Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (10. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 08:34 | Sorszám: 171
Idézet:
EZ ISTENNEK HÁLA: VALÓBAN "IGY" VAN ÉS NEM MÁSKÉNT.És boldog vagyok azzal, hogy "így" van.

Ha így van, akkor miért igyekszik a sárba taposni kedves Keresztkem az ezzel kapcsolatosan elkészült tanulmányokat?

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 19. 08:23 | Sorszám: 170
"..de a vallások misztériumaihoz semmi fogalma nincsen."
EZ ISTENNEK HÁLA: VALÓBAN "IGY" VAN ÉS NEM MÁSKÉNT.És boldog vagyok azzal, hogy "így" van.
És arra hogy:
"Kérdezzen inkább szorgalmasan, .." az a válaszom, hogy:
HOGY TETSZIK LENNE?--ez ugye "kérdezés", nemde?
Sok szeretettel kívánok Önnek mielőbbi gyógyulást.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 08:15 | Sorszám: 169
Idézet:
Maimonides a Messiás királyra utalt, aki nem más, mint az ószövetségi messianisztikus elképzelések messiása, Immánuel, akinek a születését a Jelenések könyve (12,1-5/13) is említi. Ez a személy lenne hivatott az Ószövetségben olvasható messianisztikus elképzelések realizálására (Ézsiás 2,1-4; 11,1-12; 49,23; 49,26; 60,1-16; 61,5-6; 63,1-4; 66,10-13; Zsoltárok 2,1-9; Mikeás 4,1-4; 5,1-14; Jelenések könyve 2,26-27; Pál levele a zsidókhoz 4,9; 6,9; 6,13; 6,17; stb.).

Ki tud arra válasz adni, hogy ehhez mi köze van az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézusnak, és a neki tulajdonítható etikai tanításoknak?

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 08:06 | Sorszám: 168
Helyesbítés:

Szeretettel
Klaus

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 08:05 | Sorszám: 167
Lehet hogy értett valamit a foglalkozásához kedves keresztkem, de a vallások misztériumaihoz semmi fogalma nincsen. Ezért nem helyes jelzőkkel illetni mások kutatási eredményeit, hanem ha úgy látja, hogy nem stimmelnek, akkor arra rá kell mutatnia, és meg kell tudnia magyarázni, hogy miért nem... Ha pedig nem érti, akkor nem illik lepocskondiázni azokat, hanem be kell vallani töredelmesen, hogy azzal még nem foglalkozott behatóbban. Kérdezzen inkább szorgalmasan, hiszen "a jó pap is holtig tanul"...

Szeretettel
Klaus


Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 07:55 | Sorszám: 166
Milyen alapon és milyen meggondolásnál fogva nevez kedves Keresztkem egy kérdést "Gyermeteg-infantilis szamárságnak"?...

Még azt se lehet ilyen jelzőkkel illetni, hogy hány lába van a lónak?
Lehet, hogy a kérdező soha nem látott még lovat, és nem is hallott róla... Tehát a kérdést illedelmesen és türelmesen meg kell az embernek válaszolnia.

Egy kérdés megválaszolásának a megtagadása nem vall konstruktív igyekezetre, vagy arra utal, hogy nem képes arra. Ha úgy érzi kedves Keresztkem, hogy valaki rosszul tette fel a kérdést, annak el kell szépen magyarázni, hogy miért is...

Szeretettel
Keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2011. november 18. 17:07 | Sorszám: 165
Ennyi hóttbaromságot akarva se lehetne kitanálni és összehordani, amit itten össze tetszett söprögetni.
Szeretettel:
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 18. 16:46 | Sorszám: 164
Ajánlanám a keresőknek a fórumomat, de a regisztrálni szándékozóknak figyelembe kell venniük a regisztrálás alapfeltételeit.


Néhány téma a fórumról:

Jézus születése és kereszthalála

Jézus születésével és kínhalálával kapcsolatos teóriák

Betlehemi csillag

Jiddu Krishnamurti, a XX. század Jézusa

A II. Vatikáni Zsinat utáni változások

Jézus vagy Immánuel?

Jézus testi és lelki fogamzása

Heródes király halála

Mithrász

Főnix és a pelikán

Korrigáljuk végre a kronológiát!

Loyolai Ignác misztikus víziója

Balaji or Bajrangbali, Hanumán hindu Isten inkarnációja

Az ábrahámita vallások véresáldozatai

Templomosok titka

Sínai szövetségkötés a kereszt égisze alatt

A Tóra keletkezése, Purim

Julianus császár templomépítésre ösztönzte a zsidókat

Az arabok elfoglalják Jeruzsálemet

Cluny mozgalom

Immánuel, az Ószövetség messiása

Shem ha-Mephorash

Európai Unió (EU) és a Biblia

"Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Hinni, elhinni, elhitetni

A harmadik fatimai "titok"

Szt. György sárkánya, Diokletian keresztényüldözése

Sárkányrend (Ordo Draconum)

Jézus és Sabbatáj Cví párhuzama

Bibliai vallások és az asztrológia

Országok eladósodása

Sárkányvér és Krisztus vére

A kígyó és a kereszt

Milyen jelkép az ötágú csillag?

Illuminátus piramis

Afrikai maszkok és szobrok

Milyen jelkép a hatágú csillag?

Bulányi György

Attila, Álmos és a Turul

II. Rákóczi Ferenc és a Turulmadár

Nibiru, Marduk "csillaga"

Imam Mahdi 2008?

Aleister Crowley, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát

Mani, a manicheizmus megalapítója

Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezete

keresztkem
  Válasz | 2011. november 17. 21:04 | Sorszám: 163
Kedves Klaus!
1.) Örülök, ha nem okoztam csalódást.
2.) Csak "azt" adhattam Önnek e témáról, ami bennem a "dologról" a LÉNYEG!
3.) Önt nézném hülyének--meg persze önmagamaz is-- ha megjátszanám azt, hogy "értelmes dolognak" vélem azt a hülyeséghalmazt, amiket kérdezni tetszik.
4.) Gyermeteg-infantilis szamárságokat tetszik ugyanis mondani és írni, ergo: normális tehát, "nem elmebeteg" embernek nem szabad(-na) önmagát ennyire leépíteni!
Szeretettel üdvözli :
keresztkem
Rendes Kis
  Válasz | 2011. november 17. 17:51 | Sorszám: 162
Bámulatra méltó kitartással darálod a mozdonyoddal a tengelyig érő homokot.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 17. 17:39 | Sorszám: 161
Én elfogulatlanul vizsgálom a vallásokkal kapcsolatban felmerülő problémákat és feltáratlan kérdéseket. Ezért nehéz elfogult, és elkötelezett egyénekkel eszmecserét folytatni, kedves Rendes Kis...
Ha a sín esetleg nem a helyes irányba vezet, akkor célszerű inkább a helyes vágányon közlekedő vonatra átszállni.

IGE

john batky
  Válasz | 2011. november 17. 16:01 | Sorszám: 160
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 17. 15:46 | Sorszám: 159
Nesze semmi fogd meg jól...
Pont erre számítottam, kedves Keresztkem. Indokolatlan minősítgetés még nem azonos a kérdés megválaszolásával. További kellemes időtöltést.

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 17. 15:17 | Sorszám: 158
Icipicit szellemes.( Nálunk a spájz-sufniban mán' hallom, hogy röhögnek az egerek ugyanis--úgy hallom....némiképp)Csakhogy! Mi a túró indokolja a többesszámot, ha én úgy sejtem: talán-talán nem igazán volnék-lennék "gigász"--sem fizikai, sem szellemi értelemben.
Merthogy Klaus levelezőtárs "valódi gigász", efelől nincs kétségem, dehogy "satnyaságom" is az lenne?
Nincs ugyanis bennem semmi "gigászos", pláne "gigászszerű"--úgy gondolnám--szelíd és illő twisztelettel....
keresztkem
Ishmael
  Válasz | 2011. november 17. 14:50 | Sorszám: 157
john batky
  Válasz | 2011. november 17. 14:18 | Sorszám: 156
Hagyd. Itt gigászok küzdenek egymással.
Rendes Kis
  Válasz | 2011. november 17. 13:42 | Sorszám: 155
Klaus vonata már annyira kisiklott, hogy onnat már nem is látszik a sín.
Szerintem hiába tetszik őt győzködni.
Inkább lóval imádkoznék.
keresztkem
  Válasz | 2011. november 17. 08:18 | Sorszám: 154
1.) Butaságot teszik mondani!
2.) Ilyen szamárságokkal--sajnos--nincs módomban foglalkozni.Hiszen:
3.) Hamis kiinduló premisszák hamis utakra veszetnek és az Ön "kérdései" HAMIS PREMISSZÁK.
Mindezt keresztényi szeretettel és nagyrabecsüléssel mondom, sőt ÁLLITOM.Mert:
4.) Attól hogy háromezer bibliai idézetet tetszik idecitálni, azért a kérdései MÉG MERŐ OSTOBASÁGOK!
5.) Hiszen nem az a LÉNYEG, hogy mit vélelmez Ön azokban a Bibliai idézetekben "lévő" gondolatoknak.Hanem az, hogy azokat hogyan ÉRTELMEZI egy komoly katolikus biblikus tudós.Mert "az" van ott, amit a hiteles és komoly katolikus biblikus tudós mond, s nem az amit Ön "belegondol". Tehát egy tévelygő eredetieskedő hatásvadász amatőr gondolatai CSAK HIBÁSAK ÉS DILETTÁNSAK LEHETNEK!
6.) Ön tehát hibásan értelmezi--sajnos--eseket a citátumokat.EZ TÖBB, MINT BIZTOS! Ezért:
7.) NEM SZABAD AZOKKAL FOGLALKOZNI, ÉS ÉN NEM IS FOGLALKOZOM ILYEN BUTASÁGOKKAL.
Elnézését kérem mindezekért, de az én tisztességen és gondolkodási-erkölcsi tisztaságom számomra "ezt" és nem mást diktálnak.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 17. 07:45 | Sorszám: 153
Történelmi tény kedves Keresztkem, hogy a bibliai "bálványtalanítást" (Mózes V. 7,5-6; 7,16; 12,2-3; stb.) a két térítő ábrahámita vallás, a keresztény és az iszlám végezte. Ez a római államvallás, a Mithrász-kultusz betiltásával és üldözésével vette kezdetét, és az inkvizíció idején érte el a tetőfokát. De ez valójában most teljesen mellékes téma...

A félreértések elkerülése végett én nem Jézus pozitív személyét, a neki tulajdonítható emberek egymás közti kapcsolatait szabályozó magasztos tanításait vitatom, hanem a Pál-féle kereszténység történelmi szerepét a napjainkkal bezárólag.

A kettőnk közötti vitát nem én kerestem kedves Keresztkem, hanem Ön. Így amennyiben tovább szándékozná folytatni velem az eszmecserét konstruktív és konzekvens módon, úgy megkérném szeretettel, hogy részletesen válaszoljon az utolsó érdemi kérdésemre, mivel annak a korrekt és részletes megválaszolása az egyedüli lehetőség a felvetett problémák tisztázására szerintem. Tapasztalatom ugyanis az, hogy ezen a ponton kezdődik meg mindig a ködösítés és a viszakozás... Bízom benne, hogy Ön nem így fog cselekedni...

Megismételném a korábban feltett kérdésemet:

Idézet:
Klaus Matefi írta:
Maimonides a Messiás királyra utalt, aki nem más, mint az ószövetségi messianisztikus elképzelések messiása, Immánuel, akinek a születését a Jelenések könyve (12,1-5/13) is említi. Ez a személy lenne hivatott az Ószövetségben olvasható messianisztikus elképzelések realizálására (Ézsiás 2,1-4; 11,1-12; 49,23; 49,26; 60,1-16; 61,5-6; 63,1-4; 66,10-13; Zsoltárok 2,1-9; Mikeás 4,1-4; 5,1-14; Jelenések könyve 2,26-27; Pál levele a zsidókhoz 4,9; 6,9; 6,13; 6,17; stb.).

Kérdezem én tisztelettel kedves Keresztkem, hogy ehhez mi köze van az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézusnak, és a neki tulajdonítható etikai tanításoknak?


Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 17. 05:13 | Sorszám: 152
"Nekem az az érzésem, hogy egy igaz vallást nem tűzzel-vassal kellett volna hirdetni, hanem kizárólagosan meggyőzés útján..."
Kedves Klaus!
Önnek "az az érzése"! Nekünk és sokaknak meg "más az érzésünk"! No, nem is arról nás, hogy a "tűzzel vassal" legenda és mese valamiképpen "jó", vagy "jó" lett volna--már ha egyáltalán lett volna avalósághoz valami csekély köze is!? Hanem arról, hogy:
1.) Ma, nem tudom hány száz évvel az állitólagos "tűzzel vassal-i dolog után", ép ésszel van-e értelme ezt egyáltalán "fölhozni" meg "számitásba venni"? És:
2.) Egyáltalán IGAZ VOLT-E, amit a mai "ellenségek" olyan nagy hanggal "tűzzel vassal"-i "dolognak" bemesélnek? ÉN NAGYON AZON AZ ÁLLÁSPONTON VAGYOK? HOGY NEM!!! Tetszik tudni: "a Moszkvában Mercédeszeket osztogatnak" figurát.Itt is valami ilyesmi "az én érzésem".
Ám akár igaz volt akár nem, borzasztóan atavisztikus-anakronisztikus dolog- nak tartom, amely nem méltó a XXI.sz.-hoz.Már ha a XXI. század "az ami"?
3.) Különösen akkor tűnik mindez ostoba, buta és agyrémszerű TOTÁL HÜLYESÉGNEK--mármint ezt a "tűzzel vassal"-t "fölmelegíteni" tudniillik--amikor minket katolikus keresztényeket VALÓBAN TŰZZEL VASSAL IRTANAK--a Világ számos helyén! Ebben a szent pillanatban is!!!!
4.) Úgyhogy én ezt a "tűzzel vassal"-t inkább szindrómatikus, klinikai ügynek gondolom--a legkomolyobban(!)(--mint gondolkodó emberi elmék érveit.
5.) NEM IGAZ EZ! SŐT! NEM IS VOLT IGAZ SOHA!MESE HABBAL!
Ez az én véleményem a "dologról"! Ennélfogva tehát:
6.) Kérdései sajnos TELJESEN ÉRTELMETLENEK, mert nem valóságon, hanem MESÉKEN alapulnak, így méltatlannak érzem még a gondolatot is, foglalkozni agyrémek és fantazmagóriák megmagyarázásán-megválaszolásán--mint szellemi "tornamutatványokon".Egyszerűen ..bocsásson meg(!)--de hülyeségeket teszik gondolni és kérdezni.
Mindazonáltal nem akarnám megbántani, de én ilyen MÉLYRE NEM TUDOK SÜLLYEDNI! Hogy a fentiekkel egyáltalán foglalkozzam.Egyébiránt:
Keresztényi szerettel üdvözlöm:
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 16. 21:31 | Sorszám: 151
Idézet:
Keresztkem írta:
Mi a túrónak kellene nekem abban "utánanézni" "így" bárminek is--mármint a katolikus kjeresztény HITEMBEN?! AMIKOR SEMMI IZEM, SEMMI PORCIKÁM NEM KIVÁNJA "AZT"? Sőt! Ellenkezőleg: minden ízem, minden porcikám tiltakozik minden "ilyesmi" ellen.AKKOR MI A FENÉNEK "OKOSKODJAK"? Nem kell nekem semmiféle "magyarázat", "kozmológia", "bizonyiték", érv és ilyesmi.Jól megvagyok a VALLÁSOS HITBEN mindezek nélkül!

Nekem az az érzésem, hogy egy igaz vallást nem tűzzel-vassal kellett volna hirdetni, hanem kizárólagosan meggyőzés útján...
Tételezzük fel, hogy a középkor legnagyobb talmudtudósa, Maimonides nem beszélt mellé:

Idézet:
http://www.kimizion.org/st5760.html http://www.kimizion.org/5760/zaw60.html
DAS ZENTRUM FÜR JÜDISCHE STUDIEN IN ISRAEL
Anschrift: Sderot Hame'iri 2, Kirjat Mosche
IL - 91032 Jerusalem ISRAEL Tel. +972 2 6511906
Fax +972 2 6514820 http://www.machonmeir.org.il
18. Adar-2 5760 (25.März.2000)
Das Wort zum Papstbesuch
Rabbiner Moscheh ben Maimon ("Maimonides"), einer der größten jüdischen Weisen aller Zeiten, erklärte in seinen Ausführungen über das Ende des Christentums, daß die Christen eines Tages von ihren Überzeugungen ablassen und erkennen werden, wie sie von ihren Vorvätern und ihren Propheten belogen wurden:

"Und wenn dann wirklich König Maschiach erstehen wird, erfolgreich, erhöht und erhaben, werden sie alle sofort umkehren und wissen, daß sie nur Lügen von ihren Vätern ererbten, und ihre Propheten und Vorväter sie in die Irre leiteten",
--5760 II. Adar 18. 2000 március 25.
Gondolat a pápa látogatásához
Moscheh ben Maimon (Maimonides) rabbi, minden idők egyik legnagyobb zsidó bölcse elmagyarázta a levezetésében a kereszténység végét, hogy a keresztények egy napon rá fognak jönni és felismerik, hogyan lettek az ősatyáik és prófétáik által becsapva.

"És akkor amikor a Messiás király valóban életre fog kelni, sikeresen felemelkedik és kiemelkedik, mindannyian azonnal vissza fognak fordulni és tudni fogják, hogy ők csak az apáik hazugságait örökölték, és a prófétáik és elődeik félrevezették őket",--
http://regi.zsido.com/zstsz05/06hetlevelezo_b.htm
Maimonidész, Mose ben Máimon, a Rámbám:
Széfer Softim: A Bírák könyve,
A királyok és háborúi szabályai
A Messiás király meg fog jeleni, és visszaállítja Dávid királyságát, ahogy eredetileg volt, felépíti a Szentélyt, és összegyűjti Izrael szétszórtjait.

„Edom birtokká lesz” – ez Dávid [cselekedeteire vonatkozik], ahogy írva van [5] : „Dávid adófizető szolgájává lett Edóm”.

„Birtokká lesz [Széir]” – ez a Messiás [tetteire vonatkozik], ahogy írva van [6] : „Megmentők vonulnak fel Cion hegyére, hogy ítéletet tartsanak Ézsau hegye felett...”.

Ha megjelenik egy király Dávid házából, aki a Tóra nagy tudósa, aki betartja a parancsolatokat az Írott és Szóbeli Tan szerint, ahogy előde, Dávid tette, aki ráveszi egész Izraelt, hogy a Tóra útját járja kiköszörüli a Tórán esett csorbákat, és megvívja Isten háborúit, azt nagy bizonyossággal vélhetjük Messiásnak.

Ha a fentiekben sikerrel járás legyőzi a körülette lévő népeket, felépíti a Szentélyt a helyén, és összegyűjti Izrael szétszórtjait, akkor biztosan ő a Messiás.

A [9] názáreti Jézusra is – aki Messiás akart lenni és akit kivégzett a bíróság – van utalás Dániel próféciáiban, mint írva van [10] : „a te néped gonosz fiai is felkelnek, hogy beteljesítsék a látomást, de elbuknak.” Valóban lehet-e ennél nagyobb buktató? Valamennyi próféta a Messiásról, mint Izrael megváltójáról és megmentőjéről beszélt, aki összegyűjti a szétszórtakat és a micvák megtartását szorgalmazza. Ezzel ellentétben a fent említett azt okozta, hogy a zsidókat kardra hányták, a megmaradtakat szétszórták és megalázták, a Tórát megmásították, a világ nagy része tévedésbe esett és az Örökkévaló helyett más istent szolgál.

Amikor majd valóban megjelenik és sikerrel jár az igazi Messiás ők mind vissza fognak térni és fel fogják ismerni, hogy elődeik tévhitet hagytak rájuk, prófétáik és őseik tévútra vitték őket.


Maimonides a Messiás királyra utalt, aki nem más, mint az ószövetségi messianisztikus elképzelések messiása, Immánuel, akinek a születését a Jelenések könyve (12,1-5/13) is említi. Ez a személy lenne hivatott az Ószövetségben olvasható messianisztikus elképzelések realizálására (Ézsiás 2,1-4; 11,1-12; 49,23; 49,26; 60,1-16; 61,5-6; 63,1-4; 66,10-13; Zsoltárok 2,1-9; Mikeás 4,1-4; 5,1-14; Jelenések könyve 2,26-27; Pál levele a zsidókhoz 4,9; 6,9; 6,13; 6,17; stb.).

Kérdezem én tisztelettel kedves Keresztkem, hogy ehhez mi köze van az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézusnak, és a neki tulajdonítható etikai tanításoknak?

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 15. 22:49 | Sorszám: 150
No, abban egyetértünk valóban hogy a HIT azért HIT amit írni tetszik, meg a TUDÁS is "azért", ahogyan gondolni méltóztatik. Nem is ezeknek az állitásoknak az igazságtartalmát vitatom én!
Hanem azt állítom, és igenis állitom, hogy aki a HITÉNEK IRÁNYADÓ MIVOLTÁBAN BIZTOS annak nincs szüksége "pótszerként" semmiféle "okoskodásokra"--az élet dolgaival kapcsolatban.Minek gondoljak a HITEM mivoltáról bármit is, minek keressem hogyanját és mikéntjét, eredetét és egész fenomenológiáját, ha JÓL, NAGYON JÓ MEGVAGYOK VELE IGY! Azaz "úgy" ahogyan azt jó szüleimtől, lelkiatyáimtól megkaptam IGAZ HITEM igazságaként, s az égvilágon nincs testemnek-lelkemnek egy fél porcikája sem, amely ne tartana Benne--a keresztény tiszta HITBEN-- MINDENT jónak és helyesnek és igaznak.Mi a túrónak kellene nekem abban "utánanézni" "így" bárminek is--mármint a katolikus kjeresztény HITEMBEN?! AMIKOR SEMMI IZEM, SEMMI PORCIKÁM NEM KIVÁNJA "AZT"? Sőt! Ellenkezőleg: minden ízem, minden porcikám tiltakozik minden "ilyesmi" ellen.AKKOR MI A FENÉNEK "OKOSKODJAK"? Nem kell nekem semmiféle "magyarázat", "kozmológia", "bizonyiték", érv és ilyesmi.Jól megvagyok a VALLÁSOS HITBEN mindezek nélkül!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 15. 20:51 | Sorszám: 149
Idézet:
BIZTOS VAGYOK ABBAN, HOGY NEM(!) "ÚGY VAN", ahogyan Ön gondolja-vélelmezi.

Úgy mondják, hogy a halál a biztos, és ami már megtörtént, kedves Keresztkem.
A hit lényege az, hogy valamit remélünk, de nem vagyunk benne teljes mértékben biztosak, mivel nem tudtunk róla meggyőződni. Ha lenne bizonyságunk, akkor az már tudás, és nem hit lenne...

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 15. 20:16 | Sorszám: 148
Kedves Klaus!

Maradjunk talán annyiban, hogy GYÖKERESEN, VÉGZETESEN ÉS VÉGLEGESEN MÁSKÉNT GONDOLKODUNK "ezeknek a kérdéseknek" egy elég jelentős számú részéről, ami annyit tesz, mostani mondtainak többségére az a válaszom: BIZTOS VAGYOK ABBAN, HOGY NEM(!) "ÚGY VAN", ahogyan Ön gondolja-vélelmezi.Azután hogy X, meg Y meg Z mit mond, mit "sejt" bizonyos dologokról,erről-arról, mint ez a Lévi is, AZ SZÁMOMRA--és sokunk számára--TELJESSÉGGEL ÉRDEKTELEN.
Egyebekben keresztényi szeretettel üdvözli:
keresztkem

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 15. 19:42 | Sorszám: 147
Csak annyit tudok konklúzióként javasolni Önnek kedves Keresztkem, hogy maradjon meg a hitében, mivel az feltétlenül átsegíti a hétköznapok nehézségeinek a leküzdésében. És ez hatalmas támasz az ember számára, függetlenül a hitének a tárgyától.

Én a vallásfórumokon nem a mélyen hívőkre igyekszem hatni, hanem a keresőkre, ezért egyetértek a korábbi véleményével, ami szerint:

"Én tudom, amit tudok, és senkinek a "kutatásai" vagy "fölfedezési eredményei" hitemmel kapcsolatban NEM BEFOLYÁSOLNAK! Olvasni pedig azt és csakis azt olvasom, amit én, és a számomra hitelt érdemlőek érdemlegesnek tartanak."

Idézet:
Kereszkem írta:
Semmi okom a Római Szentszéki Tanítóhivatal téziseit kétségbevonni, megkérdőjelezni.

Nem vagyok egyáltalán arról meggyőződve, hogy az Ön által említett hivatal ismeri ténylegesen a keresztény hit titkát. Erről egy vélemény:

Idézet:
Alphonse Louis Constant (Eliphas Levi): A nagy misztérium
(79.old.) A katolikus hit a tömegek körében egy titkon keresztül kap bebocsátást, amit maga a pápa sem ismer!

Szeretettel
Klaus

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola