Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Számítógép (minden ami belefér) III. (29. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Számítógép (minden ami belefér) III.
mackó
  Válasz | 2008. október 08. 10:14 | Sorszám: 236
Medi kérését tolmácsolom:
Idézet:
Van egy külső 80 GB-os külső winchesterem. A számítógépem nem ismeri fel, ha bekapcsolom.
Eddig is volt néha ilyen, de a k.w.ki-be kacsolásával sokszor rendbejött a dolog.
Kérdésem:
A kapcsoló romolhatott el, vagy maga a winchester, vagy az adapter, vagy a szgépemnek van undora a külsőtől?
Vagy ezekből bármelyik lehet?

Vegyek egy új adaptert, hátha szakadás van valahol a vezetékben, vagy nézzem meg más gépen, hogy a külső jó e-?
Sajnos nincs most erre pénzem, és a legolcsóbban szeretném megúszni, mert ha egy szervízbe elviszem, ciki, ha árat mondanak, és nem tudom kifizetni.
Inkább el sem viszem.
A nagy bajom az, hogy program van rajta, amire szükségem van.
Köszi, ha válaszolsz


tótumfaktum
  Válasz | 2008. október 04. 20:04 | Sorszám: 235
http://lcg.web.cern.ch
tótumfaktum
  Válasz | 2008. október 04. 20:02 | Sorszám: 234
hmm, 10-15 petabytes...
nem sok
tótumfaktum
  Válasz | 2008. október 04. 20:01 | Sorszám: 233
CERN Launches Huge LHC Computing Grid
Posted by Soulskill on Saturday October 04, @11:20AM
from the just-waiting-on-the-actual-LHC-now dept.
Supercomputing Science

RaaVi writes "Yesterday CERN launched the largest computing grid in the world, which is destined to analyze the data coming from world's biggest particle accelerator, the Large Hadron Collider. The computing grid consists of more than 140 computer centers from around the world working together to handle the expected 10-15 petabytes of data the LHC will generate each year."

The Worldwide LHC Computing Grid will initially handle data for up to 7,000 scientists around the world. Though the LHC itself is down for some lengthy repairs, an event called GridFest was held yesterday to commemorate the occasion. The LCG will run alongside the LHC@Home volunteer project.
http://science.slashdot.org/article.pl?sid=08/10/04/1424254

millertrash
  Válasz | 2008. szeptember 26. 17:49 | Sorszám: 232
nálam is frissült, de semmi hiba.
jelenleg ez van fenn: verzió 2.0.0.17 (20080914)
normálisan működik. próbáld meg teljesen leszedni és újra telepíteni, lehet hogy a registry-ben van valami bibi.
drawing
  Válasz | 2008. szeptember 26. 17:37 | Sorszám: 231
Valaki tapasztalta a Thunderbird mostani automatikus frissülése után, hogy meghótt a progi és még teljes gépújraindítás után sem indul? Ha igen, mit lehet tenni? Mer nekem még safe módban se indul el.
tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 24. 21:29 | Sorszám: 230
The Supercomputer Race
Posted by samzenpus on Tuesday September 23, @07:45PM
from the greased-lightning dept.

CWmike writes "Every June and November a new list of the world's fastest supercomputers is revealed. The latest Top 500 list marked the scaling of computing's Mount Everest — the petaflops barrier. IBM's 'Roadrunner' topped the list, burning up the bytes at 1.026 petaflops. A computer to die for if you are a supercomputer user for whom no machine ever seems fast enough? Maybe not, says Richard Loft, director of supercomputing research at the National Center for Atmospheric Research in Boulder, Colo. The Top 500 list is only useful in telling you the absolute upper bound of the capabilities of the computers ... It's not useful in terms of telling you their utility in real scientific calculations. ...
... http://tech.slashdot.org/article.pl?sid=08/09/23/226237

kozar
  Válasz | 2008. szeptember 22. 20:26 | Sorszám: 229
Köszönöm mindkettőtöknek a választ. )
Madelon az eb
  Válasz | 2008. szeptember 21. 21:44 | Sorszám: 228
regisztrálsz külföldön, leginkább amerikában és kész. Ha saját domainnal akarsz menni, egy redirectorral is odajuthatsz. Rengeteg van, a kérdés inkább az, hogy milyen szolgáltatást vársz el tőlük (mysql, PHP3, PHP4, stb.)
A megbízható és gyors csehországi forpsi.com, amelyik ugyan már megszüntette az ingyenes tárhelyszolgáltatást terjeszkedik Magyarország felé, tehát valószínűleg már lehet .hu domainnevet is regisztráltatni náluk, azaz már a domainneveddel sem tudnának szórakozni otthonról.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. szeptember 21. 13:11 | Sorszám: 227
http://www.bluehost.com/
kozar
  Válasz | 2008. szeptember 21. 12:30 | Sorszám: 226
Kedves Fórumtársak !
Keresek olyan tárhelyszolgáltató és hostoló céget, amelyik vélhetőleg kedvezőbb esetben nemzeti elkötelezettségű, vagy legalább is semleges oldalon áll.

Üdv.kozar

diadora
  Válasz | 2008. szeptember 16. 20:55 | Sorszám: 225
Eleged van abból, hogy a főnököd semmibe sem néz és hogy a fizetéses alig éri el a minimálbért? Akarsz több pénzt keresni? Segítek! Nem átverés!
Küld el a neved és a telefonszámod erre az email címre: diadora89@citromail.hu
Keress bizalommal, visszahívlak!
Michelle
  Válasz | 2008. szeptember 15. 00:46 | Sorszám: 224
Szia. Öröm, öröm, öröm. Nekem vagy egy fél évig minden telepítés alkalmával ott próbálkozott a "valódi windows", dehát a tanácsotokra egyéni telepítést választottam és a pipát mindig kivettem ennél a tételnél. Fél év, vagy talán egy év próbálkozás után most először hagytak fel a telepítés felajánlásával.
Köszi, szia
Madelon az eb
  Válasz | 2008. szeptember 14. 11:43 | Sorszám: 223
Ha a telepítés után lelövöd a windows eredetiségét vizsgáló szoftvert, ill. nem engeded már be se a számítógépedre, akkor a továbbiakban mr nem próbálkozik mindaddig, amíg valami új komponenst nem akarsz telepíteni, mint pl. a mediaplayer mittoménhányasat.
A havi rendszerességgel jelentkező malicious software remowereket nyugodtan hagyhatod feltelepülni és lefutni. Valamiféle vírusellenőrzők az ahavi aktuális termést ellenőrzik nemtámadott-e meg valamelyik. De szerintem ha van naponta frissülő antivírusprogramod az eredményesebb.
Michelle
  Válasz | 2008. szeptember 13. 20:13 | Sorszám: 222
Szevasz HAME ! Újabban nem akarják telepíten a valódi Windows előny megvizsgálását. Lehet, hogy feladták.
Helyette valamit vizsgálódtak a szoftvereken, hogy nincs-e bennük féreg, vagy ilyesmi. Egy darabig kihagytam, azután ugy voltam vele, hadd menjen. Te mit tudsz róla?
tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 10. 16:09 | Sorszám: 221
Aszem, valszeg, talán, csak az lehet a járható megoldás, hogy előbb az eredeti programmal gyártani valami szabványos formátumú "exportot"... (Gondolom, tán tud ilyet az a pogrom...)
tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 10. 16:03 | Sorszám: 220
Megtanáltam!!!!! :

DWF
http://www.digitalweddingforum.com

DWF U: Fabulously Matched Colors
colorThumb1.jpg

In this fantastic lesson from Pro DPI, we're walked through the steps in order to ensure the color we see is the color we get back from the lab. ...
...

mackó
  Válasz | 2008. szeptember 10. 15:49 | Sorszám: 219
Az átnevezésekkel is szórakoztam, zéró sikerrel. Belenéztem a fájlba, s ott az első pár karakter ez:
dwfc  KT0627
tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 10. 15:33 | Sorszám: 218

Az űrből szolgáltatna internetet a Google
szerző: Sting , idő: 2008.09.10. 09:30

A Google néhány partnerével egy olyan globális internetszolgáltatás elindítását támogatja, amelynek révén a Föld lakosságának több mint felét el tudnák látni egy gyakorlatilag vezetéknélküli Internet-elérési lehetőséggel. A tervek szerint nem kevesebb mint 3 milliárd ember számára hozzáférést biztosító "O3b" ("Other 3 billion") Internet-szolgáltatás lényegében az űrből működne, bár a felhasználók földi, vezetéknélküli csatlakozás révén kapcsolódhatnának a világméretű hálózatra.

A szolgáltatás alapját egy a Föld körül keringő, 16 kommunikációs műholdból álló hálózat képezné, amely Ázsia, Latin-Amerika, Afrika és a Közel-Kelet olyan régióiban is elérhetővé tenné a nagysebességű internetezést a felhasználók számára ahol a vezetékes szélessávú Internet-elérés kiépítésére nincs mód, vagy az nem lenne kifizetődő.

Maguk a végfelhasználók az Internetet nem műholdas kapcsolat révén, hanem a földi, WiMax alapú állomásokon keresztül, vezetéknélküli csatlakozás révén érhetnék el. A hálózatot építő cég szerint a rendszer teljes sávszélessége a 10 Gigabit/másodpercet is elérheti majd, késleltetése pedig jóval kevesebb lesz, mint a hagyományos műhold-alapú elérési megoldásoknak, és inkább a földi, DSL és optikai vezetékek továbbítási idejéhez közelít majd.

Ezen kívül a rendszer erős redundanciával fog rendelkezni, ami azt jelenti, hogy akár egyes műholdak teljes kiesése esetén is meg tudja majd működőképességét őrizni, amelyet ráadásul az adott lehetőségek között automatikusan kompenzál is majd.

A tervek szerint az új szolgáltatás tesztüzeme már két éven belül, 2010-ben megkezdődhetne, a későbbiekben pedig további műholdakkal és további területek lefedésével lehetne a hálózatot bővíteni.
http://pcforum.hu/hirek/11012/Az+urbol+szolgaltatna+internetet+a+Google.html

tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 10. 15:30 | Sorszám: 217
Nekem ez: http://www.ivanko.hu/diktafon2000.html , ées az előbbiek alapján, úgy tűnik, hogyha a fájlt átnevezed így: xxxxxxx.wav, akkor valszeg le tudod játszani pl. a Winamp-ban!!... ( Bár, lehet, hogy az trükk, hogy a program használ valami saját tömörítő algoritmust, s az így elmentett fájlt nevezi .dwf-nek... :-( )
tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 10. 15:12 | Sorszám: 216
Ezt nem értem, ez még nem bizonyíték, ettől még maga a fájl lehet bwf formátumú!... (Amely, persze valójában egy wave formátum... / http://www.tomshardware.co.uk/forum/40580-32-convert-file-wave / )
mackó
  Válasz | 2008. szeptember 10. 15:01 | Sorszám: 215
Sajnos mindkettő biztos. A forráshelyen belehallgattam a "Diktafon 2000" fantázianevű programmal.
tótumfaktum
  Válasz | 2008. szeptember 10. 14:52 | Sorszám: 214
Biztos, hogy DWF ?? És/vagy hogy hanfájl?...
Itt pl. nincs ilyen : http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_file_format
Csak BWF...
Rendes Kis
  Válasz | 2008. szeptember 10. 11:40 | Sorszám: 213
A fenyőbe, hogy már ezek a kiterjesztések is overloadedek !
mackó
  Válasz | 2008. szeptember 10. 08:26 | Sorszám: 212
Köszönöm szépen, de ez egy AutoCAD drawing web format nézegető, ezt az AutoCAD 2006 és fölötte lévő verziók kapásból tudják. Az én problémám az, hogy ez valamilyen hangfelvevő szoftverrel készült hangfile! Ehhez viszont semmim sisncs, csak azt tudom, hogy DIKTAFON 2000 fantázianevű programmal készült. Ezért az egy hanganyag meghallgatásáért nincs kedvem megvásárolni ezt a programot, ezért fordultam Hozzátok. Hátha tud valaki legális megoldást...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola