Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Számítógép (minden ami belefér) III. (26. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Számítógép (minden ami belefér) III.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 15. 14:31 | Sorszám: 311
2009. január 14.

Drasztikusan csökkenti négymagos processzorainak árát az Intel
írta: Bizó Dániel , idő: 17:02

Erőteljes árcsökkentést hajt végre az Intel most vasárnap, így hétfőn már sokkal olcsóbb processzorokra ébredhetünk, igaz, néhány napba telik, mire a boltokban is megjelennek az új árak. A vállalat lényegében három dolgot hajt végre egyszerre: egyrészt befésüli Core 2 Quad kínálatát a Core i7 alá, nyomás alá helyezi az új AMD Phenom II processzorokat, valamint stimulálja a keresletet egy gazdasági depresszió közepén. Az Intel egyúttal új, alacsony fogyasztású Quadokat is bemutatott.

Az Intel a szokásos nagy titkolózás közepette készül a vasárnapi bejelentésre, miközben már rég kiszivárogtak az árcsökkentés pontos részletei a webre. A vállalat lényegében a teljes Core 2 Quad kínálatának árazását egy lépcsővel lejjebb tolta, azaz egy adott modell annyi kerül hétfőtől, mint korábban a nála egy fokozattal lassabb. A 3 gigahertzes Core 2 Quad Q9650 40 százalékkal válik olcsóbbá, és ugyanannyiért kapjuk meg, mint eddig a 2,83 gigahertzes Q9550-et, és így tovább. Ez alól csak a Q9300 kivétel, melyet nem tesz olcsóbbá, és kivezet a piacról az Intel, helyét ugyanis a Q9400 vette át. Hasonlóan vége a Q6600 életének is. ......
.... http://www.hwsw.hu/hirek/37832/intel_arcsokkentes_processzor_core_2_quad_core-i7_amd_phenom_alacsony_fogyasztas.html

Medi
  Válasz | 2009. január 06. 23:46 | Sorszám: 310
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 06. 16:14 | Sorszám: 309
Medi
  Válasz | 2009. január 06. 15:45 | Sorszám: 308
Alakul a dolog
Sikerült mégis a telepítő lemezről újratelepíteni a windows-t.
Most próbálom újra felépíteni.
Még1x köszönöm a segítséget.
Jó volt, legalább el tudtam dönteni, mit is csináljak.
Nem lett volna jó, mással próbálkozni.
Medi
  Válasz | 2009. január 05. 15:35 | Sorszám: 307
Köszönöm a segítséget.
Majd jelentkezem, ha rendbehoztam a gépemet.
Ez eltart még egy darabig.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 14:56 | Sorszám: 306
Hát, a "format c" az már az a kategória, amiről korábban volt szó (Teljes újrainstallálás); de akkor nem is kell külön kiadni ezt a parancsot, mert a telepítőprogram menüsorában az új telepítésnél kiválasztható a formattálás is! (Ez is és a "format c" is mindent töröl a c: diszkről!!)
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 14:43 | Sorszám: 305
Ezzel is próbálkozhatsz; de az ilyesmi eszközökkel csak nagyon óvatosan! :
> http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;hu-hu;Q307654
Medi
  Válasz | 2009. január 05. 14:39 | Sorszám: 304
Sajnos bármire rákattintok, nem reagál a lapon semmi
A 10 lépsét nem tudom hogy kell akkor végigcsinálni.
Nem létezik olyan, hogy "format c"?
Medi
  Válasz | 2009. január 05. 14:29 | Sorszám: 303
Bizony az lehet
A vírus neve: Parite B.packed vírus
Ha utána tudnál nézni, mire számíthatok még?
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 13:53 | Sorszám: 302
Hmm, hát nem egyszerű.. Az a baj, hogyha esetleg már letöröltél olyan fájlt, amit nem kellett volna, akkor már nem csak a vírussal van baj..

Esetleg, próbáld meg ezt lépésről lépésre végig csinálni:
: http://www.review-ninja.com/2008/08/10-easy-step-virus-and-spyware-removal.html
( /win32/partite b/,, innen szedtem a linket:
http://www.foolsearch.com/question/?q=20080818061421AAiR9aV )

Medi
  Válasz | 2009. január 05. 13:39 | Sorszám: 301
Nem! Rosszul mondtam.
Ez az XP már 4 éve rajta van. Nem is volt vele semmi baj, amíg a vírust egy film letöltéssel szereztem (karácsonyra kellett volna), a kódja - hogy lejátszható legyen a film, maga volt a vírus, amit megnyitottam. Akkor már nem volt visszaút.
Nem jó, nem jó, de olcsó, ami ma nem elhanyagolható.
Nincs 30 ezer Ft-om egy programra.
Sajnos. Ha lenne egy szervízre, nem kellene szívességet kérnem.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 12:59 | Sorszám: 300
Hmmm, akkor sajna egyáltalán nem csodálkoznék, hogyha a vírus magában ebben a progiban lenne!! Ugyanis, ha tényleg újratelepítetted a Windowst (pláne ha a diszk megformattálással együtt), akkor a friss rendszerre alapvetően csak ezzel a progival juthatott fel vírus, vagy úgy, hogy ő maga tartalmazza, vagy úgy, hogy az első Internetre kapcsolódáskor letölti! Nem jó bütykölt windowst használni..
Medi
  Válasz | 2009. január 05. 12:52 | Sorszám: 299
A legújabb változás, hogy a kedvenceknek átlátszó a lenyitott ablak, tehát nem látni a lapo címeit, nem tudok rákattintani arra, ahová menni akarok.
Be kell menni a sajátgépbe és ott megkeresni.
Szép lassan épül le
Medi
  Válasz | 2009. január 05. 12:46 | Sorszám: 298
A telepítő lemezem másolt egy eredetiről.
Attól lett eredeti, hogy eredetiség progival eredetivé tettem.
Most pedig nem engedi - hidd el!
Azért nem, mert alacsonyabb a lemezen a windows, mint ami rajta van, még ha vírusos is.
Amit tanácsoltál, már azt megtettem a probléma elején pár napja.
Medi
  Válasz | 2009. január 05. 12:40 | Sorszám: 297
Az a baj, hogy nincs egy tisztességes vírusírtó.
A nod32 megtalálta a vírust, de vírussal együtt törli a fájlt is - úgy gondolom. Ezért kezd a gépem totál kikészülni.
A norton meg nem találta meg, de ha talál valami, akkor a fájlból képes kiszedni a vírust, és a fájl marad.
Lehet, hogy rosszul tudom?
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 12:40 | Sorszám: 296
"Ha beteszem, akkor azt mondja, hogy üsseön le egy billentyűt, ha a CD-ről akarom indítani a gépet. Ez megy, de tovább nem."

Hát, ez leginkább csak akkor fordulhat elő, hogy ha bekapcsoláskor még nem volt benn a CD-lemez, vagy ha a bennlevő CD-lemez nem egy bootolható lemez. (A telepítő lemezek pl. bootolhatóak.) Próbáld meg így: a gép bekapcsolt állapotában tedd be a CD-t, majd kapcsold le teljesen a számítógépedet. Egy kis idő után meg kapcsold újra be, s amikor megjelenik a fenti üzenet, akkor gyorsan üsd le azt a bizonyos bármelyik billentyűt! Így a CD-n levő installációs programnak kell elindulnia a gépeden!..

Folyt.: #294

Medi
  Válasz | 2009. január 05. 12:31 | Sorszám: 295
Nagy bajban vagyok, újra kellett indítanom a gépemet, és most már megjelent a csökkentett mód, legutolsó konfiguráció, hasonlók.
Lehet, hogy nem fogok tudni írni, mert teljesen tönkremegy. Ideírom a telefonszámomat.
Ha felhívnál és tudnál segíteni, nagyon hálás lennék.
30 521 2334

Köszönöm.
Sürgős lenne, mert ez a rohadt vírus szaporodik.
Mit töröljek le még, hogy elfogadja az alap windows telepítő lemezt?

Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 12:29 | Sorszám: 294
"Már az első baj az, hogy beteszem a windows telepítőlemezt, és azonnal kiírja nekem, hogy sajnos nem lehet, mert a gépemen frisebb verzió van. Passz. Itt már megállt a tudomány."

De hiszen pont erre válszoltam, próbáld meg "lekövetni" azt amit írtam. Ha magát az installációs CD-lemezt bootolod be, akkor van olyan lehetőség kiválasztására (a bejövő menüpontok között), hogy ne törödjön azzal, hogy mi van azon a diszken amelyre telepíteni akarsz Windowst!! És akár formattálhatod és partícionálhatod is, ha akarod..

Medi
  Válasz | 2009. január 05. 11:56 | Sorszám: 293
Köszönöm, hogy válaszoltál.
Már az első baj az, hogy beteszem a windows telepítőlemezt, és azonnal kiírja nekem, hogy sajnos nem lehet, mert a gépemen frisebb verzió van. Passz. Itt már megállt a tudomány.
A windows nem eredeti, hanem később lett eredetiség krackkelve.
Akkortól engedte, hogy az updateket is letölthessem, sp2,3 bármit.
Most is vissza akartam eredetizni, de nem sikerül csak félig. Ne kérdezd, hogy az micsoda, mert nem tudom, csak azt, hogy update sem működi. A SP3-at sem lehet a megadott helyről letölteni (nem engedi), sőt átvált egy msn lapra azonnal.
Van nekem SP2,3 külön lemezen. Nem ez a gond.
Hanem újra szeretném telepíteni, de úgy nem megy, ahogy írtad.
A gép BIOS-a meg nem tudom hol van, és hogy kell a sorrendet megváltoztatnom.
Ha beteszem, akkor azt mondja, hogy üsseön le egy billentyűt, ha a CD-ről akarom indítani a gépet. Ez megy, de tovább nem.
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 11:39 | Sorszám: 292
(de van olyan SP3 is, amit nem kell cédére égetni..)
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 11:38 | Sorszám: 291
+ célszerű már előre letöltened az SP3-as szervíz pakkot, és akkor az előbb említett telepítés után már rögtön feltelepítheted az oprendszer javításait is!..
Pl. ezt:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2fcde6ce-b5fb-4488-8c50-fe22559d164e&DisplayLang=hu
(Ebből CD-t kell csinálni..)
Strange Deja Vu
  Válasz | 2009. január 05. 11:20 | Sorszám: 290
"Valaki azt tanácsolta hogy a Partitition Magic-cal gyaluljam le a gépemet. Ha akarom, akkor még ketté is oszthatom a 80 GM-os winchesteremet.
Miután angol a program, és demo 30 napig, nehezen igazodom el rajta. Nem vagyok jó angolos "

Nem igazán müxik ez az út. Úgy emlékszem, a próbaverzió szinte semmire sem jó, mert a valós műveleteket (formattálás, partícionáls,..) nem hajtja végre, csak engedi, hogy kipróbáld, hogy hogyan is működik, de viszont az említetteket csak szimulálja...

De nem is kell neked, hogyha teljes (újra)telepítést akarsz. Ugyanis, a Windows telepítő lemezével indítva az installálást, a teljes formattálást is el lehet végeztetni vele! Indítsd el úgy a gépedet, hogy a CD-egységban már benn legyen a Windows telepítő CD!! ( Ez az ún. bootolás. =indítás, újraindítás).
//Ha mégis az eredeti Windowsod jönne be, akkor még a gép BIOS-ában a bootolási sorrendet is meg kell változtatnod!
Úgy, hogy a CD-egység legyen az első a sorban..//

Medi
  Válasz | 2009. január 05. 06:58 | Sorszám: 289
Ja, az acid tesztem 100-ból 13
Medi
  Válasz | 2009. január 05. 06:56 | Sorszám: 288
Jó reggelt és boldog új évet kívánok mindenkinek!
Ez a 2008/2009 BUÉK igen furcsán hangzik, olvasódik.
Mert a szó igazi értelme a jelenlegi helyzetet tekintve hamis, de remény az megmaradt.
Nemigaz?!
Tehát reményteljes új évet kívánok mindenkinek.

*
SOS!
Segítséget szeretnék kérni, kapni!
Bekaptam egy vírust még karácsony előtt, amit kiirtottam - gondoltam én, de a gép elkezdett furcsálkodni.
Egyre rosszabb lett, a Norton nem talált több bekapni való vírust.
Gondoltam, ráfér a gépemre egy frissítés.

Van egy Windows XP Professional 2002-es lemezem.
Letöröltem a gépemről minden programot, lementettem lemezre az adatokat.
Betettem a lemezt, de visszaköpte, hogy a gépemen már frissebb változat van.
Tanácsolták, hogy bootoljak, és menni fog. Sajnos nem tudom, mi az a bootolás, és hogyan kell csinálni. Itt elakadtam.
Egyedül egy fájletöltő program működött, internet sehol máshol. Minden más lefagyott.
Valaki azt tanácsolta, hogy a SP2-t rakjam vissza, mert az rendbe szokta hozni a dolgokat. Nem így történt.

Vírus irtónak a Norton360 helyet feltettem a NOD32-t és mit látok, hogy egy Partite.B. packed vírus sétálgat minden olyan helyen ahol én is megfordulok. Belemászott a Windowsba is és ott sétálgat. Mikor hol bukkan elő, nem tudom.
Nod32 megfogott egyet, kettőt, majd tizet, mindent máshol.
Viszont az internet visszajött, de a C-n nem lehet javítani, a töredezettségmentesítő nem múködik.
C - jobbklikk-tulajdonságok-eszközök-hibakeresés-semmi.
Az Everesttel kilistáztam a gép adatait.
A futtatásban CHKDSK eleinte sok mindent talált a C-n és a Külsőn is. Ekkor tünt el a külső adata láthatóan, de azért ott van valami, csak milyen állapotban, az majd kiderül.
Most viszont a C-n a futtatásban a CHKDSK simán lefut hiba nélkül(?)

Valaki azt tanácsolta hogy a Partitition Magic-cal gyaluljam le a gépemet. Ha akarom, akkor még ketté is oszthatom a 80 GM-os winchesteremet.
Miután angol a program, és demo 30 napig, nehezen igazodom el rajta. Nem vagyok jó angolos
Már csináltam windows installálást, ezzel elboldogulok.

Ráadásul lehet, hogy a külső vadonatúj vinyó is megsérült, mert hol felismerte a gépem, hol nem.
A külső vinyó 80 %-ig tele van, de nem látszik a gépemen akkor sem, ha csatlakoztatva volt. Kikapcsoltam. Azóta sem dugtam vissza. Lehet, hogy ott is csinált bajt? Nem is merek rágondolni
Most itt vagyok egy elavult másolt XP lemezzel, egy Partitition Magic angol programmal.
A Partitition magiccal legyalulnám valahogy a gépet, akkor eltünnének a driverek is?
(hangkártya, videókártya...)

Kérdésem: mit csináljak, hogy legyen újra egy vírusmentes jó gépem?

A tanácsokat, segítséget előre is köszönöm.
Remélem pénzbe nem kerül. Mert az most fogytán

Most el kell mennem az Apehba könyörögni, hogy a jogtalan tartozásomat engedjék el.
Ha valaki olvassa, kérem segítsen és drukkoljon nekem.
Előre is köszönöm. Délben leszek. Hogy milyen állapotban?
Majd elmesélem.

bozoj
  Válasz | 2008. december 11. 17:25 | Sorszám: 287
Teszteltem :-O
SAVÁLLÓ :-(())

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola