Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Gyöngy
  Válasz | 2012. február 23. 13:51 | Sorszám: 221
Isten hozta próféta úr! Már azt hittem, síbaleset érte .
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. február 23. 12:47 | Sorszám: 220
Az 1989. évi átalakulás

Husz János, és a táboriták krisztusvárása

Luther Márton világvége-jóslatai

Löw rabbi Gólemet alkot

Jacob Lejbowicz Frank, aki messiásként lépett fel

Izsák feláldozása

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. január 11. 16:49 | Sorszám: 219
"in hoc signo vinces"
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. január 11. 09:19 | Sorszám: 218
Atlantisztól napjainkig (Karikatúra képregény)

Milyen idős volt Rebeka, amikor Izsák feleségül vette?

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 26. 20:33 | Sorszám: 217
A kereszt tisztelete kozmikus eredetű
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 26. 20:12 | Sorszám: 216
Bűnösebbé kellett váljon a világ?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 23. 08:19 | Sorszám: 215
A pápai tévedhetetlenség…
john batky
  Válasz | 2011. december 21. 23:26 | Sorszám: 214
http://www.howdoeshomeopathywork.com/
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 20. 14:12 | Sorszám: 213
Kim Jong Il, akit Istenként tiszteltek...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 18. 10:29 | Sorszám: 212
Mit ígérnek a vallások a „végidőkre“, azaz napjainkra?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 14. 08:28 | Sorszám: 211
Alumbrados volt Loyolai Ignác?
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 06. 23:11 | Sorszám: 210
Christian Rosenkreuz és az alkémiai mennyegzője
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 03. 17:36 | Sorszám: 209
Háborúk, kivégzések, vallási ünnepek
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 02. 00:13 | Sorszám: 208
Békeexpedíció a Shem ha-Mephorash jegyében
Gyöngy
  Válasz | 2011. november 28. 19:58 | Sorszám: 207
Én ennyire naív vagyok, meg ennyire rosszindulatú. Azt nem ígérem, hogy többé rá sem nézek az Ön topic-jaira, mert eléggé kíváncsi természetű vagyok, meg feltételezem, hogy esetleg valamit mégis fontolóra vesz az észrevételeimből (ennyire naív vagyok ugyanis ), de megpróbálom megállni, hogy ne nagyon érintkezzem Önnel. Azt hiszem, ennyivel támogathatom a törekvéseit.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 28. 18:51 | Sorszám: 206
Ennyire naív nem lehetsz, kedves Gyöngy... Gondolod, hogy az ott lakó buddhista szerzetesek fel fognak téged világosítani a sztúpa építésének az indítékáról... Ebből is látszik, hogy nincsen fogalmad a misztériumokkal kapcsolatos titoktartásról. Itt olvashatsz erről néhány idézetet:

Jézus születése és kereszthalála

Különben a kidolgozás alatt lévő „Zalaszántói sztúpa“ című tanulmányból megtudhatod majd ha érdekel, hogy miért nem építhették arra a bizonyos helyre a buddhisták a sztúpájukat, ahol 1999.08.11-én a „mennyei Jeruzsálem“ „földet ért“.

Gyöngy
  Válasz | 2011. november 28. 16:50 | Sorszám: 205
Mindenesetre a hiteles válaszért kivárom a tavaszt .
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 28. 16:36 | Sorszám: 204
A megjegyzéseidből sugárzik a “jóindulat”, kedves Gyöngy…
Gyöngy
  Válasz | 2011. november 28. 09:12 | Sorszám: 203
"1999.08.11-én a bibliai elképzelések "mennyei Jeruzsáleme" a Bakonyban "ért földet", egy bizonyos hegy környékén, aminek a tetején semmiképpen nem kaphattak volna engedélyt a sztúpa felépítésére az érdekeltek. A sztúpának a megépítésére feltehetőleg csak a Zalaszántó mellett, a Kovácsi-hegyen volt lehetőségük a buddhistáknak."

Ez volt az egyetlen cél, hogy a sztúpáról beszélve ezt az információt tudomásunkra hozza? Tartok tőle, igen.

Gyöngy
  Válasz | 2011. november 28. 09:09 | Sorszám: 202
Máskor talán olyan műre hivatkozzék, kedves Klaus, amely helyt áll önmagáért, ezt a zavaros szöveggyűjteményt még egyszer nem fogom átrágni.
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 27. 22:08 | Sorszám: 201
A téma kidolgozás alatt van még, és feltehetőleg nem tanulmányoztad figyelmesen, kedves Gyöngy:

Zalaszántó sztúpa

Gyöngy
  Válasz | 2011. november 27. 18:04 | Sorszám: 200
Kedves Klaus!

Minthogy valószínűleg nekem szánta ezt a beírást, úgy érzem, nem tehetem meg, hogy ne reagáljak rá semmilyen módon. A nyáron vagy tavasszal - ha megérem - szándékozom felkeresni ezt a sztúpát, és talán a szerzetesek tudnak annyira akár angolul, akár magyarul, hogy el tudják mondani az építés okát.

A másik ok, amiért nem hagyhatom válasz nélkül beírását, egy általánosabb észrevétel. Ön minden következtetését a zsidó kulturális hagyományokra alapozza, így valószínűleg az Ön által megalapítani szándékozott vallás is voltaképpen egy zsidó szekta lesz. Nem tudom, tudja-e, de a zsidóság a kereszténységet is csak egy zsidó szektának tartja. Tisztelem annyira a zsidóságot is, Önt is, hogy ne a kereszténységhez való viszonyukat tekintsem normának. Tiszteletben tartom azonban a többi vallást is (amennyiben nem emberellenes gondolatok szolgálatában áll), hogy ne akarjam egy másik vallás tanulságaiból, hagyományaiból levezetni a tanításait. Tehát, amikor az Ön Zalaszántói sztúpa főcímű hozzászólásában, rákattintva a Buddha születésé-re, mindössze zsidó vallási idézeteket találok, akkor őszintén szólva elmegy a kedvem attól, hogy az Ön gondolkodási rendszerével tovább ismerkedjem (pedig évek óta, több-kevesebb szorgalommal, megpróbáltam lépést tartani az Ön beírásaival).

Hogy mi az igazság a sztúpa körül, majd a tavasszal megtudom a szerzetesektől (legalábbis remélem).

Ön pedig koncentráljon arra, hogy valóban ellentmondásmentes rendszert alkosson, egy olyan vallást, mely megáll a lábán akkor is, ha nemcsak a zsidó hagyományok érvényességét akarja igazolni-cáfolni. (Meg az sem árt, ha közérthetően is tud érvelni amellett, hogy miért új, miért egyedül igazi a vallás, amelyet megalapított.)

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 27. 13:15 | Sorszám: 199
Zalaszántó sztúpa
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 23. 12:18 | Sorszám: 198
Idézet:

Tevékenységemmel kapcsolatos vélemények

Az elmúlt években a nyilvános tevékenységem során számos dícséretben, bíztatásban volt részem, de legalább annyi lebecsülésben, megaláztatásban és megfélemlítési kísérletben. Mind a kettő motiválólag hatott és hat rám. Az első az érthető módon, az utóbbi pedig azért, mert meg vagyok a kutatási eredményeim helyességéről győződve, így még úgyis igyekszem ezeket egyre közérthetőbb és tökéletesebb formába önteni abból a célból, hogy a tagadók, a kétkedők is elismerjék azokat.

Aki egy kicsit is tisztában van a misztériumok mibenlétével és jelentőségével, az azt is tudja, hogy az érdekeltek a történelem folyamán kíméletlenül megakadályozták ezeknek a felderítését.

keresztkem
  Válasz | 2011. november 23. 11:15 | Sorszám: 197
Kedves Klaus!
Nem én nem "értem" Önt, hanem Ön nem ért engem.
Tessék tudomásulvenni: Egyházat EMBER NEM HOZHAT LÉTRE!Ill.létrehozhat valamit, amit ő "Egyháznak" vél, ám az--katolikus értelemben soha nem lesz, mert nem lehet Egyház! Úgyhogy engem az Ön ú.n. "igazságai" hidegen hagynak, mert "az" pusztán csak egy szerencsétlen tudatlan ember erőlködése--valami irányába', amiről maga sem tudja hogy micsoda. Persze valamiféle csődületet--bélyeggyűjtő egyesületet, sportklubot, énekkart stb. létrehozhat, ám amit létrehoz, az SOHASEM LESZ EGYHÁZ!
Én viszont HITTEL kapcsolatban ilyen butaságokkal nem vagyok hajlandóü foglalkozni.
Másrészt az, hogy: "..amikor Ön kezdeményezte a vitát..." NEM IGAZ, mert szerintem SEMMILYEN Ú.N. "VITÁBAN" egymással NEM VAGYUNK, NEM ÁLLUNK.Én NEM VITATKOZTAM ÖNNEL, és nem is vitatkozom--úgyhogy "ebben" is tévedésben tetszik lenni.Ha viszont nem vitatkozunk, akkor nem is kezdeményezhettem semmit, sem "vitát" sem mást.
Az pedig hogy "valami" Ön szerint nálam úgymond: "nem vall konstruktív hozzáállásra" egyenesen a DICSÉRET EREJÉVEL TÖLT EL! Mert én valóban ennyi hóttmarhasággal kapcsolatban IGENIS NEM(!) akarok "konstruktív" lenni, s ha ez sikerül, akkor elértem a célomat.
Keresztény szeretettel:
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola