Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az EU hírei (19. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az EU hírei
onogur
  Válasz | 2003. december 15. 09:07 | Sorszám: 32
Nem hinném, hogy a vaporettók díjtételeit törvény határozná meg.
Rossz példa.
Itt a lényeg az, hogy állításod szerint nem holland állampolgárokat tiltanának ki magánkézben lévő vendéglátóipari egységekből, ami elképzelhetetlen.
Mercurius
  Válasz | 2003. december 15. 00:07 | Sorszám: 31
Orbán Viktor a horvát néppárt elnökével tárgyalt
2003-12-14 18:53

Orbán Viktor a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség elnöke vasárnap találkozott és megbeszélést folytatott Zágrábban Ivo Sanaderrel, a Horvát Demokratikus Közösség (HDZ), a horvát néppárt elnökével.

A megbeszélésen többek között a két ország közötti együttműködés jövőjéről esett szó, valamint Horvátország egyik legfontosabb céljáról, az Európai Unióhoz való csatlakozásról. A legutóbbi horvát parlamenti választásokon győztes, és rövidesen hivatalába lépő miniszterelnök-jelöltet Orbán Viktor, az Európai Néppárt alelnöke biztosította arról, mindent megtesz annak érdekében, hogy a HDZ közelebb kerüljön az európai néppárti tagsághoz, Horvátország minél előbb komoly jelöltté váljon, a csatlakozásra váró országok sorába léphessen. E kérdésben Magyarország és Horvátország stratégiai együttműködése indokolt.

fidesz.hu
Nyomtatható verzió

Mercurius
  Válasz | 2003. december 14. 23:25 | Sorszám: 30
Hát ez mutatja, hogy nem ismered az EU-t. Az a kép él benned, amit az szdsz forgalmazott. Velencében pl, a Vaporettora más árat fizetnek a helybeliek és más árat a külföldiek. Továbbá csúcsfogalomban elöször helybelieket viszi el.
onogur
  Válasz | 2003. december 14. 21:50 | Sorszám: 29
"innentől nem holland állampolgárok nem látogathatják a kávé shopot."

Nnna, erre befizetek.
A holland rendőr igazoltat a shopban és közli az ott tartózkodó némettel:

AUSLANDER RAUS!

Az EU-ban, ahol dúl az egyenlő elbánás elve.

Mercurius
  Válasz | 2003. december 14. 19:35 | Sorszám: 28

A Don és Tony )

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. december 14. 17:54 | Sorszám: 27
Az MN közlése szerint eddig is tilos volt termeszteni Hollandiában és folyamatosan szigorították az árusítást is, ami tűrt, de nem legális. Igazából se termeszteni, se behozni nem szabad Hollandiába. Hektár számra szokták évente felégetni az ültetvényeket. A holland szabályozás valójában nem a droggal szemben elnéző.

Egyébként meg nekem semmi bajom a holland rendszerrel. Azzal legyen a hollandoknak baja. Én se Budapestről, se Brüsszelből nem akarok beleszólni. És ez volna a helyes más mákosguba-szintű kérdésekben is.

Mercurius
  Válasz | 2003. december 14. 17:29 | Sorszám: 26
Nem, én figyelek is és értem is, ami le van írva. A korábbi helyzethe képest szigorítás történik. Tilos és most már tilos hollandiában is a kender termesztése és kereskedése. Ezek után a kávé shop alapnayg ellátása bármikor elvágható, csak alkalmazni kell a törvényt. Továbbá a hollandok belegyeztek, hogy innentől nem holland állampolgárok nem látogathatják a kávé shopot.

Lényegében a holland liberalizáció felszámolása folyik, csak nem egy lépében, hanem több kis lépésben.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. december 14. 13:16 | Sorszám: 25
Hát igen a csehek...


Václav Klaus: Szuperállamtól féltem Európát
2003. december 14. 9:47


MTI
Václav Klaus cseh államfő szombati nyilatkozata szerint az Európai Unió alkotmányos szerződéséről folytatott tárgyalások csődje jelzi: növekszik azok száma, akik tudatosítják azt a veszélyt, hogy az európai alkotmány elfogadása nagy lépést jelentett volna egy európai "szuperállam" létrehozása felé.

"Az európai alkotmány elfogadása radikális lépés lett volna egy európai szuperállam létrehozása felé. Aki ezt nem tudta, az semmit sem tudott" - tolmácsolta Václav Klaus álláspontját Petr Hájek elnöki szóvivő.

Ugyanakkor a cseh köztársasági elnök, akit a prágai sajtó nagy europesszimistának minősít, felhívta a figyelmet arra, hogy a brüsszeli "eredménytelenség csak az európai politikai elit egy része közti meg nem egyezés, azok között, akik inkább személyes tekintélyüket, semmint Európa jövőjét tartották a szemük előtt".

onogur
  Válasz | 2003. december 13. 20:20 | Sorszám: 24
Te nem figyelsz arra, hogy miket is másolsz be.

"Döntés született arról, hogy Hollandiában továbbra is működhetnek azok a "kávézók", amelyekben törvényileg megengedett cannabis FOGYASZTÁSA és forgalmazása. "

Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 19:34 | Sorszám: 23
Mert nem figyelsz, a kender benne van. Ha termeszted, 'rulod az 3 év.

Ezek ilyen trükkös dolgok. Mintahogy hollandiában is készül törvény hogy a mari lehet továbbra is árulni a caffee shopban, csak fogyasztani nem. Meg utcán sem lehet nálad. Szóval nem tíltják be, csak nem lehet. Kicsit olyan ez mint az alkohol itt az USA-ban. Nincs betíltva, csak nem fogyaszthatsz, utcán, csak egy két bolt kap pár millió lakósonként engedélyt árusításra. Szóval végül is nincs betíltva, csak nem kapsz.

terra
  Válasz | 2003. december 13. 19:07 | Sorszám: 22
A ma esti hírekben hallottam egy megdöbbentő esetet. Egy harminc éves férfi, aki marihuanat fogysztott évek óta, bekattant és a saját anyját megölte, majd "szétszerelte", mert azt hitte, hogy robot.

Egy orvosszakértő szerint a cannabis származékok rejtett elmebetegségeket hozhatnak elő. Az is elhangzott, hogy a termesztett kender hatóanyaga egyre erősebb, vagyis a veszély fokozódik.

Na erre mondjanak most valami okorat azok, akik a kendermagos topikban körömszakadtáig védték a "szabadságukat".

onogur
  Válasz | 2003. december 13. 18:56 | Sorszám: 21
"Mindez azért lehetséges, mert a kenderszármazékok kikerültek a pénteken tető alá hozott megállapodásból."

Király.
Gusztosék örülhetnek, a fideszesek meg sípolgathatnak tovább.

Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 18:47 | Sorszám: 20
Uniós fellépés korlátozza a drogfogyasztást
2003. december 13. 11:04


Dömötör Csaba
Az Európai Unió 15 tagállamának igazságügy-miniszterei nemrégiben megállapodást írtak alá, országaik kábítószerellenes törvényeinek összehangolása érdekében. A pénteken elfogadott egyezmény alapján mindazok, akik kábítószerrel kereskednek, kokacserjét, avagy kendert termesztenek 1-3 évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatóak.

Crack-fogyasztó. Nemcsak a magyar közvéleményt irritálja a drogkereskedelem
Nagy mennyiségű kábítószer birtoklása vagy termesztése esetén mindez akár 10 évre is emelkedhet. A tiltott szerek "személyes fogyasztásának" konkrét meghatározása ugyanakkor továbbra is a tagállamok feladata. Emellett a kábítószeres visszaélésekkel kapcsolatos ügyekben tagállami hatáskörben marad a vádlottak felmentésének joga is.

Roberto Castelli olasz igazságügy-miniszter örömét fejezte ki a megállapodással kapcsolatban. Hangsúlyozta, hogy ezen a téren különösen nehéz egyezségre jutni.

Döntés született arról, hogy Hollandiában továbbra is működhetnek azok a "kávézók", amelyekben törvényileg megengedett cannabis fogyasztása és forgalmazása. Mindez azért lehetséges, mert a kenderszármazékok kikerültek a pénteken tető alá hozott megállapodásból.

Piet Hein Donner igazságügy-miniszter ugyanakkor arról tájékoztatott: kormánya a közeljövőben olyan törvényi szabályozást léptet életbe, amely alapján a coffee-shopok látogatása kizárólag holland állampolgároknak lesz megengedett. A jövőbeni intézkedések nem titkolt célja, hogy mérsékelje a Benelux-állam felé irányuló drogturizmust.

Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 18:38 | Sorszám: 19
A lengyelek bekeményítettek. Fidesz kormány esetén nem maradtak volna egyedül.

Lengyelországot okolják a brüsszeli kudarcért
2003. december 13., szombat, 17:49


A cikk betűmérete : kisebb nagyobb


Az Európai Unió soros olasz elnöksége szombaton Brüsszelben több kompromisszumos javaslatról is tanácskozott az egyes államokkal, de egyik mellé sem sorakozott fel annyi ország, hogy érdemes lett volna azokat az elnökség indítványaként a csúcs összes résztvevője elé terjeszteni - közölték diplomaták, ezzel indokolva a csúcs eredmény nélküli befejezését. A reformokat Lengyelországot és Spanyolországot ellenezte, de a spanyolok egyedül Varsót okolják a kudarcért.

A találkozó résztvevői úgy döntöttek, hogy a tárgyalások a következő fél évben, az ír EU-elnökség alatt folytatódnak majd. A megbeszélések lezárására azonban nem szabtak időpontot. A csúcs kudarca súlyos csapás az Európai Unió presztízse szempontjából, de - mint megfigyelők rámutatnak - azért nem bénítja meg az EU működését.

Még a konvent által kidolgozott - s most el nem fogadott - alkotmánytervezet szerint is a következő öt évben egyelőre a Nizzai Szerződés szabályozta volna az EU döntéshozatalát, azaz elvileg még van idő az új szabályok kidolgozására. Ráadásul maga Silvio Berlusconi olasz kormányfő is igyekezett csökkenteni a várakozásokat csütörtökön, és közölte, hogy véleménye szerint csoda kellene a megállapodáshoz.

Egyébként Valéry Giscard d�Estaing, a konvent elnöke még a csúcs megkezdése előtt leszögezte: egy rossz kompromisszumnál, azaz a konvent szövegtervezetének felhigításánál sokkal jobb, ha a mostani csúcson nem születik megállapodás, s az egész kérdéskörről inkább tovább tárgyalnak. A kérdés inkább az, hogy mitől lenne több esély a reformok elfogadására egy, két vagy éppen hat hónap múlva.

Spanyolország Vasót okolja a kudarcért

Közös felhívást készít elő a szorosabb európai integrációról az Európai Unió hat alapító tagállama azután, hogy az alkotmányozás kérdésében kudarccal ért véget az unió brüsszeli csúcstalálkozója.

Az unió alkotmányáról folyó tárgyalások a minősített többségű szavazás ügyében jutottak holtpontra: Lengyelország és Spanyolország ellenzi az eddigi rendszer megreformálását, mert ez csökkentené a két ország súlyát a döntéshozataloknál.p/b]

A spanyol küldöttség szerint Lengyelország konokságára vezethető vissza a brüsszeli csúcs kudarca. A spanyol diplomaták elmondták: igaz ugyan, hogy Madrid is ellenezte az eltérést a nizzai szerződésben megállapított szavazati aránytól, ám ellentétben Varsóval, nem ragaszkodott körömszakadtáig álláspontjához. [b]Lengyelország jottányit sem volt hajlandó engedni - tették hozzá.

Az alkotmány tervezete azt javasolja: az EU Tanácsában 2009-ben térjenek el a minőségi többségi döntéshozatalnak a 2000. évi nizzai szerződésben rögzített módjától, azaz a szavazáskor ne csak a többségi szavazat döntsön, hanem adott esetben a többséget alkotó országokban éljen az EU lakosságának legkevesebb 60 százaléka.

Lengyelország és Spanyolország azonban ragaszkodik a nizzai szerződés változatlan érvényben tartásához, mivel az jelentős előnyöket biztosított számukra: mindkettőjüket 27-27 szavazattal ruházta fel a 321-ből, majdnem annyival, mint amennyi a négy EU-nagyhatalmat, Németországot, Franciaországot, Nagy-Britanniát és Olaszországot. Ők jelenleg 29-29 vokssal bírnak.

[origo]

Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 17:08 | Sorszám: 18
Mert még mindig ez a kisebbik rossz. Tudnillik, elöbb vagy utóbb és mostmár az utóbbnál tartunk, az EU ellensúlyt képez a jelenlegi és nem EU kompatibilis maszop kormánnyal szemben. Lásd pl. PSZF ügy, vagy a figyelmeztetés a mezőgazdaság lerohasztása miatt.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. december 13. 16:55 | Sorszám: 17
Tegyük fel, hogy igazad van.
Ebben az esetben szrényen megkérdem, hogy Orbán Viktor pártja miért mondott UGYANÚGY igent a jelenlegi megváltozott feltételekkel?
ego
  Válasz | 2003. december 13. 16:53 | Sorszám: 16
Nekem még is az az érzésem, hogy a kettős, SZDSZ-MSZP pártpreferenciával rendelkező szavazók imkább fognak az SZDSZ-re szavazni, mint 2002-ben.
- ez inkább az ő témájuk, lásd "európaiság"
- a kormány népszerűtlensége inkább sújtja majd az MSZP-t
- aktivizáló, "ötletes" kampány - ahogy már megszokhattuk

És ami fontos: szinte minden közvéleménykutatásnál stabilan hónapok óta 5% körül állnak a biztos pártválastzók között. Tehát egyáltalán nem kell egetrengető dolgoknak történnie ahhoz, hogy bejussanak...

De majd úgyis kiderül.

Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 16:41 | Sorszám: 15
Az elemzések szerint az mszp tudatosan "kölcsönadott" pár tízezer szavazót az szdsz-nek az első fodulóban. Ezzel vesztett egy-két mandátumot, de nyert egy frakciót, akivel kormányt tudott alakítani. Most hiányozni fognak ezek a kölcsön szavazók (is).
ego
  Válasz | 2003. december 13. 16:37 | Sorszám: 14
Nekem az az érzésem, hogy még nagyon alacsony részvételi arány sem kell ahhoz, hogy az SZDSZ-nek meglegyen az 5%. Azt se felejtsük el, hogy most nem működik az a két nagypártnak kedvező torzító hatás, ami az országgyűlési választásoknál bekalkulálható, azaz hogy inkább a biztos nagy pártot választja valaki, mintsem hogy elvesszen a szavazata. Magyarán az EU-válastztáson könnyebb szívvel adja a voksát egy MSZP-SZDSZ koordinátarendszerben mozgó szavazó a kisebb pártra.
Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 16:37 | Sorszám: 13
Ez mind nem igaz. A Fidesz kormány alatt még mások voltak a feltételek.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. december 13. 16:34 | Sorszám: 12
Hát épp ez a demagógia!

A Fidesz és az MSZP ugyanabba az EU-ba vitt be minket, ugyanazokkal a feltételekkel! Ugyanazt a szart képviselik.

Képtelen vagy felfogni?

Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 16:16 | Sorszám: 11
Ujból demagógira játszól. A fidesz-mszp közös álom sima hazugság. A Fidesz az EU-hoz akar csatlakozni. Az mszp viszont az eu-ra akar hivatkozni a saját kis rablásainak leplezésére. Ez egyre nehezebb, ép most buktak meg az áfás hazugságukkal is.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. december 13. 15:31 | Sorszám: 10
A Gallup szerint 4%-on állnak. S tudtommal 4% körüli érték kell 1 képviselőhöz. Ebből 3% beton szavazó, ennyi érvényesülne minden körülmények között, 64%-os részvételre vetítve. Ennyi nem lesz. Mennyi lesz, 30%? 10%? Nem tudjuk. Nem is merik közölni ezeket az adatokat, ebből sejtem, hogy nem lehet túl sok... 30% esetén, ami messze (3x) több, mint az EU-s átlag tudtommal az SZDSZ 6%-ra számíthat, ha a 3%-uk elmegy. 10% esetén már nyilván nem megy az szdsz-esek többsége sem, de nagyobb arányban, hisz a választóik értelmiségiek, üzletemberek, akiket érdekelhet az EU. (Ui. a pór nép nem számít semmi jóra a Fidesz-MSZP közös álmától.)
Mercurius
  Válasz | 2003. december 13. 15:20 | Sorszám: 9
A jelen állás szerint akik elmennének most szavazni, abban a körben az szdsz-nek nincs meg az 5%-a.

Amúgy szerintem most sokkal többen fognak elmenni szavazni. Más tét.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2003. december 13. 14:34 | Sorszám: 8
Hát, nagyon nagy esélye van.
Az SZDSZ 5% körül ingadozik.
A választási hajlandóságukról nem tudok sokat, de 2002-ben összejött nekik.
Európa meg az ő témájuk. És remekül tudnak kampányolni. (Lásd sz*rból vár effektus.)
A választásokon meg alacsony lesz a részvétel, ami kedvezhet nekik.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola