Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2010-2020: 1 millió új munkahely (13. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2010-2020: 1 millió új munkahely
Lehel
  Válasz | 2011. július 23. 21:04 | Sorszám: 273
A közvagyon ellopása után most a magánvagyonokon a célkereszt...
Tényleg engedni kellene ezt is ???
Ha igen, akkor fusson ki merre lát,amíg tud.
Békáscity
  Válasz | 2011. július 23. 19:19 | Sorszám: 272
Nagyon frappáns !
karakan
  Válasz | 2011. július 23. 15:08 | Sorszám: 271
Miután fél Európa csődközelben, és Amerikát is leminősítik, a hetedik kerületi özvegy Szabó Kálmánné is vizsgálatot kapott a Moody’stól.

A Moody's Investors Service özvegy Szabó Kálmánnét leminősítette: az eddigi"életrevaló kisöreg" kategóriából az "éhenkórász nyugger" kategóriába helyezte át, tovább rontva Szabóné hitelképességét és a befektetők bizalmát.

Özvegy Szabóné nem az első eset Magyarországon: az elmúlt hetekben a svájci frankban eladósodott Béres-családot is vizsgálta a nemzetközi szervezet: ők idáig a "háromgyerekes hülyék" kategóriában voltak, majd négy kategóriát zuhanva "csövesjelölt lúzereknek" lettek minősítve.

A Moody’s a jövőben több magyar nyugdíjast, svájci frank-hitelest és nagycsaládot is minősíteni fog, és bárki kategóriát válthat: lesznek, akik felkerülnek a legfelső, "rohadt burzsuj, tökömért jössz be elém index nélkül Maseratival" kategóriába, de sokan le is csúszhatnak a legalsó, "te meg itt dögölj éhen ahol vagy" kategóriába is.

kritikus
  Válasz | 2011. július 23. 11:31 | Sorszám: 270
t.olvtársam, neked a 259-ben válaszoltam. a 264 vélemény volt, rólad, de nem neked szólt.
Mert már az 1 millió munkahely is kevés, cél az emberhez méltó jövedelem mindenki számára. amennyiben nem érted, végtelenül sajnálom.
karakan
  Válasz | 2011. július 23. 11:07 | Sorszám: 269
Nem liberóra költik.Miért nem hagysz békén?
Lehel
  Válasz | 2011. július 23. 08:19 | Sorszám: 268
"...mindent tudok és ismerem a helyzeteket!
Nem kértem társadalmi szolidaritást sem a kölcsönhöz --ugyanis (ha figyeltél volna- visszafizettem és fizetjük, amit kellett és amit kell, mindent, nekem nem kell a társadalomtól kunyiznom!- "

Kedves Margit !
A társadalmi szolidarítás nem pénzbeli jUttatás, EZT CSAK AZ ÉLŐSKÖDŐK PRÓBÁLJÁK ÍGY BEÁLLÍTANI ZAVARKELTÉS CÉLJÁVAL.
A szolidarítás azt jelenti, hogy nem ENGEDJÜK, HOGY TÖRVÉNYHOZÓINK HOZZONAK OLYAN TÖRVÉNYEKET, AMIVEL A MAGYAR SZABADSÁGOT ÉS ÉRDEKET SÉRTIK.

Itt persze nem a következményes helyzeteket kell ALAPUL venni, ( pl."be kell engedni a multit, mert kell a tőke",mert ez így ostobaság és elfedi a lényeget) hanem a problémák alapját,tehát azt a körülményt kell megváltoztatni, ami a kialakult rossz helyzet kiváltója volt és fenntartja azt ( a tulajdon védelmények hiánya, a magyarok joga védelmének hiánya,ami az ellenünk folytatott visszaélésekre LEHETŐSÉGET AD továbbra is...stb)

Lehel
  Válasz | 2011. július 23. 08:06 | Sorszám: 267
Mi az a huhogás ?

Én azt nézem,mi lenne szükséges a magyarságnak.
Azt látom, hogyan működik a mai rendszer és mi az oka, hogy nincs honi termelés ezért gazdaságilag zsarolható a magyarság.
Ami az MMV konferencián is egyértelművé vált, a magyarországi törvények lehetővé teszik, hogy minimális kockázattal (50- 500 ezer Ft tőkével) alakuljonak Kft-k, amik
sok esetben
abból a célból alakulnak, hogy más, a magyar jog számára fogható honi vállalkozásoknak akár több 100 milliós,sőt milliárdos kárt okozzonak anélkül, hogy annak megtérülésére a károsultaknak reménye lehetne.
Az egyik hozzászóló el is mondta, hogy ilyen környezetben épeszű ember megszünteti az ésszerűtlen kockázattal járó vállalkozást.

Békáscity
  Válasz | 2011. július 23. 08:06 | Sorszám: 266
Hajrá természetgyógyászat ! Fűben-fában orvosság van !
Marco
  Válasz | 2011. július 23. 07:37 | Sorszám: 265
A kieső 500 milliárd miatt jövőre a gyógyszertámogatást is lefaragják.

A nyugdíjas választhat majd, hogy azért haljon-e meg, mert nem veszi meg a gyógyszerét, vagy azért mert ha megveszi, akkor éhenhal.
De fő az, hogy a fia többet kapjon.

kritikus
  Válasz | 2011. július 22. 23:47 | Sorszám: 264
az karakant nem érdekli. a fia többet kap. több liberót vesznek.
son
  Válasz | 2011. július 22. 23:41 | Sorszám: 263
Megnézted, hogy közben hány új vállalkozás alakul?
A kettő összevetése alapján volna illő a huhogás.
Marco
  Válasz | 2011. július 22. 23:36 | Sorszám: 262
És nem csak a fizetés számít.
Még kevesebb pénz fog jutni az egyébként is lerobbant egészségügyre, még kevesebb lesz az orvos, a rossz ellátás miatt emberek fognak meghalni.
Lehel
  Válasz | 2011. július 22. 22:28 | Sorszám: 261
Mi is javul tul'képpen ?
Havi 1500 felszámolási eljárás a magyar tulajdonu vállalkozások, munkahelyek körül...
Tényleg jó...valakiknek
Jó,ha nincs ereje a magyarnak, mert ha lenne, akkor lerázná a parazitákat


http://www.youtube.com/watch?v=RooneK0gW_g&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=a-mC4gqil5c&feature=related

Auróra
  Válasz | 2011. július 22. 20:01 | Sorszám: 260
Eftárs!

Minden kormánynak,pláne kétharmaddal joga van a számára tetsző réteget támogatni adócsökkentéssel.

A legjobban a 600 ezret kereső 3 gyerekesek jártak,mert nekik nincs szja kötelezettségük.Ezzel nincs baj,A baj ott van, hogy t. kormány improvizált az adókulccsal,egész pontosan a jóváírásokkal és a legcsövesebb réteget,a kik valóban 80 bruttót keresnek, szarban hagyás helyett, belenyomta.Ennyi.

kritikus
  Válasz | 2011. július 22. 19:45 | Sorszám: 259
ja. mint a cigány lova, vagy megszokja az éhezést, vagy felfordul.lsd. minimálbér vs létminimum
karakan
  Válasz | 2011. július 22. 18:36 | Sorszám: 258
Nem téveszme, fokozatosan javul a helyzet.
onogur
  Válasz | 2011. július 22. 18:32 | Sorszám: 257
Na jó, én befejeztem.
Szép dolog a ragaszkodás, de nem a téveszmékhez.
karakan
  Válasz | 2011. július 22. 18:11 | Sorszám: 256
Szerinted mindenkinek rosszabbul kellene járnia?
Mint a szocik alatt?
onogur
  Válasz | 2011. július 22. 18:07 | Sorszám: 255
Én nem tudok örülni annak, hogy háromnegyed millió munkavállalónak jobb lett, ha egymillió munkavállaló meg rosszabbul járt.
karakan
  Válasz | 2011. július 22. 17:58 | Sorszám: 254
Szerintem ehhez idő kell még, hogy legyen több munkahely.
Nem varázslat dolga.
Igen, nehéz és nagyon is az, de nem kilátástalan.
karakan
  Válasz | 2011. július 22. 17:56 | Sorszám: 253
Még mindig örülök a 16%-os szja-nak, hogy sokaknak jobb lett.
És örülök a családi adókedvezménynek is, hogy sokaknak jobb lett vagy nem lett rosszabb.
kritikus
  Válasz | 2011. július 22. 17:44 | Sorszám: 252
na ja. és az hol olvasható, hogy hány százezer ember, dolgozó, munkavállaló, esetleg családalapítás előtt álló, vagy uram bocsá akár családos helyzetén nehezített?
Jó és szép lenne, ha megértenéd, nem a te gyermeked helyzetét irigyli bárki, hanem egy intézkedés 10 millió embert érintő következményeiről váltunk szót, próbálunk ismeretet szerezni és adni.
És még mindig hiányzik 1 millió munkahely, még mindig nem emelkedett a belső fogyasztás, még mindig kilátástalannak látják az emberek a helyzetüket, nem tudják mi lesz holnap, jövő hónapban, vagy jövőre.
onogur
  Válasz | 2011. július 22. 17:41 | Sorszám: 251
Látom nem érted...
#246-hoz mit szólsz?
onogur
  Válasz | 2011. július 22. 17:39 | Sorszám: 250
Én se vagyok irigy, de szemem előtt a példa: nejemék kilencen dolgoznak egy irodában + főnök.
A kilencből kettőnek van gyereke, jól jártak, nem tudom mennyire.
Hét dolgozónak csökkent a fizetése több mint kétezer forinttal. És végignézték a gyerektelen főnök büszke örömtáncát, mert neki 40 ezerrel nőtt a nettója.
Bérmódosítás semmi az idén, a külföldi tulaj közölte: őket nem érdekli, milyen adóváltozások történnek Magyarországon.
karakan
  Válasz | 2011. július 22. 17:36 | Sorszám: 249
Nálunk is van minimálbéres és vállalkozó családtag is, mindenféle van, munkanélküli is, mindent tudok és ismerem a helyzeteket!
Nem kértem társadalmi szolidaritást sem a kölcsönhöz --ugyanis (ha figyeltél volna- visszafizettem és fizetjük, amit kellett és amit kell, mindent, nekem nem kell a társadalomtól kunyiznom!- eddig sem és remélhetőleg ezután sem kell.

A 16 %-ról volt szó, és a családi adókedvezményről, és csak annyit írtam, ez egy jó intézkedés volt és ezt fenntartom.
http://www.mno.hu/portal/798727
Családok százezreinek anyagi helyzetén javít a gyermekek után járó személyijövedelemadó-kedvezmény – tudtuk meg a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV). A hatóság kérdésünkre felvilágosítást adott az idei esztendő első öt hónapjának adóügyi adatairól. Ezekből kiderült, hogy január és május között havonta átlagosan 810 ezer szülő élt a 2011. január elseje óta igénybe vehető gyermekkedvezmény lehetőségével. A több mint háromnegyed millió polgár havonta átlagosan 13 milliárd forinttal fizetett be kevesebbet a közkasszába, vagyis egy szülőre havi 16 ezer forint könnyítés jutott – olvasható a Magyar Nemzet pénteki számában, melyből további részleteket is megtudhat.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola