Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2010-2020: 1 millió új munkahely (11. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2010-2020: 1 millió új munkahely
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 05. 12:09 | Sorszám: 324
Nem devizahitelek ezek, hanem deviza alapú hitelek.
Nagyjából olyan, mintha cukoralapú hitelt vettek volna fel.
Kaptak 10 milliót akkor, amikor 180 forint volt a cukor kilója, oszt fizethetik vissza 280 forintos árfolyamon.
De se a bank, se az adós nem látott cukrot (svájci frankot).
Mintha 2005-2008 között tudták volna a bankok, hogy mi lesz 2008-után....és ez nem elképzelhetetlen.
kata54
  Válasz | 2011. augusztus 05. 12:02 | Sorszám: 323
A devizahitelesdivel nekem végig van egy alapproblémám, amit nem értek és amiről senki nem beszél még ma sem:

devizahitel az, amikor devizaszámlámra (pl euro) utalják a felvett összeget és ha akarom, onnan készpénzben fel is vehetem a valutát. Forintban is persze, de euróban is.
Ha ötmillió eurot kaptam, akkor itt ötmillió eurot kp.

Ha ezt a hitelt törlesztenem kell, akkor természetesen euróban törlesztem.
Vagy forintban az aktuális euro-árfolyamon.

A mostani hiteleknél ilyesmiről szó nem volt, delikvensek a deviza fölötti rendelkezési jopgot sose kapták meg, a devihzát valutában sose vehették volna fel, mégis úgy számolnak, mintha ez lett volna a helyzet.
A bankoknak ehhez nem kellet devizával rendelkezmiük, csak forinttal, akkor mire föl a devizaelszámolás...

Egyáltalán:
miért engedélyezett ma is ez a konstrukció, ami semmi másról nem szól, minthogy a bank devizakamatokat szedjen forinthitel után.
Nem értem.

Ez szerintem nem OK.

Auróra
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:58 | Sorszám: 322
A Róna netto faszságot mond.
Pláne, hogy most akarja eurósítani a chf hiteleket...
Volt szerencsém egy vele készült riporthoz.
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:57 | Sorszám: 321
Már bocsánat, de nem a bankok értékelték fel az ingatlanokat.
Voltak külön erre a területre szakosodott cégek, melyek 20-100 ezer forintért (természetesen a leendő adós terhére, elbírálás előtt) "hivatalos" értékbecslést készítettek.
kata54
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:53 | Sorszám: 320
Adjanak nekik 2 szoba öszkomfortos bérlakást. Pont.
Éljenek benne, ahogy tudnak, húzzák össze magukat.
Valamikor régen én is nagyon örültem volna egy ilyennek.
Nekem nem adott senki.
Élni lehet benne, ugyanakkor maradjon meg örök tanulságként az életükben, hogy először a lehetőségeiket mérjék föl, utána vásároljanak hitelből.

A bankokkal való el(le)számolást ezzel ne keverjük.
Azt meg kell csinálni, valami olyasmi mentén, amit Róna mondogat, de ne keverjük a kettőt.

Auróra
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:50 | Sorszám: 319
Ez a mai árfolyam kb.200 milliárdot szív el a fogyasztás elől.Ez kb. 100 milliárd adókiesés.Plusz a rengeteg szétkúrt élet ami a kilakoltatással jár.Nyilván lépni kell az államnak.Szabályozással és pénzzel is.
Gen
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:48 | Sorszám: 318
"Az ingatlanok értéke 30-40%-al csökkent."
Ez egy annyira rossz duma, hogy nem is gondoltam, hogy írni- és olvasni tudók között valaki még elő mer jönni ezzel.

Azok a bizonyos ingatlanok SOHA A BÜDÖS ÉLETBEN nem értek annyit, amennyire felértékelték őket!!!

A PSZÁF ellenőrzéssel együtt járó, szigorúbb bankszabályozással teljes mértékben egyetértek, de ezt a problémát azok kárára megoldani, akik felmérték a lehetőségeiket és nem vettek fel kockázatos hiteleket, nem tartom igazságos megoldásnak.

Ott lett az egész nagyon elszúrva, hogy megszüntették a bérlakások építését.

nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:46 | Sorszám: 317
Az "eredeti hitelt"? És a különbözetet ki fizeti? Jó, a bankok. Aztán a csődbement bankokat meg az adófizetők.
nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:42 | Sorszám: 316
Igen, pl. az ilyen megfontolások (meg amit onogur írt) azok, amelyek miatt viszont mégis áldoznia kell a köznek a devizahitelesek megsegítésére. Ettől az még "szívesség" marad, nem kötelezettség, mint a nyugdíj kifizetése. (ld. hejde nagyon félresikerült hasonlatát)
karakan
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:24 | Sorszám: 314
Nem elég a kilakoltatás megakadályozása.Az elsétálási jog is kell, hogy aki eladja a lakását vagy másképp, de kifizeti az eredeti hitelt, szabaduljon meg a banktól.Ez is segítene sokat.
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 05. 11:00 | Sorszám: 313
Próbálj meg gondolkodni.
Ha az állam hagyja, hogy 2-3 gyermekes családokat kilakoltassanak az otthonukból, akkor csak generálja az újabb problémákat, melyek jóval többe kerülnek, mint a devizahitelesek megsegítése.
A kilakoltatott állandó lakcím hiányában garantáltan elveszíti a munkahelyét és többet nem is kap munkát, a gyerekeket elveszik tőlük és állami gondozásba kerülnek.
Marco
  Válasz | 2011. augusztus 05. 10:03 | Sorszám: 312
Nem érted, hogy nem pénzzel kell őket segíten?
Hanem ellenőrzéssel és törvényekkel kell melléjük állni a bankok ellenében.

Nemcsak ők szívnak, mi is szívunk, akiknek nincs devizahitelünk. Az ingatlanjaink kevesebbet érnek, eladhatatlanok. A belső fogyasztás megszünt, a gazdaság visszaesik, az elmaradt adóbevételeket csak megszorításokkal lehet pótolni.

A bankok meg röhögnek a markukba. Ezt csak itt csinálhatják, egyetlen més európai országban sem. Mert az itteni kormányok hagyják őket!

lac1
  Válasz | 2011. augusztus 05. 09:57 | Sorszám: 311
Szívességből ezermilliárdokat???
Az én gyerekem boldogulását a devizahitelesekre pazarolni?
Na nem...
lac1
  Válasz | 2011. augusztus 05. 09:54 | Sorszám: 310
Amikor tavasszal megmondtam ezt, akkor senki nem hitte el nekem. A kínaiak NEM fognak minket megmenteni. Az, hogy ESETLEG valamilyen üzletet kötnek velünk, amiről meg vagyok győződve, hogy ők jobban járnak mint mi, de hát akinél a pénz van az a nyerő, szóval az üzlet remélhető nyereségéből esetleg meg tudjuk hosszabbítani az agóniánkat.
Marco
  Válasz | 2011. augusztus 05. 09:50 | Sorszám: 309
"A póruljárt devizahiteleseket különféle megfontolásokból meg lehet és meg kell segíteni, de ez nem valamilyen kötelezettség, ez legfeljebb szívesség vagy ésszerű megfontolás."

Nem szivesség. A lakásépítés, ami a nemzetgazdaság motorja 35%-al esett vissza. Az ingatlanok értéke 30-40%-al csökkent. Az önkormányzatok sem tudnak már fizetni. A gazdasági növekedés visszaesik. Milliók kerülhetnek az utcára.

Ezt a dolgot megkell oldani, ez mindenki érdeke. Annak is, akinek nincs devizahitele.

De nem pénzzel, (ami nincs), hanem a bankok szigorú ellenőrzésével, kemény törvények meghozatalával.
Sok devizahitelesnél 200-300%-al emelték a tartozásukat, noha a svájci frank fele ennyit sem erősödött.
Ezért mondja Róna Péter, hogy a PSZÁF-nak meg kellene vizsgálni minden egyes hitelszerződést, és meggyőződése, hogy a devizahitelesek nagyobb része túlfizetésben van.

nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 05. 04:27 | Sorszám: 308
1általán nem ugyanaz. Sőt, teljesen más. A póruljárt devizahiteleseket különféle megfontolásokból meg lehet és meg kell segíteni, de ez nem valamilyen kötelezettség, ez legfeljebb szívesség vagy ésszerű megfontolás.

Amúgy a nyugdíjjárulékokat a "mindenkit" jelentő állam (pontosabban annak gondatlan, de sokkal inkább mocskos gazember képviselői, vezetői) költötték el "más célokra". Tehát annak, aki befizette azokat a járulékokat meg kell kapnia a nyugdíját a "mindenkit jelentő" államtól, vagyis az adófizetőktől. Más a helyzet, ha 1 magánnyugdíjpénztár "költi el más célokra".

hejde
  Válasz | 2011. augusztus 05. 01:18 | Sorszám: 307
Nem az árfolyammal jártak jól, hanem azzal, hogy a bankokat chf-ben 1% kamatért refinanszírozták.
Én nem volt benne a pakliban - ld. alant.
hejde
  Válasz | 2011. augusztus 05. 01:08 | Sorszám: 306
Ugyanaz.
A befizetett nyugdíjjárulékok - ha nem vetted volna észre - el lettek költve más célra, úgyhogy el lehet fáradni a kasszától.
hejde
  Válasz | 2011. augusztus 05. 00:59 | Sorszám: 305
Mért is volt okosabb?
Amikor 2006-ban csődközelben voltunk - és ezt csak te nem tudtad, a befektetők igen -, elszállt az árfolyam 175 CHF-re. A forint hitel viszont egészen 200-ig nagyobb törlesztőrészletet jelentett.
De persze azt te tudtad egyedül, hogy itt 2008-tól európai, amerikai és magyar hármas válság lesz. És hogy Svájc kimarad a hitelezési válságból. Még azt is tudtad előre, hogy a bankok nem tehetik majd meg, hogy felküldik a válság miatt a forint kamatot is a duplájára (ahol az még 2000-ben is állt).
És nem szóltál?
nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 05. 00:13 | Sorszám: 304
Nem kizárt, hogy most jön a válság második nagy hulláma. Remélhetőleg a kínaiak tényleg nem hagynak bennünket lemosni. Bár talán most már nem is az államadósság, hanem az önkormányzatok és a magánszemélyek frankadóssága lehet majd a fő gond.
nemszadista
  Válasz | 2011. augusztus 05. 00:09 | Sorszám: 303
Lópikulát. Ez teljesen és tökéletesen más dolog, még véletlenül sem jó analógia.
alma
  Válasz | 2011. augusztus 04. 23:52 | Sorszám: 302
Igaz. Akkor árfolyammal jól jártak most meg szívnak. Benne volt a pakliban. Adós fizess!
( Most én is szívási fázisban vagyok az euróval, de mit csináljak? Majd lesz jobb is ... )
Békáscity
  Válasz | 2011. augusztus 04. 23:48 | Sorszám: 301
Hál' Istennek !
hejde
  Válasz | 2011. augusztus 04. 23:46 | Sorszám: 300
...és mert gazdaságilag aktív réteget támogatni hosszútávon megtérülő beruházás (a nénike nyugdíja nem feltétlenül).
hejde
  Válasz | 2011. augusztus 04. 23:43 | Sorszám: 299
Amiért én is fizetem az ő orvosi ellátását, a nénikéje nyugdíját meg a gyereke iskoláját stb.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola