Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (9. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 23. 07:51 | Sorszám: 196
Jézus születése és kereszthalála

Jézus születésével és kínhalálával kapcsolatos teóriák

Betlehemi csillag

Jiddu Krishnamurti, a XX. század Jézusa

A II. Vatikáni Zsinat utáni változások

Jézus vagy Immánuel?

Jézus testi és lelki fogamzása

Heródes király halála

Mithrász

Főnix és a pelikán

Korrigáljuk végre a kronológiát!

Loyolai Ignác misztikus víziója

Balaji or Bajrangbali, Hanumán hindu Isten inkarnációja

Az ábrahámita vallások véresáldozatai

Templomosok titka

Sínai szövetségkötés a kereszt égisze alatt

A Tóra keletkezése, Purim

Julianus császár templomépítésre ösztönzte a zsidókat

Az arabok elfoglalják Jeruzsálemet

Cluny mozgalom

Immánuel, az Ószövetség messiása

Shem ha-Mephorash

Európai Unió (EU) és a Biblia

"Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Hinni, elhinni, elhitetni

A harmadik fatimai "titok"

Szt. György sárkánya, Diokletian keresztényüldözése

Sárkányrend (Ordo Draconum)

Jézus és Sabbatáj Cví párhuzama

Vallások - misztériumok

Bibliai vallások és az asztrológia

Országok eladósodása

Sárkányvér és Krisztus vére

A kígyó és a kereszt

Milyen jelkép az ötágú csillag?

Illuminátus piramis

Afrikai maszkok és szobrok

Milyen jelkép a hatágú csillag?

Bulányi György

Attila, Álmos és a Turul

II. Rákóczi Ferenc és a Turulmadár

Operation Ajax (Ajax hadművelet)

Nibiru, Marduk "csillaga"

Imam Mahdi 2008?

Aleister Crowley, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát

Mani, a manicheizmus megalapítója

Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezete

Az IGE-vel kapcsolatos eszmecserék

Tevékenységemmel kapcsolatos vélemények

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 23. 07:16 | Sorszám: 195
A bejegyzéséből is kitűnik kedves Keresztkem, hogy maximálisan félreérti, vagy félre igyekszik magyarázni a tevékenységemet. Senkit és senkiket nincsen szándékomban, és nem is volt "cikizni". Én vallásfilozófiával és vallástörténelemmel kapcsolatosan felmerült problémákat, szerintem jogos kételyeket vizsgálok, melyek kifejezetten vallásfórumokra illő témák. A megvitatásuk szerintem időszerű egy új kozmikus korszak hajnalán, 12 éve "Jézus második eljövetelét" követően, az ignorálásuk pedig még jobban arra látszik utalni, hogy nem alaptalanok a felmerült kérdések.

Ilyenek pl. Isten mibenléte, a lélek halhatatlansága, vallásetikai sugallatok milyensége, vallástörténelem hitelessége, vallások misztériumainak a kozmikus kapcsolatai, stb.. Leginkább az ábrahámita vallásokkal kapcsolatos a kutatási tevékenységem, mivelt azokkal foglalkoztam eddig behatóbban, és az európai ember számára ezek ismertebbek.

Nagyon helytelen tehát a magyarázata. Ön olyan dolgokat méltat könnyedén és következetesen lebecsülő, negatív jelzőkkel, melyekhez szemmel láthatólag nem ért kellőképpen, viszont szerintem a realitást képviselik. Ezek motiváltak egy emberközpontú egyháznak (IGE) a tervezetére. Ha felmerülnek kérdések, nem hajlandó rájuk reagálni egyáltalán, vagy kielégítően, meggyőzően, hanem egyszerűen hülyének igyekszik a másikat beállítani... Ez nem vall konstruktív hozzáállásra, és főleg akkor nem, amikor Ön kezdeményezte a vitát...

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 23. 06:33 | Sorszám: 194
NEM TESZEM!--kedves Klaus,mert tudom, hülyeségeket beszél és ír.Viszont:
"..Abban az időben Jézus így készítette elő tanítványait a rájuk váró
megpróbáltatásokra: „Kezet emelnek rátok, és üldözni fognak benneteket.
Kiszolgáltatnak a zsinagógáknak és börtönbe vetnek. Királyok és helytartók
elé hurcolnak az én nevemért, azért hogy tanúságot tegyetek. Véssétek hát
szívetekbe: Ne törjétek fejeteket előre, hogyan védekezzetek. Én olyan
ékesszólást és bölcsességet adok majd nektek, hogy egyetlen ellenfeletek
sem tud ellenállni vagy ellentmondani. Kiszolgáltatnak benneteket a
szülők, testvérek, rokonok és barátok, s közületek némelyeket meg is
ölnek. Az én nevemért mindenki gyűlölni fog titeket. De egyetlen hajszál
sem vész el a fejetekről. Állhatatossággal őrzitek meg lelketeket.”
Lk 21,12-19.."
Ezt tudom, nagyon tudom.
Főleg a katolikusokat bántják és cikizik, meg baromságokkal PERTRAKTÁLJÁK(!)--pontosabban: próbálják meg PERTRAKTÁLNI, ám nem sikerül senkinek(!), hála Istennek-- őket.Ám NEM BAJ mert az Úr megmondta a "föntieket", s így mi Vele biztonságban és szelidségben vagyunk-- a sok agressziv hülyeség és valótlanság ellenére is!
Irásait meg természetesen OLVASATLANÚL "ad acta" teszem.És inkább mégis imádkozom Önért úgy, ahogyan mi római katolikusok szoktuk.EZ ÖNNÉL SOKKAL NAGYOBB HATALOM! NYUGODJÉK MEG KÉREM: VELÜNK SZEMBEN ÖN CSAK VESZTES LEHET! Ez 1000%-tól BIZTOSABB!!!
Keresztényi szeretettel:
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 22. 16:55 | Sorszám: 193
Ima helyett hasznosabban tenné kedves Keresztkem, ha türelmesen, és előítélettől mentesen tanulmányozgatná az írásaimat:

ITT megtalálja őket.

Persze lehet így is hozzáállni a kérdéshez:

Kép

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 22. 15:52 | Sorszám: 192
A "ködösítés meg a locsogás" az Ön "műfaja"--kedves Klaus--NEM AZ ENYÉM!Mert ön--sajnos--csak azt hiszi, hogy az "igazságot deríti föl", valójában azonban ködösit és locsog, mint egy falusi vénasszony.Ráadásul nincs is tudatában mindennek, olyannyira primitiv--ezért én imándkozom Önért, mást nem tehetek.
A locsogást meg SEBESEN TESSÉK BEFEJEZNI, mert az Ön hadova dumájából mely akkora baromságokat "közöl", hogyha beadnák egy hortobágyi szürkemarhának attól megvész-ne, már minden normális embernek elege van--kedves Klaus--úgyhogy azt TÉNLEG jobb ha abbahagyja--Ön és NEM MÁS. Az IGÉ-t meg az ilyen hóttbaromságokat meg jobb ha lehúzza a klozettba'--oda való.Pfúj!
Keresztényi szeretettel ajánlom mindezt.
Keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 22. 07:30 | Sorszám: 191
Megnyugtatóbb lenne, ha egy Ön által kezdeményezett eszmecsere keretén belül az igazság felderítése lenne a célja, kedves Keresztkem, ugyanis a ködösítésre, locsogásra kár az embernek a drága idejét pazarolnia.

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 21. 09:20 | Sorszám: 190
"Mindez" megnyugvással tölt el.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 20. 22:41 | Sorszám: 189
Nem Önt tartom nagy nullának kedves Keresztkém, hanem a megnyilatkozásait... Semmitmondóak és lehangolóak.

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 20. 20:34 | Sorszám: 188
Ha Ön engem a "szokásos nagy 0"-nak tart, akkor mi értelme van annak, hogy mégis, mindennek ellenére kérdez tőlem?
És ha "ezzel" a "nagy 0" mivoltommal sérteget, akkor milyen alapon vár tőlem a kérdésére választ?
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 20. 15:45 | Sorszám: 187
Szokásos alaptalan ítélkezés, leminősítgetés, és nagy 0...

Néhány mondatban összefoglalná kedves Keresztkem, hogy kire vártak eddig a keresztények, "Jézus újraeljövetele" miként kellene kinézzen, mi köze van ennek az ószövetségi messiáshoz, illetve a messianisztikus elképzelésekhez?

Szeretettel
Klaus

keresztkem
  Válasz | 2011. november 20. 12:10 | Sorszám: 186
"..Miért tartja hülyeségnek azt a kérdést? "
Sajnos arra itt és most nem nagyon van lehetőség, hogy teljességében és részletesen kifejtsem.
Egy tömör, de általam sejtetten,az Ön számára nem kielégitő magyarázatot azért megadok. Azután, mondom nagyon valószínű, hogy nem fogja Önt kielégíteni a válaszom.
Nos, kérdése azért TÖMÉNY BUTASÁG, MERT INDULATI ALAPON, HIBÁS, ÉRZELM) IRÁNYULTSÁGÚ PREMISSZÁK ÁLTAL HASZNÁLT, az Ön számára "magátólértetődő", de alapővetősen hibás és valóságidegen fogalmi-argumentációk fölhasználásával van föltéve a kérdése. Aminek ilyetén mivoltáról Önnek sejtelme nincs, és MAGÁTÓLÉRTETŐDŐEN HASZNÁL OLTÁRI NAGY BAROMSÁGOKAT, hibás fogalmakat.Nos, ezért.
Szeretettel:
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 20. 10:51 | Sorszám: 185
Idézet:
Józan paraszti ész ! ami nem jó nekem, nem jó a családnak, nem jó a nemzutnek, nem jó az emberiségnek !

Jó-e az neked, ha bankhitelekre (kölcsönökre, kamatos kamattal) építed fel az egzisztenciádat?

alexander
  Válasz | 2011. november 20. 10:17 | Sorszám: 184
http://www.youtube.com/watch?v=dO5em1rn5Ik
tegyünk magunkért!
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 20. 10:03 | Sorszám: 183
Idézet:
De mert "rész szerint való bennünk az ismeret", attól még NEM ÁLLUNK OTT, hogy semmit ne tudnánk, s ne merhetnénk semmit fölismerni és megállapitani az Isteni Szóból az Isteni Igéből.

Akkor mi a véleménye kedves Keresztkem a 151-ben felmerült kérdéssel kapcsolatosan?

Idézet:
Ezért én igenis megállapithatom és meg is állapitom, hogy mi a hülyeség és mi az okos szó.

Miért tartja hülyeségnek azt a kérdést?

Szeretettel
Klaus

Békáscity
  Válasz | 2011. november 20. 09:50 | Sorszám: 182
Józan paraszti ész ! ami nem jó nekem, nem jó a családnak, nem jó a nemzutnek, nem jó az emberiségnek !
keresztkem
  Válasz | 2011. november 20. 05:58 | Sorszám: 181
Olyan alapon, hogy NEM TELJESEN IGAZ AZ, hogy "nem értek hozzá"! Itt a MÉRTÉK az érdekes.Mert. Olyannyira és OLYAN MÉRTÉKBEN AZÉRT ÉRTEK HOZZÁ(!!!), hogy megállapítsam: mi az, ami "bírálatra" érdemes. Ugye Szt.Pál apostol írja az 1.Kor 13-ban, hogy: "Rész szerint való bennünk a TUDÁS, rész szerint való az ismeret". Önben is, bennem is, a Hittudományi Akadémia Biblikus professzorában is. De mert "rész szerint való bennünk az ismeret", attól még NEM ÁLLUNK OTT, hogy semmit ne tudnánk, s ne merhetnénk semmit fölismerni és megállapitani az Isteni Szóból az Isteni Igéből.Hiszen Isten megtehetné, ha akarná azt is--pontosabban már megtehette volna(!)--hogy egy emberek számára TELJESEN ÉRTHETETLEN NYELVEN íratja meg a Bibliá-t azokkal, akiknek Ő sugalmazta a Szent Igéket.De mint tudjuk Isten--az Ő végtelen irgalmában--"ezt" nem tette.
Ezért én igenis megállapithatom és meg is állapitom, hogy mi a hülyeség és mi az okos szó.
Szeretettel:
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 23:14 | Sorszám: 180
De ha nem ért hozzá, mint ahogy azt már korábban jelezte, akkor milyen alapon gondolja úgy kedves Keresztkem, hogy ""bírálatra" érdemes"?
Mert nem az Ön elképzeléseit tükrözik?
keresztkem
  Válasz | 2011. november 19. 20:28 | Sorszám: 179
Ha "így" tetszik kérdezni, akkor inkább NEM MONDOM MEG!
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2011. november 19. 20:26 | Sorszám: 178
Olyan "alapon", hogy abban tévedni tetszik, hogy egyáltalán(!) ne értenék hozzá.Szóval annyira azért értek hozzá--még ha Ön nem is így vélelmezi--hogy meg tudom állapitani mi a hülyeség és mi a komoly dolog.
És mivel ez igaz, ergo: ez az "alap" elég ahhoz, hogy "bírálhassam azt", ami "bírálatra" érdemes.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 15:41 | Sorszám: 177
Idézet:
Engem egyértelműen a "tanítási vágy" motivál.Hogy tudniillik--ne őrizgessem magamban, amit esetleg, netán tudok. Hanem átadjam másoknak, akik az esetleg létező tudásomra, vagy annak bizonyos részeire igényt tartanak, azt meg akarják ismerni ők is.Engem "ez" és nem más motivál.

Mit tud, amit át szeretne adni másoknak, kedves Keresztkém?

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 15:38 | Sorszám: 176
Idézet:
Csak a hülyeségről ki-, és megmomdom, hogy "az hülyeség"!

De ha nem ért hozzá kedves Keresztkem, akkor milyen alapon bírál?...

prepegyit
  Válasz | 2011. november 19. 15:17 | Sorszám: 175
jesszus, ez komolyan gondolja.. :-(
keresztkem
  Válasz | 2011. november 19. 14:33 | Sorszám: 174
Engem egyértelműen a "tanítási vágy" motivál.Hogy tudniillik--ne őrizgessem magamban, amit esetleg, netán tudok. Hanem átadjam másoknak, akik az esetleg létező tudásomra, vagy annak bizonyos részeire igényt tartanak, azt meg akarják ismerni ők is.Engem "ez" és nem más motivál.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2011. november 19. 14:29 | Sorszám: 173
Nem "igyekszem" "sárba taposni" senkit és semmit.
Csak a hülyeségről ki-, és megmomdom, hogy "az hülyeség"!
Keresztényi/keresztyéni szeretettel:
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 19. 08:56 | Sorszám: 172
Idézet:
Sok szeretettel kívánok Önnek mielőbbi gyógyulást.

Mi motiválja Önt kedves Kereszkém egy vallásfórumon tevékenykedni? A megismerési vágy, az unalom, vagy pedig esetleg a ködösítés? Engemet az első.

Szeretettel
Klaus

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola