Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2010-2020: 1 millió új munkahely (12. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2010-2020: 1 millió új munkahely
nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 03. 23:57 | Sorszám: 298
Hülyeségeken nincs kedvem vitatkozni, bocs.
Marco
  Válasz | 2011. augusztus 03. 23:41 | Sorszám: 297
Szerintem meg közelebb vagyunk a széléhez, mint tavaly ilyenkor.
Tavaly ilyenkor még nem állt 250 Ft körül a svájci frank.
Marco
  Válasz | 2011. augusztus 03. 23:39 | Sorszám: 296
"vajon miért fizesse ki az a póruljárt devizahitelesek házát, aki nem vett fel hitelt? (Mondjuk én?) "

Nem pénzzel kell őket segíteni. Hanem törvényeket kell hozni a bankok pofátlan harácsolása ellen! Illetve érvényt kellene szerezni az EU határozatnak, amely tiltja a szerződés módosítását jelzálog alapu kölcsön esetében.

Időszakos Állat
  Válasz | 2011. augusztus 03. 22:22 | Sorszám: 295
Vagy aki okosabb volt és forintban vette fel a hitelt? (Mondjuk én?)
lac1
  Válasz | 2011. augusztus 03. 22:13 | Sorszám: 294
Ezt is csak azért írod, mert nem vagy közel semmilyen önkormányzathoz, vagy önkormányzati intézményhez.
lac1
  Válasz | 2011. augusztus 03. 22:12 | Sorszám: 293
Én sem akarom. De halkan megjegyzem, ezt már én is feszegettem, akkor azt a mellébeszélést kaptam valakitől, hogy ha legalább" "így" nem segítek, akkor azok a családok kilakoltatásra kerülnek, ergo támogatásuk még többe kerülne így nekem. Vagy neked.
nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 03. 22:11 | Sorszám: 292
"A csőd szélén táncolunk."

Így van. De azért valamivel beljebb a szélétől, mint tavaly ilyenkor.

lac1
  Válasz | 2011. augusztus 03. 22:10 | Sorszám: 291
...szeptemberre figyeljetek.
nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 03. 22:09 | Sorszám: 290
És vajon miért fizesse ki az a póruljárt devizahitelesek házát, aki nem vett fel hitelt? (Mondjuk én?)
hejde
  Válasz | 2011. augusztus 03. 21:46 | Sorszám: 289
A devizahitelesek megmentését a Fidesz kurvára lerázta magáról.
"Taktikai okokból" eleve csak a törlesztő nagyságáról beszélnek, pedig ez - bármilyen nehéz - másodlagos! Fontosabb, hogy a tőketartozás megkétszereződött.
Az összes magánszemély adóst a mai árfolyamon is kb 500 milliárdból át lehetne váltani forintra 180 alatti árfolyamon. És akkor még a bankok semmilyen terhet nem vállaltak be. Nagy pénz, nagy pénz, de ha a Mol-ért ki lehetett fizetni...
Pont az a gazdaságilag aktív réteg érintett, aki egyébként fogyasztana, vagyis meg tudná lódítani a gazdaságot.
A kb 600 ezer devitahiteles az ennyi ennyi család, vagyis több, mint másfélmillió ember van bajban.
(Ha belegondolok, hogy a brutál nagy hitelem éves törlesztőrészlete a befizetett adóm kevesebb, mint feléből kijönne... csaljak adót, vagy mi?)
karakan
  Válasz | 2011. augusztus 03. 21:05 | Sorszám: 288
El.
Marco
  Válasz | 2011. augusztus 03. 19:59 | Sorszám: 287
Most kiderült, hogy a hülye önkormányzatok is svájci frankban adósodtak el.

Ebből a svájci frank ügyből még nehezebb lesz kijönni, mint az államadósságból! Piszkosul elintézték ezt az országot!

karakan
  Válasz | 2011. augusztus 01. 21:34 | Sorszám: 286
Nincs esély a frank gyengülésére - emelte ki a Takarékbank elemzője. A svájci gazdaság bivalyerős, 15 százalékos GDP-arányos folyó fizetési mérleg többlettel rendelkezik, a devizatartalékok meghaladják az államadósság mértékét, a devizahitelek törlesztése pedig folyamatos frankkeresletet generál, ami tovább erősíti az alpesi devizát - hozta fel az érveket a szakértő.

A következő hónapokban az eurózónás válság miatt szinte lehetetlen előrejelezni, merre mehet a svájci frank árfolyama. A szakértő szerint elképzelhető egy 210 forintos árfolyam is, de akár a 250 közelébe felszökő kurzus sem zárható ki. Több sztori lóg jelenleg a levegőben az eurózónában: ha ezek közül néhány felszínre kerül, akkor nem zárható ki a komoly forintgyengülés, de a megnyugtató megegyezések esetén lejöhet a frank árfolyama.

karakan
  Válasz | 2011. augusztus 01. 20:50 | Sorszám: 285
Ahogy a chf nőőőő.. borzasztó.
Marco
  Válasz | 2011. július 31. 20:44 | Sorszám: 284
35%-al csökkent a lakásépítések száma. A lakásépítések szokták magukkal húzni az egész gazdaságot, a nyugati országokban ezért is kapnak kamattámogatást.

De nálunk a devizahitelezések mindent tönkretettek. Szvsz ezzel Gyurcsányék még nagyobb kárt okoztak, mint az államadósság mértéktelen növelésével.

Lóránt Károly közgaszdász mondta a minap, hogy az államadósságba a devizahiteleket is be kellene számolni, és akkor már mindjárt nem 80% az államadósság, hanem 120%.
A csőd szélén táncolunk.

Lehel
  Válasz | 2011. július 31. 20:15 | Sorszám: 283
A "körbetartozás" ügyét is a Bizottság elé kellene vinni, mert úgy látszik nem akaródzik változni a törvényhozók álláspontja...marad libsibolsi
Lehel
  Válasz | 2011. július 31. 20:13 | Sorszám: 282
A Magyar Állam uniós jogot sértő Áfa kezelése tényleg jót tesz a honi munkahelyeknek
Olyan "versenysemleges"
Lehel
  Válasz | 2011. július 30. 22:22 | Sorszám: 281
Én úgy gondolom, ahol éhes száj van, ott van munka is.
Jól látható miről szól a "munkanélküliség":
Szól először a kirekesztésről, igen kedves magyarság,vedd tudomásul EUrópa (és megszűnőben lévő államod ) kirekeszt.
Ezek után érdemes elgondolkodni a Maslowi piramis mit is jelent.
Más szintről kell nénzi a világot és benne a szerepedet!

Ennek megemésztése után a munkanélküliség már
a lustaságról, kényelemről és tudatlanságról szól,mivel kireksztettként rá kell jöjjünk, sokkal értékesebb lehet munkánk, ha nem bízzuk kufárokra az eredményt,hanem olyan irányba fejtjük ki ahol nem tudnak részesedni és vámot szedni belőle zsellérjeink,pártoskodó mihasznáink ott, "azelit" álarca mögött.

Méltatlan feltételhez kötik ugyanis a munkához való lehetőséget :
vagy dolgozz, de eredményét ne élvezhesd,
vagy
hagyd a munkát másra és feljtsd el a szót,hogy igazság,önbecsülés !

hejde
  Válasz | 2011. július 28. 23:55 | Sorszám: 280
Van egy fontossági sorrend, ami a munkát illeti:
1. legyen. Akármilyen, de legyen.
2. meg lehessen élni belőle.
3. megtartható legyen, vagyis hosszú távra lehessen számolni és tervezni vele
4. minőségi legyen, vagyis tehetséghez, végzettséghez, tapasztalathoz igazodjon.
Rendben, hogy mindegyiket szem előtt kell tartani, de vannak helyzetek, amikor ezek sajnos vagylagosak. Most ilyen helyzet van.
Karana
  Válasz | 2011. július 28. 11:36 | Sorszám: 279
Csak tudod as minőség, meg a jövedelem is számít.

Nekem is elhelyezkedett egy ismerősöm. Reggel 4-kor kel, 7h30-ra felér Budapestre. Este 6-7 között hazaér és kicsivel többet keres mint a minimálbér. És természetesen nem is termelő munkát végez.
Hogy ez mibe fog kerülni az egészségügynek öt év múlva az csak azért nem érdekes mert ennek a tobbszörösét fogják megtakarítan azzal, hogy ilyen életmóddal aligha kell sokat költeni a nyugdíjjára.

Macisajt
  Válasz | 2011. július 28. 10:13 | Sorszám: 278
10,8% a munkanélküliség.

Kevesebb munkanélküli, 30 ezerrel több a foglalkoztatott: http://www.mfor.hu/cikkek/29_ezer_embernek_lett_uj_munkahelye.html


Még mindig sok, de legalább javul..

Lehel
  Válasz | 2011. július 24. 20:03 | Sorszám: 277
"Bizonyos magánvagyonokat én bizony elvenném. Amit a köztől loptak el."
Miért csak vennéd ?
VEDD el !

Itt viszont a tisztességes munka árán szerzett, létszükségleti vagyonokat,mint lakásokat, házakat, honi termelést végző KKV-kat veszik el és a tolvajok vagyona senkit nem érdekel az elszámoltatásra kötelezettek közül

karakan
  Válasz | 2011. július 24. 12:31 | Sorszám: 276
Bizonyos magánvagyonokat én bizony elvenném. Amit a köztől loptak el.
Lehel
  Válasz | 2011. július 23. 21:08 | Sorszám: 275
Megértőnek kell lennünk. A felvilágosodás még nem jött el
mindenki számára, SŐT egyesek egyre sötétülnek!
Békáscity
  Válasz | 2011. július 23. 21:05 | Sorszám: 274
El lehet menni - pápá !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola