Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek (13. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 09. 07:43 | Sorszám: 96
A "Nem szabad az isteni szellemet összekeverni az emberi lélekkel." megjegyzésemet kizárólag azért tartottam fontosnak, mert tapasztalatom szerint sokan előszeretettel keverik ezt a két fogalmat, melyek természetesen összefüggésben vannak egymással.

Az IGE-nak a meggyőződése értelmében az ember nem lehet Isten, mivel sajnos halandó, a lelke se azonos a születés pillanatában realizálódó isteni szellemi hatással, hanem annak a "tükörképe". Az emberi lélek a születés pillanatában keletkezik (képeződik le a FVSzV által), tehát előtte nem létezik. Születésünkkor nem a lélek hatol a testbe, hanem a FVSzV szellemi hatása, és leképez bennünk egy halálunkig fennmaradó "programot", ami a lelkünk. Ezt egyesek személyes "őrangyalnak" is nevezik. Az eltérő lelki adottságainkért (nem a személyiségünkért!) ugyanaz a FVSzV a felelős, mivel a születésünk pillanatában az akkori "minőségi állapotának" a függvényeként képezi azt le bennünk.

Az emberi személyiséggel ellentétben a lélek változtatlan marad, azaz egy olyan születési adottság ez, amin képtelenek vagyunk változtatni, de a személyiségünkön viszont igen.
Az ember személyisége a különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze, amit a lélek (születési adottság), az öröklött gének (tartalmazzák a szülők személyiségének is a lenyomatait), a neveltetés, külső körülmények (környezet, a változó isteni szellemi hatás), és a szabad akarat határoz meg.
Ebből is látszik, hogy mekkora felelősséggel bírnak a szülők, oktatási intézmények, médiumok ezen a téren!
A probléma általában nem az egyénnel van, hiszen azt megfelelő neveltetés által, és a szabad akaratára való tudatos apellálás útján pozitív személyiség kialakítására lehet ösztönözni. Sokkal inkább gondot jelent az elmúlt évezredekben életre hívott számtalan vallás, melyek sok esetben egymásnak ellentétes vallásetikai sugallatokat propagálnak és követelnek meg a híveiktől.

Vajon az eltérő vallásetikai sugallatok milyen szerepet játszanak az ember személyiségének a kialakításában?
Ez az eltérő etikai nevelés egyik formája, ami a vallási sokszínűség logikus következménye.
Helyes lehet-e ez vajon az emberiség nagy családjának a szemszögéből nézve?

Visszatérve a vitatott kérdéshez, a lélek kizárólagosan csak élve született testben tud realizálódni. Az élő test tehát a lélek hordozója. A gyermek élete nem a születéssel, hanem a fogamzással kezdődik, amitől kezdve folyamatos fejlődésen megy keresztül, de lélekkel csak a születésekor lesz ellátva.
A Folyamatosan Változó Szellemi Való (FVSzV) mibenlétéből következően két azonos isteni szellemi hatás nem létezik, így ebből értelemszerűen az következik, hogy két azonos lelkületű ember sem létezhet. Mint ahogy Jézus is csak egyszer születhetett meg, ugyanez a helyzet mindannyiunkkal. Tehán nemcsak az emberi élet egyszeri és megismételhetetlen, hanem az emberi lélek is.

Ennek a ténynek a tudatában szándékozik az IGE tevékenykedni a túlnyomó többség által olyan régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőbe vetett hitet elmélyítve, amennyiben nyitott fülekre talál.

keresztkem
  Válasz | 2011. november 09. 07:14 | Sorszám: 95
Valóban "minden vasárnap" elmondom a Credo-t (is), meg vasárnapokon kívül is viszonylag sokszor, mert --valljuk be(!)--ölég "nehéz tartalmú" ima. Viszont a "test föltámadásá"-val kapcsolatban--szerintem SEMMI OK a fenti "megriadásra".
Hacsak nem tetszett olvasni a zseniális Szabó Dezső: Föltámadás Makucskán című kisregényét.Ő, Sz.D. is református volt--nem is akármilyen szintű református--ergo, megengedhette magának a "föltámadás" "ilyetén", de inkább "olyatén" PERSZIFLÁLÁSÁT.
keresztkem
keresztkem
  Válasz | 2011. november 09. 07:03 | Sorszám: 94
"..Nem szabad az isteni szellemet összekeverni az emberi lélekkel. " Valóban "Nem szabad".
Ámde én--szándékaim szerint legalábbis--"EZT" nem is tettem! Ha mégis ilyesmi volt valahol is kiérezhető abból, amit írtam, az tökéletlenségem és érvelési gyakorlatlanságom miatt lehetett--esetleg-- és semmiképpen sem valamiféle "hitelvi" meggyőződés alapján.
Egyébiránt a "test föltámadás"-ával szembeni "ódzkodását" valamiképpen még meg is érteném, ha a mi katolikus tanításunk nem fektetne nagy súlyt egy ezzel kapcsolatos nagyon lényeges dologra.Tudniillik arra, hogy kifejtse: a "föltámadott test" azért NEM(!) TÖKUGYANOLYAN, mint az emberi nemzés alapján--noha Isten segítségével--fogant sejt-, és fehérjealapú evilági, földi test. Nem ugyanolyan volt már a feltámadott Úrjézus Szent Teste sem, noha mindkettő valóságos értelemben vett MATERIÁLIS TEST! Viszont a "föltámadott" TEST biológiai-anatómiai összetételének "vizsgálatát" emberi tudomány nem végezte, mert nem végezhette el.
És én ezért--és csak "ezért"--NEM OSZTOM az Ön ezzel kapcsolatos --nevezzük így--averzióit, a Föltámadott Testtel kapcsolatban.
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 08. 21:43 | Sorszám: 93
Idézet:
Ez ahhoz hasonló, minthogy Önök "hisznek"--és talán még bizonyitottnak is látni VÉLIK-- a lélekvándorlásban, Nirvánában és hasonlókban.Eszem ágába' nem jut nekem--a katolikusnak-- Önöket "arról" az útról letéríteni--s valószínűleg nem is tudnám. Mert "AZ" az Önök HITE! Rendben!

Az általam tervezett Istenkeresők Globális Egyháza szerint az emberi élet sajnos egyszeri és megismételhetetlen, és az emberi lélek élő testhez kötött, tehát a halálunkkal az megszűnik. Nem szabad az isteni szellemet összekeverni az emberi lélekkel.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 08. 21:18 | Sorszám: 92
Tiszteletben tartom a véleményét kedves Keresztkém, de a kutatásaimra alapozva állíthatom, hogy túl vagyunk már "Jézus második eljövetelén", amihez nem lehetett köze valójában az i.sz. 25 április elsején kínhalált halt Názáreti Jézusnak.
Ettől függetlenül hinni joga van bárkinek ebben, de persze az ellenkezőjében is.
Szeretettel
Klaus
Gyöngy
  Válasz | 2011. november 08. 18:58 | Sorszám: 91
Gondolom, Ön minden vasárnap elmondja a Credo-t, hiszen a mise része. Gondolom, nem mellékgondolatokkal ...

Mi reformátusok, ezt ritkábban tesszük, de hisszük (noha engem személy szerint mindig megriaszt: valahogy nem szeretném "testemnek feltámadását").

keresztkem
  Válasz | 2011. november 08. 18:50 | Sorszám: 90
Nem keverendő össze a KÜLÖNITÉLET, de még az Utolsó Itélet sem az EMBERKÉNT közöttünk 33 évig járó Úr emberi--nevezzük így-- "itélkezési hajlandóságával"--mint gyarlóságga, Mely gyarlóság még Őt, az akkoriban közöttünk járó Istenembert is (meg-)kísértette! Egyrészt.
Másrészt meg a teremtmények--a TÖBBI EMBER--nem jó ha "ítél"-nek, mert akkor "itéltetnek is" a TÖBBI EMBER ÁLTAL! Azaz: a föntebbiek szerint: "NE ITÉLJ, HOGY NE ITÉLTESSÉL"! Tehát egyik--gyarló-- ember a másik-- többi gyarló-- ember által.
Az eszkatológiában persze az Isten valóban eljő, "nagy dícsőségben" ítélkezni elevenek és holtak fölött.Ám "az" más káposzta.
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2011. november 08. 17:28 | Sorszám: 89
"A Globális Csoport, mely a bankrendszereteket lerombolta, szét fog hullani"

Én már azzal is beérném, hogy az hulljon szét, amelyik létrehozta ...

Gyöngy
  Válasz | 2011. november 08. 17:00 | Sorszám: 88
"Én csak azért jövök, hogy megmentselek, nem azért, hogy ítéljelek benneteket!"

Én ezt másképp tudom:

"onnan lészen eljövendő, ítélni eleveneket és holtakat."

john batky
  Válasz | 2011. november 08. 15:24 | Sorszám: 87
Kb.: ".. csak az Atya tudja a percet és az órát"
Ishmael
  Válasz | 2011. november 08. 14:14 | Sorszám: 86
Most látom, vannak itt már üzenetek, garmadával....
Íme, maga a Látnok így nyilatkozik első találkozásáról:

Idézet:
Mindemellet, azt gondolom szentmisére készültem, akkor még nem jöttem rá, mi is történik…de, ami igazából történt az volt, hogy meglátogattam valakit a kórházban és bementem a templomba, és imádkoztam a Szűzanya szobra előtt… ez az előtte való év volt… nem imádkoztam nagyon hosszú ideje. Amint imádkoztam, a Szűzanya megjelent az oltáron. Akkor, nem is tudom, hogy mondjam el… egészen kiakadtam…

Azzal egyetértek, hogy mindamellet.
De, hogy miért kell kiakadni a Szűzanyától....

Ishmael
  Válasz | 2011. november 08. 14:11 | Sorszám: 85
Beta mi?
Ha meg akkor se jön az adás, akkor 2014 vagy 2016.
Végtére is ki tudja, a Mennyekben milyen időszámítás van.
john batky
  Válasz | 2011. november 08. 14:02 | Sorszám: 84
A 2012-es a hivatalos verzió, a korábbi beta volt.
Ishmael
  Válasz | 2011. november 08. 13:51 | Sorszám: 83
2010 novembere, az éppen egy éve volt.
Na és mi jött be a próféciákból?
Békáscity
  Válasz | 2011. november 08. 13:31 | Sorszám: 82
Reszkessetek/sünk !http://www.nagyfigyelmeztetes.com/
keresztkem
  Válasz | 2011. november 08. 07:49 | Sorszám: 81
Ne tessék kinevetni, de én azt állitom: HA A VATIKÁNI SZENTSZÉKI TANITÓHIVATAL AZT ÁLLITJA, HOGY NEM VAGYUNK "TÚL"--mármint Jézus Krisztus Második Eljövetelén(!)-- AKKOR NEM VAGYUBK TÚL.
Még egyszerűebben: az VAN(!!!!!), amire a Szentatya és munkatársai--a RÓMAI SZENTSZÉKI Tanítóhivatal--azt mondja, hogy "AZ" VAN!És "úgy" van! Amire Ő--a római Pápa--azt mondja hogy nem úgy van, AZ NEM(!) úgy van! Ez a katolikus keresztény HIT leglényege!A BIZONYITATLAN--MERT BIZONYITHATATLAN DOLGOK FELETTI BIZONYOSSÁG= ez a mi(római katolikusok) hitünk.Lehet ezért minket:
1.) Megvetni;
2.) Hülyének nézni;
3.) Az emberi Gondolkodás, az Emberi Szellem Ellenségeinek minősíteni; és
4.) Mindent lehet rólunk gondolni és mondani, pl. hogy a "homokba dugjuk a fejünket" a negyszerű emberi elme számtalan szellemi konstruktuma módozata és gondolkodási lehetőségei elől.
Mondom: LEHET! Mindent lehet, azonban egyet NEM LEHET!
Minket katolikusokat LETÉRITENI--a fentiekben nagyjából vázolt--UTUNKRÓL!
Ez ahhoz hasonló, minthogy Önök "hisznek"--és talán még bizonyitottnak is látni VÉLIK-- a lélekvándorlásban, Nirvánában és hasonlókban.Eszem ágába' nem jut nekem--a katolikusnak-- Önöket "arról" az útról letéríteni--s valószínűleg nem is tudnám. Mert "AZ" az Önök HITE! Rendben!
A miénk viszont "EZ"!
keresztkem
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 07. 23:02 | Sorszám: 80
Jézus és Sabbatáj Cví párhuzama
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. november 03. 22:25 | Sorszám: 79
Főnix és a pelikán

Európai Unió (EU) és a Biblia

Balaji or Bajrangbali, Hanumán hindu Isten inkarnációja

Az ábrahámita vallások véresáldozatai

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. szeptember 20. 14:47 | Sorszám: 78
A legenda a magyarság "szent madarát", a Turult nemcsak Attilával, Álmossal és a magyarok honfoglalásával hozta kapcsolatba, hanem még II. Rákóczi Ferenc (1676 - 1735) erdélyi fejedelemmel is. Rákóczi az első győzedelmes ütközetét Tiszaújlak és Tiszabecs között vívta meg 1703.07.14-én:

II. Rákóczi Ferenc és a Turulmadár

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. szeptember 08. 18:39 | Sorszám: 77
helyesbítés:

azonkívül

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. szeptember 08. 18:11 | Sorszám: 76
Idézet:
Klaus Matefi írta:
Álmos és a Turul
(Az Álmos születésével kapcsolatos, több változatban is megjelent legendát sokan ismerik, de a kozmikus eredetét még tudtommal eddig nem tárta fel senki...)

A címe megváltozott:

Attila, Álmos és a Turul

Ez feltehetőleg közel olyan jelentőségű, mint a Jézus születése és kereszthalála tanulmányom, ugyanis szerintem Álmos és Jézus születési konstellációja hasonló volt (mind a ketten a "Turul" égisze alatt látták meg a napvilágot), azon kívül valószínűleg Jézus keresztre feszíttetésekor realizálódott kozmikus kereszthez hasonló kereszt égisze alatt történt meg a 7 vezér vérszerződése.

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. augusztus 04. 14:13 | Sorszám: 75
Imam Mahdi 2008?
(Ki lehet valójában a síiták által várt Imam Mahdi? Kidolgozása folyamatban van.)

Álmos és a Turul
(Az Álmos születésével kapcsolatos, több változatban is megjelent legendát sokan ismerik, de a kozmikus eredetét még tudtommal eddig nem tárta fel senki...)

Jiddu Krishnamurti, a XX. század Jézusa

Mani, a manicheizmus megalapítója

Cluny mozgalom

Az arabok elfoglalják Jeruzsálemet

Julianus császár templomépítésre ösztönzte a zsidókat

Aleister Crowley, aki a Sátán inkarnációjának tartotta magát

Afrikai maszkok és szobrok

Békáscity
  Válasz | 2011. június 19. 18:46 | Sorszám: 74
http://www.magyarkurir.hu/print/hirek/20110619-szentharomsag-vasarnapja-ev
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. június 09. 08:19 | Sorszám: 73
Helyesbítés:

Hinni, elhinni, elhitetni

Klaus Matefi
  Válasz | 2011. június 09. 08:18 | Sorszám: 72
Új tanulmányok és tárgyalt témák:

Korrigáljuk végre a kronológiát!

[urk=http://klausmatefi.forumprofi.de/viewtopic.php?f=4&t=29]Hinni, elhinni, elhitetni[/url]

Relatív lenne a bűn?

A harmadik fatimai "titok"

Jézus testi és lelki fogamzása

Jézus születése és kereszthalála

Jézus születésével és kínhalálával kapcsolatos teóriák

Betlehemi csillag

Heródes király halála

Feltámadhatott-e Jézus?

Sárkányvér és Krisztus vére

A II. Vatikáni Zsinat utáni változások

Jézus vagy Immánuel?

Immánuel, az Ószövetség messiása

Sínai szövetségkötés a kereszt égisze alatt

A Tóra keletkezése, Purim

Shem ha-Mephorash

Templomosok titka

A kígyó és a kereszt

Illuminátus piramis

Milyen jelkép az ötágú csillag?

Milyen jelkép a hatágú csillag?

Az Istenkeresők Globális Egyházának a tervezete

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola