Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés (15. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
Békáscity
  Válasz | 2011. december 27. 11:07 | Sorszám: 216
Mindkettő. Nálam most volt a mosógép-szerelő és kiderült -többek között- hogy dupla mosás és centrifugálásra volt állítva a gép... No minekutána 2-3 naponta mosok éreztem én a villanyszámlámon hogy valamiért sokkal többet fizetek mint kéne (szomszédomékhoz viszonyítva, ahol szintén 2-en vannak) ! Na kiváncsi vagyok mit hoz az újév villanyszámla-ügyben... igaz átalányt fizetek, át fogok térni a havi elszámolásra !
mpd
  Válasz | 2011. december 27. 10:15 | Sorszám: 215
Ellenben!
Csináltam gyuvecset, és kiváló lett.
mpd
  Válasz | 2011. december 27. 10:15 | Sorszám: 214
Nnna, megcsináltam a Cirus receptjét, a citromos-tormás tőkehalat.
Kicsit sokat csináltam a masszából, ezért a torma eluralkodott, de ettől függetlenül jó lett.
Viszont!!!
Sose lesznek kedvenceim ezek a halak.
Én szeretek RÁGNI. Ez a tőkés hal meg, mint az olvadó vaj, vagy mint valami pép, szétmegy a szájamban.
Egy jó rágós flekken, az igen, azt rágva tudja az ember, hogy mostan ESZIK valamit.

Mindenesetre köszönöm a kartácsnőknek a recepteket!!!
Megérte kipróbálni.

kerekferko
  Válasz | 2011. december 27. 09:53 | Sorszám: 213
Közterületeken is. Egyébként megvolnék a közcsillogtatás nélkül is. Mivelhogy azt is velünk fizettetik meg.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 26. 18:42 | Sorszám: 212
Szegény ebek lettünk, így aztán nem nehéz takarékosabbnak mutatkozni .
kritikus
  Válasz | 2011. december 26. 18:32 | Sorszám: 211
az ünnepi készülődés külsőségei - ablakba, kertbe, fákon, házakon elhelyezett és működtetett fények, füzérek - a köz által finanszírozott helyeken nem, a magánlakok, lakások vonatkozásában úgy láttuk, megcsappanak. Valahogy idén ritkábban hangzott a csemeték - akik kétfelől fürkészték - diadal bejelentése egy-egy ünneplő-fény felfedezésekor. Szegényebek, vagy takarékosabbak lettünk?
Békáscity
  Válasz | 2011. december 26. 05:21 | Sorszám: 210
...akárha ma tennék
kritikus
  Válasz | 2011. december 25. 22:21 | Sorszám: 209
sajnálom, hogy bosszúság lopakodott az ünnepetekbe.
ám muszáj eldicsekednem egy, nemis kettő igazán kedves ajándékkal.
1. Zalán nevű utód /2.a oszt.tan./ remek karácsonyi üdvözlőlapot készített mindenkinek, személyre szabottan.
legalábbis a címlapok variálódtak, a szöveg és a belülre elhelyezett, s önállóan számítógépen kiválasztott, s kiprintelt családi fotójuk azonos volt. A nekem készült címlapon megvalósította azt a kollázst, amiről még ősszel beszélgettünk, azaz, hogy egy fa rajzát az általam gyűjtött apró őszi levelek felragasztásával egészítette ki. Gyönyörű.
2. Barátnőm Gábriel nevű utódja 3. b. oszt. tanuló a nagyi szuokásos karácsonyi üdvözlőlapjára írt sajátkezüleg jókívánságokat.
Szerencsére sokan vagyunk, kaptam sok-sok szép, kedves, figyelmes ajándékot, de e kettő kiemelkedő, azt hiszem, ezért érdemes élni, egész évben tenni-venni, nyüzsögni.
lámpás
  Válasz | 2011. december 25. 21:30 | Sorszám: 208
Na ezen nem múlt semmi persze,csak bosszankodtam egy sort. A kvaterkázásban meg amúgy soha sincs hiány.
kerekferko
  Válasz | 2011. december 25. 19:53 | Sorszám: 207
Én nem tudom, de azt tapasztaltam, hogy amikor a nagycsalád összejött, s nem volt mosogatógép, de volt sparhelt, stelázsi, vájdling, mosogatórongy (szépen jól svábosan), törölgetőruha. Mi, férfiak kártyáztunk, beszélgettünk, az asszonyok, lányok vidáman mosogattak a konyhában. Pletykáltak, nevetgéltek, közben puccba vágták a konyhát. majd hozták a kávét, sütit.
Egyik kedvenc filmem a Veri az ördög a feleségét. Pécsi Ildikó, Pásztor Erzsi, tökös mákos. Néhány jelenet idézi a leírt hangulatot http://www.youtube.com/watch?v=_LrAO97cr9A

Ne keseregj! Mindennek oka és célja van. Hátha a közös munka összehozza a lányokat kis kvaterkázásra.

lámpás
  Válasz | 2011. december 25. 19:29 | Sorszám: 206
Nálam a mosogatógép mondott csődöt.Ugyan mért ne akkor,mikor tizenvalahányan ülünk az asztalnál két napig.
És mennyire nem szeretek mosogatni!
Békáscity
  Válasz | 2011. december 24. 12:59 | Sorszám: 205
http://www.jacquielawson.com/preview.asp?cont=1&hdn=0&pv=3169996&path=83563
kritikus
  Válasz | 2011. december 24. 12:14 | Sorszám: 204
nocsak! honnan tudod? volt valami jelvényük?
de nekem ez ma tökéletesen mindegy.
még egy majonézt összedobok a narancssalátához,
befejezem a hajszárítást,
eltünttem a készülődés nyomait,
gálába vágom magam és
ÜNNEP!
kerekferko
  Válasz | 2011. december 24. 11:20 | Sorszám: 203
Hogy mennyire igazat szóltál, Karácsony éjfélkor a Mátyás templomban nyüzsögtek a párttitkárok a családjukkal együtt.
kritikus
  Válasz | 2011. december 24. 07:56 | Sorszám: 202
maradnék annál, hogy a karácsony a szeretet ünnepe. azt hiszem, ez mindenki számára elfogadható, a vallásos, vallásfilozófikus és ateista felfogásúak számára is.
Tehát várjuk a fényt, ünnepeljük az életet, a szeretetet, békében, családdal.
alexander
  Válasz | 2011. december 24. 07:35 | Sorszám: 201
Azt kell tudnunk, hogy a magyar, három-egy ősvallás ünnepét üljük karácsonnyal, a magyar háromkirályokkal, akik 3ajándékot vittek mágus csúcsos süvegükkel a fejükön Betlehenbe.
Judeában nem tudtak Jézus születéséről, nem is várták...erről a pártus királyok érkezésével értesültek.
A kereszténység, átvételével kisajátította és körülmetélte a keleti eredetet, azt már elhallgatva, hogy kiirtotta vetélytarsait. A judeo-krisztiánus vallás megfosztotta a világot Jézus valóságos egyetemes programjától, amikor zsidóvá tette a magyar Jézust, - messiássá és áldozattá téve a farizeus vallás oltárán.
Ne feledjük Boldogasszony hitünket, menjünk vissza Karácsony eredeti ünnepéhez, ami a miénk...
kritikus
  Válasz | 2011. december 23. 19:49 | Sorszám: 200
Rugelach finom, mákos most sül, töltöttkáposzta kész, hal pácolódik, szaloncukor, ajándékok becsomagolva, ma reggel még a Rádió Szimfónikusokat is sikerült megvásárolnom, hogy a lányom a vejemnek ajándékozhassa holnap.
Holnap még friss kenyér, borleves, libamájpástétom keverés, halsütés, narancssaláta zellerrel,
és hajmosás. Díszek, fények előkészítve, fenyőfa az ajtóban.
Holnap délután 4-kor gyűlik össze a nagycsalád, gyerekek már rém izgatottak,
ja, zene!
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 23. 13:26 | Sorszám: 199
Jujjj !
Békáscity
  Válasz | 2011. december 23. 12:26 | Sorszám: 198
Elromlott a mosógépen automatikája... Kellemes ünnepet.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 22. 23:23 | Sorszám: 197
Zellerkrém-leves
kritikus
  Válasz | 2011. december 22. 22:08 | Sorszám: 196
hanukarácsonyi sütemény, a chili és vanilián találtam valamikor tavasszal, s akkor nagy sikeres volt. Idén amúgy is túlteng a diós édességek sora, ez még belefér.
Marcipános szaloncukor kész.
Viszony segítség!
A lányom ma elpüttyintette, hogy szeretne a Magyar Rádió Szimfónikus Zenekarától valami legfrissebb dvd-t, tudtok róla valamit? Címet, kiadót, vagy lelőhelyet?
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 22. 21:40 | Sorszám: 195
Még itt van a holnap .
lámpás
  Válasz | 2011. december 22. 21:36 | Sorszám: 194
Helyesen: Én közel NEM járok itt még.
Lemaradt a lényeg.
lámpás
  Válasz | 2011. december 22. 21:08 | Sorszám: 193
Was ist das rugelach?
Na én közel járok itt még.
kritikus
  Válasz | 2011. december 22. 20:39 | Sorszám: 192
finisbe értünk!
töltöttkáposzta fődögél, dióskuglóf elkészült, rugelach tészta a hűtőben, lazacka pácolódik,
ma este még szaloncukor készítés és sütemény, komatál csomagolás.
vanilia illat, citrom, csoki terjeng. ünnepre hangolódunk.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola