Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 09:01 | Sorszám: 296
"Amit Ön a "valóság" szóval illet, AZ SEMMI! AZ NULLA! Az néhány élőlény FIKCIÓJA..nem egyéb."

És mi a helyzet a 257-ben olvasható ószövetségi elképzeléssel, vagy a jutalomként járó 72 szűz ötletével, vagy pedig a 13 éve "megtörtént" feltámadás reményével, kedves Keresztkém?

keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 08:35 | Sorszám: 295
"..El kell töredelmesen ismernie, hogy hit tárgya nem minden esetben felel meg a valóságnak..., még akkor sem, ha azt tucatnyi felkiáltójellel igyekszünk nyomatékosítani..."

1.) MÁR MIÉRT KELLENE? NEM KELL! Sem felkiáltójelekkel nem kell elismernem semmit, sem anélkül.De!
2.) Még ha valami miatt el is "kellene" "ismernem", az sem jelentene semmit!
3.) Tessék fölfogni!
Amit Ön a "valóság" szóval illet, AZ SEMMI! AZ NULLA! Az néhány élőlény FIKCIÓJA..nem egyéb.
keresztkem

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 08:09 | Sorszám: 294
Helyesbítés:

...kizárólagosan CSAK felkiáltójelek halmozása...

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 08:07 | Sorszám: 293
"EGY BIZTOS: FÖLTÁMADUNK!És mindez nem azért IGAZ, mert ne tudnék belenyugodni egy végleges "elmúlásba"--mint ahogyan "azt" a nagyon buta és nagyon "üres" emberek vélelmezik. Hanem azért állitom EZT, mert EZ BIZTOS HITTAPASZTALATOM!Ú.n. "valóságalap nélkül", de biztosan!Mert az ember által vélelmezett ú.n. "valóságalap" AZ SEMMI!
Tehát: FÖLTÁMADUNK! Erre mérget vehet!"

"ÉN SENKIT NEM AKAROK MEGGYŐZNI SEMMIRŐL--SEM AZ Ú.N. "KERESŐKET", SEM MÁST.
Viszont. Annyi írásjelet és úgy óhajtok használni, amennyit nekem jólesik, és amennyit helyesnek és szükségesnek tartok.
FÖLTÁMADUNK!"

Természetesen jogában áll kedves Keresztkém bármilyen írásjelet használi, és amikor jól esik, de... Kételkedem abban, hogy kizárólagosan CSAK felkáltójelek halmozása hozzájárulhatna egy kicsit is a vallásvitákban felmerült kérdések, kételyek kielégítő megválaszolásához. Ez számomra a szellemi erőszak szándékát sugallja, azaz minden áron elfogadtatni bármit valakivel, valakikkel, az emberi hiszékenységre apellálva. Nyugodtan elhiheti nekem, hogy a Jelenések könyvében (20,5) emlegetettt első feltámadáson már több, mint 13 éve átestünk, ami azonos volt az "Emberfia eljövetelével" (pl.: Máté 24,23-44; Lukács 17,20-37; Pál első levele a thesszalonikaiakhoz 4,13-17). Legjobb tudomásom szerint egyetlen halottnak sem sikerült sajnálatos módon testben feltámadnia, de ha úgy érzi, hogy igen, akkor meggyőzhető vagyok...

Ön nonszensz dolognak véli joggal, a 257-ben olvasható ószövetségi elképzelést, pedig azt is biztosan több millióan hiszik..., sőt a jutalomként járó 72 szűz ötletét pedig sok száz millióan... Minek tartja kedves Keresztkém az olyan igyekezetet, aminek a keretén belül irreális elképzeléseket reálisként igyekeznek egyesek elfogadtatni?

El kell töredelmesen ismernie, hogy hit tárgya nem minden esetben felel meg a valóságnak..., még akkor sem, ha azt tucatnyi felkiáltójellel igyekszünk nyomatékosítani... Ettől persze természetesen még bárkinek jogában áll azt hinni, ami neki jól esik... A muszlim elfogult a saját hitével kapcsolatosan, az Ószövetségben hívő szintén, és ez alól Ön sem mentes kedves Keresztkém, tehát az értékítéleteik ezekben a kérdésekben értelemszerűen irrelevánsak, mert akadályoztatva vannak abban, hogy korrekt és konstruktív módon közelíthessenek, a hitük alapjait képező tanításokhoz.


Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum
Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum2

Buddha életének kozmikus vonatkozásai

keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 05:53 | Sorszám: 292
P.s.:
És még egy dolog.
ÉN SENKIT NEM AKAROK MEGGYŐZNI SEMMIRŐL--SEM AZ Ú.N. "KERESŐKET", SEM MÁST.
Viszont. Annyi írásjelet és úgy óhajtok használni, amennyit nekem jólesik, és amennyit helyesnek és szükségesnek tartok.
FÖLTÁMADUNK!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2012. november 05. 05:46 | Sorszám: 291
"..Ön azt állítja a bibliai ismereteire bazírozva, hogy "FÖLTÁMADUNK!!!"...."
EZ NEM IGY VAN!
1.) Egyrészt NEM(!) Bibliai ismereteimre hanem, a keresztény HITEM sugallatára-üzenetére hallgatva és hagyatkozva!És: katolikus keresztény Egyházam TANITÁSÁRA hallgatva és hagyarkozva HISZEM--NEM(!) tudom-- "EZT"!Tehát:
2.) Másrészt semmiképpen sem BAZIROZVA!Persze:
Nem is nagyon tudom hogy, mit jelent az a szó, hogy "bazírozni", már csak ezért SEM HASZNÁLNÁM "hic et nunc".
EGY BIZTOS: FÖLTÁMADUNK!És mindez nem azért IGAZ, mert ne tudnék belenyugodni egy végleges "elmúlásba"--mint ahogyan "azt" a nagyon buta és nagyon "üres" emberek vélelmezik. Hanem azért állitom EZT, mert EZ BIZTOS HITTAPASZTALATOM!Ú.n. "valóságalap nélkül", de biztosan!Mert az ember által vélelmezett ú.n. "valóságalap" AZ SEMMI!
Tehát: FÖLTÁMADUNK! Erre mérget vehet!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 04. 21:27 | Sorszám: 290
Hinni, elhinni, elhitetni
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 04. 21:24 | Sorszám: 289
A kérdés feltételére azért volt szükség, mert kedves Keresztkém, Ön azt állítja a bibliai ismereteire bazírozva, hogy "FÖLTÁMADUNK!!!"... Szerintem viszont ez az ötlet az emberi vágyak talaján válhatott csak "realitássá", vallási hovatartozástól függetlenül...

Ennek ellenére a bibliai elképzelések mégis az 1999.08.11-én realizálódott, napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus keresztben jelölték meg (még akkor is, ha Ön ezzel nincs tisztában, mivel nem rendelkezik és nem is akar rendelkezni, ilyen jellegű ismeretekkel) az első feltámadás időpontját (Jelenések könyvében (20,5), a másodikét (Jelenések könyve 20,1-14) pedig "ezer évvel" (1089 évvel) későbbre, ami 3088.08.09-én lenne aktuális, ha bírna ez az ötlet reális alapokkal...

Tehát a feltett kérdésem megalapozott volt, mivel ha Ön határozottan állítja a feltámadás megvalósulását, akkor biztosan képes erre egy jellemző időpontot is prezentálni.

Állítani bármit tud az ember, az viszont már más kérdés, hogy rendelkezik-e az valóságalappal. A felkiáltójelek halmozása még nem hinném, hogy elégséges lenne a gondolkodó keresők meggyőzésére...

Békáscity
  Válasz | 2012. november 04. 20:28 | Sorszám: 288
Én minden reggel sem támadok fel - amíg a kávémat meg nem iszom úgy 9 körül...
vanna7
  Válasz | 2012. november 04. 19:43 | Sorszám: 287
DDDDDDDDDDDD

Toutes mes reconnaissances et felicitacions Monsieur Keresztkém !

... ez volt eddig a legjobb teológiai okfejtés....és talán a legértelmesebb is, amit itt e semmiresemenő vagy ikább semmiresemvaló vallási vitákban olvastam kb 2006 óta

( taps függöny áramszünet)

keresztkem
  Válasz | 2012. november 04. 19:22 | Sorszám: 286
Én csak azért válaszoltam azt, amit, mert a #281-ben kérdést tetszett föltenni, hogy azt mondja:
".Mégis, mikorra gondolja ennek megvalósulását?"
Igy azt nem értem, hogy ha "Erre nincs is szükség...."--ami RENDBEN VAN RÉSZEMRŐL--AKKOR MIÉRT TETSZIK KÉRDEZNI?
Mert én úgy gondolom, hogy vagy "nincs szükség" és akkor nem kérdezek, vagy van és akkor fölteszem a kérdést.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 04. 16:57 | Sorszám: 285
Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum
Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum2

Buddha életének kozmikus vonatkozásai feltárás alatt

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 04. 16:56 | Sorszám: 284
Erre nincs is szükség kedves Kereszkém, hiszen nem azon múlik a megállapításom valóságtartalma...
huszárló
  Válasz | 2012. november 04. 09:59 | Sorszám: 283
Dehonnem! Így: Fel! Támadunk!
keresztkem
  Válasz | 2012. november 03. 21:18 | Sorszám: 282
NEM ÉRTEK EGYET ÖNNEL SEMMIBEN--azzal összefüggésben, amit itt, ebben a h.sz.-ban írt.
Ezért nincs értelme a kérdését még csak megfontolonom sem, nem hogy válaszolnom rá értelme lenne.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 03. 19:57 | Sorszám: 281
"Aki a "AZT, a "reggeli fölébredéssel" keverve HÜLYÉSKEDIK, az ezzel bizonyitja ATEISTA HITETLEN POGÁNY MIVOLTÁT."

Ezt nem hülyéskedésnek szántam kedves Keresztkém, hanem igyekeztem Gajo számára korrekt választ adni. Lényegesen komolyabb és megalapozottabb magyarázat volt, mint pl. a 257-ben olvasható.

Azért, mert valaki nem hisz a feltámadás ötletében, attól még hihet az egyetlen valóságos Istenben, tehát szó sincsen arról, hogy ezért ateista lenne, de arról sem, hogy hitetlen, legfeljebb arról, hogy nem hiszi a feltámadást, ami szerintem az emberi vágyak talaján válhatott csak "realitássá", vallási hovatartozástól függetlenül...


"FÖLTÁMADUNK!!!"

Biztosan igaza kell legyen, ha már három felkiáltójellel nyomatékosította...
Mégis, mikorra gondolja ennek megvalósulását?

keresztkem
  Válasz | 2012. november 03. 04:22 | Sorszám: 280
"..Esetleg reggelenkénk, amikor felébredünk, kedves Gajo..."
Ez VICCNEK "ELMEGY", bár nem túl jó "vicc".
Az igazi hivő keresztény számára azonban Jézus Krisztus FÖLTÁMADÁSA MAGA AZ ÉLŐ VALÓSÁG: "A" MEGVÁLTÁS MAGA!
Aki a "AZT, a "reggeli fölébredéssel" keverve HÜLYÉSKEDIK, az ezzel bizonyitja ATEISTA HITETLEN POGÁNY MIVOLTÁT.Mert az idézhet 3000 részletet is a Koránból vagy a Védákból vagy a f..om tudja miből, az nem más mint HADOVA SÜKET DUMA!
Mert a HIT AZ LÉLEK! S a sok idézet meg nem más, MINT PAPIR, ÓLOM NYOMDAFÖSTÉK, MEG NYERSBŐR MATÉRIA, melybe a szegény Szentírást bekötötték--LÉLEK NÉLKÜL.
FÖLTÁMADUNK!!!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 02. 08:49 | Sorszám: 279
Esetleg reggelenkénk, amikor felébredünk, kedves Gajo...
Különben már több, mint 13 éve túl vagyunk a Jelenések könyvében (20,5) említett első feltámadáson. A következő terminusra (Jelenések könyve 20,1-14) sajnos még 1076 évet kell várnunk... Türelem, ... terem...
gajo
  Válasz | 2012. november 01. 23:00 | Sorszám: 278
Te Klaus!
Mi fel sem támadunk?
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 31. 20:02 | Sorszám: 277
Megnyílt egy újabb Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum, ahol bárki regisztrálhat, ellentétben a korábbi fórummal.
huszárló
  Válasz | 2012. október 28. 12:23 | Sorszám: 276
A családban lehetett efféle is, de a többség csak nem jutott mind erre a sorsra. Miután a földi pályafutásuk véget ért, így lehet őket is egykorinak neveznem. Mivel ui. nem nagyon tudtak a családjuk női körül serte-pertélni férfiként a sírjukból kikelve.
keresztkem
  Válasz | 2012. október 28. 09:38 | Sorszám: 275
"..egykori férfijaival.."

Pedig azokkal találkozhatnának, hisz' ha csak "egykori" férfiakról van szó, akkor azok eqvivalensek az eunuchokkal--nemde? Oszt' "úgy" semmiféle "kárt"--KÁRT?--nem tehetnek bennök--aszongyák.
keresztkem

huszárló
  Válasz | 2012. október 28. 08:19 | Sorszám: 274
Ezek csak angyalkák, te buta! A nők innentől kezdve nem fognak találkozni a családjuk egykori férfijaival soha. Nekik legyen a legnagyobb örömük a dedó...(mondta Allah nagy bölcsességével)
panda
  Válasz | 2012. október 27. 23:30 | Sorszám: 273
36 bögyös és 36 tökös
gajo
  Válasz | 2012. október 27. 23:27 | Sorszám: 272
Csak 72? Legalább bögyösek?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola