Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Juhász beperlésével Orbán nem bölcsességéről tett tanubizonyságot (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Juhász beperlésével Orbán nem bölcsességéről tett tanubizonyságot
Rendes Kis
  Válasz | 2012. július 12. 12:57 | Sorszám: 260
.
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. december 06. 09:11 | Sorszám: 259
Azért egy dolgozószobát kinéztem volna belőled, hogy folytassuk a lényegtől való spirális elkanyarodást. :-)
nemszadista
  Válasz | 2002. december 05. 21:41 | Sorszám: 258
Nekem nincs stúdióm... és IRA-tag sem vagyok.
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. december 05. 21:21 | Sorszám: 257
Per se: sine ira et studio

ahogy tőled megszoktuk :-))

nemszadista
  Válasz | 2002. december 05. 21:08 | Sorszám: 256
Felhívom a figyelmedet a jóindulat és a jó indulat közötti különbségre!
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. december 05. 20:46 | Sorszám: 255
Ha nem szeretnélek, itteni legértelmesebb vitapartneremként, akkor most haragudnék. :-))
nemszadista
  Válasz | 2002. december 05. 20:34 | Sorszám: 254
Én csupa jó indulatból romboltam.
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. december 05. 20:33 | Sorszám: 253
Kérdés, van e valakinek érdemi hozzátenni valója a témához, a kedves Nemszadista rosszindulatu topicrombolása után?
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. december 03. 13:30 | Sorszám: 252
offtopic
Ok, jártam ott.
nemszadista
  Válasz | 2002. december 02. 18:47 | Sorszám: 251
Ahogy mondod, általában igencsak túlbonyolítod a mondataidat. Így aztán nem is csoda, hogy néha több jelölt is akad az alanyodra.
De mint a lóval demonstráltam, az 1szerű mondatokkal is lehet értelmi zavar.

Persze, hogy tudok jobban ENNÉL. Na jó, hagyjuk a dolgot.

Esetleg találj te fogást a "Churchill tévedése" c. topikomban (topiknyitót elolvasni!), ahol a meritokráciát dicsőítem a tömegdemokráciával szemben.

HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. december 02. 18:25 | Sorszám: 250
offtopic

Én rohadt bonyolult mondatokat szoktam néha irni, a gügyébbek elriasztására, arra viszont szoktam ügyelni, hogy legyen alanya és állitmánya.

Szinvonaladon aluli, hogy tovább nyargalsz olyn ügyben, amiben abszolut nincs igazad(Vő dakota ló). Tudsz te rajtam ENNÉL jobban is fogást találni.

nemszadista
  Válasz | 2002. december 02. 17:44 | Sorszám: 249
Amit félre lehet érteni, azt félre is értik.
Hát még ha szándékosan is teszik, mert lehetőséget adsz rá.
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. december 02. 13:02 | Sorszám: 248
offtopic
A fogalmazás pontosan azért volt félreérthetetlen, mert egy ország nem foganatósítódhat.

Máskor szinvonalasabban kekeckedjél, és ne épits emlékmüvet saját lükeségedből.

nemszadista
  Válasz | 2002. november 29. 21:41 | Sorszám: 247
Csak semmi csalódás.

A mondat helyes központozása így néz ki:
"... meg akartam akadályozni a Fidesz térnyerését, mert tartottam attól, hogy
ez az ország - számomra nemkívánatosnak tűnő -, jobboldali,nacionalista,populista és imperialisztikus érzeményeinek
felkorbácsolása révén foganatósítódik.

De még ezzel a központozással is lehet úgy olvasni a mondatot, hogy az utolsó ige az országra vonatkozzon.

Megetette a zabot a lóval! Ki evett meg kit? A ló a zabot vagy a zab a lovat?
Félrérthetetlenül fogalmazni is tudni kell.

HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 29. 14:46 | Sorszám: 246
Kedves Nemszadista

Ez a csalódások napja:

Azt hittem, hogy a díszes kompániában legalább Te tudsz olvasni.
A mondat igy szólt:

Természtesen a szempontjaim a törvényen kivül állók voltak: meg akartam akadályozni a Fidesz térnyerését, mert tartottam attól, hogy ez az ország, számomra nemkivánatosnak tünő jobboldali,nacionalista,populista, és imperilaisztikus érzeményeinek felkorbácsolása révén foganatósítódik.

A mondat alanya természetesen a Fidesz térnyerése.
Oh PISA!

nemszadista
  Válasz | 2002. november 29. 12:19 | Sorszám: 245
Milyen az, amikor egy ország "az érzeményei révén foganatósítódik"?
HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 29. 10:06 | Sorszám: 244
Kedves cuvee

Az egész vita komikus abból a szempontból, hogy mi itt nyitott szemmel, belülről politikai preferenciáinktól függetlenül látjuk és érzékeljük a a belpolitika folyamatait, ismerjük a szereplőket és megnyilvánulásaikat. Tehát ebből a szempontból teljesen érdektelen, hogy ki sugott Wallendernek, ez a magunkról alkotott képen jottányit sem változtatott.

Ráadásul az Orbánról és kormányáról némileg elrajzolt kép, nem is az antiszemitizmusra, hanem a nagyon is nyilvánvalóan igaz nacionalizmusára volt kihegyezve, aminek emlegetése csak annyiban volt igazságtalan, hogy elmaradt annak megjegyzése, hogy a NATO-ban ez nem is egyedüli, de talán nem is a legsulyosabb ilyen jellegü és a közös fellépés lehetőségét csökkentő konfliktus.

Mint ahogy a topic eleje felé irtam, az egész cikk nyilvánvalóan megrendelt figyelmeztetés volt MINDEN az USA mögött zárt sorban menetelni csak válvonogtva látszó európai szövetséges részére - és most ugy tünik, hogy nem is annyira a Medgyessy látogatás, hanem - a NATO szerepvállalását ALAPVETŐEN átdefiniáló prágai csucs elött.

cuvee
  Válasz | 2002. november 29. 09:46 | Sorszám: 243
Na, itt van a szemlézett cikk. Csak nem a Washington Postból, hanem a The Washington Timesból. És nem Lovas szemlézte, hanem Tóth SZabolcs. De a többi stimmel.

Terjedelmes írásban foglalkozik az amerikai Foreign Affairs haBábjain megjelent és Magyarországgal kapcsolatban súlyos vádakat megfogalmazó Wallander-cikkel a konzervatív amerikai napilap. A lap szerzője, a magyar származású Balint Vazsonyi azután fogalmazta meg kritikáját a cikkel kapcsolatban, hogy Wallander asszonnyal, az ominózus Foreign Affairs-írás szerzőjével, hosszas telefonbeszélgetést folytatott. Vazsonyi szerint alapvetően elhibázott Wallander azon következtetése, miszerint a katonai szövetségben valamiféle politikai kohéziót kellene feltételeznünk (mint ismeretes, a Foreign Affairs szerzője azzal érvelt, ha egyes tagállamok nem felelnek meg bizonyos politikai elvárásoknak, akkor teremteni kell olyan mechanizmusokat, amelyek alkalmazásával az ilyen „renitens" államokat ki lehet zárni. Wallander állatorvosi lóként Magyarország példáját idézte, amelynek előző kormánya - szerinte - antiszemita volt). „Politikai kohéziót feltételezni a kilencéves Szlovák Köztársaság és mondjuk Hollandia között, amely esetben a világ által csodált nemzetállam virágzott már 1600 körül, több, mint naivitás" - jegyzi meg a Washington Times cikkírója, aki szerint a Foreign AHairsben megfogalmazott katonai elvárásokkal is gondok vannak: „Komolyan gundolja-e bárki is, hogy azoknak az országoknak a felvételével, amelyek a mindennapi túléléssel küszködnek, bármit is hozzáad a NATO a katonai erejéhez?" Ezt követően Vazsonyi rátér a Magyarországot ért vádakra, amelyekkel kapcsolatban megjegyzi, hogy Wallander aszszony forrásait az előző kormány antiszemitizmusát illetően a szerző nem kívánja megnevezni. Vazsonyi beszámol arról, hogy amikor Wallander asszonytól a források felöl érdeklődött, a szerző válasza beillett volna egy kedvelt televíziós showműsor kezdő műsorszámába, de nem egy 1100 éves múltú országról folyó komoly vita keretei közé. „Azért kellett a forrásaira hagyatkoznia, mondta [Wallander], mert semmit sem tud Magyarországról." - idézi Vazsonyi Wallanderrel folytatott beszélgetését, majd megjegyzi: „Úgy tűnik, láthatatlan kéz munkálkodik Amerika biztonságát élvezve, amely minden lehetőséget megragad arra, hogy támadást intézzen Magyarország ellen, rendszerint az antiszemitizmus és irredentizmus »vádját« alkalmazva." Vazsonyi aztán megjegyzi, hogy ezek a láthatatlan erők akkor boldogok, ha kommunisták vagy volt kommunisták vannak hatalmon [Magyarországon]. Miért kéne az amerikaiaknak a kommunistákat előnyben részesíteniük? -teszi fel a kérdést a szerző, aki felszólítja azokat az amerikaiakat, akik így gondolkoznak: lépjenek elő az árnyékból. Vazsonyi szerint az árnyékban lévők jól szervezettek. Jackson Diehl cikkét idézi a Washington Postból (aki szintén antiszemitizmussal vádolta meg a magyar kormányt), aki Vazsonyi érdeklődésére szintén „névtelen forrásaitól származó információira" hivatkozott.

HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 29. 09:37 | Sorszám: 242
Kedves cuvee

Annyiban igazad van, hogy a romák elleni előitéletességnek, adott esetben rasszizmusnak - sajnos - magukat egyébként baloldalinak vagy liberálisnak deklaráló emberek között is vannak fertözöttjei.

Ezt nem lehet és nem szabad letagadni.

Nagyon nehéz Kaltenbach Jenő dolga, és ha egy konkrét esetben nem feltétlenül értek is egyet megszólalásával, ő a maga helyén egy olyan erkölcsi autoritás és vonatkozási pont, mint pápa a katolikusok számára.

Helyét én az ügyészéhez hasonlitanám, aki egy fajta nagyon lényeges szerepet visz és jogfelfogást képvisel, DE nincs rábízva az itélkezés, viszont kijelöl egy nagyon fontos, és az állam által felvállalt határt és véleményt.

cuvee
  Válasz | 2002. november 29. 09:09 | Sorszám: 241
Nem tudom, hogy Kaltenbach rasszista és elvtárs e, nem is róla szólt a dolog. hozzá, De az biztos, hogy ő az egyike azoknak, akik rendszeresen "aládolgoznak" a baloldal belpolitikai indíttatású, "rasszistázó", lejárató kampányának. Hát most is sikerült elintéznie egy újabb, "lerasszistázást", csakhogy ez kivételesen nem "a magyarok", hanem kifejezetten a kommunista hatóságok 1945 óta folyó cigányüldözéséről szól. A bumeráng visszaszált...

Jenő, kösz!

HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 28. 16:52 | Sorszám: 240
offtopic

Most hallom életemben először töled, hogy Kaltenbach Jenő "elvtárs" és "rasszista" lenne.

Nem vagyok meggyőzödve, hogy KJ most tökéletesen bölcsen cselekedett, de jóhiszemüségét nem vitatom el.
Ugyanakkor arról sem kell elfeledkezni, hogy ki, ha nem a kisebbségi biztos jelölje ki azt az morális igazodási vonalat, amihez a megelhetősen sok elöitélettel terhelt társadalomnak igazodnia tanácsos.

cuvee
  Válasz | 2002. november 28. 16:01 | Sorszám: 239
A tegnapi MN-ben, Lovas szemléz egy Washington Post cikket, érdekes nagy kuss van körülötte. Annak a cikknek az írója felkeresete mind Wallendert, mind Dahlt, és rákérdezett náluk, hogy kik az informátoraik. Mindketten megtagadták hogy megnevezzék kiktől kapták az infókat. De Wallender azt hajlandó volt beismerni, hogy ő személy szerint semmit nem tud Magyarországról. Aki hozzáfér olvassa el.

Más:
Egy másik, Kaltenbach Jenci hülyeségéről szóló topicba Dudith olvtárs belinkelt egy BBC cikket, amiben a következő érdekes cikkrészlet található:

"The Romany people make up five per cent of the Hungarian population of 10 million people.

They have suffered persecution at the hands of the Communist authorities since 1945 and by the pro-Nazi puppet government during World War II."

Hogy is van ez rasszista elvtársak? A tolvaj kiállt fogdmegért???

HitetlenTamaska
  Válasz | 2002. november 28. 07:39 | Sorszám: 238
offtopic

Kedves Obester

Szinteket csusztatsz össze:
Ugyanis racionálisan vitatkozni, azaz dolgokat levezetni, csak egy közös megállapodással elfogatdott alapkészletből azaz posztulátumokból lehet.
A posztulátum készletet pedig csak a rendszeren kivül lehet meghatározni.
Leforditva: lehet érzelmi alapnak tekinteni, hogy ki milyen értékeket talál alapvetően fontosnak, de ezeknek az értéknek a -részint szubjektiv - definiálásától nem lehet eltekinteni.

Ezen kivül a világnak rendkivül sok különböző célra hasznos - és természtesen mindenképpen korlátozott relevanciáju - modellje, olvasata van.

Vegyük például a mi kettönk nagy vitáját a Státusz törvény kérdését, amit én elsősorban a javaslók rövidtávu hatalomtechnikai szempontjainak alávetettként vizsgáltam - és érzésem szerint - nagyon pontosan tudtam modellezni (és a résztvevők manipulációs késztetése ellenére) látni, és láttatni a fejleményeket.

Természtesen a szempontjaim a törvényen kivül állók voltak: meg akartam akadályozni a Fidesz térnyerését, mert tartottam attól, hogy ez az ország, számomra nemkivánatosnak tünő jobboldali,nacionalista,populista, és imperilaisztikus érzeményeinek felkorbácsolása révén foganatósítódik.

antal94
  Válasz | 2002. november 27. 23:37 | Sorszám: 237
Egy bizonyiték Juhász szemétségére.
A másikat a MN.mai számában olvashattátok Tóth Szabolcs sajtószemléjében a The Washington Times-ből idézett.
Rohadt szemét mocskos banda.
Tudjátok kire gondolok.
Elnézést ha elragadtattam magam.

Népszava Napilap 2002. november 27. szerda

A NATO elégedett a magyar katonák nemzetközi teljesítményével

NATO-szakértők szerint hazánk elkötelezett tagja a szövetségnek, a meghirdetetett modernizációs lépések késlekedése másutt is gazdasági feltételek függvénye. A hazánkat ért kritikáról szólva kijelentették: akár Németország is kaphatna ilyen figyelmeztetést, mert tévek óta nem bővíti szállítási kapacitását. Ugyanakkor a magyar katonák magas színvonalú felkészültségét és helytállását a szaékrtők személyesen is tapasztalták több NATO-hadszíntéren is.
A korábban már bejelentett magyar vegyifegyver-ellenőr mellett egy nukleáris szakértő is utazhat Irakba, amennyiben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség kedvezően bírálja el pályázatát. Rónaki József, a Magyar Atomenergia Hivatal főigazgatója kedden elmondta, az ügynökség a Külügyminisztériumon keresztül kereste meg őket, munkatársuk pedig a hivatal ajánlásával pályázta meg az állást. A főigazgató ismertetése szerint a pályázatot már elküldték az ügynökség bécsi központjába. A Nemzetközi Atomenergia Hivatal tagállamainak szűk köréhez fordult ilyen megkereséssel, ezért Rónaki József szerint elismerés a felkérés Magyarország számára. Mint mondta: nem lehet tudni, meddig tart majd a szakértők iraki munkája, ezért az is elképzelhető, hogy azt több váltásban valósítják majd meg.
Mindeközben elismerően nyilatkoztak a NATO Európai Stratégiai Főparancsnokságának köztájékoztatásért felelős tisztjei Magyarország NATO-szerepvállalásáról, illetve a magyar katonák balkáni tevékenységéről Kecskeméten tartott sajtótájékoztatójukon. Jean-Marie de Blende őrnagy beszámolt arról, hogy a balkáni béke fenntartásában jelenleg csaknem félezer magyar katona vesz részt. Boszniában 36 nemzet 14 ezer katonája között 153, Koszovóban pedig 38 nemzet 31 ezer fős KFOR-haderejében 331 magyar teljesít szolgálatot. Közölte: alig egy hónapja látogatta meg Boszniában a magyar zászlóaljat, s személyesen tapasztalta a magyar katonák magas színvonalú felkészültségét és helytállását.
A két NATO-tiszt, Jean-Marie de Blende őrnagy és Gerd Philipps kapitány a Magyarországot ért bírálat kapcsán feltett újságírói kérdésre válaszolva elmondta: Magyarország eddig eleget tett vállalásainak. Más kérdés, hogy a tagok közül bárkinek joga van rámutatni, mit kellene még tenni, de ily módon akár Németországot is érhetné kritika, például azért, hogy nagyobb szállítási kapacitással vegyen részt a békefenntartó hadműveletekben - vélekedtek a NATO képviselői. Ugyanakkor hangsúlyozta: Magyarország és a magyar honvédség elkötelezett tagja a NATO-nak, az integráció jegyében zajlik a haderőn belüli reform és átszervezés, amely mindenhol a gazdaság teherbíró képességétől függő folyamat.
Az említett haderőreform keretében - tervek szerint - decemberben kerülhet a kormány elé az önkéntes haderőre való áttérésről szóló előterjesztés. Komor Levente, a Honvédelmi Minisztérium védelempolitikai helyettes államtitkára elmondta, a szaktárcánál jelenleg még kidolgozás alatt áll az átállásról szóló kormány-előterjesztés. Mint mondta, a tárca november 15-ei kollégiumi ülésén elfogadott koncepció szerint 2006 márciusáig kell az átállást megvalósítani, azonban az is elképzelhető, hogy már korábban sem lesz szükség sorkatonák behívására. Arról is szólt, hogy a honvédelmi tárca 45 ezer fős önkéntes haderővel számol, de azt kéri majd a kormánytól, hogy a különböző állománykategóriák létszámát rugalmasan, igényei szerint változtathassa.

nemszadista
  Válasz | 2002. november 27. 21:35 | Sorszám: 236
Idézet:

Még az Indexen volt alkalmam megtapasztalni, hogy a jogászokat megszégyenítően precízkedő és körmönfontan szabatos módon megfogalmazott mondanivaló mögött értelmetlen érzelmi indíték, emociomális kolonc rejlik.
Természetesen a hozzászólók döntő többségénél a mozgató érzelmi, ami gyakran és könnyen a felszínre is bukkan. Hitetlen Tamáska azonban úgy tesz, mintha véleményét minden esetben a színtiszta ráció határozná meg, miközben olyannyira érzelmi alapon közelít meg mindent, hogy ha érzelmi alapon valamiről eldöntötte, hogy fehér, akkor lehetetlen bebizonyítani neki, hogy az fekete.
Ennek eredménye, hogy - az egyébként 90%-ban racionálisan megfogalmazott - érveire adott racionális cáfolatok, ellenérvek úgy leperegnek róla, mint ama falrahányt.

Mindezeket (vagy ehhez nagyon hasonló véleményt) már magam is megfogalmaztam és ezeknek teljesen tudatában vagyok. De látod, hogy ez azért nagyon nem zavar engem abban, hogy írogassak neki.
Annál is inkább, mert magam olyan racionális reálértelmiségi vagyok, aki azért tisztában van azzal (láthatólag HT-vel ellentétben), hogy mi az, amiben racionálisan van igazam és mi az, amiben emócionálisan.

Veled meg többnyire valószínűleg csak 1etértenék a politikát illetően, az meg olyan unalmas.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola