Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
onogur
  Válasz | 2012. november 13. 00:35 | Sorszám: 371
Nem a másvilágról beszélek, én csak ezt, a mi világunkat ismerem, odaát még (tudtommal) nem jártam.
Itt meg az a helyzet, hogy Önök szerint évente importálunk 80 millió vadiúj, friss, meleg lelket és majdnem ugyanannyit exportálunk is.
És ez az évi 80 milliós export valahol halmozódik és soha nem semmisül meg.
Hááát, mit mondjak, ölég nehéz elképzelni, nem éppen logikus.
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 19:13 | Sorszám: 370
"..Belegondolt már valaha?" Nagyon sokszor is "belegondoltam".S arra jutottam, hogy ha képes vagyok túljutni a MENNYISÉGI-ség szemléletén--ami persze bizonyos mértékben a mérnöki gondolkodás alapja, hiszen mi mérnökök mondjuk: (DE CSAK AZ "EVILÁGBAN") AZT ISMERJÜK, amit MEGMÉRTÜNK(!).Szóval ha ezen "túllépünk", akkor az Ön által fölvetett probléma: NEM PROBLÉMA!
Ha a mennyiség, mint olyan érdektelen, mert NINCS TÉR, ahol a mennyiséget elhelyezni-legyártani-tárolni köll-lene, dehiszen nem is kell, mert nincs sem kiterjedés sem helyfoglalás, sem számszerűség, akkor ilyeténképp "megagyár" sem kell.
Mert 1= ezermilliárd--nem mint a matematikában.
Tehát: probléma egy szál se, csak föl kell tudni fogni az örökkévalóság lényegét, mert ráadásul idő sincs, ergo minden irracionálisan rövid--vagy hosszú--"belső mozgással"--vagy teljes mozdulatlanúl-- "esik meg" vagy gátlódik--kikapcsolva a TARTAMOT.Teljesen.
keresztkem

P.s.:"..bolygónkon naponta 240.000 ember születik."
"Bolygónkon"! Ám nem az örökkévalóság állapotában!

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 19:12 | Sorszám: 369
"Viszont garantálom, hogy nem tetszik majd "unatkozni", úgy is mondhatnók: esze ágába' se jut majdan, mi a túró is az az unalom."

Ebben egyetértek kedves Keresztkém, mert ami nincs, azzal az unalom sem párosulhat.

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 18:58 | Sorszám: 368
Téves volt a címzett, elnézést!
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 18:57 | Sorszám: 367
Ennek megértéséhez behatóbban kellene foglalkoznia kedves Keresztkém, az emberi lélek keletkezésével. Nem gyárban készül az, hanem egy "kozmikus program"-nak lehet tekinteni, ami születésünk pillanatában képződik le bennünk az egyetlen valóságos Isten (FVSzV) szellemi hatásának jóvoltából.
onogur
  Válasz | 2012. november 12. 18:35 | Sorszám: 366
Csak a mérnökembert kérdezem:
bolygónkon naponta 240.000 ember születik.
Az ugyebár akkor napi 240 ezer zsír új lélek, veszteség meg egy szál se, hiszen a lélek örökkévaló.
Belegondolt már valaha?
Milyen megagyár szükségeltetik ehhez az ipari mennyiségű gyártáshoz?
És minek, mi értelme lenne ennek az egésznek?
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 18:31 | Sorszám: 365
GARANTÁLTAN: NEM(!) GARANTÁLOM, a KÖNYVTÁRAT.
Viszont garantálom, hogy nem tetszik majd "unatkozni", úgy is mondhatnók: esze ágába' se jut majdan, mi a túró is az az unalom.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 18:27 | Sorszám: 364
"..Élő test nélkül nincs lélek, és lélek nélkül nincs élő test... Tehát CSAK a vallási mítoszok talaján számíthat realitásnak a lélek halhatatlansága."
EZ EGY BUTA, HÜLYE KOMMUNISTA LIBGENYÓ HADOVA-DUMA.A marxista foximaxi-k szintjén.
Higgyen benne, ha akar.Én lexarom az ilyen hóttbaromságot.
keresztkem
onogur
  Válasz | 2012. november 12. 18:15 | Sorszám: 363
Nana!
Nem lehet 100%-osan kizárni a reinkarnáció lehetőségét.
Az számomra szimpatikusabb és hihetőbb, mint az örökkévalóságban bolyongó testnélküli izé.
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 18:11 | Sorszám: 362
""..De hogy lehet vajon örökké boldog egy testtől elszakadt feltételezett önálló lélek?.."

Erre a kérdésre cinikusan azt lehet mondani válaszként, hogy: TUDJA A F..SZ!"

Hát persze, hogy nem lehet a lehetetlenre értelmes magyarázatot adni... Ilyen egyszerű a probléma. A hiszékeny emberekkel el lehet nonszensz dolgokat tényként fogadtatni, de az azzal kapcsolatosan felmerülő, feltáró jellegű kérdéseket már képtelenség korrekt módon megválaszolni.

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 18:01 | Sorszám: 361
"EZ EGY ANTROPOMOFF MARHASÁG! Mert. Ha egyszer valami NINCS(!)--esetünkben TEST-- akkor mi a túrónak azon "rágódni", hogy ez vagy az a testhez kötött dolog hogyan is VAN?"

A válasz szerintem egyáltalán nem olyan bonyolult, kedves Keresztkém. Élő test nélkül nincs lélek, és lélek nélkül nincs élő test... Tehát CSAK a vallási mítoszok talaján számíthat realitásnak a lélek halhatatlansága.

onogur
  Válasz | 2012. november 12. 17:03 | Sorszám: 360
Figyelj, ha garantálod nekem, hogy a Mennyország egy bazi nagy könyvtár, ahol az utóbbi 20 ezer év történései korrektül és hiánytalanul, felhasználóbarát módon elérhetőek, akkor oké, benne vagyok, tudom, hogy nem fogok unatkozni 4-500 évig.
Bár akkor is mardosni fog a kín elveszített szeretteim és nemzetem iránt.
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 16:51 | Sorszám: 359
"..Ezt én nem tudom elfogadni."
Ezt természetesen szabad és lehet.
Viszont, hogy:
"Ha kitépik azt, ami éltet (szerelem-család-nemzet-emberi kapcsolatok), akkor nem marad más, csak az üresség."
HA AM -BLOCK ez igaz is lenne, vagy igaznak fogadnánk el ezt hipotetikusan, akkor is lenne értelme KÉTSÉGBEVONNI ezen igazságnak látszó dolgot: hogy tudniillik nem látszatigazság-é ez?! Mert KI "TÉPI KI?" És miért?
Pláne többesszámban: "KIK AZOK, AKIK ama szép dógokat oly' pofátlanúl kitépik?" Tessen szólni, kik azok: kitépem a hajukat!
Másrészt miért csak az "üresség" marad? Mert mi, vagy pláne Ön csak azt azt egyfajta TARTALMAT LÁTJA-ISMERI EL VALÓSÁGOSAN LÉTEZŐ TARTALOMNAK, ami ebben a Világban kauzálisan érzékelhető? Mert mégegyszer mondom: LEHET, SZABAD mindez! Viszont akkor--és csak akkor, ha "így" gondoljuk el--ha elmúlik ez a "mindez", akkor tényleg csak az üresség marad...
De csak akkor!
kereszkem
onogur
  Válasz | 2012. november 12. 16:37 | Sorszám: 358
Ezt én nem tudom elfogadni.
Ha kitépik azt, ami éltet (szerelem-család-nemzet-emberi kapcsolatok), akkor nem marad más, csak az üresség.
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 16:19 | Sorszám: 357
"..Na, ez mind hiányozna test nélkül, baromi hosszú és unalmas lehet az "örökkévalóság"."
Az örökkévalóság állapotában NINCS HOSSZÚ és NINCS RÖVID!
"Unalmas" pláne "baromi unalmas" SINCS.ÉS olyan, hogy "hiányzik" SINCS!NI-INCS!
Egyetlen egy dolog VAN: maga az ÖRÖKKÉVALÓSÁG, ami MINDENT KITÖLT! Az összes többi, ami e Világon volt(ivás, sportolás, kupadöntő, olajban piritott sültlófasz..miegyéb): NEM LÉTEZIK!
Viszont mindez belesűritve benne van magában az örökkévalóságban, ahol MINDEN AMI VOLT VAN LESZ mégiscsak érzékelhető és koncentráltan megélhető--anélkül, hogy földi-evilági módon lenne.Lényeg: az örökkévalóság számunkra e világi emberek számára TOTÁLISAN ELKÉPZELHETETLENŰL ÉS BIZONYITHATATLANÚL VAN! SŐT.AZ AZ EGYETLEN IGAZI VAN! Éppen, mert nem múlik el soha.

keresztkem

keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 16:08 | Sorszám: 356
P.s.:
"..De hogy lehet vajon örökké boldog egy testtől elszakadt feltételezett önálló lélek?.."
Erre a kérdésre cinikusan azt lehet mondani válaszként, hogy: TUDJA A F..SZ! DE igaz a válasz tartalma, mert tényleg nem tudjuk: sem Ön, sem én, sem senki.
ÁM KÖZÖTTÜNK AZ A NAGY-NAGY KÜLÖNBSÉG, HOGY ÉN AZ ERŐS KATOLIKUS HITEM ÉS BIZODALMAM BIRTOKÁBAN EBBE(!!!) BELE TUDOK NYUGODNI.Ön pedig--nekem úgy tetszik--NEM!És mert NEM(!),ezért kérdezget összevissza mindenféle--emberileg egyébként érthető-megérthető--hülyeségeket.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 15:50 | Sorszám: 355
"..Az iszlám szerint az üdvözült fériak jutalma 72 szűz , a kereszténység szerint pedig az örök boldogság. De hogy lehet vajon örökké boldog egy testtől elszakadt feltételezett önálló lélek?"
EZ EGY ANTROPOMOFF MARHASÁG! Mert. Ha egyszer valami NINCS(!)--esetünkben TEST-- akkor mi a túrónak azon "rágódni", hogy ez vagy az a testhez kötött dolog hogyan is VAN?
keresztkem
onogur
  Válasz | 2012. november 12. 15:15 | Sorszám: 354
Ezen már én is gondolkodtam. Mi is tölti ki érzelmeink, gondolataink oroszlánrészét a nap 24 órájában?
Legyen mondjuk az élettársunk, gyermekeink, szüleink, barátaink, hazánk, nemzetünk, szülőföldünk iránt érzett kötődés, szeretet, aztán ott vannak az élvezetek, legyen az evés, ivás, sportolás, vagy egy kupadöntő megtekintése a tévében, nem elhanyagolható a birtoklás iránti vágy sem.
Na, ez mind hiányozna test nélkül, baromi hosszú és unalmas lehet az "örökkévalóság".
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 15:02 | Sorszám: 353
Helyesbítés:

üdvözült férfiak

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 15:00 | Sorszám: 352
"NEM! Márcsak azért sem, mert a "túlviág" NEM "HELY", HANEM ÁLLAPOT.Mely "állapotban" sem "ingóságok" sem "ingatlanok" NINCSENEK!"

Az iszlám szerint az üdvözült fériak jutalma 72 szűz , a kereszténység szerint pedig az örök boldogság. De hogy lehet vajon örökké boldog egy testtől elszakadt feltételezett önálló lélek?

keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 11:01 | Sorszám: 351
"Ezek szerint Ön el tudná fogadni a túlvilági ingatlanok beszerzésének lehetőségét is? Ha nem, milyen oknál fogva nem?"
NEM! Márcsak azért sem, mert a "túlviág" NEM "HELY", HANEM ÁLLAPOT.Mely "állapotban" sem "ingóságok" sem "ingatlanok" NINCSENEK! És ha nincsenek(!!!), mert nem léteznek, akkor a semmi hogyafenébe "lenne beszerezhető"?
Ahhoz meg hogy a paszív olvasó miről akarna "megbizonyosodni", arról meg az jut az eszembe, hogy én meg arról szeretnék megbizonyosdni, hogy Ön, Kedves Klaus NEM(!) a 6-os villamos a Nagykörúton. Továbbá bizton szeretném hinni,remélni sőt tudni, hogy Kegyed nem sárga, nem csilingel és hőn reménylem hogy: ÖNNEK NINCSENEK KEREKEI!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 12. 06:55 | Sorszám: 350
"Nem igazán IGÉNYELNÉM ezt a "meghajlást" "érvei"-m előtt, sem az Ön sem más részéről."

Ebben egészen biztos voltam kedves Keresztkém, de a passzív olvasó gondolom szívesen megbizonyosodna arról, amit Ön mindenáron igaznak és reálisnak vél...


"Már csak azért SEM(!) igényelhetem, mert tulajdonképpen NINCSENEK IS--földi, emberi értelemben vett--ÉRVEIM."

Ezek szerint Ön el tudná fogadni a túlvilági ingatlanok beszerzésének lehetőségét is? Ha nem, milyen oknál fogva nem?

keresztkem
  Válasz | 2012. november 12. 05:20 | Sorszám: 349
"Meghajolok az "érvei" előtt kedves Keresztkém, ha bebizonyítja..."

1.) Nem igazán IGÉNYELNÉM ezt a "meghajlást" "érvei"-m előtt, sem az Ön sem más részéről.
2.) Már csak azért SEM(!) igényelhetem, mert tulajdonképpen NINCSENEK IS--földi, emberi értelemben vett--ÉRVEIM.
3.) Úgyhogy ha "igényelném is e meghajlást" az úgyis hiábavaló lenne, de szerencsémre: eszem ágába' sincs erre apellálni vagy "ezt" várni-elvárni.

keresztkem

Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 11. 21:39 | Sorszám: 348
"EZ UGYAN IGAZ! De az ember lelkének léte ÖRÖK és az emberi élettől független!"

Meghajolok az "érvei" előtt kedves Keresztkém, ha bebizonyítja...

Hallott-e már a túlvilági ingatlanok megvásárlási lehetőségéről?


A Mindenható arra választott ki ugyanis, hogy az emberiség történetében egy első alkalommal megadatott lehetőséget kínáljak fel a földi gyarló halandók számára. Ezt akár egy tucat ember tudja igazolni, akár eskü alatt is (sic!)...
Az a nemes feladat hárult rám a Mindenható akaratából, hogy a gyarló földi lények részére beindítsam a túlvilági ingatlanok vásárlási lehetőségét, már itt a földi életük folyamán.
Rajtam keresztül bárki gondoskodhat a túlvilági örök életének kényelméről, túlvilági ingatlanok megvásárlása által.
Aki erről lemarad, az sajnos ingatlan és lakás nélkül kell az örök életét eltengesse majdan.
Ennek a hatalmas lehetőségnek az az alapfeltétele, hogy a földi bevételének 1%-át egy általam megadott számlára utalja át, ezzel is hozzájárulva a túlvilági építőmunkákkal kapcsolatosan felmerült költségek finanszírozásához.
Aki luxuskörülményeket óhajt magának odaátra biztosítani, annak értelemszerűen többet kell teljesítenie itt a Földön. Ezt a bevételeinek 2%-os átutalásával realizálhatja.
Ez a kivételes, és vissza nem térő akció nem kötelező! Saját jószántából tegye mindenki (...).


Érdekli a lehetőség?
Szóval félretéve a tréfát, maradjunk inkább a realitás talaján...

keresztkem
  Válasz | 2012. november 11. 21:30 | Sorszám: 347
"..az emberi élet egyszeri és megismételhetetlen."
EZ UGYAN IGAZ! De az ember lelkének léte ÖRÖK és az emberi élettől független! Vele kapcsolatban az Ön szavai--melyek a "gyakoritással" az eseményszámmal összefüggőek--ÉRTELMETLENEK, azaz: NEM JELENTENEK SEMMIT! Ami örök, az ugyanis NEM EGYSZERI,NEM KÉTSZERI ÉS NEM SOKSZORI, "AZ" PERMANENS! Ergo: az ismétlés, megismétlés szó is ABRAKADABRA! Nem mond semmit.
Annyi mint: bbbbbbrzsdrabnpoztrmretzbékelhna.Körülbelül.
keresztkem

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola