Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kárpát-medencei panoráma IV. (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kárpát-medencei panoráma IV.
son
  Válasz | 2008. október 13. 21:05 | Sorszám: 275
Törzsök Erika személyét mellőzhetted volna. Ez a romboló SZDSZ-es némber hihetetlen károkat okozott és okoz folyamatosan a kisebbségben élő magyarságnak. Az SZDSZ nemzetromboló politikájának a végrehajtója — csak azért támogat valakit, hogy a hitelesebb ellen kijátszhassa... Magyart magyar ellen uszít, az adófizetők pénzét arra használja, hogy gyengítsen bennünket. Pokolfajzat. Meg kell nevezni a köreinkből kikerülő ellenséget, különben végünk van!
beszterce
  Válasz | 2008. október 13. 18:20 | Sorszám: 274


Hegeda egy nagyszerű keresztény, magyar honlapra hívja fel a figyelmünket:

http://www.inditlak.hu/frame.html

beszterce
  Válasz | 2008. október 09. 04:12 | Sorszám: 273
*


Emlékezések Aradon, Nagyváradon és Nagybecskereken
2008. október 07.


Markó Béla az RMDSZ elnöke Aradon elmondta: "nincsen külön szabadság egyik vagy másik nemzet számára, vagy mindannyian szabadok vagyunk, vagy senki, vagyis [b]nemhogy feloldódjunk egy közös Európában, hanem, hogy minden nemzet megőrízhesse önmagát, és egyenlő módon élhessen ebben az Európában."

Amióta köztéren áll ez a jelképes értékű szobor, az október 6-i megemlékezésre eljönnek a vértanúk, közöttük Kiss Ernő tábornok leszármazottai is.

***

Nagyváradon Nagysándor József emléktáblájánál emlékeztek a 159 évvel ezelőtt történtekre.

Cseke Attila kormányfőtitkár-helyettes azt mondta: „ez a forradalom és szabadságharc abban is kitűnt, hogy különböző nemzetiségűek, Magyarország területén élő nemzetiségűek is részt vettek a forradalom és szabadságharcban."

***

A vajdasági Nagybecskereken is megemlékezést tartottak.

A mártírhalált halt Kiss Ernőt először Aradon temették el és csak 1872-ben helyezték örök nyugalomra az eleméri templomban, amely a múlt század 9O-es éveitől a délvidéki magyarság zarándokhelyévé vált.

Törzsök Erika a Miniszterelnöki Hivatal főigazgatója elmondta:
"Mi most itt úgy hisszük, és reméljük, hogy a 159 évvel ezelőtt történt aradi tragédia mához szóló üzenete az, hogy a népek, nemzetek, etnikumok, vallások, a társadalom különböző rétegeinek együttélését meg kell és meg lehet oldani.
Hisszük és reméljük a 13-ak véráldozata nem volt hiábavaló."

*

beszterce
  Válasz | 2008. október 07. 22:24 | Sorszám: 271


"Add Uram, hogy kimenjenek ezek, s ne jöjjön be senki!" - imádkozott a román csendőr, a román jegyző és a román főszolgabíró zsarnoksága idején a székely.

"Maradtak volna ezek a regáti vankujok ott, ahova az Úristen teremtette őket!" - mondta keserűségében az oláh juhosgazda a Ratosnya fölötti nagy tisztáson.

- Az Úristen tudta, mit csinál? Tudta bizony.

Magos hegyek szépséges koszorújával vette körül a magyar hazát, s úgy odarajzolta határait a földre, hogy mindenki láthatja, aki csak a térképre néz. S a nemzet, mely évszázadokon át békés szívvel nyitott ajtót minden menekültnek, bármely irányból is érkezett, a nemzet, mely elsőnek hirdette meg a világ- és vallásszabadságot ezen a földön, megérdemli, hogy szabad legyen a maga hazájában.

S mert Isten nemcsak büntet, de igazságot is oszt, kétségtelen, hogy előbb-utóbb bekövetkezik a Közép-Európa egyensúlyához annyira szükséges megoldás: a Kárpát-medence egységének visszaállítása.


Wass Albert: Vankujok és bölcs oláhok

beszterce
  Válasz | 2008. október 07. 14:23 | Sorszám: 270


Közéletünk
Koszorúzás Székelyudvarhelyen
2008. október 6.


A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom székelyudvarhelyi tagszervezete a 13 aradi Vértanú emlékére 2008. október 6-án 18 órakor megkoszorúzta Székelyudvarhely központjában található Vasszékelyt.

Miután elhangzott a helyi Vármegyés elnök beszéde, Kovács Nemes László idézett igen ideillő sorokat Wass Alberttől, majd Demeter András szavalt.

Elsőként a székelyudvarhelyi HVIM helyezte el a kegyelet koszorúját, majd az Magyar Polgári Párt székelyudvarhelyi szervezete, ezt követően pedig az 56-os bajtársak nevében Pál László egykori bebörtönzött koszorúzott.


Végezetül elhangzott a Székely himnuszunk és megköszöntük, hogy elfogadták a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom meghívását és együtt emlékeztünk erre a magyar nemzeti gyásznapra.

Waum Péter
ERDÉLY MA

*

tiszavirág
  Válasz | 2008. október 07. 01:57 | Sorszám: 269
O.K.
Hegeda
  Válasz | 2008. október 07. 01:37 | Sorszám: 268
Még a guglin sem találok képet róla!
NA, majd legközelebb.
beszterce
  Válasz | 2008. október 07. 01:34 | Sorszám: 267
Írtam róla 1-2 keresetlen méltatást annó, de ezzel a szar gondola-keresővel nem lehet visszakeresni.
tiszavirág
  Válasz | 2008. október 07. 01:29 | Sorszám: 266
Nem, csak a TV-ben mutatták a kettőt együtt, illetve akkor, amikor ezt a magyar emlékművet felállították, akkor mutattak egy kezdeményt vele szemben, hogy ott lesz a románok emlékműve.

Azóta elkészült?
Kár hogy nem fotóztad le.

Hegeda
  Válasz | 2008. október 07. 01:26 | Sorszám: 265
Igen.
Láttad?
tiszavirág
  Válasz | 2008. október 07. 01:25 | Sorszám: 264
amit a románok most építettek?
Hegeda
  Válasz | 2008. október 07. 01:22 | Sorszám: 263
A vele szemben állót látnád! Brr..
Nem voltam hajlandó lefotózni.(most már bánom)
tiszavirág
  Válasz | 2008. október 07. 00:56 | Sorszám: 262
szép, arányos emlékmű, látszik, hogy nem ifjú Rajk készítette...
tiszavirág
  Válasz | 2008. október 07. 00:55 | Sorszám: 261
Jó nézni ezeket a képeket.
Hegeda
  Válasz | 2008. október 07. 00:15 | Sorszám: 260
A #254-est is én készítettem -(kicsit beégett )

- ugyanakkor mint ezt!

beszterce
  Válasz | 2008. október 07. 00:06 | Sorszám: 259
Bocsánat, már tiszavirág is rámszólt tavasszal, - de most ismét nem konvertáltam. 800x600-as elég!
Hegeda
  Válasz | 2008. október 07. 00:00 | Sorszám: 258
Az én monitoromon az 1024-768-as méret sok!
beszterce
  Válasz | 2008. október 06. 23:59 | Sorszám: 257
Sajnos, még én sem voltam az aradi emlékműnél.
Csak egyszer áthajtottunk elszomorodva az elrománosodott városon.
Hegeda
  Válasz | 2008. október 06. 23:57 | Sorszám: 256
Köszönöm.
Nem ártana egy jobb gép sem,de főleg szabad idő kellene.
Hegeda
  Válasz | 2008. október 06. 23:53 | Sorszám: 254

Igen, bár most nem itt.

Hegeda
  Válasz | 2008. október 06. 23:44 | Sorszám: 252
Ha már segíteni nem tudtam, legalább küldök két panoráma képet Erdély két széléről.
Királyhágó és Csík.

beszterce
  Válasz | 2008. október 06. 23:29 | Sorszám: 251


Szamos-völgye

beszterce
  Válasz | 2008. október 06. 23:21 | Sorszám: 250

Bánffyhunyad

beszterce
  Válasz | 2008. október 06. 23:16 | Sorszám: 249
Kedves Hegeda, mackó, fokos, tiszavirág!

Megtaláltuk a hiba okát. Valóban a saját firefox böngészőm rossz beállítása volt a ludas, hogy nem jelenítette meg Hegeda csodálatos képeit a kepfeltoltesről.
Ne haragudj, hogy itt értetelenkedtem, nem látva a képeidet.


Köszönöm a türelmeteket és segítségeteket!

beszterce
  Válasz | 2008. október 06. 17:54 | Sorszám: 248

Voltatok megemlékezni az Aradi Vértanúkról?

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola