Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (4. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
john batky
  Válasz | 2012. november 09. 14:36 | Sorszám: 321
Lehet-e valaminek a létéről vitatkozni, amit nem tudunk definiálni?
mpd
  Válasz | 2012. november 09. 11:21 | Sorszám: 320
Meg egyáltalán, a létét sem.
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 09. 11:08 | Sorszám: 319
Az előző négy mondatban mindenre igyekeztem megválaszolni...

Idézet:
És az emberi LÉLEK az valóban a születéssel--a fogantatáskor(!)-- teremtetik bele az emberi LÉT-be az isteni teremtőerő működése révén--(látszólag: a TEST-be, de csak látszólag!),

Az Ön "fogantatás" megjegyzése csak a testi születéskor történő lelki fogantatására lehet érvényes.

Semmi nem igazolja a születéskor keletkező emberi lélek örök létét...

keresztkem
  Válasz | 2012. november 09. 04:39 | Sorszám: 318
AZ EMBERI LÉTET SEM SZABAD ÖSSZEKEVERNI--AMELY VÉGTELENÜL TÖBB--AZ EMBERI TEST ÉLETÉVEL!
Mert valóban létezik az emberi test--mely alávetve van többnyire egyébként a természet törvényeinek, melyek valóban véges idejű életet írnak elpő az emberi-, és minden más élőlény teste számára.Ámde ne feledjük: MAGUK A TERMÉSZETI TÖRVÉNYEK IS(!) ISTEN TEREMTMÉNYEI, tehát Isten alá rendeltek, ergo: Tőle, Istentől függenek "működésükben", s mint olyanokba" Isten kvázi KORLÁTLANUL beleszólhat, azokat "fölülirhatja" bármikor.TEHÁT A TERMÉSZETTÖRVÉNYEK IS ISTEN "ALATT" ÉS NEM "FÖLÖTTE" VANNAK ÉS ÚGY MŰKÖDNEK!Igy azokban az embertársainkban akikben van elég erkölcsi erő a A VALÓDI LÁTÁSHOZ, azok látják: Isten "beleszólhat", és bele is szól a természettörvények érvényesülésébe, ezért van pl. BILOKÁCIÓ, vagy LEVITÁLÁS, azaz "lebegés", "nagyon indokolatlan" gyógyulások és ilyesmik.Szóval az emberi LÉT,mint Isten teremtményi léte halhatatlan, tehát örök.S ezt azok, akiknek gondolkodása túlságosan "röghözkötött", ők "ezt" nem képesek fölfogni.Nem baj.Majd "egyszer" megértik-fölfogják ők is...
És az emberi LÉLEK az valóban a születéssel--a fogantatáskor(!)-- teremtetik bele az emberi LÉT-be az isteni teremtőerő működése révén--(látszólag: a TEST-be, de csak látszólag!), ám a LÉLEK, mint olyan NEM HAL MEG A TESTTEL EGYÜTT, hanem örökké él-az ember LÉTÉVEL egyetemben.
Klaus ott téved, hogy mivel nincs tudomása az emberi LÉT-ről, azt hiszi, hogy az ember testi életének elpusztulásával elpusztul(-na) a lélek is.Ámde ez--szerencsére-- nincs így! Állitásomat számos emberi és transzcendentális tapasztalat igazolja.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 08. 07:49 | Sorszám: 317
Szerintem sajnos az emberi élet egyszeri és megismételhetetlen. A lélek a születésünk pillanatában képeződik le bennünk, az egyetlen valóságos Isten (FVSzV) szellemi hatásának következtében, ami a test halálakor megszűnik. Az élő test ugyanis a lélek hordozója. Nem szabad az emberi lelket összetéveszteni az isteni szellemi hatással...
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 08. 07:43 | Sorszám: 316
Én minden esetben a saját véleményemet hangoztatom, nem pedig mások által sugallt, és elhitetésre szánt információkat...
gajo
  Válasz | 2012. november 07. 23:43 | Sorszám: 315
A feltámadásról van szó...
alexander
  Válasz | 2012. november 07. 23:26 | Sorszám: 314
És mi van az újjászületéssel?
gajo
  Válasz | 2012. november 07. 23:23 | Sorszám: 313
És nem "szerinted"?
gajo
  Válasz | 2012. november 07. 21:50 | Sorszám: 312
" ÉN DÖNTHESSEM EL, MIKOR "JÖVÖK" IDE ÉS MIKOR NEM,"

Hozom a bészbólütőt!

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 07. 21:42 | Sorszám: 311
Nem tértem ki kedves Gajó, hiszen megkaptad a válaszomat. Szerintem nem létezik feltámadás, csak papíron, és az emberi vágyak, remények talaján...
gajo
  Válasz | 2012. november 07. 21:38 | Sorszám: 310
"Szerintem viszont ez az ötlet az emberi vágyak talaján válhatott csak "realitássá" "

"Állítani bármit tud az ember, az viszont már más kérdés, hogy rendelkezik-e az valóságalappal."

gajo
  Válasz | 2012. november 07. 21:26 | Sorszám: 309
Te dadogsz?
gajo
  Válasz | 2012. november 07. 21:24 | Sorszám: 308
A kereplődet forgasd, ne a szavaimat!
gajo
  Válasz | 2012. november 07. 21:18 | Sorszám: 307
Elegánsan kitértél..., no, szóval mi is lesz velünk nem igazakkal a feltámadásnál? Akár 1076 év múlva?
keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 19:02 | Sorszám: 306
"..ha alaptalan kritikákra képes kedves Keresztkém, akkor arra is talán, hogy vallási kérdéseket megvitasson..."
"Képesnek" valószínűleg valóban "képes" vagyok vagy lehetek.
Ámde pontosan azért, mert ú.n. kritikáimat "alaptalannak" minősíti, egyszerűen NINCS HOZZÁ KEDVEM--ka esetleg "képes lennék" is.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 17:31 | Sorszám: 305
Nincsen szó parancsolgatásról általam, hanem udvarias kérésről és megállapításról. Úgy gondolom, hogy ha alaptalan kritikákra képes kedves Keresztkém, akkor arra is talán, hogy vallási kérdéseket megvitasson...
keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 17:03 | Sorszám: 304
Továbbá tessék megadni nekem azt a szabadságot, hogy ÉN DÖNTHESSEM EL, MIKOR "JÖVÖK" IDE ÉS MIKOR NEM, továbbá azt, hogy ezt a döntésjogomat akár váltogatva is gyakorolhassam.
Tehát én és nem Ön vagy más határozza meg azt nekem, hogy mikor és miről szólaljak-szólalhassak meg itt, és miről nem.
Annál inkább is méltányosnak érzem e kérésemet, MERT ÉN NEM KORLÁTOZOM ÖNT ilyenféle kérdésekben, sőt, semmiféle kérdésben én nem korlátozom Önt, és nem is "parancsolgatok"--Önnel ellentétben(!)-- sem Önnek sem másnak, semmilyen támában való megszólalással vagy vélemény-nyilvánítással kapcsolatban..
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 16:57 | Sorszám: 303
Nem eléggé konzekvens, kedves Keresztkém... Emlékezzen a 246. bejegyzésére... Senki nem kérte ki az Ön véleményét a tanulmányaimmal kapcsolatosan, de ha már hangoztatta, akkor illene a saját vallási elképzeléseit megkérdőjelező magyarázataimra konstruktív módon reagálnia, hitoktatói végzettsége tudatában...
john batky
  Válasz | 2012. november 05. 14:58 | Sorszám: 302
keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 14:08 | Sorszám: 301
"..Vallásfórumokra az emberek nem pihenni jönnek kedves Keresztkém, hanem a nézeteiket megvitatni, legalábbis szerintem. Ha Ön azt állítja itt, hogy "FÖLTÁMADUNK!!!", akkor arra is számítania kell, hogy ezt a máshogy gondolkodók megkérdőjelezhetik..."
KÉRDŐJELEZZÉK! DE NÉLKÜLEM.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 13:53 | Sorszám: 300
Vallásfórumokra az emberek nem pihenni jönnek kedves Keresztkém, hanem a nézeteiket megvitatni, legalábbis szerintem. Ha Ön azt állítja itt, hogy "FÖLTÁMADUNK!!!", akkor arra is számítania kell, hogy ezt a máshogy gondolkodók megkérdőjelezhetik...

Ha Ön azt írja, hogy "Ami a Szentirásban van az az igazi valóság persze.", akkor ezzel azt is állítja egyben, akarva, akaratlanul, hogy a más vallásúak tévtanításokba hisznek. Ilyen esetben viszont illene a saját vallásával kapcsolatosan felmerült jogos kérdésekre korrekt módon megpróbálnia válaszokat adni. Attól ugye hogy a máshogy gondolkodókat az ember leateistázza, lepogányozza, attól még a felmerült kételyek problémamegoldása nem történhetett meg... Ezzel szerintem Önnek is egyet kellene értenie.

Egy friss bejegyzésem a Vallásfórumról:

Idézet:
Buddha életének kozmikus vonatkozásai
Istenkereső 2012. nov. 05. 10:50 | Válasz | #8
Válasz 'fiastyúk' üzenetére (#7)
"A bibi ott van, hogy a bölcsességet, intelligenciát is Isten adja,"

Ez így van kedves Fiastyúk. Viszont szerinted akkor hogy lehetséges az, hogy számtalan vallási irányzat jött már létre, melyek sok esetben kifejezetten ellentétes etikai előírásokat követelnek meg hívő tömegeiktől, és természetesen Istenre hivatkozva?...

"A HIT és a hiszékenység kettő.Aki "lát, hall, érez", vagyis spirituális érzékszervei már működnek, az bizony felismeri az Urat, mert: az én bárányaim felismerik a hangom - mondja az Úr."

Mi a véleményed az alábbi idézetekről? Ezeket is az Úr mondta?

Ezékiel
9,6 6. Öreget, ifjút, szüzet, gyereket és asszonyt egyaránt öljetek meg, és irtsatok ki mindenkit! Akinek azonban kereszt van a homlokán, azt ne bántsátok! Szentélyemmel kezdjétek!"

Zsoltárok
2,8 Kérd tőlem, és neked adom örökségül a népeket, birtokul a földkerekséget.
2,9 Összetöröd őket vasvesszővel, szétzúzod, mint a cserépedényt!"

Mózes V.
20,10 Ha egy város ostromára készülsz, szólítsd fel azt békés megadásra.
20,11 Ha békés megadással válaszol, és megnyitja előtted kapuit, akkor legyen az egész benne lakó nép adófizető szolgáddá.
20,12 De ha nem fogadja el a békét, hanem harcra kel veled, akkor zárd körül!
20,13 És ha kezedbe adja Istened, az Úr, akkor hányd kardélre a benne levő férfiakat mind.
20,14 De a nőket, a gyermekeket, az állatokat és mindazt a zsákmányt, ami a városban van, vedd birtokodba, és élvezd az ellenségtől elvett zsákmányt, amit neked adott Istened, az Úr.
20,15 Így bánj mindazokkal a városokkal, amelyek igen messze esnek tőled, és nem az itt levő népek városai közül valók.
20,16 De az itt lakó népek városaiban, amelyeket Istened, az Úr ad neked örökségül, ne hagyj életben egy lelket sem!

33,27 Hajlékod az örök Isten, örökkévaló karjai tartanak. Kiűzte ellenségedet, és ezt mondotta: pusztítsd!


keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 13:08 | Sorszám: 299
Már többször megmondtam és leírtam: ENGEM NEM ÉRDEKEL AZ, hogy a muzulmánok MIT MINEK TARTANAK!Meg az sem hogy a zsidók meg a buddhisták meg akárkik --pontosabban: akármiben, akármilyen hívők--MIT MINEK TARTANAK.Mondom: NEM ÉR-DE -KEL! Én megmondtam-leírtam miről hogyan vélekedem, és tisztelettel kérem: TESSÉK SZIVES LENNI NEKEM BÉKÉT HAGYNI-- a "TÖBBI DOLOGGAL KAPCSOLATBAN"! Hisz' én NEM kérek senkitől semmit--Öntől sem(!)-- nem agitálok senkit semmire.AKKOR MIÉRT(???) tetszik erőszakoskodni? EZ NEM FÉR A FEJEMBE CSAK! Hogy hogy' nem lehet felfogni--felnőtt embernek azt--hogy egy másik ember "azt" kéri: HAGYJANAK NEKI BÉKÉT!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 10:17 | Sorszám: 298
"Ami a Szentirásban van az az igazi valóság persze.Ám nem egy földhözragadt "emeberhorizontú", ha úgy tetszik vacak tudományos valóság."

Értem én kedves Keresztkém, hogy Ön egy hívő ember, de tudja, a muzulmánok a Koránt tartják az egyetlen és igaz tanításnak, "igazi valóság"-nak, az Ószövetségben hívők az Ószövetséget, és még sorolhatnám... Ön szerint ezek mellébeszélnek, és megtévesztik szándékosan embertársaikat?

keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 09:31 | Sorszám: 297
Ami a Szentirásban van az az igazi valóság persze.Ám nem egy földhözragadt "emeberhorizontú", ha úgy tetszik vacak tudományos valóság.Hanem ISTENI VALÓSÁG, amit nem lehet sekélyes emberi gondolkodással "aprópénzre váltani", csak hittel és küzdelemmel, nomeg Istenszeretettel.
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola