Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Számítógép (minden ami belefér) III. (25. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Számítógép (minden ami belefér) III.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. február 25. 17:51 | Sorszám: 336
árulni az egy dolog. De sikerült eladniuk is?
Madelon az eb
  Válasz | 2009. február 25. 17:49 | Sorszám: 335
DDR3? Már a DDR V0 edition is egy nagy undokság volt. Ki lesz a Honecker utód?
jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 14:57 | Sorszám: 334
Jaja, emlékszem, egy 10 éve még volt olyan társulat, amelyik 4-500,000-ért árult egy 2 GB-os vincsit.
mackó
  Válasz | 2009. február 25. 14:57 | Sorszám: 333
Mert biztos nem használtál Calgont. Legközelebb ki ne felejtsd.
mackó
  Válasz | 2009. február 25. 14:56 | Sorszám: 332
Képzeld, már azzal fenyegetőztek, hogy ez egy kifutó széria. DDR3-al dobálóznak, s majdnem kiröhögtek a boltban. Viszont én tényleg röhögtem. Rajtuk.
vanna7
  Válasz | 2009. február 25. 14:55 | Sorszám: 331
..nem értek a számítógéphez, de a 4 gb os pendrive biztos vízálló..

onnan tudom, h kimostam a gyerek nadrágjával, mivel sűrgősen kellett a a szárítóprogramot is bekepcs...kivettük, műkszik, minden adat megvan, ..a vírusok valószínüleg megfulladtak...

Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. február 25. 14:50 | Sorszám: 330
"4 GB"

Ejh, régi szép idők... Amikor még ekkora kapacittás még egy diszkes háttértárolónál is hatalmasnak számított!!
Neked nem is XP-d van, hanem már egy Windows8-ad??

Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. február 25. 14:46 | Sorszám: 329
Ha pedig ki is kapcsolod a gépet, akkor még a vírusveszély is minimalizálódik!!
jbatky
  Válasz | 2009. február 25. 14:12 | Sorszám: 328
Ha kikapcsolod még a tűzfalat és a vírusirtót is, további jelentős gyorsulásra számíthatsz
mackó
  Válasz | 2009. február 25. 13:44 | Sorszám: 327
Kösz, kikapcsoltam. Némi javulást érzek. Most érkezik 4 GB DDR2-533 RAM, tőle is javulást várok.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. február 24. 16:19 | Sorszám: 326
Még valami eszembejutott: lehet hogy az XP indexelése be van nálad kapcsolva, és ha nagyon sok fájl van a gépeden, akkor nagyon hosszú ideig csinálja, amikor 0-ról indul.. Nekem egyszer a Google Desktop Search-ével volt valami hasonló, ráadásul jól teleírta a diszkeket mindenféle nagy index-fájlokkal..
mackó
  Válasz | 2009. február 24. 15:57 | Sorszám: 325
Köszönöm válaszod. Egyből az SP3-at raktam rá. Megprószálom a netről, majd referálok.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. február 24. 13:52 | Sorszám: 324
Csak egy ötlet: próbáld meg a plussz frissítéseket is telepíteni a zInterneteről!..
(Aszem, az se teljesen mindegy, hogy SP2-re telepíted-e az SP3-at, vagy valami régire direktbe az SP3-at..
Nekem az elsővel nem volt gondom..)
mackó
  Válasz | 2009. február 24. 11:18 | Sorszám: 323
Iszonyú lassú lett az XP-m. Újratelepítettem 0-ról, az eredmény: ua. Mi lehet az ok? ServicePack3?
Rendes Kis
  Válasz | 2009. február 04. 19:32 | Sorszám: 322
Schwarzenegger nyitja meg a világ legnagyobb informatikai kiállítását


Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzó nyitja meg az idei CeBIT-et, a világ legnagyobb információtechnológiai és telekommunikációs vásárát, közölték a hannoveri vásár szervezői szerdán. Arnold Schwarzenegger március 3-án, a szakmai rendezvényeket követő első nyilvános napon érkezik a CeBIT-re, amelynek idén Kalifornia a díszvendége. A tervek szerint a kormányzó nyitja meg a rendezvényt, majd másnap elkíséri Angela Merkelt a hagyományos vásári kancellárkörsétára. "Schwarzenegger megígérte, hogy mindenképpen eljön, hacsak nem lesz erdőtűz vagy földrengés Kaliforniában" - mondta a CeBIT szóvivője, akit azzal kapcsolatban kérdezett a ddp német hírügynökség, hogy a Németországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham Germany) szerdán bejelentette, hogy idén a kaliforniai kormányzót tüntetik ki a Transzatlanti Partnerség Díjjal (Transatlantic Partnership Award), és a CeBIT-en adják át neki az elismerést.

A kamara az egykori filmsztár környezetvédelmi és energiaügyi elkötelezettségét, és a transzatlanti kapcsolatok fejlesztésében kifejtett munkásságát ismeri el a díjjal. "Arnold Schwarzenegger nemcsak a modern környezeti politika úttörője, hanem példamutató hídverő az Egyesült Államok és Európa, illetve Németország között" - áll az AmCham Germany közleményében.

Schwarzenegger kormányzó egyebek között azon dolgozik, hogy háztetőkre szerelt napelemekkel 2018-ra egymillió otthon energiaszükségletét fedezzék megújuló forrásból Kaliforniában, és keresztülvitt egy törvényt, amely 2020-ig az üvegházhatású gázok kibocsátásának 25 százalékos csökkentését irányozza elő az amerikai szövetségi államban ... http://gondola.hu/hirek/90432

son
  Válasz | 2009. január 29. 20:36 | Sorszám: 321
Ezt írod:
"Azt mondja a barátom, hogy neked is egy olyan "izére" (pendrájv) lenne szükséged, ami el tudja indítani gépet még abban az esetben is, ha a benne levő winchestere lerobbant."

Nekem meg azt mondja egy barátom, hogy használjuk azon izé, a "pendrájv" helyett a magyaros "penderítő" szót!
Próbáld ki! A beszélgetőtársak egyből megértik! (Én is rögtön rájöttem, miről van szó!)
"Pendrájv" annyi mint penderítő!

Joszip Broz
  Válasz | 2009. január 29. 19:28 | Sorszám: 320
Jelezte 1-2 ismerősöm nemrég, hogy ugyanilyen gondja van. Egy tuti megoldás van, a levelezőkliens használata.

Magyarul ott van a Windows-os levelezőprogram csupasz változata, az Outlook Express, tessen azt használni a levelezések bonyolítására.

Be lehet szépen állítgatni, hogy a ki-bemenő levelezést azon keresztül, saját Windows-os felületen tudd elvégezni. Ha elakadnál vele, dobj e-mailt, szívesen segítek, de akár itt is maradhatunk.

Joszip Broz
  Válasz | 2009. január 29. 19:21 | Sorszám: 319
Eltelt majd 2 hét a hír óta, de itthon a boltokban szinte semennyire sem érzékelhető az árcsökkentés. Pedig néhány nap eltéréssel 3 leárazást is bejelentett az Intel, plusz egyet az AMD is processzor fronton, ha jól emlékszem.

Na mindegy, várjunk csak türelmesen, majd ide is begyűrűzik a kapitalizmus.

Valamikor márciusban szeretnék egy új dögös kétmagos Intelt összehozni 4 gigával és valami rendes videokártyával, pl. ATI 4830-as. Nagy kérdés, lesz-e még addig melóhely, vagy egyáltalán forint illetve pénz. Ez nagyon nem biztos.

SenKyse
  Válasz | 2009. január 28. 19:43 | Sorszám: 318
a freemail se ment tegnap este, ma is vacakol
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 28. 17:23 | Sorszám: 317
Még egy kérdés: milyen egyéb levelezőrendszerrel van szintén gond? Webes felületen (nem külön programmal) való kezelésnél?
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 28. 17:20 | Sorszám: 316
Mi a pontos hibajelenség?
A Hotmail-on volt nem rég valami változás, ha jól tudom. Aszem, a pop3-al (kliens programmal) való elérést tették ingyenessé... Esetleg ezzel összefüggésben lehet valami gabaj..
Nadeviszonthát, ennek nem valószínű hogy köze lenne más levelezőrendszerekhez...
mamácska
  Válasz | 2009. január 28. 16:15 | Sorszám: 315
Kérem,segítsen,aki tud!
Miért nem lehet levelet küldeni a HOTMAIL-ről,és egyéb
levelezőrendszerről sem?
Mi történt,vagy én rontottam el valamit?
Madelon az eb
  Válasz | 2009. január 24. 20:28 | Sorszám: 314
Azért nézzed meg, hogy mekkora verziót telepített az ismerősöd, mert fel lehet telepíteni a "nagy" XP-t is egy pen drivere (cca. 1-1,5 GB), de az előbb utóbb kinyírja az izédet. Ezek a flash memóriák nem végtelen írási ciklusra készültek, a windows meg igencsak szeret firkálódznyi a diszkre.
A direkt pendrájvos XP klónok úgy hiszem virtuális diszket használnak munkaterületként, ami megkíméli a flash memóriát, viszont elvesz a gép memóriájából.
Pendragon
  Válasz | 2009. január 24. 19:00 | Sorszám: 313
Médika!
Most olvasom, milyen gondjaid vannak.

Azt mondja a barátom, hogy neked is egy olyan "izére" (pendrájv) lenne szükséged, ami el tudja indítani gépet még abban az esetben is, ha a benne levő winchestere lerobbant.

Mert hogy ilyen esetben azt csak be kell gyugni egy USB likba, oszt akkor már csak gép bekapcs., és szépen feláll az azon a pendrájvon tárolt XP. És abból bele lehet látni a döglött wincsibe is (már ha nem nagyon döglött, csak éppen beleírt valami vírusz a lelkivilágába).

(Oszt onnan mindent meg lehet javítani, amit csak lehet! )

SenKyse
  Válasz | 2009. január 24. 17:36 | Sorszám: 312
próba:
ψυχή

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola