Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Számítógép (minden ami belefér) III. (13. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Számítógép (minden ami belefér) III.
Békáscity
  Válasz | 2009. december 21. 09:35 | Sorszám: 636
Medikém - nem értjük mi a fijjukat... más világ. Mi lányok vagyunk, szépek vagyunk, piros az orcánk !
Modi Anti
  Válasz | 2009. december 21. 09:05 | Sorszám: 635
Médika!
Ezzel az ebbel ez nem igazi kakaskodás!

Ez olyan még a szakember-óvodából való vállal lökdösődés: "Mi az öcsi!? Kell valami!?" színtű izé! ))))

Az, hogy itt ez a kis csimbók is, akit az ő hátsójánál himbál a szél egy szőrszálon, azt ő nem veszi észre.

Én se!


Vidulj gyászos elme. . . Ma van Sztalin elvtárs születésnapja. Egyesek szerint azért e nap hozta világra őt, mert innentől kezdve növekszik a fény. Mások szerint meg azért, mert ez a legsötétebb nap. ))))

Medi
  Válasz | 2009. december 21. 05:39 | Sorszám: 634
Hogy ti miket nem tudtok?
Elámulok! Tényleg!
Nagyon hálás vagyok az infóknak.

Még kakaskodni is tudtok?
Ezt már ne csináljátok.
Kispályás, pláne így karácsony táján.
Legyetek empátiával egymás iránt.
Nem kerül semmibe.
Mosolyogjatok.
Akkor szebbek, okosabbak vagytok!
Vagy ennyi belefér?
Ti tudjátok!

Sokat segítettetek! Köszönöm!
Boldog, Békés, Áldott Karácsonyt Kívánok Nektek és Mindenkinek, aki erre jár!
M.

Modi Anti
  Válasz | 2009. december 21. 04:41 | Sorszám: 633
Kutya!

Élvezettel olvasom a nagy szakértelmű faszi (fussy! )) hatalmas erejű tudását, ami gejzírként tör ki belőled! ))))

Az a gyanúm, hogy életedben még sose próbáltál külső lemeze tenni sem Vistát, sem Windows 7-et, úgy, hogy a gép képes legyen arról indulni (sőt, anélkül is, hogy bármi egyéb HDD lenne a masinában)*. Tehát te az „elmélet”síkján mozogsz. (Mint a politikában! ))))

Panda itt mutatott egy megoldást (BartPE), ami talán csak annyiban más, mint ami nálam van, hogy nem a „megszokott” XP felületet adja, és csak bizonyos korlátozásokkal működik, például az XP Sp3-hoz viszonyítva.

Amiről én beszélek – mint írtam – egy teljes értékű, semmiféle korlátozást sem tartalmazó XP, amelyik a netről folyamatosan frissül. Semmi különbség nincs az általánosan ismerthez XP-khez viszonyítva.

(Egyébként a barátom ráeszkábálta ezt a megoldást egy 16 GB kapacitású Kingston pendrájvra is, arról is hibátlanul dolgozik. Csak az azt hiszem éppen tőled hallott „élettartam poblémák” miatt nem szoktam a gépet arról futtatni. És az a gondolatom is támadt, ha ezen – már hogy a pendrájvok nem szeretik a tartós ki-be írogatásokat - segíteni lehetne, akkor lehetne a laptopot HDD nélkül is működtetni, ami jelentős „akku-üzemidő” kiterjedéssel járna, amennyiben elmaradna a HDD motorjának a forgatásához szükséges energia igény.)

• Ha sikerül, kipróbáltad, és üzembiztosan működik, ne szerénykedj tovább, mint egy kis ibolya, jöjj ide, ismertesd az eredményeidet, hadd tudjuk meg, milyen buták vagyunk tehozzád képest! Már a barátom, meg én, mert ez az én – korábban leírt - esetemben mindössze a Windows XP-vel jön össze.

(Ennek a buta kis fittyfasznak meg válaszoljon, aki akar. Látod kiről van szó! )))

A. E.
  Válasz | 2009. december 20. 23:59 | Sorszám: 632
Biztos az is vindóz...
A. E.
  Válasz | 2009. december 20. 23:56 | Sorszám: 631
"Ez az, amit Magyarországon és tudtommal, pillanatnyilag csak a barátom tud..."

Valószínű a leírásból kimaradt, hogy "a szájával"... A férfiak szeretnek néha felvágni.

Madelon az eb
  Válasz | 2009. december 20. 22:49 | Sorszám: 630
na ezt meg miért csinálta???
Madelon az eb
  Válasz | 2009. december 20. 22:49 | Sorszám: 629
Beszélsz össze hülyeségeket. Tanácsokat akarsz osztani, közben meg lövésed sincs, hogy melyik oprencer hogyan működik.
Standard külső HDD-re olyan oprencert installálsz, amilyet akarsz. Az a fő, hogy a gép biosa saját erőből tudja kezelni. Speciális oprendszer csak akkor kell, ha pen drive-ra akarsz oprendszert installálni, arra jó az alant belinkelt LiveXP. A haverod meg vagy hazudik, vagy hülye, vagy te nem érted, mit beszél.
Neked egy sima XP-d van a külső diszken, abból is látni, hogy más gépen nem működik, hisz az XP-ben még benne van az az idióta hardware ellenőrzés, ami eredetileg le is tiltott, ha a megengedettnél több hardware-cserét hajtottál végre. Többek közt, mert objektív driver problémák is okozhatják.
A LiveXP tán gépfüggetlen, Linuxból viszont biztosan van számtalan live verzió, amelyik gépfüggetlen. Nekem is van olyanom, itt a CD halomban, csak kissé lassú, mire bebootol, mert minden egyes alkalommal végignyálazza az összes hardwaret.
Madelon az eb
  Válasz | 2009. december 20. 22:49 | Sorszám: 628
Beszélsz össze hülyeségeket. Tanácsokat akarsz osztani, közben meg lövésed sincs, hogy melyik oprencer hogyan működik.
Standard külső HDD-re olyan oprencert installálsz, amilyet akarsz. Az a fő, hogy a gép biosa saját erőből tudja kezelni. Speciális oprendszer csak akkor kell, ha pen drive-ra akarsz oprendszert installálni, arra jó az alant belinkelt LiveXP. A haverod meg vagy hazudik, vagy hülye, vagy te nem érted, mit beszél.
Neked egy sima XP-d van a külső diszken, abból is látni, hogy más gépen nem működik, hisz az XP-ben még benne van az az idióta hardware ellenőrzés, ami eredetileg le is tiltott, ha a megengedettnél több hardware-cserét hajtottál végre. Többek közt, mert objektív driver problémák is okozhatják.
A LiveXP tán gépfüggetlen, Linuxból viszont biztosan van számtalan live verzió, amelyik gépfüggetlen. Nekem is van olyanom, itt a CD halomban, csak kissé lassú, mire bebootol, mert minden egyes alkalommal végignyálazza az összes hardwaret.
panda
  Válasz | 2009. december 20. 22:23 | Sorszám: 627
http://livexptuning.hu/LiveXPUSBKey.html

panda
  Válasz | 2009. december 20. 22:21 | Sorszám: 626
Ezek mind azok... 3-at vagy 4-et találtam eddig...
A Bart PE az alap. Ez a Reatogo-X-PE is arra épül...
Modi Anti
  Válasz | 2009. december 20. 22:12 | Sorszám: 625
Valami olyan trükköt ismer, hogy az USB HDD-t összehozza az adott géppel, és bootolni csak azon tud.

Én is egyből azzal kezdtem, hogy az enyémet kipróbáltam másik gépeken. Ha arról akartam bootoltatni, kékhalál lett a vége - breviter (ahogy Petőfi mondta). Egyébként semmi baja nem lett egyiknek sem, de csak a "saját" gépén volt oly kedves bootolni. Igaz, azon még akkor is, ha a gépről letéptem az eredetijét, ami benne volt.

Másik gépeken úgy ment, mint egy külső winyó.

Modi Anti
  Válasz | 2009. december 20. 22:04 | Sorszám: 624
Hát persze!
panda
  Válasz | 2009. december 20. 21:52 | Sorszám: 623
Az hogy nem ismeri őket személyesen, az még nem jelenti azt hogy nincsenek... ))
Modi Anti
  Válasz | 2009. december 20. 21:12 | Sorszám: 622
Első ránézésre is érdekes, valóban.
Lehet, hogy a barátomnak a konkurenciája? ))


Ugyanis ő váltig állítja, hogy önmagán kívül nem ismer Magyarországon olyan manust, aki ezt az USB-ről bootoló XP rendszert össze tudja buherálni.

panda
  Válasz | 2009. december 20. 20:56 | Sorszám: 621
Van egy érdekes magyar honlap is a témával kapcsolatban:
http://livexptuning.hu
Modi Anti
  Válasz | 2009. december 20. 19:59 | Sorszám: 620
Panda mester igazat írt! ))

Egyáltalán nem butaság, jó kérdés, igyekszem jól válaszolni.

A bootolás azt jelenti, amit írtál: indítás.

A leírt „rendszer”-höz tehát nem kell semmit vásárolni, ahhoz elég a te külső USB-csatlakozású wincsid is, amennyiben van rajta még vagy 20 GB szabad hely.

(Arra nem kell se Vista, se XP, mert MOST minek? Illetve ha van, azokat le kell – lehet - radírozni.)

Arra a külső, az USB-s wincsire egy SPECIÁLIS – egyébként mindent tudó, angol nyelvű – XP kerül fel. Ez a dolog lényege. (Ez az, amit Magyarországon és tudtommal, pillanatnyilag csak a barátom tud, de ha érdekel, adj egy emil-címet, oda megírom.)

Nálam úgy működik, hogy ha indításkor az USB-wincsi csatlakoztatva van, akkor arról bootol, ha nincs, akkor választhatok a laptop saját Vistája, és a saját Windows 7-je között.

Az utóbbi esetekben – a bootolás után – ha ráteszem az USB-wincsit, kutya közönséges külső winchesterként „látom”, tehát simán lehet adattárolásra is használni.

panda
  Válasz | 2009. december 20. 19:36 | Sorszám: 619
Igen, a "bootolás" az tkp. a számítógépben (vagy CD-n, külső diszken) levő operációs rendszer(ek) "behúzása", indítása...

A PC-ben van egy BIOS-nak nevezett alap. Abban be van állítva, hogy bekapcsoláskor milyen sorrendben próbálja meg be-bootolni az elérhető operációs rendszereket az ámítógép...
Az alaphelyzet általában ez: 1. CD drive 2. Belső diszk 3. USB (külső) diszk ... Ha van belső diszked, akkor ezt meg kell megváltoztatni, hogyha azt akarod, hogy a külső diszkről jöjjön befele Windows...

Medi
  Válasz | 2009. december 20. 19:16 | Sorszám: 618
Van nekem egy 160 GB-os külső vinyóm, ami persze valójában csak 149 ó, de nem számít.
Azon gyűjtöm a lopott holmit
Mert ugye, akinek van unokája, annak kell az összes mese.

Azt nem tudtam, hogy arra is lehet operációs rendszert telepíteni. Csak adattárolásra használom.
Végülis a C-ről mindent áttettem a külsőre, így csak a
WXP maradt rajta meg a telepített programok.
Ezeket mind vissza tudom tenni.
Meg is oldottam.

Értettem nagyjából, amit írtál, csak a bootolás nem tiszta számomra. Nem igazán tudom, hogy pontosan mit jelent.
Indítást?

Pl. ha van egy XP a C-n, és Vista a külsőn, akkor a bootolás az, amivel eldönthetem, melyik vinyó dolgozzon?

Lehet, hogy butaságot kérdeztem, de ehhez nem igazán értek.

Modi Anti
  Válasz | 2009. december 20. 17:26 | Sorszám: 617
Médika drága hölgy!

Már írtam itt valahol, hogy az igazi megoldás "veszélyes helyeken" való gyakori internet-tekergés esetén az, ha szerzel egy KÜLSŐ, USB-CSATLAKOZÁSÚ notebook winchestert, csatlakozó madzaggal, olyan 30 GB-nál nagyobbat. Nálam 160 GB-os van. (Kitűnő lehetőség "karácsonyi ajándékként" kikényszeríteni a fizetőképes rokonságtól. Az apróneten úgy 8 ezerért szokták kínálni az ilyeneket.)

Nos, erre a külső wincsire lehet olyan XP-t telepíteni, aminek hatására a masinád erről is képes bootolni. (Sőt, akkor is "képes", ha a gép eredeti winchestere nincs is a helyén!)

Erre föltehetsz bármiféle programot is, azaz teljesen egyenértékű lehet a gép "belső" wincsijével. Többek között rá lehet tenni egy jó kis vírusirtót, mondjuk a NOD32-t.

Hogy ez miért megoldás?

Hát azért, mert ha a géped belső wincsije összeszed valami fertőzést, azt ennek a külsőnek a NOD32-jével minden további nélkül le lehet radírozni róla. Ha pedig ez szedne össze valamit, azt a másikéval lehet leszedni erről. Ugyanis az a wincsi, amelyikről éppen nem bootolsz, a másik által "passzívnak" látszik, és minden gonoszság könnyűszerrel lejön róla.

Remélem jól mondtam el! )))

Medi
  Válasz | 2009. december 20. 17:08 | Sorszám: 616
Most már minden rendben van. Köszi
panda
  Válasz | 2009. december 19. 23:16 | Sorszám: 615
érdemes ezt is installálni:
http://linkscanner.avg.com
( pl. a google keresési találatoknál bejelöli azokat a találatokat, mely helyeket gyanusnak tart!... )
Medi
  Válasz | 2009. december 19. 23:01 | Sorszám: 614
Köszönöm Nektek a válaszokat.

A megoldás format C volt. Legyalultam és újratelepítettem az XP-t.
Már majdnem minden programot visszatelepítettem.
Működik is az egész rendszer.
A vírusírtásban általában eltérőek a véélemények.
A Panda szerintem elég jó, megtalál mindent, már amelyik nem ingyenes.
A Nortont találtam eddig a legmegbízhatóbbnak, igaz lassította a gépet.
Most találtam 30 napos próbára egy Trend Micro Antivirus plus AntiSpayware programot. Kipróbálom, meglátjuk, hogy működik.
Amúgy járkálok én minden veszélyes helyen is.
Nagy könnyelműség volt azt a fájlt megnyitnom, amit letöltöttem és hiába volt gyanús, mégis megnyitottam.
Úgy kell nekem!
Egy mesefilmet szerettem volna letölteni karácsonyra az unokámnak. Itt kaptam el. De még mindíg jobb, mint ha H1N1-et kaptam volna meg, nem?

alma
  Válasz | 2009. december 19. 13:43 | Sorszám: 613
Akkor meg a megtörésel van bajod? Majdnem mindenki titkon csinálja. Nincs tiszta legális gép még cégeknél sem.
panda
  Válasz | 2009. december 19. 13:39 | Sorszám: 612
Annyira az vagy, hogy még azt sem érted miért mondtam...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola