Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2010-2020: 1 millió új munkahely (8. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2010-2020: 1 millió új munkahely
Auróra
  Válasz | 2011. augusztus 23. 10:27 | Sorszám: 399
Nem baj.Az a jó ha a gyerekeink még hülyébbek lesznek!
mpd
  Válasz | 2011. augusztus 23. 09:52 | Sorszám: 398
Több tízezer tanári állás veszik jövőre.
Marco
  Válasz | 2011. augusztus 23. 09:45 | Sorszám: 397
Tervezzék újra!
Ezzel a címmel írt cikket Szajlai Csaba a Magyar Hírlapban.

"Ki kell mondani legfelsőbb szinteken is, hogy az egykulcsos adó nem alkalmas a gazdaság élénkítésére, valamint a másik kitűzött cél, a foglalkoztatás növelésére sem."

Vagyis ahogy már sokszor leírtam, az egykulcsos adó ablakon kidobott pénz, ami csak a hiányt, az egyenlőtlenséget és a társadalmi feszültségeket növeli.

De hogy ezt "legfelsőbb szinteken" is be fogják látni, és az egykulcsos adót vissza fogják vonni, a felől kétségeim vannak.
Még soha nem fordult elő, hogy "legfelsőbb szinteken" (értsd Orbán Viktor) valamit is beláttak és megváltoztattak volna.

Lehel
  Válasz | 2011. augusztus 21. 21:57 | Sorszám: 396
Jól tudják, ha a benszülött gazdasági erőhöz jut, fellázad kegyetlen urai ellen.
Ezért tesznek meg mindent, hogy lerongyosodjunk,hogy nem legyen időnk, erőnk lerázni a szenvedhetetlen igát
Lehel
  Válasz | 2011. augusztus 21. 21:55 | Sorszám: 395
Az Árfolyamkockázat mértékét szemben a törvényi kötelezettséggel nem rögzítették, így szerintem ezek a szerződések támadhatók ( lásd. pl. Dr Czirmes György pere )
LL.kedő
  Válasz | 2011. augusztus 15. 15:40 | Sorszám: 394
Ennek a topiknak is az lenne az ideálisabb cím
„ Egymillió új elbocsátott”

Adja Isten, hogy beégjek jóslatommal és az eredeti címnek akár a töredéke lenne igaz.
De sajnos a konkrét kormánypropaganda statisztikákat leszámítva a rohadt liberális média (Pl: Hit tv Echo tv) nap - nap után gyárak üzemek bezárásáról számol be. Tegnapi hír, hogy az Ukránok kivásárolták az utolsó műtrágya gyárunkat és miután leállították a termelést hozzák az ukrán mérget dupla áron.

hejde
  Válasz | 2011. augusztus 15. 09:25 | Sorszám: 393
Én azt állítom, hogy a magyar bankok évtizedes, államilag elfogadott kamatgyakorlata a magyar adós számára nagyobb kockázat volt, mint a chf-el kapcsolatban előre látható problémák. Aki tudta, hogy nem így lesz, az szólhatott volna.
Fluctuat
  Válasz | 2011. augusztus 15. 08:14 | Sorszám: 392
Brúder! A csehek stb. is MENET KÖZBEN hoztak vonatkozó szabályokat, úgy hallottam.

S Róna P. szerint az egész teljesen ismeretlen a nyugati hitelezései gyakorlatban, tehát a magyar szakemberek jól tudhatták, hogy illyet másutt nem csinálnak.

S tudhatták azt is, hogy mi a kockázata. S azt is, hogy az egész háttere a korábbi évtizedek inflációs politikája, ami viszont egyenértékű a permanens fojtoatással.

hejde
  Válasz | 2011. augusztus 15. 07:54 | Sorszám: 391
A magyar jogi háttérről és gyakorlatról van szó.
Fluctuat
  Válasz | 2011. augusztus 15. 02:35 | Sorszám: 390
"A CHF hitel a 2008-ig reálisan előre látható kockázatok mellett összességében volt jobb, mint a forint, és nem az aktuális törlesztőrészletek alapján!"

Ha ez igaz lenne, az összes környező ország CHF-alapú hitelben tobzódna. Ehhez képest lényegében megtiltották ezt a fajta hitelezést, mindenütt -- kivéve minket. Biztosan nem voltak olyan okosak mint Hejde kartárs és valamit rosszul számoltak.

Aztán véletlenül tömegesen, sőt katasztrofálisan nekik lett igazuk.

(A csehek tudomásom szerint egyenesen megtiltották, a lengyelek stb. szűk keretben engedték csupán. Más nyugati országban ismeretlen ez a csalásfajta, ehhez magyarnak kellett lenni, hogy itt átmenjen.)

hejde
  Válasz | 2011. augusztus 15. 01:26 | Sorszám: 389
"a frank 50%-os emelkedése az ő kamatnyereségüket a fellegekbe emeli"
Nem így van. A Bank a 6%-os hitelt nem tudja forintból finanszírozni, mert arra maga is 6% betéti kamatot fizet. A Chf hitel mögött tehát tényleg az általa felvett chf kölcsön áll, amit neki - tekintve, hogy a bevételei forintban vannak - szintén ezen a magas árfolyamon kell megfizetni. A megfelelés nem maradéktalan, de a bankok általában annyi kihelyezett chf-hitelre törekedtek, amennyi hitelt ők maguk vettek fel (a felvett és nyújtott hitelállományok és azok lejárata nagyjából megfelelt egymásnak). Más kérdés, hogy a bankoknak több mozgásterük (forrásuk) van arra, hogy a hiteleiket mikor fizessék vissza, ill. valóban játszhatnak azzal, hogy a saját hitelüket kedvezőbb árfolyamon fizessék.

Az sajnos tény, hogy egy centit nem engednek.

hejde
  Válasz | 2011. augusztus 15. 01:07 | Sorszám: 388
A CHF hitel a 2008-ig reálisan előre látható kockázatok mellett összességében volt jobb, mint a forint, és nem az aktuális törlesztőrészletek alapján!
Egyszerű:
1. A bankok kikötik, hogy az árfolyamkockázat csak az adóst terheli, DE frank- és forinthitelnél is kikötik azt is, hogy egyoldalúan, korlátlanul és indoklás nélkül emelhetik a kamatot! (Ez meg is felelt a 2008 végéig folytatott gyakorlatnak, ennek az állami és jogi korlátja kizárólag az uzsora volt, de mint tudjuk, 400%-os thm sem érte el az ingerküszöböt.)
2. Árfolyamkockázat normál esetben abban van, hogy a forint jobban inflálódik, mint a CHF, DE ha ez nagyobb léptékűre vált, akkor a bankok megemelik a forinthitelek kamatát. Nem a CHF-ét! A forint eleve nagyrészt attól volt drágább, hogy itt nagyobb infláció van.
3. Ahhoz, hogy CHF alapon többet kelljen fizetni, államcsőd közeli állapot kellett (nyilván magyar, svájci államcsőddel senki nem számolt), csődnél viszont arra lehetett számítani, hogy a forint hitelek kamatát viszont brutálisan megemelik.
Hogy ez nem következett be, azt nem a Bankok emberbaráti szereteteként kéne értékelni, hanem annak tudható be, hogy a magyar "csőd" nemzetközi hitelezési válsággal párosult (sőt részben annak következménye volt): magyarul, CHF hiányában nem golyózhatták ki a forint terméküket a piacról egy 20%-os kamatú termékkel, de még így sem jött össze nekik, hogy az emberek - mert nincs más - átnyergeljenek a forint hitelekre. Így is visszaesett a forint hitelezés is. (Figyelem: a devizahitelezést a refinanszírozási problémák miatt a bankok függesztették fel, nem az állam és nem az adósok - ott álltak halomban az elbírálásra váró chf hitelkérelmek.)
A bankok 20 éven át tehették meg, hogy rossz termékekkel, rossz kiszolgálással is szédületesen nyereségesek legyenek (most nem azok!), sőt: az adós gyakorlatilag kockázati közösségbe kényszerül a bankkal, és azt is ő fizeti meg, ha más hitele dől be, de azt is, ha a banknak teljesen más okból nem megy a szekér (pl. nem megy az értékesítés). Ebből a szempontból a forint hitel veszélyesebb lett volna. Nem lehetett arra számítani, hogy amit a bankok 20 éven át folytattak, most nem tudják majd megtenni.

Ami a frankerősödés másik oldala, és jelenleg a nagyobbik baj - hogy összeomlóban az euró, és minket is magával ránt, pedig nekünk forint van -, azzal 2008-ban senki se számolt, az "okos" forinthitelesek sem, de még 2010-ben sem. De nem volt olyan szakember sem, aki a 2008-as ikerválságot előre látta volna.

Mellesleg, a gazdasági válság állami, és - nálunk legalábbis - nem banki, ill. nem, vagy csak következményében adósi, vagyis az árfolyamok elszabadulásáért (legalábbos 147-ről 220 HUF/CHF-re) az Állam közvetlenül felelős.

Vonjunk le következtetéseket:
- Senki ne jöjjön azzal, hogy a forinthitelével okosabb volt, ő valójában az egészet nem értette már akkor sem, amikor hitelt vett föl.
- A bankok nem csapták be jobban az embereket, mint a forinthitellel. A legkisebb devizahiteles-állománnyal rendelkező bankok állnak most a legjobban.

És végül: ne akarja már senki megmondani, hogy az általa személyesen nem ismert több százezer ember mennyire volt felelőtlen vagy nyerészkedő, és ne akarja jobban tudni, hogy a hitelfelvelő okai, egyéni céljai mennyire voltak tisztességesek vagy reálisak.

onogur
  Válasz | 2011. augusztus 15. 00:43 | Sorszám: 387
Nem, inkább a szegény bankokat kellene megmenteni.
Akik 1%-os kamatra vettek fel CHF-ot, 6-7%-ért adták tovább, de a kezelési költségekkel feltornázták a THM-et 11% fölé.
Giganyereséget realizáltak, de a mostani helyzetben egy centit nem engednek.
Pedig egyszerű matematika: a frank 50%-os emelkedése az ő kamatnyereségüket a fellegekbe emeli.
Időszakos Állat
  Válasz | 2011. augusztus 15. 00:05 | Sorszám: 386
Két hitel közül azt választotta a chf-es, amit kedvezőbbnek ábrázoltak, amit mert vállalni.

Azért "ábrázolták" kedvezőbbnek, mert alacsonyabb kamatozású volt, cserébe az árfolyamkockázatért.
Alacsonyabb kamatozásút választotta, mert azzal jobban járt. Köszönte szépen, megvolt az alacsony kamattal, amíg az árfolyamkockázatból nem lett problémája.
Most, hogy az eddig megtakarított haszon mellett már meg kellene fizetni a kockázat árát is, meg kéne menteni?
Ugyan miért?

Lehel
  Válasz | 2011. augusztus 14. 23:19 | Sorszám: 385
" a CHF-esek nyerészkedni akartak a forinthitellel szemben."

Ki akart itt nyerészkedni és kikkel szemben ?
A forinthiteles és a chf hiteles között semmilyen jogviszony nem született, amiből a chf-esnek bármi nyeresége, nyerészkedési lehetősége lehetne...
Nem érted,miről van szó.
Két hitel közül azt választotta a chf-es, amit kedvezőbbnek ábrázoltak, amit mert vállalni.
Sem a Ft, sem a Chf hitelnél nem volt valószínűsíthető, hogy messze a vállalása fölött fognak tőle követelni, mert erre
sem a SZOKÁSOKBAN, SEM A JOGÉRZÉK SZERINTI LEHETSÉGESSÉGBEN NEM VOLT PÉLDA és szerintem jogi alap sem.
Az egész egy nagy megtévesztés volt

Auróra
  Válasz | 2011. augusztus 14. 08:26 | Sorszám: 384
Stimmel.
Érdemes lenne megnézni, hogy 2002 és 2006 között a GDP növekedése hogyan alakult az eladósodottság növekedéséhez.
Itt most mindent figyelembe kéne venni,mind az állam, mind az önkormányzatok, mind a lakosságra nézve.
Nagyjából a GDP növekmény kétszeresével sikerült eladósodni.
Mondhatnók, hogy az meggyesi-gyurcsány kormányzás gyakorlatilag egy adósság növekményre épült.
A 2006-10 közötti időszak nemhogy növekedést,de egyenesen csökkenést hozott és ekkor az eladósodottság növekedés kizárólag a napi túlélést szolgálta.
Mivel a hitelezés érdemben csökkent,de nagyon ám.A pénz áramlása, körforgás helyett egyirányúsítva lett.
Megfejelve egy egy a rendszerbe kódolt árfolyamzuhanással és kvázi uzsora kamatokkal.
Namost a Zorbánék ezt a negatív spirált igyekeznek hol jól, hol rosszul megállítani.
onogur
  Válasz | 2011. augusztus 14. 01:13 | Sorszám: 383
Újra nőtt az álláskeresők száma

Júliusban nem csökkent tovább, hanem némileg nőtt az álláskeresők száma, 554,2 ezer fő volt - derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adataiból. A bejelentett új állások kétharmada továbbra is támogatott állás, s ezek csaknem 60%-át két szakma teszi ki, a segédmunkás és a takarító. http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/ujra_nott_az_allaskeresok_szama.153779.html

Marco
  Válasz | 2011. augusztus 10. 10:26 | Sorszám: 382
Nahát, micsoda operettnáci szöveg! Mikor léptél be a Jobbikba?
Tagathon
  Válasz | 2011. augusztus 10. 08:51 | Sorszám: 381
Pontos helyzetleírás. Tényleg az a kérdés, hogy melyik ország engedheti meg magának, hogy ezt a rothadó és rothasztó ügyet rendberakja. Mert valahol el kell kezdeni, valakinek. Elvileg lehetne ez az USA, de ott az ellenérdek oly erős, hogy nem fogják meglépni, nem lesz globális New Deal. Lehetne Kína, de Kína millió szállal az USA-tól függ. Lehetne India? Irán? Egy ponton Oroszország? -- Az EU reménytelen. Az EU oly mértékben korrupt, rothadó, szétesett, ellentétes érdekektől feszített, eszköztelen és fegyvertelen roncs, hogy nincs itt sem akarat, sem képesség a rendrakáshoz.
Macisajt
  Válasz | 2011. augusztus 10. 08:39 | Sorszám: 380
"nagyon érdekelne engem, hogy VALÓJÁBAN mi ez a cirkusz, ami zajlik.
Mert hogy megint másról van szó, mint amiről megy a hablaty a mlédiában, az egészen biztos.
Valakik valahol nagyot kaszálnak megint.
Kik ??? Meg tudná valaki magyarázni ?"


Nagyon egyszerű elmagyarázni.
A "globális" válságról már szinte mindent tudni, a szokásos történet mikor a lufi kipukkad.
Márpedig a görög, ír, portugál, spanyol, olasz lufi után az amerikai lufi is kipukkadni látszik( idő kérdése, még akkor is ha most még talán sikerülne elkerülni a teljes összeomlást.)

Ide vezet a gazember hitel- és kamatpolitika, a virtuális pénz, a fogyasztás
mesterséges felturbózása hitelekkel...

Magyarország meg ott áll letolt gatyával.
Országkockázat az egekben, ettől kamatokra megy ki az a kevéske is ami a gazdaságban megtermelődik.
Önkormányzatok gondosan frankban eladósítva, utolsókat rúgják.
Lakosságból meg százezrek vették hitelből a 30-40 milliós vételárakra felturbózott lakásokat most meg képtelenek szabadulni a banki csapdából.

Ha az állam nem állna úgy ahogy áll..akkor radikális eszközökkel kéne a bankokat megrendszabályoznia.
Csakhogy az állam maga is úgy áll,ahogy, így aztán óvatos,mert lásd már Gémesi egy megszólalása nyomán is indulhat a lavina...

kritikus
  Válasz | 2011. augusztus 10. 08:17 | Sorszám: 379
elég körülnézni a hétköznapokban: a hentesnél nem hogy sorbanállni nem kell, kitörő örömmel fogad az eladó, a hipermarketben egyre kevesebb pénztár üzemel, a megszokott kisboltok javarésze bezár /nem csak nyári szabadság miatt/ a piacon a zöldségesnél is lézengünk hét közben, hét végén pedig sok-sok nézelődést követ egy-egy vásárlás.
Mindenki tudja, hogy évek óta csökken a kiskereskedelmi forgalom, a többség egyre jobban visszafogja a fogyasztását.
Marco
  Válasz | 2011. augusztus 10. 07:36 | Sorszám: 378
Az emberek megbíztak a bankban, amelyik a devizahitelt ajánlotta.

Te nem bíztál meg bennük, és neked lett igazad.
Ettől még a többiek csúnyán be lettek csapva. Nincs semmi okod a kárörömre. Már csak azért sem, mert ez az egész ország tragédiája. Bedöglik az építőipar, csődbe jutnak az önkormányzatok, a gazdasági növekedés visszaesik, az adóbevételekkel együtt. Összeomlok Orbán-Matolcsi gazdasági stratégiája, mindenki elszegényedik.

karakan
  Válasz | 2011. augusztus 06. 10:37 | Sorszám: 377
Az eszedbe se jut, miért magas a forinthitel????
Az sem, miért lett frankhitel egyáltalán?

Igen, akinek nincs állása vagy kevés a fizuja, semmit sem tud fizetni..

És akkor mindezt mérlegelve és kiszámítva: sose vegyél se lakást, se autót, stb.

kritikus
  Válasz | 2011. augusztus 05. 23:25 | Sorszám: 376
ugyanazt fújjátok, mint azajóédesbolgárúr.
Időszakos Állat
  Válasz | 2011. augusztus 05. 22:38 | Sorszám: 375
A chf hitel havi részletét tudták vállalni a keresetük alapján az emberek, nem a háromszor akkora forint hitelt.

Köszönöm, hogy te magad is megerősíted, miszerint a CHF-esek nyerészkedni akartak a forinthitellel szemben.
Ugyanezt mondod.
Ugyanis a forinthitel kamata nem véletlenül volt háromszor akkora, mint a CHF-é. Mert a forintosban nincs benne az árfolyamkockázat.
Én forintost vettem föl, hogy ne kerüljek bajba az árfolyamkockázat miatt. És fizetem a háromszorakkora kamatát!
Akkor én most mit gondoljak? Kinek az oldalára álljak? Sajnáljam azokat, akiknek nem jött be a kockáztatás? Nem igazán tudom. Csak a bankok bunkó és indokolatlan többletköltségei miatt. Azokat sajnálom valójában, akik azért bukták be a hitelt, mert elvesztették a munkájukat. És akkor mindegy, hogy forinthitelt vagy CHF-hitelt nem tudsz fizetni.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola