Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Számítógép (minden ami belefér) III. (7. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Számítógép (minden ami belefér) III.
szhhtsz
  Válasz | 2010. június 01. 19:42 | Sorszám: 786
példul:

http://www.kulugyminiszterium.hu

" OMG
in English Üzenet
tovább az oldalra "

szhhtsz
  Válasz | 2010. június 01. 19:37 | Sorszám: 785

New Hungarian Government OMG's All Gov Sites on Tuesday June 01, @09:40AM
Posted by samzenpus on Tuesday June 01, @09:40AM
from the they-forgot-the-ponies dept.
government

An anonymous reader writes "The new Hungarian government chose to replace the home pages with a 'disclaimer' page on several governmental websites such as ministries or the Foreign Office. The title and the main message is OMG, which is followed by an explanation that the inherited websites 'lack any kind of uniform structure' and this is 'unworthy of Hungary.' Today is the takeover day in most ministries for the new administration."
http://idle.slashdot.org/story/10/06/01/1256220/New-Hungarian-Government-OMGs-All-Gov-Sites

szhhtsz
  Válasz | 2010. május 30. 16:40 | Sorszám: 784
44 millió lopott online játékazonosítót találtak
szerző: Sting , idő: 2010.05.28. 10:30

A Symantec munkatársainak sikerült egy olyan alvilági szerverre bukkanniuk, amelynek adatbázisa megdöbbentően nagy számú lopott online játékazonosítót tartalmazott. A nem kevesebb, mint 44 millió WoW, Aion és még fél vagy másfél tucat másik online játékból származó azonosítóhalom piaci értéke akár a többszázmillió dollárt is elérheti, tárolásához pedig 17 GB-nyi hely szükséges.
http://pcforum.hu/hirek/12027/44+millio+lopott+online+jatekazonositot+talaltak.html
Rendes Kis
  Válasz | 2010. május 27. 08:42 | Sorszám: 783
Az Apple megelőzte a Microsoftot


... A The New York Times megjegyezte: az, hogy az Apple lekörözte a Microsoftot, az üzleti világ egyik legelképesztőbb fordulatát mutatja, hiszen az Apple-t egy évtizeddel ezelőtt szinte már leírták. A cég gyorsan növekvő értéke kulturális változást is jelez: már nem az üzleti igények, hanem a fogyasztói ízlés a fő technikaformáló erő.

A Microsoft a Windows operációs rendszerrel és az Office programcsomaggal csaknem két évtizedig meghatározta a legtöbb ember és a számítógép kapcsolatát, ezt tükrözte a cég piacvezető kapitalizációja. "A billentyűzet és a klikkelés korszakát azonban felváltja az okostelefonok érintőképernyőjének és az ujjak puha suhanásának időszaka" - írta az újság.

Ez az eddigi legfontosabb fordulat a Szilícum-völgy történetében - fogalmazott Jim Breyer, több sikeres internetes, média- és technológia vállalkozás vezetőségi tagja és részvényese.

szhhtsz
  Válasz | 2010. május 08. 16:52 | Sorszám: 782
Wikipedia Offers a Book Creator on Saturday May 08, @02:11AM
Posted by timothy on Saturday May 08, @02:11AM
from the select-all-then-print dept.

Kilrah_il writes "Wikipedia recently added an option to create a book from your chosen entries: 'That's it, the book creator has gone live in the English Wikipedia! A few hours ago, the book creator has been made available to all users of the English Wikipedia. This feature, which allows all readers to create books from Wikipedia articles, has been until now only available to logged-in users. It has been available in other Wikipedias for a longer time, it's now available on the English Wikipedia, for all, without restrictions.' You can either download the book in PDF format for free or have it printed and sent to you via PediaPress with 10% of the total going to the Wikimedia Foundation."
http://news.slashdot.org/story/10/05/08/0435209/Wikipedia-Offers-a-Book-Creator

prepegyit
  Válasz | 2010. március 17. 11:23 | Sorszám: 781
http://www.uvnc.com
csiszi
  Válasz | 2010. március 08. 21:27 | Sorszám: 780
No köszi az infókat. Közben nagyjából kialakult a dolog. Az eclipse fejlesztői környezetet nagyjából ismertem régebben belekostoltam a java-ba, de akkor olvastam, hogy mindenféle más programozási nyelvekhez is használható.
Igazából nem magával a fejlesztői környezettel volt gondom, hanem egy olyan keretrendszert kerestem ami egy LAMP (linux+apache+mysql+php) környezetbe egy webes alkalmazás alapjául szolgálna. A C#-hoz egyébként a SharpDevelop-ot használom mint fejlesztői környezet ez fut a macomon is szépen, (monoval).
A php önmagában sajnás elég favágó (nekem) túl sok részletkérdést kellene megoldani amivel sem időm sem energiám vesződni (nincs benne gyakorlatom nem tudnék mellette a feladatra koncentrálni) ezért kerestem egy olyan keretrendszert amivel ez a munka megspórolható. Konkrétan mondjuk az adatbázis műveleteknél, ha nem szükséges ne kelljen pl a MYSQL 'tájszólásával' veszkődnöm, vagy ne manuálisan kelljen megcsinálnom a session kezelést a user jogosultságokat stb.
Mivel az C#-ben van gyakorlatom ami MS és az ebben is elérhető webes fejlesztői rendszert ismerem az ASP.NET-et ennek a logkájához hasonlót kerestem.
A php alatt a pardo nevű rendszer ilyesmi, ezzel próbálkoztam, de már az elején elakadtam (lehet, csak a mac miatt nehézkes), szóval próbáltam egy másikat amit ajánlottak a yii-t.
Ennek a szemlélete eltér az általam ismert szisztémától, de elég jó tutorialt találtam hozzá. A lényeg, hogy az ami nekem kell minimális programozással is megoldható. Van egy elég hatékony parancssoros segédprogramja amivel a programod nagy részét generálni tudod.
Nekem csak annyi kell, hogy a sima ablakos (asszem desktop alkalmazásak mondjak az ilyet) alkalmazásom által gyártott adatokat feltöltöm a webserveren levő mysql adatbázisba (ezt meg tudtam oldani eddig is) és ott van egy webről elérhető felület amivel különböző lekérdezéseket lehet csinálni az adathalmazban. Elég könnyen boldogultam vele. Pár nap olvasgatás és próbálkozás után pár soros programot kellett csak írnom, hogy egy adatbázis tábla tartalmát táblázatos formában kiírja plusz ami kell hozzá, módosítás, törlés funkciókat is megvalósítsa az adattáblákat lapozgatóan rendezhetően jeleníti meg stb. Plusz tele van mindenféle extrákkal, hogy a webes felülethez valamilyen ajax vezérlők ezeket nem használom nem is nagyon tudom mire jók.
Mindenesetre úgy néz ki, hogy használható lesz a történet. Ha valakit érdekel berakom ezeknek a dolgoknak a webcímeit, bár googleban egyből kidobja őket.

Köszönet mégegyszer a tippekért mindenkinek

alma
  Válasz | 2010. március 07. 20:52 | Sorszám: 779
Miről írtál?
( Talán ha több datát adnál, mert én sem szophatom a kisújjamból. )
prepegyit
  Válasz | 2010. március 06. 01:47 | Sorszám: 778
http://www.improve-technologies.com/alpha/esharp/
prepegyit
  Válasz | 2010. március 01. 10:05 | Sorszám: 777
( És, még az az előnye ennek is, hogy nem csak windózos környezetben használható, mivelhogy az Eclipse (is) platform-független! )
prepegyit
  Válasz | 2010. március 01. 09:56 | Sorszám: 776
Akkor, szerintem, tényleg a #773 szerinti Eclipse-es megoldással járnál talán a legjobban, hiszen, ugyan a MySQL/PHP kötöttség miatti változtatásokat mindenképpen meg kell csinálnod, de maradhatnál alapvetően C#-os fejlesztői környezetben. / Vagy, ha menet (tanulás) közben kiderül, hogy mégsem sikerül eléggé sok meglevő C#-os kódodat felhasználni, akkor meg el is hagyhatod majd a C#-t..../
csiszi
  Válasz | 2010. március 01. 09:23 | Sorszám: 775
Én csak a dot.net+C# microsoft dolgokat ismerem abban megtanultam programozni amennyire nekem kell, azzal lehet webes alkalmazásokat is írni (asp.net) ami menne, sőt van egy ingyenes alternativája a mono ami létezik unix környezetbe is (pl a MACemen a dotnetben irt dolgokat, ezzel futtatom).
De az internetes szerveren ilyen nincsen, csak a php+apache+mysql kombó szal sok választásom nincs annyira meg nem 'definitív' a dolog, hogy le lehessen tenni egy cégnek (hozzáértőnek) egy dokumentációt, hogy ezt kérem 'dobozban'.

A drupal + joomla használatával sok időt meg energiát nem takarítanék meg az előbbivel játszogattam elég sokat inkább arra való (ha jól vettem ki), hogy az ember komplett portálokat összerakjon fórummal meg effélékkel az nekem nem kell.

Ezeknél 'alapabb' frameworkot keresek, de alapoktól összehozni kicsit húzós lenne főleg nekem. Egyrészt ahhoz voltam szokva hogy a dotnet rendszerben a C# nyelven kívül egy csomo alkalmazói könyvtárat is kapsz. Egy asp.net projectnél nem kell vesződnöd azzal, hogy egy táblázatot generált és az, hogy nézzen ki, vagy egy webes gomb lenyomásakor mi zajlik a háttérben, a php önmagában semmiféle ilyen szolgáltatást nem nyújt.
Ennél nagyobb gond, hogy egy csomó biztonsági dolog meg trükk van amihez nagyon kell érteni a rendszer alapjait.
stb

mindenesetre köszi majd nézegetem

csiszi
  Válasz | 2010. március 01. 09:08 | Sorszám: 774
Köszi A prog.hu-tól kicsit félek nem vagyok szagember csak egy sima szociológus - amennyire nekem kell megtanultam programozni, de ha rosszul fejezem ott ki magam hamar kiröhögnek. Amúgy inkább a bőség zavara a gond.
Amennyire utánaolvastam rengeteg rendszer van gondoltam, háta van itt valaki aki használt ilyeneket.
prepegyit
  Válasz | 2010. február 28. 18:46 | Sorszám: 773
Lehet, az Eclipse nevű keretrendszert lenne érdemes használni. Azzal összefogható (plug-inekkel) a MySQL .... C# renccer. Sajnos, nem ismerem, de azt találtam, hogy az "Emonic"-al a C#-ot is be lehet szuszakolni az Eclipse "alá".
http://www.ibm.com/developerworks/library/os-eclipse-migratenetvs/
Hát, nem is tudom... ;-)
Ötletelni könnyebb.
prepegyit
  Válasz | 2010. február 28. 18:05 | Sorszám: 772
Ha jól értem, a MySQL/PHP vagy PERL szerver-oldali rész az adott, tehát, kénytelen vagy ebből kiindulni.
User-managementre pl. vannak szabadon felhasználható megoldások, nem kell nulláról indulva megírni... pl.:
http://www.scriptdungeon.com/free_php_scripts/user_management/free_php_scripts.php
Ez csak egy ötlet, nem nagyon néztem meg, de használhatónak tűnik.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 28. 15:39 | Sorszám: 771
Miről beszélsz te szerencsétlen? Értetted egyáltalán, amit írtam?
alma
  Válasz | 2010. február 28. 12:51 | Sorszám: 770
Sosa semmilyen programba a büdös életben nem invesztáltam semmit. Ne akard, hogy itt adjak tippeket a letöltő oldalakra. Elég ha annyit tudsz hogy net és maffia és magyar. Vetted? Nem mind1 mit használsz. A buta rendszergazda tippje a pingvin egyik verziója, talán a király.
Ha lehet valóban autoinstallal kell kezdeni. Már amelyiket, de mint már mondottam ez a kolléga asztala én csak önszorgalomból és ha nagyon uncsi.
alma
  Válasz | 2010. február 28. 12:43 | Sorszám: 769
Ne sajnáld at időt és kódold le sajátkezűleg, egyszer írod meg és kicsit alakítgatva jó lesz a jövőbeli többi projecthez is. Ezt tanácsolaja neked egy végtelenül buta és ostoba, csekélyke 173 iq-val rendelkező zugprogramozó.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 28. 11:26 | Sorszám: 768
Akkor meg minek pofázol bele?
Vannak prímán működő célharverjaim, amikhez nincsen XP-s driver, csak azért, hogy a hozzád hasonló majmoknak nem tetszik a w2k, nem fogok 100.000-ket invesztálni.
Ha a w2k nem úgy működik, ahogy kéne, az nem az oprencer hibája, hanem a slendriánság, vagy a hozzá nem értés. Ez viszont ugyanúgy vonatkozik az XP-re, a Vistára a W7-re a Linuxra, az Unixra és az összes többi fel nem sorolt oprendszerre.
Úgyhogy neked tök mindegy mit használnál, lévénhogy az autoinstallal végződnek az ismereteid.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 28. 11:13 | Sorszám: 767
Hát mittomén. Már öreg vagyok a folyamatos újratanuláshoz és 20 éve már nem is ebből élek. A prog.hu-n a webprogramozók egyik fele esküszik a jomlára, a másik fele meg sikítófrászt kap tőle. Egy biztos, hogy ezek a hozott anyagból fejlesztett izék kisértetiesen hasonlítanak egymásra.
Ha PHP-ben a programodat kismillió apró, a részfeladatokat külön-külön kezelő programra bontod, majd egy html keretbe ágyazod, mindent külön-külön tudsz javítgatni anélkül, hogy 800 helyen kéne változtatni. Beleértve a dizájnt is.
Persze ha folyamatosan változik az adatstruktúrád is, az már kellemetlenebb. Ha még hozzá a felhasználók nemcsak olvassák, de töltik is az adatokat úgy még kellemetlenebb.
Ilyesmivel szvsz. fordulj inkább a prog.hu-ra. Van ott néhány ember aki ért is a szakmájához, sőt inkább a bőség zavara forog fenn. Mindenki a saját dilisét fogja protezsálni...
csiszi
  Válasz | 2010. február 28. 07:46 | Sorszám: 766
Sziasztok. Lenne egy komolyabb problémám.

Van egy adatbázisom amihez egy webes megjelenítő lekérdező modult kellene csinálnom. Jelenleg egy windows programmal kezelem az adatbázist amit C#-ban windows-forms-ban írtam.

Sajnos a szolgáltatónál php 5.2+mysql kiszolgáló van. Mysql-be át tudom tenni az adatokat és a php sem tűnik bonyolultnak a lekérdezések összeállításához, de irtózatosan nehézkes az egész (rengeteg idő lenne megcsinálgatni pl a felhasználók kezelését végző dolgokat).

Valaki azt javasolta, probáljak használni előre elkészített portálrendszert drupált, jomlát ajánlották. Megnézegettem őket, de nekem ennyire komplex dolog nem kell ráadásul ezek ahogy láttam másra vannak kitalálva.

A másik tipp az volt, hogy próbáljak valamilyen php keretrendszert. 3 tippet adtak yii, phpcake illetve symphony. Ezeket nézegettem, de nem tudtam eldönteni melyiket lenne érdemes használni.
'Papíron' mind a három tudja azt ami nekem kellene, vagyis van bennük DBORM szerű valami illetve van bennük felhasználói jogosultságokat kezelő modul és van valami automatikus CRUD generáló részük is.
A symphony ahogy látom elég divatos manapság, de sajnos (nekem) reménytelenül bonyolultnak tűnik.

Magánszorgalomból találtam még egy rendszert a pradot ami kicsit eltér logikájában a fentiektől, de hozzám közelebb áll mert ahogy néztem egy ASP.NET koppintás.

A kérdésem van valakinek ezekkel tapsztalata? Melyikkel érdemes megpróbálkozni? Egyáltalán, valós életbeli problémákra használhatóak vagy semmivel sem lesz egyszerűbb a megolds annál, ha nekiállnék magam php-ben megírni mindent.

A projectnél van egy olyan szempont, hogy gyakran változnak a megelenítendő adatok vagyis néha néha át kell alakítani a megjelenítést végző modulokat tehát ezeket amennyire lehetséges szeretném automatizálni. Pl van hogy új adatbázismező lesz amit egy plusz oszlopba bele kell rakni vagy a lekérdezéseknél új feltételek keletkeznek esetleg más formátumban kell megjelníteni az adatokat.

A lényeg, ha változtatnom kell akkor ne kelljen az egész programot 800 helyen vátoztatni, hanem pl egy új megjelenítő séma megadásával percek alatt meg tudjam csinálni.
A jelenlegi programben ezt sima xslt transzformációkkal oldottam meg, a C# linq tudott egyszerű xml kmenetet adni amit aztán könnyedén alakíthattam így gyak. bármilyen kimeneti formátumba.

Szal mennyire használhatóak ezek a frameworkok, van valakinek ezekkel tapasztalata?

csiszi
  Válasz | 2010. február 28. 06:15 | Sorszám: 765
iszonyató butaságokat bírsz össezhordani
alma
  Válasz | 2010. február 28. 01:18 | Sorszám: 764
alma
  Válasz | 2010. február 28. 01:13 | Sorszám: 763
Ki mondta, hogy értek az op. rendszerekhez? Csak az alapvető dolgokat tudom. Feltelepíteni és utána minden kütyüt beállítani, felrakni a kívánt programokat. Ennyi.

Csak azon csodálkoztam el, hogy még ma is, tíz év után, valaki használ w2000-est és még csodálkozik ha valami nem működik úgy ahogyan kéne. A szerencsétlenje, jó hogy nem Windows 3.1-et üzemeltet 386-on.
Madelon az eb
  Válasz | 2010. február 27. 23:19 | Sorszám: 762
Húzzál innen a felmenődbe, nem kérdezett senki.
Neked amúgy is mindegy mit használsz, úgysem értesz egyikhez sem.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola