Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Árpád-sávos zászló (3. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Árpád-sávos zászló
HAME
  Válasz | 2007. április 16. 22:46 | Sorszám: 782
na jó, akkor majd megkérdem legközelebb kalebtől, ha összefutok vele és persze ha nem felejtem el...
zappara
  Válasz | 2007. április 16. 22:32 | Sorszám: 781
nincs kitől per pillanat megkérdeznem, s máshol már írtam, az egész ottani politikába nem folyok bele..nekem túl bonyolult..és annyira nem is izgat..egy biztos..azt a zászlót ott, azon a helyen nem más ellenében fogták..(ahogy fejletteb országok egyikében sem látsz olyat,mint ma itthon a trendi, zászlóügyben)
itt, itthon másról van szó...
és azé' legkevesebb furi..ha a nemzeti zászlót a nemzet egyik fele ellenében rángatod..csupa "nemzetféltésből"...
HAME
  Válasz | 2007. április 16. 22:23 | Sorszám: 780
én ugyan nem vagyok egy zászlólobogtató (egyszer volt eddig a kezemben kb. 35 éve 10 percre, egy május elsejei felvonuláson az osztályfőnök lőcsölte ránk, hogy ne tudjunk lelógni. Lelógtunk...), de nem is nagyon érdekel, ha más zászlót lobogtat. Viszont félszemmel nézem most az Estét (vagy mi a csöcs ez) egy rövid snitt: Lengyelországban Izrael állam hivatalos zászlói alatt vonulnak a megemlékezők Auschwitz és mittomén mi közt a minden bizonnyal töbségükben zsidó megemlékezők. Úgy sacc/kábé minden második embernél 1 db. egyenzászló.
Kérdezd már meg légyszíves valamelyik holokauszt-ismerő ismerősöd, mi köze az egészhez Izrael államnak?
zappara
  Válasz | 2007. április 16. 22:06 | Sorszám: 779
és hogy ez mennyire nem igaz!-
így biztosan nem...hehe..
("kissé" egyszerűsít, nem is enyhén demagóg..-
kapitamunista
  Válasz | 2007. április 16. 21:48 | Sorszám: 778
erdélyilány
  Válasz | 2007. április 16. 21:27 | Sorszám: 777
"A kapitalizmusnak az a sajátos hibája, hogy egyenlőtlenül részesít a javakban. A szocializmusnak az a sajátos erénye, hogy egyenlően részesít a nyomorban."
zappara
  Válasz | 2007. április 16. 21:15 | Sorszám: 776
feladom, mert látom, zászló az kell..most már nem is egy a zászló..ugyan a tábor sem...
de sosem fogom megérteni, miért kell rohangászni zászlóval..ezt már alapból nem értem...és sosem fogom megérteni..
amúgy, sajna tőlem irogathacc abba a zászlóba..én a zászlót akkor érteném a kézben, ha történelmi játékok lennének, de ennyi várjáték nincs, amennyi zászlós
és az a baj, hogya szélsőjobb is ezzel a zászlóval rohangászik..és most már egyre többen..valahogy előbújtaka földalól..- (
az én polgári ízlésembe nem is fér bele..nem vagyok én zászlótartó..-
az árpádsávos meg pláne (még az elnevezés..ez az "árpádsávos" is Szálasiéktól való)
erdélyilány
  Válasz | 2007. április 16. 21:10 | Sorszám: 775
Ja igen ez a Marseilles
a francia himnusz
erdélyilány
  Válasz | 2007. április 16. 21:08 | Sorszám: 774
. Előre ország népe, harcra, ma diadal vár, hív hazánk!
Ellenünk tört a kény uralma, vérben áztatja zászlaját,
Vérben áztatja rút zászlaját!
Halljátok? Már küldi a zsarnok vad, bősz ölni kész rab hadát,
Letörnek népet és hazát, bosszút állnak ifjon, s gyönge lányon!

R.: Hajrá, fegyverbe hát! Ma harcba hív hazád!
Csak jöjj! Csak jöjj! Öntözze hát, rút vérük a határt!

II.: Nem ül a zsarnok kénye rajtunk, pokolra mind, a hitszegőt!
Boldog országot vív a harcunk, boldog országban a jövőt,
Boldog országban a szebb jövőt!
És hogy ha kell, mind sorba állunk, bár hív a dicső, hős halál,
Lesz újra majd ki sorba áll, ellened zord önkény úgy csatázunk!

R.:

III.: Érintsd a kardunk, ősi szent láng ma győzni minden ellenen!
Szállj közénk drága szent szabadság, várva várt harci győzelem,
Várva várt harci nagy győzelem!
Csatákkal írd föl zászlainkra írd föl századunk jelszavát,
Hadd lebegjen a világon át: "Győz a lélek, s győz a hősi munka!"

mezeiegér
  Válasz | 2007. április 16. 20:48 | Sorszám: 773
Nyiván azért éneklik, mert megvan a Sztálini korszak előtti előtörténete mint a munkásmozgalom jelképe. Ilyen minőségben énekeljék is tőlem nyugodtan.

Nomármost míg az Internacionálé sztálini korszak előtti előtörténete évtizedekben mérhető, addig az árpád-sávos zászlóé (ami tudomásom szerint 1848-ig gyakorlatilag a magyar állam hivatalos jelképe volt, és mint ilyent illesztette a családi címere mellé minden uralkodó) évszázadokban.

Az viszont jogos elvárás hogy valahogy meg kéne különböztetni azokat akik az árpád-sávos zászlót pusztán nemzeti elkötelezettségük jelképeként használják, azoktól akik a nyilas korszakhoz akarnak ezzel hasonulni.

Erre lenne egy javaslatom: A Rákóczi szabadságharc idején dívott az árpád-svávos zászló "CUM DEO PRO PATRIA ET LIBERTATE" feliratú variánsa.

Egy logikus megoldás lenne a megkülönböztetésre hogy akik nem nyilas indíttatásból használnak árpád-sávos zászlót, azok a fenti mottóval feliratozott Rákóczi-típusú variáns használatára térjenek át.

Így világosan megkülönböztethető lenne hogy ki miért használja. A Rákóczis változat amúgy is egyértelműbben kifejezné azt a szellemiséget, amit -legalábbis szerintem- egy nyilasmentes árpád-sávos zászlónak a mai politikai helyzetben jelképeznie kellene.

kapitamunista
  Válasz | 2007. április 16. 20:22 | Sorszám: 772
gajo
  Válasz | 2007. április 16. 20:21 | Sorszám: 771
..ha már ének:
http://www.igazsag.extra.hu/OTT%20AHOL.html
gajo
  Válasz | 2007. április 16. 20:20 | Sorszám: 770
"én nem énekelném, de az más lapra tartozik..- "

Ejnye, Kaleb!

zappara
  Válasz | 2007. április 16. 20:14 | Sorszám: 769
azt éneklik amúgy Olaszországon keresztül Franciaországig (szóval Európában..és énekelték is)..
én nem énekelném, de az más lapra tartozik..-
kérd meg őket, hogy ne tegyék..sőt, kérjük meg együtt..szépen..-
gajo
  Válasz | 2007. április 16. 20:13 | Sorszám: 768
igaz, meg tárkonyos, a dangangója meg kimondottan prétli!
zappara
  Válasz | 2007. április 16. 20:12 | Sorszám: 767
majd faxolnak..-
Béci bácsi
  Válasz | 2007. április 16. 19:40 | Sorszám: 766
hát ez valami ítrózat: savanyú, ecetes és ragad, viszont előnyére írható, hogy nem mozog. Hát lehet, hogy én hüje vagyok (monnyuk, má' többen is eskü alatt vallották) de azt tanáttam ki, hogy szobahőmérsékleten hátha lebénul a zállat
mezeiegér
  Válasz | 2007. április 16. 19:35 | Sorszám: 765
És akkor mi a helyzet az Internacionáléval?

A sztálini Szovjetunió nemzeti himnusza volt két évtizeden át, a milliós nagyságrendű népirtások idején.

Mégis az összes MSZP kongresszuson eléneklik, és nem zavar senkit.

gajo
  Válasz | 2007. április 16. 19:26 | Sorszám: 764
"eldobom az agyamat"

Még nem szóltak???

Béci bácsi
  Válasz | 2007. április 16. 19:25 | Sorszám: 763
Hát lehet, hogy én hüje vagyok (monnyuk, má' többen is eskü alatt vallották) de azt tanáttam ki, hogy csak mekkóstolom a kagylós pályát)
erdélyilány
  Válasz | 2007. április 16. 19:13 | Sorszám: 762
A francokat se erdekelte volna az arpadsavos zaszlo alig volt 1-2 ....itt ott

Miota Gyurcsanyek raszalltak azota a nep is felkapta a fejet

Ezzel is csak maguk alatt assak a fat

Ez olyan mint nyuszika setal az erdoben latja,hogy egy farkasfalka ott taborozik nem messze tole,gondolja ijedten ha ovatosan tovabbmegyek eszre se vesznek de mit fognak szolni a tobbiek? Gyavanak fognak tartani
Ezert a nyuszika teli torokbol elkezd uvolteni farkasok farkasok nem kaptok el ugyse........nyuszika elkezd teljes erobol futni a farkasok utana
Az utolso pillanatban sikerul bevagodnia ''nyullakba''
A tobbi nyuszi ijedten nez ra o meg buszken meseli
Megfutattam egy egesz falkat
Te ostoba mit tettel?! - kiallt fel az anyja hisz most magunkra vontad a farkasok figyelmet

Hat kb ez tortenik Gyurcsannyal is

zappara
  Válasz | 2007. április 16. 19:09 | Sorszám: 761
azért tüntethettek orrán száján az utcán, mert nincs szabad véleménynyílvánítás??
ne röhögtess..- )
hiszen lassan már mindent lehet, amit a gyomor nem bír el, azt is..(persze a szólássabadság címén, ami persze nem az, hanem sokszor az azzal való visszaélés..)
zappara
  Válasz | 2007. április 16. 19:06 | Sorszám: 760
eldobom az agyamat..méghogy ez a zászló nem lett megbecstelenítve...sajna ez nem igaz..
ki a fene vette elő ezt a moder történelemben??
Szálasiék..és most ti.
elég szennyes az így is..- (
de úgy látom, a nemzeti ézékenység téged nem zavar..és a mocsok, ami ehhez a zászlóhoz tapad..
(nézz meg egy Vér és Becsület összejövetelt...miért fogják a kezükben?? a szálasista-hungaristák ki is érik maguknak, aki tagadja, hogy a rossz emlékű hungarista mozgalom miatt lett előhúzva az utcán, 1992-ben)

tudom, hogy nem ez pomtosan a hungaristák zászlaja, de ebből jött, sőt, volt, ahol csupaszon, nyilaskereszt nélkül) használták..- (

tök mindegy, a nyilasok bemocskolták, már csak maga a zászló hordozása zsidózás..és a nyilas eszmék élesztgetése...

erdélyilány
  Válasz | 2007. április 16. 19:05 | Sorszám: 759
Nekem olyan erzesem van,hogy Gyurcsany szandekosan sziitja a tuzet ....
Nem tudom mi a celja vele...De kb sejtem...
Torvenyt hozni....betiltani minden szabad velemenyt..csak a magyaroknak kell lepniuk pl 21 én hogy megvalositsa......Teljesen
erdélyilány
  Válasz | 2007. április 16. 19:02 | Sorszám: 758
Nem mondom neked hogy kandur....mert megint leku.....nak miattad

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola