Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés (14. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
kritikus
  Válasz | 2011. december 30. 13:02 | Sorszám: 241
ma beszerzőkörút: aldiban akciós carciofini, piacon tojás, retek, hegyes,csipős paprika, sajt, állateledel.
egy gyors és alapos takarítás, utolsó adag mosás a gépben, sajtfelfújtrolád elkészítése, narancshéj kandírozás /ez már az újévi sütikhez/,
sós süti kész, kocsonya az ablakban, pezsgő behűtve,
locsi-fecsi.
kritikus
  Válasz | 2011. december 29. 14:48 | Sorszám: 240
probléma egy szál sem, ha figyeltél volna, világos lenne mimóza attitüd nélkül.
nos, mindenesetre előkészítettem a juhtúrós-sajtos pálcikát, tészta piheg, malac a pácban.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 29. 14:16 | Sorszám: 239
Azt csak átmásoltam innen oda. De úgy látszik neked van valami problémád nem nekem - pihizz egy kicsit. Pá !
kritikus
  Válasz | 2011. december 29. 14:14 | Sorszám: 238
semmi baj. a másik topikban is olajat írtál véletlenül. de hidd el, az sem probléma, ha esetleg két receptet ollóztál össze és így sikerült, legfeljebb hozatsz valami mást.
akinek centis az ujja, még nem trampli, s ha valamennyire is vetted a fáradtságot ahhoz, hogy a beírásaim alapján személyiségjegyeket társíts hozám, rájöhettél, hogy külsőségekre vonatkozó hipotéziseket nem állítottam fel
Békáscity
  Válasz | 2011. december 29. 14:09 | Sorszám: 237
Először is : valóban olajat írtam - véletlenül. Másodszor : kicsi (és szép) kezem és lábam van, nem vagyok olyan trampli mint gondolod...
kritikus
  Válasz | 2011. december 29. 09:25 | Sorszám: 236
230.sz. beírásod forró olajról szól. gondolom oldalról is nagyobb az ujjad 5-6 mm-nél.
persze ettől még szívesen megkóstolom a jól /olajban vagy liba-kacsazsírban/átsült produktumot.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 29. 00:23 | Sorszám: 235
Én az ujjnyit oldalról nézem nem szembe ! és akkor egyről beszélünk. A kenyér liba v. kacsaszírt szív magába - már nem használok olajat, olyan viaszos vagy mi.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 29. 00:16 | Sorszám: 234
Apámnak a 92 évével van már némi gondja ...
kritikus
  Válasz | 2011. december 28. 21:41 | Sorszám: 233
bocs, de olajszívásra és nem fogyasztásra gondoltam.
de lehet, hogy a recept zsírban sütésre vonatkozott eredetileg, s akkor minden a helyére került.
Ennek örömére holnap este süthetnénk egy kis szalonnát, ha olyan enyhe marad az idő, mint ma. s akkor valóban összejön a csepegtetett kenyér.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 28. 21:17 | Sorszám: 232
Erősen szubjektív mértékegység, ha a kisujjamra gondolok . Az olajos kenyér fogyasztása különösen emésztési nehézségek esetén javallott.
kritikus
  Válasz | 2011. december 28. 21:11 | Sorszám: 231
megvallom, nekem ez az újjnyi kicsit vastag, szvsz a fele. de a kenyér, mint olajszívó jó ötlet.
Békáscity
  Válasz | 2011. december 28. 18:56 | Sorszám: 230
1 öklömnyi hagymát ujjnyi vastagon vágj 4 szeletbe és ne szedd szét a szeleteket karikára és ne sózd meg ! szokásos módon bepanírozod és kevés, de forró olajba kisütöd (2-3 perc egyik oldal - megfordítod és kislángon még 1 perc a másik oldalt, hogy megpuhuljon). 1 személyre 1 fej hagymát számolj. Mk.oldalán megsütöd, kiszeded (én 1 szelet kenyérre szoktam tenni és az beszívja az olajat és még meg is lehet enni nem úgy mint a papírtörlőt) és rögtön megsózod, tartárral, majonézzel, kecsöppel, paradicsomszósszal tálalod. Hozzá sültkrumpli, krumplipüré, kukoricadara vagy rizs illik. De lehet krumpli- vagy babfőzelékhez feltétnek is.
kritikus
  Válasz | 2011. december 28. 18:04 | Sorszám: 229
bocsi, nekem erre nincs külön receptem, de megvallom, nagy, méretes hagymákkal operálok, s ha a külső körök leválnak, nem esem kétségbe, abból karcső karikák, a belső körökből meg helyes körök lesznek. Mellesleg a lisztezet hagymát tojásba mártva nyugodtan össze is fogódik a darab, aztán sutty! mehet a zsemlyemorzsába! s a forró olajba.
kerekferko
  Válasz | 2011. december 28. 17:47 | Sorszám: 228
Kérem a rántott hagyma recipét. Mi a fortélya, hogy ne essen szanaszéjjel?
kritikus
  Válasz | 2011. december 28. 17:43 | Sorszám: 227
szilveszterkor sajtfelfújt rolád/füstolt sonka kockák, illetve articsóka a tekercsben/ lesz salátával az előétel,
ropogós malacsült héjában sült burgonyával, vegyes savanyúság,
bólé,
juhtútós palacsinta,
juhtúrós sajtos pálca,
korhelyleves, virsli, kocsonya,
eddig az ötletek.
de lehet, hogy a rántoss hagymakarikát is felvesdzem a repertoárba.
kerekferko
  Válasz | 2011. december 28. 17:41 | Sorszám: 226
Hajrá, csonyacsora, kocsonyavacsora.
kritikus
  Válasz | 2011. december 28. 16:54 | Sorszám: 225
holnap elballagok a gyulai mintaboltjába, s jelképes mennyiséget ott veszek, de tényleg csak a hagyományőrzés okán.
éljen a kocsonya!
huszárló
  Válasz | 2011. december 28. 15:45 | Sorszám: 224
Bécsi virslit vettem újévre, hátha nem annyira póthús, csak félig.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 28. 15:40 | Sorszám: 223
Az Orsi és a Füstli teljesen jók (most csak baromfivirslikről beszélek).
kerekferko
  Válasz | 2011. december 28. 15:19 | Sorszám: 222
Gyenge

Pick sertés virsli eFeF baromfi virsli 48% hússal, Cora ínyenc virsli Tesco baromfi virsli, Tesco sertés virsli, Sága Fini Mini pulykavirsli, ARO baromfi virsli, CBA baromfi virsli

Nagyon gyenge

Reál füstölt hámozott baromfi virsli, Debreceni frankfurti baromfivirsli, COOP baromfi virsli, Dárdás füstölt ízű hámozott virsli

Elfogadhatatlan

Dárdás Frankfurti baromfi virsli emészthető bélben, Sága frankfurti pulykavirsli

kerekferko
  Válasz | 2011. december 28. 15:06 | Sorszám: 221
Ilyen virslit ne egyen! Szilveszter előtti mustra a polcokon
http://www.sonline.hu/somogy/kozelet/ilyen-virslit-ne-egyen-szilveszter-elotti-mustra-a-polcokon-419563
Békáscity
  Válasz | 2011. december 28. 10:27 | Sorszám: 220
Holnap -elveimmel ellentétben- Auchan mert ott van posta, gyógyszertár és egy füst alatt beshoppingolok (virsli stb.)
mpd
  Válasz | 2011. december 28. 08:16 | Sorszám: 219
Asszem maradok a sertéshúsnál.
Gyöngy
  Válasz | 2011. december 27. 15:59 | Sorszám: 218
Én meg elcsábultam ismét a sörösre, nagyon finom lett. Ha kigyelmed rágni szeret, vegyen tintahal-karikákat és rántsa ki. Többnapos program a végigrágása.
kritikus
  Válasz | 2011. december 27. 13:46 | Sorszám: 217
Reggel elzarándokoltam a Bosnyákra, a tradicionális kocsonya alkotórészek összevásárlására.
A piac háromnegede üres, zöldségesek zárva, vásárló alig, így aztán nagyon kényelmesen beszereztem, amire szükségem volt, némi kutyaeledelt és száraz macska vésztartalékot.
Petárda, szilveszteri encsem-bencsem árus még nem volt egy darab sem. /nekem nem hiányzott, mert dekorációban önellátók vagyunk./

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola