Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 11. 21:18 | Sorszám: 346
Helyesbítés:

...szerintem a feltámadás...

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 11. 21:17 | Sorszám: 345
"No, szóval mi is a véleményed? Minket keresztényekkel mi is lesz?"

Szerintem kedves Gajó, az emberi élet egyszeri és megismételhetetlen. A lélek a születésünk pillanatában képeződik le bennünk, az egyetlen valóságos Isten (FVSzV) szellemi hatásának következtében, ami a test halálakor megszűnik, ugyanis az élő test a lélek hordozója. Nem szabad az emberi lelket összetéveszteni az isteni szellemi hatással... De ezeket már korábban is írtam.

Az eddigiekből értelemszerűen az következik, hogy szerintem a feltámás ötlete kizárólagosan csak az emberi remények és vágyak tárgya lehet, de nem rendelkezik realitással.

Gyöngy
  Válasz | 2012. november 11. 14:38 | Sorszám: 344
Gigalájk
vanna7
  Válasz | 2012. november 11. 10:29 | Sorszám: 343
Jaj istenkém, bárcsak az oláh pópa is azt mondogatta volna, hogy a feltámadás Óromániában lesz...ma is a mienk lenne Erdély.
huszárló
  Válasz | 2012. november 11. 09:38 | Sorszám: 342
Waze, vkiknek az alagutakat is ki kell majd ásni, nem? Azért halad ilyen lassan a 4. metró, mert nem akarják a sok vén csontot átengedni rajta a Szentföldre.
gajo
  Válasz | 2012. november 10. 21:04 | Sorszám: 341
velünk
gajo
  Válasz | 2012. november 10. 21:03 | Sorszám: 340
Kedves Klaus, ezt Keresztkémnek írtad:

"Egyet kell termésetesen értenem Önnel!
És mi a véleménye az alábbi elképzelésről?

Idézet: http://www.zsido.com/konyv/182/2313/Zsido_filozofia__Milyen_lesz_a_feltamadas_kora
Milyen lesz a feltámadás kora?

A Talmud a messiási kor eseménysorában elsőként és legfontosabbként a Szentély felépülését említi, ezt követően a zsidó számkivetettek összegyűjtését a világ minden sarkából, s végül a halottak feltámadását. A Zohár konkrét időterminust ad meg, amikor kijelenti, hogy negyven év fog eltelni a számkivetettek begyűjtése és a halottak feltámadása között.

A feltámadás helyszíne

A feltámadás Izrael földjén fog megtörténni. Ez az Izraelen belül és kívül eltemetettekre egyaránt vonatkozik. Ami az Izraelen belül eltemetetteket illeti, az ő feltámadásuk meglehetősen egyszerű lefolyású lesz. A lelkük visszaszáll a testükbe, s ők kikelnek sírjaikból. Ám az Izraelen kívül eltemetettek lelke csupán azt követően száll majd vissza a testükbe, miután a testek elérték Izrael földjét. Ez persze szükségessé tesz majd egy valamiféle eszközt, amelynek segítségével a testek eljuthatnak Izrael földjére. Hogyan is fog ez megtörténni?

A Talmud azzal kezdi e téma megvitatását, hogy kérdést tesz fel az egyik bölcs egyik állításával kapcsolatban. „Rabbi Eliezer azt mondta: Az Izrael földjén kívül elhunytak nem fognak feltámadni.” Rabbi Eliezer a Szentírásból hoz bizonyítékot állítását alátámasztandó. Ámde mi lesz azokkal az igazakkal akiket a szentföldön kívül temettek el? Azok nem fognak feltámadni? „Rabbi Iláá erre így felelt: Az ő testük el fog gurulni Izraelbe (Rási: A csontjaik végiggördülnek majd az utakon, amíg el nem érik Izraelt, ahol majd visszatér beléjük az élet).” Ám a Talmud kifogással él ezzel a válasszal szemben. A csontok görgése egész biztosan fájdalmat okozna az igazaknak. „Ábáje erre azt válaszolta, hogy alagutak készülnek majd, s a halottak a föld alatt sétálnak majd végig a szentföldig (Rási: És majd felállnak, és végiggyalogolnak az alagutakon keresztül egészen Izrael földjéig, ahol is áttörik a fejük fölötti földréteget és kiemelkednek a föld színe fölé)”.

E vita végére Rabbi Eliezer első állítása, mely szerint az Izrael földjén kívül eltemetettek nem fognak feltámadni, módosul. Az állítás új értelme szerint ezek a halottak csak azt követően támadnak fel, hogy a testük elérte Izrael földjét. És még az igazak is, akik az alagutakon keresztül érik majd el Izrael földjét, a Szentföldön feltámadottnak számítanak majd, mivel lelkük csak azt követően fog visszaszállni testükbe, hogy csontjaik a Szentföldet elérvén, a földet áttörve kibukkannak a szabadba."

No, szóval mi is a véleményed? Minket keresztényekkel mi is lesz?

onogur
  Válasz | 2012. november 10. 13:37 | Sorszám: 339
Elfogadom, elvégre előfordulhat, hogy a látszat csal és ezért helytelenül következtet a felületes szemlélő.
keresztkem
  Válasz | 2012. november 10. 12:57 | Sorszám: 338
"Miért nincs módja?"
A fene tudja. Úgy érzem "valahogy", hogy nincs.
Pedig a modern természettudomány (kvantumfizika) a "kenyerem"--volt(?!)--és a sportok és a művészetek is részei a hétköznapjainknak.Okl.matematikus feleségemnek is meg nekem is.
Lehet, hogy nehezen hihető: de alapvetően zárkózott természetű ember vagyok--azt hiszem--talán azért nincs kedvem ilyesmihez...Szóval annyi igaz lehet, hogy ebben én vagyok a hibás.Viszont--őszintén szólva-- nem nagyon zavar mindez, csak azt akartam valahogyan érzékeltetni az előzőekkel: talán nem biztos, hogy oly' nagyon "monomániás" lennék...esetleg.
keresztkem
onogur
  Válasz | 2012. november 10. 12:46 | Sorszám: 337
Miért nincs módja?
A topicnyitás állampolgári alapjog, Zemplénről, Thomas Mannról szívesen társalgok, de Wagner nem érdekel és nem szeretem a borokat.
Más közös nevezők is lehetnek a tudományok, sportok, művészetek világában.
keresztkem
  Válasz | 2012. november 10. 12:35 | Sorszám: 336
Lehet! LÚDANYÓ.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2012. november 10. 12:32 | Sorszám: 335
"..a nevezett olvtárs monomániás. Azaz hozzászólásainak 80-90%-a ugyanarról a témáról szól. Mint Móricka esetén a pináról."
Sajnálom, hogy nem nagyon van módom Önnel--meg másokkal sem itt-- mondjuk Wagner: Niebelung Ringjéről vagy Trisztán és Izoldájának szépségeiről "elmélkedni". Vagy teszem azt Thomas Mann írásművészetéről, netán a Zempléni hegyekről vagy a hegyaljai nemes borokról...
Azokban is "monomániás" vagyok(?), vagy MÁST jelentene számomra az a szó, hogy MONO?
kersztkem
onogur
  Válasz | 2012. november 10. 11:46 | Sorszám: 334
Bizonyára van Önnél merevebb és őrültebb is, ezzel egyetértek.
Nálam viszont a fanatizmus ott kezdődik, hogy a nevezett olvtárs monomániás. Azaz hozzászólásainak 80-90%-a ugyanarról a témáról szól. Mint Móricka esetén a pináról.
mpd
  Válasz | 2012. november 10. 10:22 | Sorszám: 333
Ébresztő Vénség!!!
Egy ilyen Matuzsálemnek nem kell mán tízórákat aludni!
mpd
  Válasz | 2012. november 10. 08:40 | Sorszám: 332
És lehet-e automatikusan létezőnek tekinteni valamit, amire nincs semmi bizonyíték?
mpd
  Válasz | 2012. november 10. 08:39 | Sorszám: 331
Öreg Csont, nem az emberi lét létét kérdőjeleztem meg, hanem a lélek létezését.
Irány a látszerész, vagy a szikvízüzem, még vastagabb szódásüveget szerezni!!
keresztkem
  Válasz | 2012. november 10. 07:48 | Sorszám: 330
Persze.Nyilván értem és érzem is az Ön megjegyzésében rejlő malíciá-t és szarkazmus-t. De--mitagadás--néha baromira jólesik "megjátszani a hülyét", azaz úgy tenni, mintha "komolyan venném", amit írnak--akár Ön is--és halálos komoly pofával válaszolni rá a legnagyobb marhaságot--ha már az őszinteségnél tartunk.
Viszont ŐSZINTÉN írom amit most írok az alábbival összefüggésben.AZ ÉN VALLÁSI MEGSZÁLLOTTSÁGOMRÓL és "inkviziciós"-nak vélelmezett katolikus "fundamentaliumusomról"."AZ" TELJESEN VALÓSÁGHŰ!
DE! Amit Ön, és az Ön-szerű VÉRMATERIALISTÁK vallási berágottságnak gondolnak, az csak az Önök számára "az", aminek vélelmezik, éspedig azért, mert--és nagy "szó", amit most állitok--NEM ISMERNEK IGAZI VALLÁSI "TÚLZÓKAT" és "IGAZI NAGYON MEREVEKET" és "IGAZI VALÁSSI ŐRÜLTEKET"! Mert ha ismernének nem vélelmeznék rólam azt--a vallásossággal összefüggésben-- amit.Méginkább leegyszerűsítetten: aki soha egyetlen sor imát az életében még nem mondott el--mélyen átérezve és megrendülten-- az Istenhez,annak VALLÁSIŐRÜLT TÚLZÓ a másik ember akkor is, hacsak netán 3 X imádkozik is naponta--ami persze imában vallási "átitatottságban" jóformán SEMMI!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2012. november 10. 03:35 | Sorszám: 329
1.) Számomra nem annyira "vonzó" ez a "meglátás". Egyrészt.
2.) Másrészt márcsak azért SEM(!) regisztrálok ilyen HÓTTMARHASÁGOKRA, MER' HOGY NEM HISZEK BENNE!
3.) Én az Úrra--Jézus Krisztusra--bíznám inkább azt, hogy Ő mikor óhajt újra közénk jönni.És inkább nem találgatnám--HATVANEZREDSZERRE(!)--az "iőpontokat".
4.) Hogy ekkor meg akkor meg amakkor.Oszt' ha mégse, akkor jön a nagy óhéber szöveg: ezér' meg azér' meg amazér számoltak "mostazeccer utoljára hibásan"--már azok akik jósolgattak..."De jön az igazi időpont": ekkor és ekkor és ekkor, ezért és azért és amazért.
5.) Oszt' akkor se jön SEMMJI: OSZT' KEZDŐDIK AZ EGÉSZ MÓKA(!) ELŐLRŐL! Én mán' eztet kúrvára UNOM!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 10. 00:11 | Sorszám: 328
Megláthatod kedves Békáscity, amennyiben regisztrálsz a fórumon, a kitételeket figyelembevéve:

Regisztráció

Békáscity
  Válasz | 2012. november 09. 21:43 | Sorszám: 327
Nagyon érdekes - lenne ha láthatnám a szponzor erőszakossága ellenére....
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 09. 20:12 | Sorszám: 326
Mi a helyzet a 2012.12.21-re beharangozott világvégével?
keresztkem
  Válasz | 2012. november 09. 18:25 | Sorszám: 325
"Vitakultúrám"--mondhatni--határtalanul flexibilis.
Talán ezért is tetszik OLYANNYIRA "toleránsnak" és "tiszteletreméltónak" vélelmezni.
keresztkem
onogur
  Válasz | 2012. november 09. 16:56 | Sorszám: 324
Az Ön szerénységénél csak toleranciája és vitakultúrája tiszteletreméltóbb.
keresztkem
  Válasz | 2012. november 09. 16:30 | Sorszám: 323
A fentiek szerint LEHET! Legföljebb valakiknek nem tetszik a dolog.Mert azért nem teljesen igaz az, hogy ne tudnánk "definiálni" a dolgot (MÁRMINT AZ EMBERI "LÉT"-ET!--ugye): legföllebb az approximativ definició valakiknek nem elfogadható.
Tehát a LÉT léte definiálható, legföljebb Ön nem fogadja el vagy nem érti e definiciót. Dehát a definiciókat sem lehet uniformizálni.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2012. november 09. 16:25 | Sorszám: 322
Mi a f..sz-nak "igazolni? Mi hívők hittel hisszük--transzcendentális tapasztalataink alapján.Aki meg nem hisz, az ne higgyen--le van sz..va.
ÉN NEM GYŐZKÖDÖK SENKIT IGAZAMRÓL! Csak fenomenologikus leirást adtam igazamról.Akinek nem tetszik, el se olvassa!
Egyetérteni, követni igazamat meg pláne nem kell!
Viszont KÉRDÉSEKRE VÁLASZOLTAM--nem tudom minek? Ezután kérdezzék a nénikéjüket!
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola