Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (6. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
panda
  Válasz | 2012. október 27. 22:00 | Sorszám: 271
Ordibálni jó.
keresztkem
  Válasz | 2012. október 27. 20:40 | Sorszám: 270
EZ NEM IGAZ!
PERSZE AZ ELLENKEZŐJE SEM!
ÚGY IS MONDHATNÓK MA DIVATOS FORMULÁVAL: A KIABÁLÁS AZ IGAZSÁG SZEMPONJÁBÓL IRRELEVÁNS MELLÉK-KÖRÜLMÉNY: MONDOM HALÁLOS CSENDBEN.Még kommunikációtechnikai szempontokra figyelve IS "AZ".
kereszkem
panda
  Válasz | 2012. október 27. 18:33 | Sorszám: 269
Minél többet ordibál az ember, annál több lesz az igazsága.
keresztkem
  Válasz | 2012. október 27. 18:17 | Sorszám: 268
Ön NEM ÉRTI mit írtam!Már ezért sem érdemes még csak megkisérelnünk sem kommunikálni egymással.
HISZEN ÉN MAGAM--NEM ÖN(!)-- IROM "AZT" ÉS CSAKIS AZT, HOGY--nem az "idézet"-nek, de az-- idézet TARTALMÁNAK VALÓBAN NINCS KÖZE A REALITÁSHOZ.Ergo.
Sürgősen föl kellene keresnie orvosát, ha ezt írásomból ön nem olvasta ki!Mert kétségbeejtően rossz az egészségi állapota!
keresztkem
Békáscity
  Válasz | 2012. október 27. 16:55 | Sorszám: 267
Soha föl nem növő kisgyermekek ? - akkor kik lesznek a férfi-paradicsomban a hurikkal ? (Mint Attila gyermekkori csontvázának kiállítása a Nemzeti Múzeumban...)
huszárló
  Válasz | 2012. október 27. 13:22 | Sorszám: 266
Miért lenne 72? Max. 12 jár egy igazhitű muszlimánnak, aki kikerült a tisztító tűzből és amúgy ezután mindig a 25 éves korának megfelelő állapotban marad. A női iszlám Paradicsom már kissé másféle, nekik elegendő lesz ott a soha föl nem növő kisgyerekek hada is a boldog örökkévalóságban a többi nővel egyetemben.
mpd
  Válasz | 2012. október 27. 12:52 | Sorszám: 265
Meg aztán a tenger alatt macerás lenne alagutakat ásni.
mpd
  Válasz | 2012. október 27. 12:51 | Sorszám: 264
Manapság a XXI. században csaktánnem a föld alatt nyomulnak a zombik? Felaszállnak az ElAl-ra oszt biznisz-klasszon terpeszkednek.
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 27. 12:33 | Sorszám: 263
Egy kicsit elfogultnak tűnik, kedves keresztkém...

Az ezotériát (titkos tudást) baromságnak tartja, a 72 szűzet joggal "végtelen és mérhetetlen BUTASÁG"-nak, ezt pedig megmagyarázza...

Remélem nem gondolja komolyan diplomás mérnök létére, hogy ennek az idézetnek bármi köze lehet a realitáshoz?

Békáscity
  Válasz | 2012. október 27. 11:18 | Sorszám: 262
Aha! ezért nem szabad náluk hamvasztani ! - no bezzeg minket buzdítanak rá...
Gyöngy
  Válasz | 2012. október 27. 10:27 | Sorszám: 261
Egy szóval se Írja Klaus forrása, hogy az alagút a tel avivi reptéren bukkan ki a földből ...
mpd
  Válasz | 2012. október 27. 08:59 | Sorszám: 260
Lesz nagy nyüzsi a Tel-Aviv repülőtéren!!
Ahogy ismerem őket, 90%-tól megtagadják a bautazási vízumot.
Kérdés: a reptéri terminál már Izráélnek számít-e?
keresztkem
  Válasz | 2012. október 27. 08:46 | Sorszám: 259
"..A feltámadás Izrael földjén fog megtörténni. Ez az Izraelen belül és kívül eltemetettekre egyaránt vonatkozik."

Nem nagy bölcsességére vallana a TEREMTŐ ÚRISTENNEK, ha valóban "így" lenne.De ez--szerintem--MÓDSZERTANI és nem tartalmi kérdés.Én mindenesetre nem hinném, hogy így lesz!
Oda vezet vissza, hogy a Szentírás szavait szósszerint és betűszerint kell-e értelmezni, avagy szellemisége szerint.
Jómagam az UTÓBBIT vélelmezem.
keresztkem

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 26. 12:42 | Sorszám: 258
Helyesbítés:

...természetesen...

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 26. 12:39 | Sorszám: 257
Megértem..., kedves Keresztkém.

Írta korábban:

"Mert az iszlám KILÓRA ÉS NŐI "HÚSRA" ÉS "HÚSBAN" "MÉRI" a túlvilági boldogságot--a 72 hurival--ez a végtelen és mérhetetlen BUTASÁGA!"

Egyet kell termésetesen értenem Önnel!
És mi a véleménye az alábbi elképzelésről?

Idézet:
http://www.zsido.com/konyv/182/2313/Zsido_filozofia__Milyen_lesz_a_feltamadas_kora
Milyen lesz a feltámadás kora?

A Talmud a messiási kor eseménysorában elsőként és legfontosabbként a Szentély felépülését említi, ezt követően a zsidó számkivetettek összegyűjtését a világ minden sarkából, s végül a halottak feltámadását. A Zohár konkrét időterminust ad meg, amikor kijelenti, hogy negyven év fog eltelni a számkivetettek begyűjtése és a halottak feltámadása között.

A feltámadás helyszíne

A feltámadás Izrael földjén fog megtörténni. Ez az Izraelen belül és kívül eltemetettekre egyaránt vonatkozik. Ami az Izraelen belül eltemetetteket illeti, az ő feltámadásuk meglehetősen egyszerű lefolyású lesz. A lelkük visszaszáll a testükbe, s ők kikelnek sírjaikból. Ám az Izraelen kívül eltemetettek lelke csupán azt követően száll majd vissza a testükbe, miután a testek elérték Izrael földjét. Ez persze szükségessé tesz majd egy valamiféle eszközt, amelynek segítségével a testek eljuthatnak Izrael földjére. Hogyan is fog ez megtörténni?

A Talmud azzal kezdi e téma megvitatását, hogy kérdést tesz fel az egyik bölcs egyik állításával kapcsolatban. „Rabbi Eliezer azt mondta: Az Izrael földjén kívül elhunytak nem fognak feltámadni.” Rabbi Eliezer a Szentírásból hoz bizonyítékot állítását alátámasztandó. Ámde mi lesz azokkal az igazakkal akiket a szentföldön kívül temettek el? Azok nem fognak feltámadni? „Rabbi Iláá erre így felelt: Az ő testük el fog gurulni Izraelbe (Rási: A csontjaik végiggördülnek majd az utakon, amíg el nem érik Izraelt, ahol majd visszatér beléjük az élet).” Ám a Talmud kifogással él ezzel a válasszal szemben. A csontok görgése egész biztosan fájdalmat okozna az igazaknak. „Ábáje erre azt válaszolta, hogy alagutak készülnek majd, s a halottak a föld alatt sétálnak majd végig a szentföldig (Rási: És majd felállnak, és végiggyalogolnak az alagutakon keresztül egészen Izrael földjéig, ahol is áttörik a fejük fölötti földréteget és kiemelkednek a föld színe fölé)”.

E vita végére Rabbi Eliezer első állítása, mely szerint az Izrael földjén kívül eltemetettek nem fognak feltámadni, módosul. Az állítás új értelme szerint ezek a halottak csak azt követően támadnak fel, hogy a testük elérte Izrael földjét. És még az igazak is, akik az alagutakon keresztül érik majd el Izrael földjét, a Szentföldön feltámadottnak számítanak majd, mivel lelkük csak azt követően fog visszaszállni testükbe, hogy csontjaik a Szentföldet elérvén, a földet áttörve kibukkannak a szabadba.


keresztkem
  Válasz | 2012. október 26. 09:14 | Sorszám: 256
"..Hallott-e már esetleg a Shem ha-Mephorash-ról?"
Istennek hála NEM HALLOTTAM, és teszek is róla, hogy ne is halljak róla soha.Egyrészt.
Másrészt, be kell vallanom, számomra a 72-es szám sem "érdekesebb", mint az iszlám, úgyhogy szíves engedelmével: sem erről, sem arról NEM ÓHAJTANÉK Társalogni--anélkül, hogy Önt meg akarnám bántani.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 26. 08:45 | Sorszám: 255
Nyugodtan eltekinthetünk most az iszlámtól, mivel sokkal érdekesebb magának a 72-es számnak a jelentése, amire a Lukács evangélium 10,1-20-ban is van utalás. Mivel Önnek kedves Keresztkém az ezotériával (titkos tudással) kapcsolatosan eképpen fest a véleménye: "INKÁBB A HALÁL! Minthogy ilyen szamárságokkal verjem agyon a DRÁGA IDŐT!", így feltételezni merészkedtem, hogy hitoktató létére csak tud némi felvilágosítást adni ezzel kapcsolatosan...

Hallott-e már esetleg a Shem ha-Mephorash-ról?

keresztkem
  Válasz | 2012. október 26. 04:51 | Sorszám: 254
Mert az iszlám KILÓRA ÉS NŐI "HÚSRA" ÉS "HÚSBAN" "MÉRI" a túlvilági boldogságot--a 72 hurival--ez a végtelen és mérhetetlen BUTASÁGA! Az iszlám jónép meg élvelegve észre sem veszi mennyire hülye--SZEGÉNY.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2012. október 26. 04:45 | Sorszám: 253
1.) "Bűnös" ember vagyok.
2.) Tudatlan ember is vagyok.
3.) Mindazonáltal a 72-es szám-ról van némi ismeretem--a Bibliával kapcsolatban--amivel itt nem óhajtottam sem kérkedni, sem dicsekedni--inkább "megjátszom" a teljesen tájékozatlant: tessék azt gondolni szerénységemről, amit jólesik.
Mindezt azért teszem mert ANNYIRA BÁNT és NAGYON BÁNT az iszlámnak az a durva BUTASÁGA--pontosabban: BUNKÓSÁGA-- amelyik a túlvilági üdvözülésbe olyan primitiv "természetességgel", azaz: antropomorf módon belekeveri a SZEXUALITÁST és az evilági erotikus vágyakat a "túlvilág" örömeibe. Nem tudván azt--vagy "megjátszván" a butát,azt jelezve, hogy nem tudja--hogy "ott" de inkább ABBAN AZ ÁLLAPOTBAN már sem szexualitás, sem gasztronómiai élvezet, sem esztétikai "gyönyörűség" MÁR--természetszerűleg(!)-- NINCS.És pont ez az igazán "jó" benne, hogy "ott"--de inkább abban az állapotban-- "ilyesmi" már NINCS(!), csak a gyermetegen buta-primitiv iszlám kábítja a jónépet ily' marhaságokkal.
Nekem az egészben EZ és CSAKIS "EZ" a lényeges és nem a 72-es szám ú.n. "ismerete".
Mert az üdvözülésnek egyetlen mindent betöltő de inkább "kitöltő" nagy-nagy öröme van: a Szentháromságos keresztény Isten MINDENEN FÖLÜL ÁLLÓ "KÖZELSÉGE".S ez "ott" elég! EZ MAGA A TELJESSÉG, mely sokkal-sokkal több mint a "hurik"--72-en vagy 1772-en vagy akárhányan.Pláne, fölfogva "azt", hogy "ott" az ember--lelke--nem férfi és nem nő és nem gyerek és nem aggastyán!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 25. 14:19 | Sorszám: 252
"Bocsánatos bűnnek" számít kedves Keresztkém, ha egy keresztény még nem hallott az iszlám 72 szüzéről, de feltételezem, hogy hitoktató létére azt azért csak sejti, hogy miért éppen 72 tanítványról van szó a Lukács evangélium 10,1-20-ban?
john batky
  Válasz | 2012. október 25. 12:40 | Sorszám: 251
(72 huri kb. az iszlám túlvilági ígérete a helyesen élőknek.)
keresztkem
  Válasz | 2012. október 25. 07:39 | Sorszám: 250
Halovány gőzöm nincs arról, hogy miért(???):
1.) "áhítoznék" én bármire is?
2.) miért pont "szűzekre" "áhítoznék"?
3.) és miért pont 72-re?
Azt meg azután végképp nem értem, hogy mindezekkel az Ön által--NEM ÁLTALAM(!)-- FÖLVETETT "áhítozásokkal" kapcsolatban, miért érdekes az ÉN "férfi létem"?
HISZEN: MINDEZEK AZ ÖN KÉPZELGÉSEI, S NEM(!) AZ ENYÉMEK!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 25. 07:05 | Sorszám: 249
Netántán kedves Keresztkém, Ön is 72 szűzre áhítozik túlvilági jutalomként férfi létére?
keresztkem
  Válasz | 2012. október 24. 17:36 | Sorszám: 248
Helyesen tetszik "gondolni".Azzal a nem elhanyagolható különbségtétellel, hogy a "túlvilág" szerintem NEM "nem létező"! Ámde igenis létező.
Épp ezért(!) vélem hasznosabbnak a "fölkészülést" "oda"-de inkább: abba az állapotba--mert meg vagyok győződve arról, hogy "túlvilág" IGENIS LÉTEZIK.Ha bizonyitani úgy, olyanformában nem is tudom, mint egy matematikai tételt.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. október 24. 16:32 | Sorszám: 247
Gondolom kedves Keresztém, hogy hasznosabbnak tartja a nem létező túlvilágra felkészíteni saját magát és másokat is...


Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum

Aki esetleg nem tudná, az okkult szó rejtett, titkos, titokzatos valamire utal, az ezotéria titkos tudást jelent, az ezotérikus pedig azt, hogy csak a beavatottak számára hozzáférhető.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola