. február 24. 16:21 | Sorszám: 60
..meg elefántcson kütyüket sem gyűjtöget..me tuggya mibűl van..
vanna7
  Válasz | 2009. február 24. 16:19 | Sorszám: 59
..azé R K sem vesz fókaprémet az asszonynak...még ha van rávaló akkor sem..
onogur
  Válasz | 2009. február 24. 16:07 | Sorszám: 58
Na az nem úgy van, ahogy Móricka elftárs elképzeli.
Nincs közös, egyetemes felelősségünk.
A pingvinek, fókák, koalamacik és gorillák kérdése nem a te felelősséged.
A Te lebensraumod a Kárpát-medence.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. február 24. 15:44 | Sorszám: 57
A többivel meg együtt kell élnünk, elvégre közös a hazánk

Nos: éppen ebben áll a felelősségünk

mpd
  Válasz | 2009. február 24. 15:36 | Sorszám: 56
Megsértődni könnyű.... és hatásos.
vanna7
  Válasz | 2009. február 24. 15:17 | Sorszám: 55
..valahol az egész stratosz, athmos és bioszféránkért felelősek vagyunk....különben elvész...nem?
vanna7
  Válasz | 2009. február 24. 15:09 | Sorszám: 54
..inkább azt mondd most neki, hogy ne haragudjon ..(szerintem)
onogur
  Válasz | 2009. február 24. 15:09 | Sorszám: 53
Már hogy volna felelős az ember az állatért?
Már a Kisherceg is megmondta: felelősséggel csak a megszelidített ( milyen szép kifejezése a domesztikálásnak! ) állatokért tartozunk.
A többivel meg együtt kell élnünk, elvégre közös a hazánk.
SenKyse
  Válasz | 2009. február 24. 15:01 | Sorszám: 52
Az ember felelős az állatokért, meg a többiért, az ásványokért, növényekért, a másik emberért, a gyerekekért, a magzatokért - nem itélőbírája
de hát ezt nem szeretik hallani, a felelősség szót,
lőjetek már le.
*
állatölésről már egyszer vitatkoztunk, tudtam, hogy ez jön, úgyhogy a sírkövemen helyet is hagytam a 'gőgös' mellett: < GŐGÖS ÉS OSTOBA >
(végem és végtelenűl elegem van. elmegyek)

*

"Le vagyok győzve, (győzelem ha van)
de nincs, akinek megadjam magam.
Úgy leszakadtam minden más világról,
ahogyan lehull a gyümölcs az ágról.

Szurkálnak, óvnak tudós orvosok,
irnak is nékem, én hát olvasok.
S "dolgozom", imhol e papírhalom -
a működésben van a nyugalom.

Én állat volnék és szégyentelen,
nélkületek, kik játszotok velem -
Köztetek lettem bolond, én a véges.
Ember vagyok, így vagyok nevetséges"
.

(József Attila)

mpd
  Válasz | 2009. február 24. 14:53 | Sorszám: 51
Föl nem foghatom, miért nem lehet ezekről a dolgokról vitázni. Már említésük is otromba bunkóságnak van elkönyvelve.
Miért? Miért kötelező ájult tisztelettel beszélni róluk?
vanna7
  Válasz | 2009. február 24. 14:40 | Sorszám: 50
...ne húzd fel magad csacskaságokon....maradj velünk....mindenki kedvel, csak a fiúk nyersebbek néha...szeretnek Téged....kérlek..
mpd
  Válasz | 2009. február 24. 14:34 | Sorszám: 49
De egyébként meg mi ez az űberérzékenység? A mimóza kutyafüle hozzád képest.
mpd
  Válasz | 2009. február 24. 14:32 | Sorszám: 48
""A roppant gőgről vagyok hírhedt.""

Nono, csak ne sajátítsd ki. Ez az emberi faj gőgje, az a végzetes tévedés, hogy mi valami magasabbrendű létforma vagyunk, akinek joga van megítélni másokat.

""meg hogy úgy gondolom, csak azért, hogy én fölzabáljam, ne öljenek le állatot. ""

Közhelyszámba menő önmentegetés.
Állatot nem ölünk, növényt (vagy másik embert) meg lehet nyugodtan.
De egyébként, táplálkozni KELL, a mindenevők meg értelemszerűen esznek ezt is, azt is, EMIATT nem kell lelkifurdalást érezni.

SenKyse
  Válasz | 2009. február 24. 13:51 | Sorszám: 47
*
Idézet:
Úgy van.
Már az is valami roppant gőgről árulkodik, hogy kijelenti: az állatok ártatlanok.
Hát hogy jövünk mi ahhoz, hogy megítéljük, méghozzá önös érdekeinknek és nyakatekert filozófiáinknak megfelelően a többi élőlényt?

*
Úgy van.
A roppant gőgről vagyok hírhedt. Meg arról, hogy egy nyomorult rovart, bogarat is üveggel kitessékelek a lakásból élve, meg hogy úgy gondolom, csak azért, hogy én fölzabáljam, ne öljenek le állatot.
„Az ember a lét pásztora”- mondom gőgösen a gőgös Heideggerrel.
Meg arról vagyok elhíresült, hogy igen könnyen lehet ítélkezni felettem, nem fejtek ki ellenállást, csak most egy kis védő- és búcsúbeszéd engedtessék meg.

És igaz, lehet, hogy nem sokat gondolkodtál a bűn és az ártatlanság fogalmakon,
de mégis rólam statáriálisan önös érdekeidnek és nyakatekert filozófiádnak
megfelelően kitűnten ítéletet hozol. Valóságos csoda.

Most, hogy így kimondtál, lényegemet tekintve meghatároztál, nem is érdemes folytatnom, unalmassá válna, hiszen akár egy egyszerű függvénnyel is leírható lettem, minek ez a sok szenvedés, fölösleges.

A temetésem lehetőleg olyan legyen
mint a vadász temetése volt
ama olajnyomatú képen
amit gyermekkoromban láttam.
Valamennyi szelíd és vad állat
együtt menetelt a halott kíséretében
és senki sem törte fejét
az örökség becstelen elosztásán.
de hát ők csak állatok voltak
egyik sem tudta mennyi 2 x 2
ki a nagyobb bűnös
aki lop, vagy aki nem ad
hol az elrejtett csapda
hol lakik az isten.
Sajnálom azokat
akiket félrelöknek a táltól
s egy frissen sült kenyeret látnak
nehéz álmukban
az éjszaka mélyén.
Barátom jó barátom
Ezek a mi rokonaink
És én sajnálom őket.”

(Kassák Lajos: Elporzott évek, részlet)


*

jbatky
  Válasz | 2009. február 24. 13:21 | Sorszám: 46
Nem tudom, nem vagyok egy filotaxis.
mpd
  Válasz | 2009. február 24. 12:19 | Sorszám: 45
Az nem a taxonometria?
mpd
  Válasz | 2009. február 24. 12:18 | Sorszám: 44
Úgy van.
Már az is valami roppant gőgről árulkodik, hogy kijelenti: az állatok ártatlanok.
Hát hogy jövünk mi ahhoz, hogy megítéljük, méghozzá önös érdekeinknek és nyakatekert filozófiáinknak megfelelően a többi élőlényt?
jbatky
  Válasz | 2009. február 24. 11:32 | Sorszám: 43
A taxonómusok csak foglalkozzanak a városi kiscsoportos személyszállítás anomáliáival!
onogur
  Válasz | 2009. február 24. 11:24 | Sorszám: 42
Ha utálatra van igényed, ki kell hogy ábrándítsalak: én csak szoclib magyart bírok utálni.
Viszont igenis minden alkalommal ott leszek, ahol az állat-ember meghatározást ferdítik, félremagyarázzák.
Mert az, hogy jelenleg itt tartunk, naponta halnak ki állatfajok és saját és állattársaink élettere folyamatosan zsugorodik, az mind ennek a hibás felfogásnak "köszönhető".
Annak, hogy mi megkaptuk gebinbe a Földet valamiféle felsőbbrendű lénytől és szabadon, büntetlenül uralkodhatunk az állatokon, amelyiket hasznosnak tartjuk azt tenyésztjük, amelyiket károsnak tartunk azt meg kiírtjuk.
Rendes Kis
  Válasz | 2009. február 24. 11:08 | Sorszám: 41
Honfi: "A természet én vagyok" !

(... Ezzel együtt: nem utasítunk el ! )

mpd
  Válasz | 2009. február 24. 10:40 | Sorszám: 40
""Állat ilyet nem mond másik élőlényre, állat nem rugdalja agyon a foglyot, állat nem élvezi perverz módon, állat nem kap érte pénzt, állatot nem lehet megbízni, hogy minden hívő, vagy idealista bejegyzésre rábukjon
és még fizetést is kérjen érte. ""

Dehogynem. Pillanatnyilag ugyan csak egy állatfaj ilyen, de az bizony kétségtelenül.
Ezt a fajt Homo sapiens sapiens-nek nevezik a taxonómusok.

honfi
  Válasz | 2009. február 23. 10:08 | Sorszám: 39
Nem játszom a hülyét, tényleg egy hülye állat vagyok.

Jól értem a beidézett hozzászólásból, hogy te az egysejtüeket is az embertöl származtatod? ( Az embert meg esetleg az angyaloktól? )
Nem én vagyok brutális, a természet az. Szóval a brutális valóság ( igazság ) az, amit elutasítottok.
Megértem én ezt, csak nem tartom célszerünek.

SenKyse
  Válasz | 2009. február 23. 09:49 | Sorszám: 38
Kapard a tapétát, ügyesen. Tudom, hogy minden szövegemmel aktívan részt veszek a lakásod kitapétázásában, nem érdekel, utálj. Nézd, cserébe én viszont írásban adom, hogy:

onogur a világ legzseniálisabb embere, mindenki hülye hozzá képest, legfőképpen én.

Akkor most már nem kell ezt minden egyes hozzászólásnál fölényesen bizonygatnod.
Fejezzük is be, mert ha visszanézünk a kezdetekig, látható, hogy itt a gondolán még soha senki nem változtatta meg ideológiai, világnézeti, teológiai, ontológiai, gnoszeológiai álláspontját. És lehet, hogy más dolgunk van, minthogy késhegyre menő vitát rendezzünk, ilyen dolgokban. Ez, talán ebben az egyben megegyezhetünk, hogy a provók célja – megosztani és a lényegről elterelni a figyelmet.
-SK-

SenKyse
  Válasz | 2009. február 23. 09:21 | Sorszám: 37
Nem kell ez. Ne játszd a hülyét, hogy nem érted, miről írtam.
És ne hidd, hogy más nem érti, hogy épp te csúsztatsz, kened el a lényeget. Ez a te kiválasztottságod, hivatásod, úgy látszik. Kár és sajnálatos.
*
Az emberben benne van minden állat, növény, ásvány, minden, mi létesült, benn is megtalálható. A „rokonságot” az tagadja meg, aki nem akar erről tudni.
* http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=2&t=009726&m=000217
*
Meg az tagadja meg a másik emberállatot, beszédes állatot, asszonyállatot- (választhatsz, mindegyiket vállalom) - aki mikor testvéremnek nevezem, szidja az anyámat.
Ez még abban a naiv időben volt, mikor megpróbáltam vitába szállni veled, mert úgy láttam, szomorú és igaztalan a világképed. Párszor a sínre küldtél- "hogy értsem meg mi a valóság", azután úgy látszik elfogyott a türelmed.

Elhiszem, hogy nem emlékszel erre, én viszont igen, és különleges kivételt tettem, hogy szólok hozzád ezek után, de brutális volt itt a #12-es hozzászólásod.
és természetesen az is mindeki előtt világos lehet, hogy én váltottam ki, nem szentistvánjobb 2004-es bejegyzése

*

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola