Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés (5. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
vanna7
  Válasz | 2012. december 27. 13:04 | Sorszám: 466
sőt a Hunyady család is hun Ady, hun Petőfi volt..... c'est la vie
onogur
  Válasz | 2012. december 27. 13:03 | Sorszám: 465
Szigorúan véve a pulyka egy amerikai madár, mely török közvetítéssel került ide valamikor a hódoltság korában.
Korábban egész jól elvoltunk nélküle.
szabadság szabadosa
  Válasz | 2012. december 27. 13:03 | Sorszám: 464
Pedig azért vannak ezek az állatok, hogy mi emberek megegyük őket, ami nem zárja ki, hogy kedvtelésből otthon tarts mondjuk baromfit. ( Pl. nekem két kakasom is van, mert reggelente szeretek a kukorékolásra ébredni. Valszi soha nem eszem meg őket - szerencsés csillag alatt kikelt csibék. )
onogur
  Válasz | 2012. december 27. 12:58 | Sorszám: 463
Az rég volt, most már szerencsére Magyarország felirat van sportolóink mezén.
Egyébként a Hungarian és egyéb H betűvel kezdődő népelnevezésnek semmi köze a hunokhoz. Az az onogur nép nevéből származik ( Ungar, venger, hungarus, ongarese, stb )
kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 12:53 | Sorszám: 462
A tápláléklánc legmagasabb szintje az ember.
Vannak, akik szerint a kannibál.
kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 12:51 | Sorszám: 461
A demagóg, korlátoltak éhen halnak, mert előbb-utóbb eljutnak odáig, hogy a növények is érző lelkek, ezért nem esznek répát, nem esznek kenyeret, marad a fényevés, sportnak pedig a ködlovaglás.

A táplálkozási lánc hitetlen gondolkodó embereknek a természet törvénye, nékünk isteni törvény.

vanna7
  Válasz | 2012. december 27. 12:34 | Sorszám: 460
( a bolondok házában is az a legsúlyosabb, mikor az ember nem tudja, hogy ő ki is valójában) ...na ez van itt is
vanna7
  Válasz | 2012. december 27. 12:29 | Sorszám: 459
Nézd meg mi van a sportolóink mezére festve nagy betűvel, azt olvasod hogy HUN akkor jó a szemed....aztán figyeld hogy hívnak minket világszerte HUNgaryakat, aztán hogy is hívták nagyjainkat, volt köztük HUNyady János, HUNyady Mátyás ....szerinted, úgy matematikus logikával gondolkodva és nem kékharisnyásan minden 7keres irányzatot elfogadva, szerinted kik is a HUN ok? ...és szerinted milyen nyelvet beszélhetnek?
keresztkem
  Válasz | 2012. december 27. 12:13 | Sorszám: 458
P.s.: természetesen Önnek is Másnak is "joga van" az általam írottakra NEM TETSZÉSSEL REGÁLNI vagy abban a dologban velem nem egyetérteni.Egy dologhoz viszont nincs jogunk: sem nekem sem Önnek sem senkinek: a másik embert megalázni-- AZÉRT mert ő mindezt "nem úgy" gondolja-vélelmezi, mint Ön vagy én.Ehhez sem nekem sem Önnek sem senkinek nincs jogunk!
Ami leegyszerűsitve és gyakorlatice annyit jelent: abban amit írt, minden OK a Broáf-ig.Onnantól viszont sömmi!
keresztkem
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 27. 11:41 | Sorszám: 457
Szerintem az, hogy a táplálékláncban a pulyka után foglalunk helyet, nem vallási kérdés, puszta ténykérdés.
keresztkem
  Válasz | 2012. december 27. 11:36 | Sorszám: 456
Különboző VILÁGOKBÓL JÖVÜNK-JÖTTÜNK! Ön valamiért "úgy" gondolkozik "ezekről a dolgokról" ahogy', jómagam is--"valami miatt"--úgy, ahogy.Ez a két gondolkodásmód NEM ESIK EGYBE! EZ FENOMENOLÓGIA!Ami alapján valóság, ha úgy tetszi tény.
A kérdés számomra nem is az, hogy mindez "így" van-e, vagy miért van "így" ha így van, hanem az, hogy ennek a különbözőségnek az okán:
1.) Gyűlölnünk kell-é egymást? Mert szerintem: NEM. Továbbá:
2.) Befolyásolnunk kell-é egymást abból a célból, hogy egyformává legyünk? Vagy legalábbis e befolyásolást megkisérelnünk. Mert..szerintem--NEM!
onogur
  Válasz | 2012. december 27. 11:05 | Sorszám: 455
"AZÉRT SZÜLETTEK E VILÁGRA, HOGY A MI, EMBEREK--SZENT ÉS IGAZ(!)-- KARÁCSONYI ÖRÖMÉT TELJESSÉ TEGYÉK-SZOLGÁLJÁK--és "nekik" "ez" így jó"

Többek között ezért is elfogadhatatlan számomra ez a vallás.
Azt állítja, azért van hal a vizekben, vad az erdőkben, madarak az égen, hogy mi, emberek uralkodjunk fölöttük.
Ne sajnáljuk a karácsonyi pulykát, hiszen katolikus magyar ember tenyésztette, nevelte, a pulyka örömmel hal meg hiszen tudja, hogy a mi karácsonyi ünnepünket teszi kellemesebbé.
Broáf.

keresztkem
  Válasz | 2012. december 27. 07:44 | Sorszám: 454
Sok szépet elmondtak-leirtak itt T.levelezőtársaink a Karácsony Ünnep--főleg a Szenteste okos szép és méltó előkészítéséről.
Hadd' írjak én néhány RENDHAGYÓ GONDOLATOT a fenyőről a KARÁCSONYFA ALAPNÖVÉNYZETÉRŐL! Valószínű persze, hogy ezáltal népszerűségem-ami amúgy sem túl nagy, nem fog növekedni, főleg a természetvédők körében, de sebaj. Szóval.
A Karácsony Szentestéjének "hangulategyütteséhez" nálunk SZERVESEN HOZZÁTARTOZIK--DE GONDOLOM: SOKUNKNÁL SZINTÉN--A FINOM ÉS INTENZIV FENYŐILLAT!
Az igazán finom fenyőillat viszont a MELEG SZOBÁBAN SZÁRADÓ--sajnos száradó-kiszáradó--eredeti fenyő-FAGYÖNYGY terméke, ÉS NEM MÁSÉ! Ebből származik, ebből fakad! Mindezért állitom: a legjobb és legfinomabb karácsonyfa-fenyő az eredeti ÉS LEGEGYSZERŰBB-LEGOLCSÓBB PARASZT MAGYAR LÚCFENYŐ, melyet a legkevesebb pénzér' mérnek a piacokon."Ők" azért születtek e Világra--ezért "boldogok" tehát--hogy a mi, emberek, karácsonyi szenteste-i örömét-ünneplését segitsék, azt a Kisjézus sszeretetében igazzá tegyék!
Fölösleges tehát "természetpusztitásról" természetkárositásról meg természet-rombolásról "riadozni"! Mert. Azoknak a magyar embereknek a 90%-a abból él, akitől ilyen egyszerű-közönséges fenyöfát veszünk, hogy karácsonyfafenyőt TERMEL--leszámitva persze a cigányokat, akik "lopás okából és révén" kivágják a télre őrizetlenűl hagyott telkek fenyőit--ám azok többnyire "urizáló" ezüstfenyők, szegények--tudom, hogy így van, mert a mi telkünkön is megesett, többször is!Tehát azok a fenyők "akikről" én beszélek, AZÉRT SZÜLETTEK E VILÁGRA, HOGY A MI, EMBEREK--SZENT ÉS IGAZ(!)-- KARÁCSONYI ÖRÖMÉT TELJESSÉ TEGYÉK-SZOLGÁLJÁK--és "nekik" "ez" így jó!
És még egy mondat.A már sok szupermarkettben is kapható ú.n. fenyőspray, vagy fenyődezodor illata meg sem közeliti a fentiek szerint leirt--originálisam IGAZ "parasztmagyar"-- fenyőillatot, olyannyira mesterkélt,olyannyira művi.Ezért mi inkább nem élünk azzal.ű
keresztkem
Gyöngy
  Válasz | 2012. december 27. 07:23 | Sorszám: 453
vanna, szerinted hányan vannak ma Magyarországon, akik hun nyelven értenek?
alexander
  Válasz | 2012. december 27. 03:41 | Sorszám: 452
gondolod, hogy e körben éremes...
vanna7
  Válasz | 2012. december 26. 19:59 | Sorszám: 451
ide is beteszem, hátha van aki disztingváltan olvassa a lapot
http://www.youtube.com/watch?v=9yO20NQ4pAs
Békáscity
  Válasz | 2012. december 24. 13:06 | Sorszám: 450
Ja! és kora reggel odadobtam a töltött káposztát is - nehogy kevés legyen a kaja és éhes maradjon a vendégsereg.
Békáscity
  Válasz | 2012. december 24. 13:01 | Sorszám: 449
Tegnap nagytakarítás és este kacsasütés, levesfőzés.
És fa-díszítés. Mára csak a mai ebéd, hajmosás, mosogatás (a vacsorához való étkészlet+poharak) maradt.
zizizizi
  Válasz | 2012. december 24. 07:09 | Sorszám: 448
Hóból, ami el is olvad. !
zizizizi
  Válasz | 2012. december 24. 06:57 | Sorszám: 447
Asszonykám süt-főz, elirányítja a családot, jönnek-mennek a vendégek, közben van ideje néha egy-egy telefont lebonyolítani, beindítani a mosogatógépet, kikűdeni engöm fáért, közben a konyhában a tévé műsort félfüllel követni, átkapcsolni ide-oda..

Éppen ezért lehetetlen lenne, hogy óránként legalább 10 hsz.-t produkáljon , valahol valamely fórumon..

Igazi béke lovag vagy....

Nálam a pogácsa sütése van folyamatba helyezve már begyúrtam egy óráig kel , aztán háromszor meghajtogatom fél óránként, no ez első egy órát használom arra, hogy benézek a fórumba.
A háromszor fél óra időközben elmosom az asztalra kerülő poharakat, tányérokat evőeszközöket, becsomagolom az ajándékokat.
Aztán feldíszítem a fát.Rendbe szedem magam is
Megterítek.
A sütemények, hideg saláták, kaszinó tojás készen vannak, a halászlé alap is csak a halat kell majd belefőzni.
A kacsát a menyem süti hozza magával, a göngyölt pulyka előkészítve csak ki kell sütni,meg néhány szelet harcsát is.A lányom készít két fajta zöld salátát Ő azt hozza magával.
A rák is előkészítve, közvetlen fogyasztás előtt lesz készre sütve,miközben a két unokám kedvence is sült krumpli is sül majd.

Gyöngy
  Válasz | 2012. december 23. 20:43 | Sorszám: 446
...vobis !
karakan
  Válasz | 2012. december 23. 14:24 | Sorszám: 445
Ma: takarítottam és halászlé készítése.
kritikus
  Válasz | 2012. december 23. 13:28 | Sorszám: 444
hóeltakarítás mint pótlólagos feladat. szomszédokkal hógolyózás.
szemben szomszéd hisztis kisgyermekének csillapítása.
Békáscity
  Válasz | 2012. december 23. 10:54 | Sorszám: 443
PAX !
Gyöngy
  Válasz | 2012. december 23. 09:31 | Sorszám: 442
Mén nagggyon a szoborfaragás !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola