Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Örök-élet-eszmény (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Örök-élet-eszmény
john batky
  Válasz | 2009. március 30. 22:17 | Sorszám: 186
Na, nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni! Gondolj arra, hogy nem biztos, hogy van folytatás! Ha meg van, nem biztos, hogy ezt látod majd:

Van egy ország.
Van egy ember.
Van egy program.

Madelon az eb
  Válasz | 2009. március 30. 21:37 | Sorszám: 185
Az én életem olyannyira véges, hogy 100 % biztonsággal kijelenthetem, kevesebb van elöttem, mint mögöttem.
SenKyse
  Válasz | 2009. március 30. 21:26 | Sorszám: 184
szép ez a kapu :-) zenes..zen -élős lehet, ha nyílik :-)
john batky
  Válasz | 2009. március 30. 21:16 | Sorszám: 183
Nem távolodsz el nagyon így az örök élet eszményétől? Még akkor is, ha úgy érzed, rád ez nem vonatkozik, mert a Te élted véges.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. március 30. 21:10 | Sorszám: 182
megnéztem messzebbről, 13a
john batky
  Válasz | 2009. március 30. 19:20 | Sorszám: 181
Teljesen igazad van, a messzebbről valóban 2b...
Madelon az eb
  Válasz | 2009. március 30. 17:32 | Sorszám: 180
Egy darab rozsdás kapu közelebbről:
john batky
  Válasz | 2009. március 30. 15:01 | Sorszám: 179
1 darab tori-kapu messzebről...

SenKyse
  Válasz | 2009. március 30. 14:36 | Sorszám: 178
Shinto kapu, Kiotó


*
jbatky #68
most, bár jbatky Londonban lehet, végül külön,
amire a szívem legrejtettebb kamrájában találtam rá
*
Shinto.
Mindennek szelleme, lelke, élő, mély átélésben, tapasztalhatóan.
Ebből ered, hogy olyan mélységesen átszellemiesítik az anyagot, amivel dolgoznak, vagy kapcsolatba kerülnek, nem megvetik, lenézik, hanem fölemelik, átszellemiesítik, szent alázattal, ezáltal mintegy feltámasztják halottaiból.
(erre gondoltam a #2 - nél, a test átlényegítése, a feltámadt Megváltó teste spirituális test már)

De egy központtal.
Azért is tudott a Shinto egyedüli módon olyan lágyan belesimulni a buddhizmusba, mert mindig is azt gondolták, élték, amit Buddha tanított.
A másik emberben meglátni Buddhát
(Istent, a metafizikai abszolutumot, az Örökkévalót),
az állatokban, a növényekben, az ásványokban,
a virágzó faágban, a kavicsban.
és a csillagokban, a kozmoszban..
az egyszeriben az Örökkévalót,
az esetlegesben az Örök törvényt.

Shin – szív, tudat, szívtudat -
(ezt egyszerre jelenti! forrás: nemInternet :-)

to – (do) - út

„Kami no michi” – az ÚT, amit az istenek követnek.
* A szívtudat útja. *
Ebből viszont egyetlen egy van
.

*

john batky
  Válasz | 2009. március 30. 12:57 | Sorszám: 177
Sajnálom.
vanna7
  Válasz | 2009. március 29. 00:19 | Sorszám: 176
..én meg eredetiben olvasom Senkysét...de mostmár megyek,,mer ha nem alszom ki magam, az én gyerekeim fognak éhenhalni ...
SenKyse
  Válasz | 2009. március 29. 00:10 | Sorszám: 175
Simone Weil, nem lexikon, de tudott ógörögül, szanszkritül, eredetiben olvastatöbbek közt
az Upanishadokat, , mielőtt éhenhalt
SenKyse
  Válasz | 2009. március 29. 00:01 | Sorszám: 174
*
Baktay E: Brahman (nem azonos a Brahmá és Brahmaná szavakkal)Brahman (semlegesnemű)
– „az egyedűlvaló, mindenekbe létet árasztó, önmagában teljes, de személyessé nem vált, kifelé meg- nem- nyilvánuló Ősokot, a hiperabszolut értelmében vett Istenvalóságot jelenti. Más kifejezés ugyanennek a fogalomnak jelölésére: Atman.” – mondja Baktay,
és Önvalónak fordítja, és ez –értelemmel és szóval nem elérhető = avánmanaszagócsaram.
„Brahman maga a teljes LÉT”, minden más a Létben részesül, létezik. „Brahman tehát nem „létezik”, mert a létezés már funkció, amelynek előfeltétele a Lét”…
„Brahman maga a Lét”-írja Baktay a Szanátana Dharma - Az Örök Törvény c. művében.

Esse est Deus - Isten a Lét – mondja Dun Scotus, Ekchart mester, - akik nem olvasták a Védantákat, az interneten sem kattintottak rá, de szívükben megtalálták az örök igazságot, mondták, mondták azokat, hogy még 600 év múlva se hallják meg.
Egyetlen igazság van. Egyetlen metafizikai tradíció.
Esse est Deus.
Tao – egy Örök Törvény, Út
.
*

vanna7
  Válasz | 2009. március 28. 23:59 | Sorszám: 173
..Amateraszu kicsalogatása a barlangból....
SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 23:47 | Sorszám: 172
jbatky #68
politeizmus
-Másképp gondolom – tudom.

Szerintem, nincs az a törpe, kannibál, bármilyen, akármilyen törzs, embercsoport, ahol ne tudnák, átélésből, hogy a sok visszavezethető 7-> 3-> 2-> 1- re
(haladóknak 1 = 0 = végtelen-re).
Mindig van egy „Főisten”
(ősgörög Dzeus volt –> Zeus, Deus, Teo-, Theo- , )
Igazi politeizmus ezért nincs, a sokisten a keresztény mennyei hierarchia erőinek felel meg.
Más, hogy a szertartások, imák, tudati akciók ezeken a helyeken szétforgácsolódnak a sok megszemélyesített különböző irányú erőben, szellemben.
Jó, ha az erők eredője az Abszolútum, Középpont, Isten felé mutat.
Sajátos zsákutca több korakeresztény gnosztikus szekta, ami dualista. Azok képtelenek valahogy túllépni a kettőn, "jó-rossz" "fekete-fehér"
de, ahol "rengeteg van", ott adódik
hindú: Brahma -az Atya
a Trimurti- a Szentháromság: Brahma- Visnu- Síva
..
*

vanna7
  Válasz | 2009. március 28. 23:43 | Sorszám: 171
http://www.youtube.com/watch?v=xPH_HTVwOoQ&feature=related
SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 23:27 | Sorszám: 170
jó éjt- egy órával több van, óra átállítás
john batky
  Válasz | 2009. március 28. 23:24 | Sorszám: 169
Valami van, ami nem egészen valami, de az is, viszont még inkább valaki, de mivel "csupasz", rejtettnek hat, holott nincs kevésbé rejtett, ha az Upanisádok jól fogják meg végtelen kicsinységét és elképesztő nagyságát...

Uff... én mondtam... visszavonulok aludni, mélyen, nem látva, ott vagyok honn, ott az én világom...

SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 23:19 | Sorszám: 168
John,igen, Coomaraswamy is ír erről, hogy ez tévedés
- majd megkeresem, máskor
a buddhistáknak nincs kifogásuk ellene- de van Isten.
Nincs vallás Isten (metafizikai abszolutum) nélkül.
Mégis jó néha beszélni ezekről- mégha nem is tud tökéletes lenni, mert csiszolódik,
ellenben ha nem, mohásodik, eltűnik
john batky
  Válasz | 2009. március 28. 23:10 | Sorszám: 167
(Ezt az állítást buddhistákon is átfuttattam és nem volt kifogásuk ellene... hallottam materiális istenről - amelyik mindenféle praktikát tud, de nem a lélek a lényege...

Simone Weil, ha jól tudom, keresztény gondolkodó volt, tehát buddhizmus vonatkozásában nem biztos, hogy Pallas Lexikon...)

(De ténynek látszik, amint a Lényegről kezdünk szavakban beszélni, rögtön van min vitatkozni... jól ki van ez találva, okosan, hogy tartsd benn személyesnek, ami besarazódik, ledarálódik, ha kívülre kerül a dualitás könyörtelen fogaskerekei közé...)

SenKyse
  Válasz | 2009. március 28. 23:01 | Sorszám: 166
jbatky #68
"buddhizmusban nincs Isten"
tévedés, szerintem.

[i]Nincs vallás Isten nélkül, még ha személytelen is, és a keletiekre jellemzően, belső útvonalon közelíthető, a tudat középpontjában van, nem kinn ül egy felhőn…
„ … Buddha fogadalmat tett arra, hogy mindenkit magához emel, a Tisztaság Országába, ki nevét oly vággyal ejti ki, hogy ezáltal üdvözülni fog, s ez ígéret miatt az Úr nevének említése valóban azzal az erénnyel ékes, hogy átalakítja a lelket.”
(Simone Weil)

Ha azonban egy kommunista ideológia által széttépett lelket megment az a mondat, hogy nincs Isten (mert hát közben, fáj neki, szüntelenül vádolja - gyűlöli Istent, nincs, de minden baj forrása) akkor mondjuk neki, nincs, menjen maga, nézze - próbálja meg a 100% praxis zazent, majd mikor lényegére ráérez
(ez csak saját maga által legalább 1x kipróbálva megy! )
elég, ha akkor elgondolkozik, miért recitálják a szutrákat, miért, hogy a sok leborulástól bőrkeményedés lesz a homlokukon, a mestereknek is, miért recitálják a patriarkákat – Buddháig visszamenően, akkor már – a lényegi rész által megérintve, talán meg fogja érteni[/i}.

*

SenKyse
  Válasz | 2009. március 26. 09:31 | Sorszám: 165
.
SenKyse
  Válasz | 2009. március 26. 09:15 | Sorszám: 164
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000027&m=000077
http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=10&t=000027&m=000065

mpd #65 #66 #77

1. ábra

A létesültek mindegyike egyenlően – egy létesült, egy-egy entitás –
mindegyikre egyformán áldottan- ítéletmentesen süt a Nap, élteti.
Azonban lenne, egy nyers, modellszerű kérdésem (nézd el, kérlek, hogy nem dolgoztam ki), ha erre jársz, és van kedved, (1. ábra) indoklás nélkül akár, válaszolni:

Ha arra van lehetőséged, hogy megments egyet, de csak egyet, a következők közül,
ki / mi után nyújtanád segítő kezed?:

1. Egy árva gyerek (senki lénynek nem hiányzik, nem siratná senki)
2. Egy aranyos, okos kiskutya (sokak dédelgetett kedvence, szeretik)
X. Egy nagyon értékes őskori váza (tudományos és művészi értéke felbecsülhetetlen)

*

SenKyse
  Válasz | 2009. március 26. 09:05 | Sorszám: 163
tehát, akkor úgy gondolod, hogy agyad talajáról kinőtt egy tulipán-gondolat. A tulipán szép lehet.

"Az az igazi virág, ami nem terem, hanem amit valaki kigondol"!(idézi egy dunátúli faragópásztor szavait Szabó Szilvia)

SenKyse
  Válasz | 2009. március 26. 00:32 | Sorszám: 162
ja

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola